Справа №487/7840/23
Провадження №1-кс/487/5430/25
22.12.2025 Слідчий суддя Заводського районного суду місто Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_6 , у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені 05.07.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023230000000316 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно підозрюваного ОСОБА_4 ,-
06.12.2025 старший слідчий відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_6 , за погодженням з прокурором Генічеської окружної прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про застосування відносно ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді застави в розмірі 267 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 808 476 грн., з покладенням обов'язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України.
У клопотанні слідчий зазначив, що в проваджені ГУНП в Херсонській області перебуває кримінальне провадження внесене до ЄРДР за № 42023230000000316 від 05.07.2023 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.5 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України.
05.12.2025 у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_4 повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України.
Підставою для внесення клопотання стало те, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні нетяжкого кримінального правопорушення ( ч.1 ст. 366 КК України), та особливо тяжкого ( ч.5 ст. 191 КК України), а також наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 2 3, 5 ч.1 ст.177 КПК України.
В судовому засіданні прокурор просив задовольнити клопотання слідчого, з підстав викладених у його змісті.
У судовому засіданні підозрюваний ОСОБА_4 просив обрати відносно нього більш м'який запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
Захисник підозрюваного ОСОБА_4 - адвокат ОСОБА_5 у судовому засіданні посилаючись на необґрунтованість підозри, недоведеність ризиків, просив обрати відносно підозрюваного більш м'який запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту або особистого зобов'язання. Зазначав, що розмір застави який просить призначити прокурор є непосильним, та в разі задоволення клопотання судом, постраждає не тільки сам підозрюваний, та і члени родини. Просив врахувати дані про особу підозрюваного, який має на утриманні двох неповнолітніх дітей, раніше не судимий, має постійне місце проживання, близько року підозрюваний не працює у Товаристві "Ньою Білд Істейт". Також просив врахувати процесуальну поведінку підозрюваного.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази, заслухавши думку сторін кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Із матеріалів клопотання встановлено, що в провадженні СУ ГУНП в Херсонській області перебуває кримінальне провадження № 42023230000000316 від 05.07.2023, за підозрою ОСОБА_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України.
Відповідно до клопотання, ОСОБА_4 , будучи одноособовим засновником Товариства з обмеженою відповідальністю «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ» (код ЄДРПОУ 43286650) та відповідно до наказу № 26-к від 21.01.2021 перебуваючи на посаді директора вказаного Товариства, діючи з корисливих мотивів, в умовах воєнного стану, переслідуючи прямий умисел направлений на заволодіння чужим майном, зловживаючи своїм службовим становищем, заволодів грошовими бюджетними коштами відділу з питань цивільного захисту Херсонської міської ради (код ЄДРПОУ 43842001) в особливо великих розмірах шляхом складання та видачі завідомо неправдивих офіційних документів за наступних обставин.
Так, з метою протидії збройній агресії РФ 24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», на підставі пропозицій Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Зазначений Указ затверджений прийнятим Верховною Радою України Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ. У подальшому воєнний стан в Україні неодноразово продовжувався і діє на цей час.
З 05 години 30 хвилин 24.02.2022 на всій території України введено та діє правовий режим воєнного стану, що пов'язано із розв'язанням РФ військової агресії проти України та веденням повномасштабних бойових дій на території України.
Так, відповідно до п. 12.12. Статуту ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ» затвердженого рішенням учасника № 2/2021, ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ» від 28 липня 2021 року (надалі - Статут), ОСОБА_4 як директор підприємства наділений наступними повноваженнями та зобов'язаннями:
- без довіреності діє від імені Товариства, тому числі представляє його інтереси перед всіма третіми особами, включаючи державні органи та органи місцевого самоврядування;
- укладає від імені Товариства договори, контракти, інші угоди та правочини з будь-якими особами та суб'єктами;
- видає довіреності на право представництва від імені Товариства, без права передоручення;
- затверджує штатний розпис та правила внутрішнього трудового розпорядку Товариства, посадові оклади працівників Товариства;
- приймає на роботу та звільняє працівників Товариства, застосовує до них заходи заохочення і накладає стягнення;
- розпоряджається майном Товариства для забезпечення його поточної діяльності згідно з чинним законодавством України;
- відкриває в банках поточні й інші рахунки Товариства;
- відповідає за організацію та ведення бухгалтерського та податкового обліку у Товаристві, підписує фінансову, бухгалтерську, податкову та іншу документацію;
- розробляє поточні плани діяльності Товариства і заходи, що є необхідними для його успішного розвитку;
- подає на затвердження Загальним зборів учасників Товариства/єдиного Учасника річний звіт та баланс Товариства;
- забезпечує належне виконання рішень Загальних зборів учасників Товариства/єдиного Учасника ;
- видає накази в межах компетенції;
- забезпечує заходи щодо охорони праці, охорони навколишнього середовища, пожежної безпеки та інші заходи відповідно до вимог чинного законодавства;
- забезпечує виконання Закону України «Про охорону праці» і Кодексу законів про працю України;
- приймає рішення щодо інших питань поточної діяльності Товариства;
- виконує інші функції та вчиняє інші дії від імені Товариства, щоб необхідні для досягнення мети Товариства забезпечення його нормальної діяльності, у відповідності до чинного законодавства України положень цього статуту Товариства та трудового договору.
Тобто, ОСОБА_4 , обіймаючи посаду директора ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ», яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою.
Крім того, відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 8, ч. 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» на ОСОБА_4 як директора ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ» покладався обов'язок організації бухгалтерського обліку на підприємстві відповідно до законодавства та установчих документів; відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, відповідно до законодавства та установчих документів; відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних.
19.04.2023 ОСОБА_4 , як директор ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ», перебуваючи у точно не встановленому місці, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи в умовах воєнного стану, переслідуючи прямий умисел направлений на заволодіння чужим майном, зловживаючи своїм службовим становищем, уклав з відділом з питань цивільного захисту Херсонської міської ради договір № 60/2023 про надання «Послуги з поточного ремонту найпростішого укриття для колективного захисту населення за адресою: м. Херсон, вул. Стрітенська, 11 А ДК 021:2015 (CPV) - 45220000-6 Інші завершальні будівельні роботи» (далі Договір), відповідно до якого ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ» зобов'язана виконати поточний ремонт найпростішого укриття для колективного захисту населення за адресою: м. Херсон, вул. Стрітенська, 11 А. В рамках Договору сторонами підписано акт приймання виконаних будівельних робіт №1 за серпень 2023 року від 09.08.2023 на суму 2 495 334, 7 грн.
За версією органу досудового розслідування, ОСОБА_4 , достовірно знаючи, що роботи, зазначені в акті приймання виконаних будівельних робіт № 1 за серпень 2023 року від 09.08.2023, у повному обсязі не виконані, з метою заволодіння бюджетними коштами відділу з питань цивільного захисту Херсонської міської ради за Договором, вніс до зазначеного акта завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт та фактично використаних матеріалів на загальну суму 643 134,04 грн, а також з метою приховування своїх протиправних дій, зімітував підпис у графі навпроти свого прізвища чужим підписом.
Згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи № СЕ-19/122-24/1560-БТ від 28.03.2025 обсяги та вартість фактично виконаних робіт ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ» на об'єкті «Поточний ремонт найпростішого укриття для колективного захисту населення за адресою: м. Херсон, вул. Стрітенська, 11а», за договором №60/2023 від 19.06.2023р. частково не відповідають обсягам та вартості, зазначеним в первинній звітній документації (акті КБ-2в). За рахунок завищення обсягів фактично виконаних робіт та обсягів фактично використаних матеріалів, вартість робіт в акті КБ-2в завищена на 643 134,04 грн (шістсот сорок три тисячі сто тридцять чотири гривні 04 коп.), а саме:
- в пункті 23 акту приймання виконаних робіт №1 за серпень 2023 року від 09.08.2023 зазначається додавання шпаклівки до товщини 35 мм на обсяг стін 306 м2, що є недоцільним при застосуванні відповідних технології, крім того стіни мають нерівності в площі, а також були виявлені місця, які вказують на те, що шар шпаклівки в місцях сколів та дряпин відсутній. У зв'язку з чим, у вказаному пункті завищено обсяг фактично виконаних робіт на суму 359 813, 93 грн.
- в пункті 25 акту зазначається використання 19 278 кг шпаклівки полімерної армованої Ceresit СТ 29, однак при цьому було фактично завищено обсяг використаного матеріалу, що призвело до завищення вартості виконаних робіт в акті на суму 201 317,40 грн.;
- пункті 38 акту зазначається додавання шпаклівки до товщини 5 мм на обсяг стін 240 м2, , що є недоцільним при застосуванні відповідних технології, крім того стелі на об'єкті мають перепади по плитам перекриття та нерівності в площині, що вказує на неякісне виконання поліпшеної штукатурки стель та фарбування стелі не рівномірне, плямисте, з місцями які вказують на виконання шару набризку без шпаклювання. Отже в вказаному пункті завищено обсяг фактично виконаних робіт на суму 33 200, 81 грн.;
- в пункті 39 акту приймання виконаних робіт №1 за серпень 2023 року від 09.08.2023 зазначається використання 2 160 кг шпаклівки полімерної армованої Ceresit СТ 29, при цьому обсяг фактично використаного матеріалу завищено, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 18 576 грн.;
- в пункті 65 акту зазначено шланг для води GROSS М10 50 см голка довга в кількості 3 шт., проте в наявності є тільки один шланг, який під'єднано до бачка унітазу. Отже, у вказаному пункті завищено обсяг фактично використаного матеріалу, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 195,30 грн;
-в пунктах 95-96 акту приймання виконаних робіт №1 за серпень 2023 року від 09.08.2023 зазначено установлення штепсельних розеток неутопленого типу при відкритій проводці в кількості 15 шт, хоча їх фактична кількість на об'єкті становить 10 штук. У зв'язку з чим, фактично завищено вартість виконаних робіт в пункті 95 акту на суму 164, 99 грн та в пункті 96 акту на суму 676,75 грн.
- в пункті 97 акту зазначено використання коробок розподільчих на вологозахисних в кількості 20 шт, хоча їх фактична кількість на об'єкті становить 8 штук. Отже, в пункті 97 акту завищено обсяг фактично використаного матеріалу, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 888 грн.
- в пунктах 98-99 акту зазначено монтаж труби гофрованої O25 мм в обсязі 200 метрів, хоча її фактична довжина на об'єкті становить 167,84 метри. Отже, у 98 пункті акту завищено обсяг фактично виконаних робіт, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на 1 664,09 грн, а в пункті 99 акту завищено обсяг фактично використаного матеріалу, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на 292,9 грн.
- в пунктах 100-101 акту зазначено завищений обсяг монтажу кабелю ВВг нг 2х2,5, а саме в пункті 100 акту на суму 897,47 грн та в пункті 101 акту на суму 1 446,40 грн;
- в пункті 108 акту зазначається встановлення 2 штук рекуператорів Prana 150, хоча фактично на об'єкті встановлено один рекуператор та один витяжний вентилятор «Домовент», що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 24 000 грн.
Надалі, ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ», з урахуванням покладених на нього вищевказаних функцій, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України будучи службовою особою наділеною організаційно - розпорядчими та адміністративно - господарськими функціями, використовуючи їх та усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, достовірно знаючи, що в акті приймання виконаних робіт №1 за серпень 2023 року від 09.08.2023 містяться вищевказані завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт та використаних матеріалів, з метою незаконного заволодіння бюджетними коштами (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 17.08.2023) передав (надав), тобто видав до Відділу з питань цивільного захисту Херсонської міської ради за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського, 2, вищевказаний акт приймання виконаних будівельних робіт.
На підставі вказаного акту 17.08.2023 з казначейського рахунку відділу з питань цивільного захисту Херсонської міської ради перераховано кошти у загальній сумі 2 495 334,7 грн. на банківський рахунок ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ».
Продовжуючи свої злочинні дії, 03.10.2023 ОСОБА_4 як директор ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ», перебуваючи у точно не встановленому місці, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи в умовах воєнного стану, переслідуючи прямий умисел направлений на заволодіння чужим майном, зловживаючи своїм службовим становищем, продовжуючи свої злочинні дії, які спрямовані на заволодіння чужим майном, уклав з відділом з питань цивільного захисту Херсонської міської ради договір № 184/2023 про надання «Послуги з поточного ремонту найпростішого укриття для колективного захисту населення за адресою: м. Херсон, вул. Стрітенська, 11 А (друга частина) ДК 021:2015 (CPV) - 45220000-6 Інші завершальні будівельні роботи» (далі Договір 2), відповідно до якого ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ» зобов'язана виконати поточний ремонт найпростішого укриття для колективного захисту населення за адресою: м. Херсон, вул. Стрітенська, 11 А.
В рамках Договору 2 сторонами підписано акт приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 року від 24.10.2023 на суму 357 650, 14 грн.
Так, ОСОБА_4 , достовірно знаючи, що роботи, зазначені в акті приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 року від 24.10.2023, у повному обсязі не виконані, з метою заволодіння бюджетними коштами відділу з питань цивільного захисту Херсонської міської ради за Договором 2, вніс до зазначеного акта завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт та фактично використаних матеріалів на загальну суму 167 847,54 грн, а також з метою приховування своїх протиправних дій, зімітував підпис у графі навпроти свого прізвища чужим підписом.
Так, згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи № СЕ-19/122-24/1560-БТ від 28.03.2025 обсяги та вартість фактично виконаних робіт ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ» на об'єкті «Поточний ремонт найпростішого укриття для колективного захисту населення за адресою: м. Херсон, вул. Стрітенська, 11а», за договором №184/2023 від 03.10.2023 частково не відповідають обсягам та вартості, зазначеним в первинній звітній документації (актах КБ-2в). За рахунок завищення обсягів фактично виконаних робіт та обсягів фактично використаних матеріалів, вартість робіт в акті КБ-2в завищена на 167 847,54 грн (сто шістдесят сім тисяч вісімсот сорок сім грн. 54 коп.), а саме:
- в пункті 2 завищено обсяг фактично виконаних робіт по поліпшеному штукатуренню стін по сітці без улаштування каркасу на 8 м2, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 4 357,58 грн та завищено обсяг фактично виконаних робіт по шпаклюванню стін мінеральною шпаклівкою на 18 м2, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 2 080,90 грн;
- в пункті 3 зазначено додавання шпаклівки до товщини 33 мм на обсяг стін 72м2 однак вході огляду встановлено що фактично вказані роботи не виконані, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 83 891,93 грн;
- в пункті 4 акту завищено розмір використаної ґрунтовки «Кнауф-бетонконтакт» на 6,3 кг, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 756 грн;
- в пункті 5 завищено використання 4 438,8 кг шпаклівки полімерної армованої Сегезії СТ 29, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 47 717,10 грн;
- в пункті 6 завищено площу поліпшеного полівінілацетатними фарбування водоемульсійними сумішами стін в обсязі 18 м2, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 1 032,41грн;
- в пункті 7 зазначається завищений обсяг використання ґрунтовки Ceresit СТ 17 в обсязі 2,7 кг, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 122,31 грн;
- в пункті 8 завищено обсяг використаного матеріалу - фарби вододисперсійної Siltek FASADE PRO в розмірі 5,04 кг, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 979,42 грн;
- в пункті 14 акту завищено кількість встановлених вимикачів на 1 шт, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 64,34 грн;
- в пункті 15 з урахуванням порушень в пункті 14 акту завищено обсяг використаного матеріалу на 1 шт, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 87,73 грн.;
- в пункті 16 завищено обсяг робіт на заміні штепсельних резеток в кількості 5 шт, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 350,52грн;
- в пункті 17 з урахування порушень в пункті 16 акту завищено обсяг використаних матеріалів на 5 шт, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 676,75 грн;
- в пункті 18 завищено обсяг використаних матеріалів (коробок розподільчих нг вологозахищених) на 10 шт, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 740 грн;
- в пункті 19 завищено обсяг робіт по встановленню рекуператора Ргаnа 150 на 1 шт, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 990,55грн;
- в пункті 20 завищено обсяг використаних матеріалів рекуператор Ргапа 150 на 1 шт, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 24 000 грн.
Надалі, ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ», з урахуванням покладених на нього вищевказаних функцій, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України будучи службовою особою наділеною організаційно - розпорядчими та адміністративно - господарськими функціями, використовуючи їх та усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, достовірно знаючи, що в акті приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 року від 24.10.2023 містяться вищевказані завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт та використаних матеріалів, з метою незаконного заволодіння бюджетними коштами (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 27.10.2023) передав (надав), тобто видав до Відділу з питань цивільного захисту Херсонської міської ради за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського, 2, вищевказаний акт приймання виконаних будівельних робіт. На підставі вказаного акту 27.10.2023 з казначейського рахунку відділу з питань цивільного захисту Херсонської міської ради перераховано кошти у загальній сумі 357 650, 14 грн. на банківський рахунок ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ».
Відповідно до висновку судово-економічної експертизи від 18.04.2024 № СЕ 19/122-25/1870-ЕК підтверджується документально необґрунтоване перерахування відділом з питань цивільного захисту Херсонської міської ради виконавцю ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ» коштів, а саме:
- по договору № 60/2023 від 19.06.2023 з урахуванням висновку будівельно-технічної експертизи № СЕ-19/122-24/1560-БТ від 28.03.2025 коштів на загальну суму 643 134,04 грн.
- по договору № 184/2023 від 03.10.2023 з урахуванням висновку будівельно-технічної експертизи № СЕ-19/122-24/1560-БТ від 28.03.2025 коштів на загальну суму 167 847,54 грн.
Так, ОСОБА_4 , у період часу з серпня по жовтень 2023 року (більш точний час під час досудового розслідування не встановлено), усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи в умовах воєнного стану, переслідуючи прямий умисел направлений на заволодіння чужим майном, шляхом зловживання своїм службовим становищем заволодів відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи № СЕ-19/122-24/1560-БТ від 28.03.2025 та судово-економічної експертизи № СЕ-19/122-25/1870-ЕК від 18.04.2025 грошовими коштами відділу з питань цивільного захисту Херсонської міської ради на загальну суму 810 981,58 грн., отриманих на розрахунковий рахунок ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ» НОМЕР_1 , відкритий в АТ «БАНК ВОСТОК» та в подальшому розпорядившись ними на власний розсуд, так як являвся єдиною уповноваженою особою наділеною повноваженнями на перерахування грошових коштів.
Отже, ОСОБА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, переслідуючи прямий умисел, направлений на заволодіння чужим майном, склав та видав акт №1 за серпень 2023 року від 09.08.2023 на суму 2 495 334,70 грн. до договору №60/2023 від 19.06.2023 та акт №1 за жовтень 2023 року від 24.10.2025 на суму 357 650,14 грн. до договору №184/2023 від 03.10.2023 в яких містяться завідомо неправдиві відомості щодо обсягів фактично виконаних робіт та обсягів фактично використаних матеріалів на загальну суму 810 981,58 грн.
Органом досудового розслідування, ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, а саме складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, та у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, а саме заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, яке вчинене в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах.
05.12.2025 ОСОБА_4 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень підтверджується наступними зібраними та долученими до матеріалів клопотання доказами:
- висновком судової будівельно-технічної експертизи будівельно-технічної експертизи № СЕ-19/122-24/1560-БТ від 28.03.2025 обсяги та вартість фактично виконаних робіт ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ» на об'єкті «Поточний ремонт найпростішого укриття для колективного захисту населення за адресою: м. Херсон, вул. Стрітенська, 11а», за договором №60/2023 від 19.06.2023р. частково не відповідають обсягам та вартості, зазначеним в первинній звітній документації (акті КБ-2в). За рахунок завищення обсягів фактично виконаних робіт та обсягів фактично використаних матеріалів, вартість робіт в акті КБ-2в завищена на 643 134,04 грн (шістсот сорок три тисячі сто тридцять чотири гривні 04 коп.).
Також обсяги та вартість фактично виконаних робіт ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ» на об'єкті «Поточний ремонт найпростішого укриття для колективного захисту населення за адресою: м. Херсон, вул. Стрітенська, 11а», за договором №184/2023 від 03.10.2023 частково не відповідають обсягам та вартості, зазначеним в первинній звітній документації (акті КБ-2в). За рахунок завищення обсягів фактично виконаних робіт та обсягів фактично використаних матеріалів, вартість робіт в акті КБ-2в завищена на 167 847,54 грн (сто шістдесят сім тисяч вісімсот сорок сім грн. 54 коп.)
- висновком судово-економічної експертизи № СЕ-19/122-25/1870- ЕК від 18.04.2025 підтверджується документально необґрунтоване перерахування коштів відділом з питань цивільного захисту Херсонської міської ради в результаті завищення обсягів фактично виконаних робіт та обсягів фактично використаних матеріалів підрядником ТОВ НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ, а саме по договору № 60/2023 від 19.06.2023 з урахуванням наданого висновку будівельно-технічної експертизи № СЕ-19/122-24/1560-БТ від 28.03.2025 на суму 643 134,04грн; по договору № 184/2023 від 03.10.2023 з урахуванням висновку будівельно-технічної експертизи № СЕ-19/122-24/1560-БТ від 28.03.2025 коштів на загальну суму 167 847,54 грн.
- договором № 60/2023 від 19.06.2023 на суму 2 495 334,70 грн, між відділом з питань цивільного захисту Херсонської міської ради та ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ», актом №1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2023 року на суму 2 495 334, 70 грн.;
- договором № 184/2023 від 03.10.2023 на суму 357 650, 14 грн, між відділом з питань цивільного захисту Херсонської міської ради та ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ», актом №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 року на суму 357 650, 14 грн;
- протоколом допиту свідка начальника відділу з питань цивільного захисту Херсонської міської ради ОСОБА_8 , котрий показав, що між відділом з питань цивільного захисту ХМР та ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ» дуло укладено два договори 60/2023 та 184/2023 стосовно виконання робіт «Поточний ремонт найпростішого укриття для колективного захисту населення за адресою: м. Херсон, вул. Стрітенська, 11а». Вказані роботи були виконанні до грудня 2023 року та оплачені в повному обсязі. Обсяг та якість виконання робіт контролював інженер з технічного нагляду ОСОБА_9
- протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 13 травня 2025 року, згідно якого вилучено у замовника відділі з питань цивільного захисту Херсонської міської ради документи щодо виконання умов договорів № 60/2023 від 19.06.2023 та № 184/2023 від 03.10.2023 між відділом з питань цивільного захисту Херсонської міської ради та ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ»;
- протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 29 травня 2025 року, згідно якого вилучено у ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ», документи щодо виконання умов договорів № 60/2023 від 19.06.2023 та № 184/2023 від 03.10.2023 між відділом з питань цивільного захисту Херсонської міської ради та ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ»;
- протоколом тимчасового доступу до речей і документів згідно якого вилучено у ПАТ «БАНК ВОСТОК» документи, стосовно руху коштів по банківському рахунку ТОВ «НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ». Відповідно до даних про рух коштів по рахунку ТОВ "НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ" за виконання договорі з відділом з питань цивільного захисту Херсонської міської ради в 2023 році перераховані грошові кошти в розмірі 9 489 641,17 грн.
- протоколом допиту свідка ОСОБА_10 котрий показав, що в літку 2023 року в підвалі будинку в якому він проживає здійснювався ремонт укриття. Під час здійснення будівельних робіт підрядною організацією порушувались будівельні норм, а також вносились завідомо не достовірні дані стосовно виконання будівельних робіт з ремонту підлоги та вирівнювання стін.
- протоколом допиту свідка інженера з технічного нагляду ОСОБА_9 котрий показав, що ним здійснювався контроль за виконанням ремонтних робіт на об?єкті, що знаходиться за адресою: м. Херсон, вул.Стрітенська, 11а, у відповідності до Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 903 та Договорів про надання послуг з технічного нагляду. Ремонтні роботи виконували працівники ТОВ « НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ». За результатами виконання робіт складалися акти КБ-2 в які підписував він як інженер технічного нагляду.
Фактичні дані, які містяться у наданих стороною обвинувачення доказах, на думку слідчого судді, здатні переконати об'єктивного спостерігача у тому, що ОСОБА_4 міг вчинити інкриміновані йому кримінальні правопорушення, а отже підтверджують наявність обґрунтованої підозри, що є підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Крім того, з матеріалів клопотання, слідчий суддя приходить до переконання про доведення прокурором існування ризиків, передбачених п. 1,2,3 ч.1 ст. 177 КПК України, оскільки ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушення за яке передбачено покарання на строк до трьох років обмеження волі ( ч.1 ст. 366 КК України), та на строк від семи до дванадцяти років позбавлення волі (ч.5 ст. 191 КК України), може переховуватися від органів досудового розслідування, у тому числі за межами країни чи на непідконтрольній на даний час Україні території.
Крім того, ОСОБА_4 працював на посаді директора ТОВ "НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ" з 26.01.2021 року по 11.07.2025 займав посаду керівника, та мав тісні зв'язки з працівниками товариства, що дає змогу останньому незаконними засобами впливати на свідків у кримінальному провадженні, зокрема працівників ТОВ "НЬЮ БІЛД ІСТЕЙТ", а також останній матиме реальну можливість вчинити дії щодо приховування, знищення, підроблення документів, які можуть у подальшому бути використанні при необхідності призначення відповідних експертиз.
Разом з цим слідчий суддя вважає, що прокурором у судовому засідання не доведено існування ризику передбаченого п.5 ч.1 ст. 177 КПК України, ризик вчинення іншого правопорушення оскільки підозрюваний раніше не судимий, і поведінка підозрюваного протягом тривалого періоду життя не вказує на його схильність до вчинення злочинів.
Одночасно, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим у клопотанні та прокурором при його розгляді не доведено неможливість запобігти встановленим ризикам шляхом застосування більш м'якого запобіжного заходу ніж застава.
Згідно з положеннями ч.3 ст. 194 КПК України, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м'який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, у разі якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті.
При обранні виду запобіжного заходу, слідчий суддя враховує встановлені обставини та дані про особу підозрюваного.
Так, ОСОБА_4 раніше не судимий, одружений, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, має постійне місце проживання, працевлаштований.
Слідчий суддя, вважає, що вказані обставини значно знижують ризик переховування підозрюваного від слідства та є маловірогідним.
Також слідчий суддя, враховує процесуальну поведінку підозрюваного.
Таким чином, слідчий суддя приходить до переконання, що забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного ОСОБА_4 та запобігти встановленим ризикам, можливо шляхом обрання відносно нього запобіжного заходу у виді особистого зобов'язання, що також не поставить підозрюваного у скрутне матеріальне становище.
Одночасно на підозрюваного слід покласти обов'язки, передбачені ст. 194 КПК України, у межах строку досудового розслідування.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 176-178, 182, 186, 193, 194, 309, 370, 372, 376 КПК України,-
У задоволенні клопотання слідчого - відмовити.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України, запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 строком до 05.02.2026 року обов'язки передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:
-не відлучатися з місця постійного проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду,
-повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання та місця роботи;
-утримуватися від спілкування із свідками, у даному кримінальному провадженні, крім випадків, участі у проведенні слідчих (процесуальних) дій у вказаному провадженні.
-прибувати за викликом до слідчого , прокурора, суду.
Попередити ОСОБА_4 про наслідки невиконання обов'язків, передбачених ст.194 КПК України, роз'яснивши, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш тяжкий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.
Контроль за виконанням особистого зобов'язання на час досудового розслідування покласти на слідчого ОСОБА_6 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали оголошено 25.12.2025 о 10.15 год.
Слідчий суддя: ОСОБА_1