Справа № 703/8595/25
1-в/703/149/25
24 грудня 2025 року м. Сміла: Смілянський міськрайонний суд Черкаської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Сміла подання начальника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, не одруженого, з середньою освітою, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого, востаннє:
- 03 червня 2015 року Дарницьким районним судом м. Києва за ч.2 ст. 187 КК України, остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 8 років, звільненого 18 вересня 2019 року умовно достроково на невідбутий строк 2 роки 6 місяців 18 днів,
Начальник відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області звернувся до суду з поданням про встановлення відносно ОСОБА_3 адміністративного нагляду, оскільки останній, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, веде антигромадський спосіб життя, вчинив ряд нових правопорушень, постійно зловживає алкогольними напоями. Проведеними профілактичними бесідами позитивного результату не досягнуто, так як ОСОБА_3 знову скоїв адміністративні правопорушення.
Представник відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області ОСОБА_4 у судове засідання не з'явився, звернувся до суду з заявою, в якій просив подання розглянути без його участі, на його задоволенні наполягає.
Особа, щодо якої розглядається подання, ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, звернувся до суду з заявою, в якій просив розгляд подання провести без його участі, проти встановлення йому адміністративного нагляду не заперечує.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.
Суд, враховуючи позицію представника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області та особи, щодо якої розглядається подання, які викладені у їх письмових заявах, дослідивши матеріали подання, приходить до наступного.
Відповідно до ст.1 та ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості та для піднаглядних встановлюються обмеження частково або у повному обсязі, визначені ст.10 Закону.
Згідно відомостей УІАП ГУНП в Черкаській області від 17.11.2025 року, ОСОБА_3 був засуджений 03 червня 2015 року Дарницьким районним судом м. Києва за ч.2 ст. 187 КК України, остаточно йому призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 8 років, звільнено 18 вересня 2019 року умовно достроково на невідбутий строк 2 роки 6 місяців 18 днів.
Статтею 89 КК України встановлено, що такими, що не мають судимості, визнаються особи: засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за нетяжкий злочин, якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення; засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
У судовому засіданні встановлено, що судимість ОСОБА_3 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КК України, та якій відповідно до ст.12 КК України, кваліфікується як тяжкий злочин відповідно, не погашена.
Згідно матеріалів подання, на даний час ОСОБА_3 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Як вбачається з доданих до подання матеріалів ОСОБА_3 , після відбуття покарання призначеного 03 червня 2015 року Дарницьким районним судом м. Києва за ч.2 ст. 187 КК України, яким остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 8 років, звільненого 18 вересня 2019 року умовно достроково на невідбутий строк 2 роки 6 місяців 18 днів, та звільнення з місць позбавлення волі, три рази був притягнутим до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, та 12.03.2025 року засуджений Смілянським міськрайонний судом черкаської області за ч.4 ст. 185 КК України до покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання звільнений з іспитовим строком 3 роки.
При цьому, ОСОБА_3 , після вчинення ним адміністративних правопорушень, тричі попереджено про можливість застосування щодо нього адміністративного нагляду.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_3 , будучи особою, яка була неодноразово засуджена до позбавлення волі за умисні злочини, після відбування покарання, продовжує вчиняти дії, що порушують права інших осіб, порушує громадський порядок, відтак відносно нього можуть бути встановлені обмеження, передбачені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», в зв'язку з чим подання начальника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області підлягає задоволенню.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст.369-372, 537,539 КПК України, суд,-
Подання начальника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області про встановлення відносно ОСОБА_3 адміністративного нагляду - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік з наступними обмеженнями:
1) заборонити перебування в ресторанах, кафе, барах та інших місць, де реалізуються спиртні напої на розлив;
2) заборонити вихід з місця свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , у період часу з 22 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин;
3) заборонити виїзд за межі Черкаської області без дозволу відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області;
Ухвалу направити до відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області для виконання.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 7 днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, у разі її оскарження - після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя ОСОБА_1