КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 488/4370/25
Провадження № 2-о/488/139/25
Іменем України
25.12.2025 року м. Миколаїв
Корабельний районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючої по справі судді - Чернявської Я.А.,
при секретарі судового засідання - Коваль А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою Органу опіки та піклування виконавчого комітету Миколаївської міської ради, заінтересована особа: Комунальне некомерційне підприємство Миколаївської міської ради «Миколаївська лікарня №3» , Корабельний районний у місті Миколаєві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Служба у справах дітей адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради про встановлення факту народження дитини,
У жовтні 2025 року, заявник - Органу опіки та піклування виконавчого комітету Миколаївської міської ради, в собі представника звернувся до Корабельного районого суду м. Миколаєва з заявою про встановлення факту народження дитини, де заінтересованими особами виступають: Комунальне некомерційне підприємство Миколаївської міської ради «Миколаївська лікарня №3» , Корабельний районний у місті Миколаєві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Служба у справах дітей адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради, в якій заявник просив суд встановити факт, що має юридичне значення, а саме: факт народження дитини чоловічої статі, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у місті Миколаєві Миколаївської області в Україні, громадянство України, від матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянки України, та батька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України.
Обґрунтовуючи заяву представник заявника вказав, що на території Корабельного району міста Миколаєва 10.09.2025 року у покинутому будинку по вул. Вітрильній, 14 інспекторами УПП в Миколаївській області виявлено громадянку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом з малолітніми дітьми: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , про що повідомили службу у справах дітей адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради.
Під час інспектування родини за місцем перебування встановлено, що умови проживання для дітей відсутні: немає світла, газу, води, відсутні меблі, шибки на вікнах, розбиті двері. У кімнатах багато різного мотлоху, бруд та сморід. У малолітніх відсутні особисті речі, предмети гігієни, продукти харчування. З метою захисту прав малолітніх, того ж дня були складені акти оцінки рівня безпеки дітей та о 13:35 діти вміщені до комунального некомерційного підприємства Миколаївської міської ради «Міська дитяча лікарня № 2».
В ході проведеної роботи з матір'ю встановлено факт відсутності реєстрації хлопчика в органах ДРАЦС.
Наразі зв'язок з матір'ю дитини втрачений, її місце перебування службі невідоме.
Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради прийняте рішення від 16.09.2025 року № 1405 «Про негайне відібрання дітей, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ». Абзац другий ч. 2 ст. 170 СК України передбачає обов'язкове звернення до суду у семиденний строк після постановлення рішення про негайне відібрання дитини із позовною заявою про позбавлення батьківських прав або про відібрання дитини без позбавлення батьків батьківських прав.
Зауважив, що наразі це неможливо, оскільки дитина не зареєстрована в органах ДРАЦС у зв'язку з відсутністю медичного свідоцтва про народження, не має офіційно засвідченого факту народження та, відповідно, відсутнє свідоцтво про народження, яке є першим і найважливішим документом для неї.
Пояснив, що служба у справах дітей звернулася до Комунального некомерційного підприємства Миколаївської міської ради «Міська лікарня № 3» із запитом про надання довідки про факт пологів, які, зі слів громадянки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відбулися 10.12.2016 року в пологовому будинку № 2, в результаті чого в неї народився хлопчик.
Проте, адміністрацією комунального некомерційного підприємства Миколаївської міської ради «Миколаївська лікарня № 3» надана відповідь, що довідка про факт пологів у громадянки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , містить інформацію про персональні дані особи, на які розповсюджується дія Закону України «Про захист персональних даних». Враховуючи викладене, інформація на запит може бути надана лише на підставі ухвали слідчого судді, суду або іншого документу, що підтверджує право представляти інтереси малолітньої дитини, народженої громадянкою ОСОБА_5 .
Також служба зверталася до управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради з проханням допомогти отримати довідку про факт пологів громадянки ОСОБА_2 , які відбулися ІНФОРМАЦІЯ_6 в пологовому будинку № 2, під час яких народився хлопчик.
Проте, управлінням охорони здоров'я Миколаївської міської ради також надана відповідь про те, що інформація може бути надана на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Разом з тим, вказав, що наразі, незарсєстрована дитина потребує правового та соціального захисту, якого вона була позбавлена через неналежне виконання батьківських обов'язків її матір'ю, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 : матір'ю не було здійснено реєстрацію народження дитини, через те, що мати до цього часу не звернулась до закладу охорони здоров'я (комунального некомерційного підприємства Миколаївської міської ради «Миколаївська лікарня № 3») щодо отримання довідки про народження для здійснення реєстрації народження дитини в органах ДРАЦС, відмовою закладів охорони здоров'я надати довідку про народження дитини службі у справах дітей через вимоги чинного законодавства стосовно збереження конфіденційності інформації та лікарської таємниці, вимушені звернутися за захистом прав дитини до суду щодо встановлення факту, що має юридичне значення - факту народження дитини чоловічої статі, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у місті Миколаєві Миколаївської області в Україні, громадянство України, від матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянки України, та батька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України.
Посилаючи на те, що через відсутність реєстрації народження дитина позбавлена прав на ім'я та громадянство, охорону здоров'я, освіту та решта основоположних прав та свобод, заявник був змушений до суду з даним позовом.
Ухвалою Корабельного районного суду м. Миколаєва від 08.10.2025 р. відкрито провадження по вказаній справ та справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою Корабельного районного суду м. Миколаєва від 11.12.2025 року витребувано від Комунального некомерційного підприємства Миколаївської міської ради «Миколаївська лікарня №3» довідку про факт пологів громадянки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які відбулися 10.12.2016 році в пологовому будинку №2.
В судове засідання, призначене на 25.12.2025 року, учасники справи не з'явилися.
Представник заявника в судове засідання не з'явився, просив слухати справу за відсутності сторони заявника, заяву підтримав в повному обсязі, просив про встановлення юридичного факту народження дитини.
Представник заінтересованої особи Комунального некомерційного підприємства Миколаївської міської ради «Миколаївська лікарня №3» -Дячука Ю.К., через підсистему «Електронний Суд» надіслав клопотання про розгляд справи без участі заінтересованої особи.
Представник заінтересованої особи Служби у справах дітей адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради в судове засідання не з'явився, просив слухати справу за відсутності сторони заявника, заяву підтримав в повному обсязі, просив про встановлення юридичного факту народження дитини.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки у судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки, повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника), крім відповідача, незалежно від причин неявки.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності учасників по справі.
Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.
Згідно до п.18 Постанови Пленуму Верховного суду України №5 від 31 березня 1995 року рішення суду про встановлення факту, що має юридичне значення, не змінює собою документів, що видають зазначені органи, а є лише підставою для їх одержання.
Згідно зі ст. 18 ЦПК України, рішення про встановлення факту, що має юридичне значення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для органів, які реєструють такі факти або оформлюють права, що виникають у зв'язку із встановленим судом фактом. В разі встановлення у судовому порядку факту реєстрації акту громадянського стану орган державної реєстрації актів громадянського стану провадить відповідний запис на підставі рішення суду.
Встановлення даного факту, що має юридичне значення, необхідно заявнику для державної реєстрації народження дитини та отримання свідоцтва про народження дитини.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
10 вересня 2025 року на території Корабельного району міста Миколаєва, у покинутому будинку по вул. Вітрильній, 14, інспекторами Управління патрульної поліції в Миколаївській області було виявлено громадянку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом із малолітніми дітьми: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , про що повідомлено службу у справах дітей адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради.
Під час інспектування місця перебування родини встановлено, що умови проживання дітей є такими, що становлять реальну загрозу їх життю та здоров'ю: у приміщенні відсутні електропостачання, газо- та водопостачання, меблі, віконні шибки, двері пошкоджені; у кімнатах наявні бруд, сморід, велика кількість мотлоху. Малолітні діти не мали особистих речей, предметів гігієни та продуктів харчування.
З метою захисту прав та законних інтересів дітей того ж дня були складені акти оцінки рівня безпеки дітей, а о 13 год. 35 хв. діти були вміщені до комунального некомерційного підприємства Миколаївської міської ради «Міська дитяча лікарня № 2».
У ході проведеної роботи з матір'ю дітей встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не зареєстрований в органах державної реєстрації актів цивільного стану.
Відповідно до Свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_1 виданого Корабельним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Миколаївського міського управління юстиції від 16.02.2013 року, ОСОБА_2 . ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрували шлюб 16.02.2013 року.
З матеріалів справи встановлено, що надалі зв'язок із матір'ю дітей було втрачено, її місце перебування службі у справах дітей на теперішній час невідоме.
Рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 16 вересня 2025 року № 1405 «Про негайне відібрання дітей» було прийнято рішення про негайне відібрання малолітніх дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_4 у матері.
Відповідно до абзацу другого частини другої статті 170 Сімейного кодексу України орган опіки та піклування зобов'язаний звернутися до суду у семиденний строк після постановлення такого рішення з позовною заявою про позбавлення батьківських прав або про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав. Наразі таке звернення до суду з відповідним позовом у встановлений законом строк унеможливлене, у зв'язку з відсутністю державної реєстрації народження дитини ОСОБА_1 , адже дитина не має медичного свідоцтва про народження, офіційно засвідченого факту народження та, відповідно, свідоцтва про народження, яке є основним документом, що посвідчує її правовий статус.
Службою у справах дітей адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради були вжиті заходи для отримання інформації щодо факту народження дитини. Зокрема, направлено запит до комунального некомерційного підприємства Миколаївської міської ради «Міська лікарня № 3» з проханням надати довідку про факт пологів громадянки ОСОБА_2 , які, за її словами, відбулися 10 грудня 2016 року в пологовому будинку № 2 м. Миколаєва, в результаті яких народився хлопчик.
Однак адміністрацією зазначеного закладу охорони здоров'я надано відповідь про неможливість надання такої інформації без відповідної ухвали суду, оскільки вона містить персональні дані та відомості, що становлять лікарську таємницю, на які поширюється дія Закону України «Про захист персональних даних».
Аналогічну відповідь отримано і від управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради, яке також повідомило про можливість надання відповідної інформації виключно на підставі ухвали слідчого судді або суду.
Ухвалою Корабельного районного суду м. Миколаєва від 11.12.2025 року витребувано від Комунального некомерційного підприємства Миколаївської міської ради «Миколаївська лікарня №3» довідку про факт пологів громадянки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які відбулися 10.12.2016 році в пологовому будинку №2
17.12.2025 року від Комунального некомерційного підприємства Миколаївської міської ради «Миколаївська лікарня №3» на електронну адресу суду адміністрація КНП ММР «МЛ №3» на виконання Ухвали судді Корабельного районного суду м. Миколаєва Чернявської Я.А. від 11.12.2025 року за заправою № 488/4370/25 (провадження №2-о/488/139/25) надала дублікат Медичного свідоцтва про народження № 4 щодо факту пологів громадянки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в умовах пологового будинку АДРЕСА_1 .
З наданого до суду дублікату Медичного свідоцтва про народження № 4 встановлено, що 10.12.2016 року о 8 год. 10 хв. у громадянки України, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка проживає за адресою; АДРЕСА_2 у КНП ММР ПБ № 2 народилась дитина чоловічої статі, вагою 3500 гр.
За таких обставин суд приходить до висновку, що незареєстрована дитина фактично позбавлена належного правового та соціального захисту, що є наслідком неналежного виконання матір'ю, ОСОБА_2 , батьківських обов'язків, зокрема невжиття заходів щодо реєстрації народження дитини та отримання відповідних медичних документів.
Відповідно до статей 3, 7 Конвенції ООН про права дитини, статей 49, 144 Сімейного кодексу України, статей 315-317 Цивільного процесуального кодексу України, держава зобов'язана забезпечити кожній дитині право на ім'я, громадянство та правовий захист, а у випадку неможливості отримання документів у позасудовому порядку - встановлення юридичного факту здійснюється судом.
Згідно з ч. 1 ст. 144 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану.
Відповідно до Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року, ратифікованою постановою Верховної Ради України №789-ХІІ від 27.02.1991 року, дитина має бути зареєстрована зразу ж після народження і з моменту народження має право на ім'я і набуття громадянства, а також, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування. Держави-учасниці забезпечують здійснення цих прав згідно з їх національним законодавством та виконання їх зобов'язань за відповідними міжнародними документами у цій галузі, зокрема, у випадку, коли б інакше дитина не мала громадянства.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», якщо державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем проживання батьків чи одного з них, то за їх бажанням місцем народження дитини в актовому записі про народження може бути визначене фактичне місце її народження або місце проживання батьків чи одного з них. Державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця з дня її народження, а у разі народження дитини мертвою - не пізніше трьох днів. Підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я документи, що підтверджують факт народження. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров'я документ, що підтверджує факт народження, видає заклад охорони здоров'я, який проводив огляд матері та дитини. У разі якщо заклад охорони здоров'я не проводив огляд матері та дитини, документ, що підтверджує факт народження, видає медична консультаційна комісія в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За відсутності закладу документа охорони здоров'я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.
Виходячи з вищезазначеного, законом не передбачено іншого порядку встановлення цього факту, що надасть можливість отримати заявнику свідоцтво про народження його дитини, виданого державним органом України, аніж звернення до суду та винесення судом відповідного рішення.
Пунктом 18 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» надано роз'яснення про те, що рішення суду про встановлення факту, що має юридичне значення, не змінює собою документів, що видають зазначені органи, а є лише підставою для їх одержання.
Відповідно до підпункту «ґ» пункту 2 глави 1 розділу III Наказу Міністерства юстиції України 18.10.2000 р. № 52/5 «Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні» (надалі «Наказ № 52/5»), підставами для проведення державної реєстрації народження є один із документів: медичний документ, виданий компетентним суб'єктом іншої держави, що підтверджує факт народження, належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
У разі подання до органу державної реєстрації актів цивільного стану дубліката документа, визначеного у підпунктах «б»-«ґ» цього пункту, державна реєстрація народження здійснюється після перевірки факту проведення державної реєстрації народження за місцем народження дитини, за місцем проживання батьків дитини на момент її народження згідно з даними поданого документа. Відсутність актового запису про народження підтверджується повним витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису цивільного стану за формою, наведеною у додатку 22 до Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 24 липня 2008 року № 1269/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25 липня 2008 року за № 691/15382 (із змінами). Якщо в результаті перевірки виявлено актовий запис про народження, який зберігається на тимчасово окупованій території України, відділ державної реєстрації актів цивільного стану поновлює його в установленому законодавством порядку.
При відсутності підстав для державної реєстрації народження, визначених у цьому пункті, державна реєстрація народження проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження такою жінкою.
Відповідно до абз. 5 п. 4 глави 1 розділу III Наказу № 52/5, якщо державна реєстрація народження дитини проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження, дані про дату і місце народження дитини зазначають відповідно до рішення суду.
Народження особи є юридичним фактом, що має наслідком виникнення та зміну багатьох правовідносин, а тому має безпосереднє значення для реалізації різними особами своїх прав.
Відповідно до ст.ст. 3, 8, 9 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави, а чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Згідно з ст. 7 Закону України «Про громадянство України», особа, батьки якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження.
Статтею 133 Сімейного кодексу України визначено, що якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір'ю, а чоловік батьком дитини.
Встановлення факту народження дитини має для заявниці юридичне значення, оскільки дозволяє провести державну реєстрацію народження дитини та отримати свідоцтво про народження дитини - громадянина України.
З огляду на викладене, з метою забезпечення найкращих інтересів дитини, її правового статусу, можливості подальшого захисту прав та законних інтересів, суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а саме - встановленню факту народження дитини чоловічої статі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , у місті Миколаєві Миколаївської області, від матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянки України, та батька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 18, 247, 258, 263, 265, 315, 319, 354 ЦПК України, ст. 133, 144 СК України, ст. 7 Закону України «Про громадянство України», ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», суд
Заяву Органу опіки та піклування виконавчого комітету Миколаївської міської ради, заінтересована особа: Комунальне некомерційне підприємство Миколаївської міської ради «Миколаївська лікарня №3», Корабельний районний у місті Миколаєві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Служба у справах дітей адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради про встановлення факту народження дитини - задовольнити.
Встановити юридичний факт народження дитини чоловічої статі - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , у місті Миколаєві, Миколаївської області, Україна, від матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянки України, та батька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України.
Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Миколаївського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Сторони по справі:
Заявник: Органу опіки та піклування виконавчого комітету Миколаївської міської ради, код ЄДРПОУ: 04056612, адреса: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20;
Заінтересована особа: Комунальне некомерційне підприємство Миколаївської міської ради «Миколаївська лікарня №3», код ЄДРПОУ: 04592434, адреса: м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 97;
Заінтересована особа: Корабельний районний у місті Миколаєві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), код ЄДРПОУ: 23038206, адреса: м. Миколаїв, просп. Богоявленський, 340/2;
Заінтересована особа: Служба у справах дітей адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради, код ЄДРПОУ: 23086665, адреса: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20.
Суддя Я.А. Чернявська