25 грудня 2025 р. Справа № 520/2154/25
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Русанової В.Б.,
Суддів: Бегунца А.О. , П'янової Я.В. ,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 01.10.2025, (головуючий суддя І інстанції: Супрун Ю.О.) по справі № 520/2154/25
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Восторг"
до Головного управління ДПС у Харківській області
про скасування податкового-повідомлення рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Восторг» (далі - позивач) звернулось до суду з позовом, в якому просило:
- скасувати в повному обсязі податкове повідомлення-рішення № 0/69735/0416 від 13.12.2024;
- зобов'язати ГУ ДПС у Харківській області прийняти нове вмотивоване податкове повідомлення-рішення, яким визнати ТОВ «Восторг» таким, що не вчиняло порушень податкового законодавства.
В обґрунтування позову зазначило, що контролюючим органом застосовано до позивача штраф за порушення граничних строків реєстрації розрахунків коригування. Водночас, зауважувало, що розрахунки коригування подані на реєстрацію в строки, встановлені ПК України з дати їх отримання від постачальників, а отже ним не вчинено податкового порушення.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 01.10.2025 позов задоволено.
Скасовано в повному обсязі податкове повідомлення-рішення № 0/69735/0416 від 13.12.2024 ГУ ДПС у Харківській області.
ГУ ДПС у Харківській області (далі - відповідач), не погодившись із судовим рішенням, подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, просило його скасувати та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позову.
В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що ППР прийнято правомірно, судом не враховано відсутність у податкового органу інформації стосовно дати отримання ТОВ «Восторг» спірних розрахунків коригування від постачальників.
Вважає, що скріншоти з програмного забезпечення «Fredo», враховані судом першої інстанції в якості доказів своєчасного направлення на реєстрацію розрахунків коригування не є належними доказами, оскільки вказане програмне забезпечення не контролюється ГУ ДПС.
Вказує, що ним вірно обраховано кількість протермінованих днів реєстрації РК до ПН, як наслідок, правомірно прийнято спірне податкове повідомлення-рішення.
Позивач надав відзив на апеляційну скаргу, в якому наполягаючи на законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції, просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване рішення без змін.
Відповідно до ч. 1 ст. 308, п.3 ч.1 ст.311 КАС України справа розглянута в межах доводів апеляційної скарги, в порядку письмового провадження.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, апеляційну скаргу, відзиву на неї, дослідивши докази по справі, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено апеляційним судом, що у липні 2024 ГУ ДПС у Харківській області проведено камеральну перевірку щодо дотримання ТОВ «Восторг» порядку реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких накладних з податку на додану вартість у ЄРПН за період: березень - червень 2024 р., за результатами якої складено акт від 23.07.2024 № 34265/20-40-04-16-03/32437180.
За висновками акту, ТОВ «Восторг» порушило граничні терміни реєстрації податкових накладних в ЄРПН, чим порушено п. 201.10 ст. 201 ПК України.
На підставі акту перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0/47967/0416 від 26.08.2024, яким застосовано до ТОВ «Восторг» штрафні санкції на суму 430,50 грн.
За наслідками оскарження позивачем податкового повідомлення-рішення в адміністративному порядку, рішенням ДПС України від 11.11.2024, податкове повідомлення-рішення № 0/47967/0416 від 26.08.2024 скасовано в частині штрафних санкцій у сумі 261,22 грн.
13.12.2024, на підставі рішення ДПС України від 11.11.2024, ГУ ДПС у Харківській області прийнято нове податкове повідомлення-рішення № 0/69735/0416, яким застосовано до ТОВ «Восторг» штрафні санкції в розмірі 169,28 грн.
Не погодившись із податковим повідомленням - рішенням, позивач звернувся з цим позовом до суду.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що спірне податкове повідомлення рішення прийнято відповідачем не в межах повноважень та не в спосіб, встановлений податковим законодавством, оскільки факту несвоєчасного подання розрахунків коригування відповідачем не доведено.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплату пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків і визначає заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є Податковий кодекс України (далі - ПК України).
Згідно п. 201.1 ст. 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до абз. 1 п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Відповідно до п.192.1 ст.192 ПК України якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Розрахунок коригування до податкової накладної не може бути зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних пізніше 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, до якої складений такий розрахунок коригування.
Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:
постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.
Абзацом 5 п. 201.10 ст. 201 ПК України встановлено, що підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Згідно з абз. 13 п. 201.10 ст. 201 ПК України якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно пункту 201.10 статті 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
Законом України від 12 січня 2023 року № 2876-IX «Про внесення змін до розділу XX «Прикінцеві положення» ПК України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» (набрав чинності 08 лютого 2023 року) підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнений пунктами 89 та 90, якими на період дії воєнного стану збільшені строки реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування та зменшені розміри штрафних санкцій за їх порушення.
Відповідно до пункту 89 підрозділу 2 розділу XX ПК України, тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Відповідно до пункту 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, штраф за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого для пункту 89 цього розділу для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН, встановлюється у розмірі:
2 відсотки суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 5 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 15 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 25 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
З аналізу наведеної норми вбачається, що позивач зобов'язаний виконати свій обов'язок щодо реєстрації розрахунків коригування протягом встановленого ПК строку з дня отримання цих розрахунків коригування від постачальників.
Не виконання такого обов'язку протягом встановлено строку є підставою для застосування штрафних санкцій, передбачених статтями 120-1, п. 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України ПК України.
Судом встановлено, що ТОВ «Восторг» подало на реєстрацію наступні розрахунки коригування кількісних і вартісних показників:
- 3 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 01.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 01.04.2024;
- 1 розрахунок коригування до податкової накладної, отриманий від контрагента 02.04.2024, відправлений для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстрований 03.04.2024;
- 1 розрахунок коригування до податкової накладної, отриманий від контрагента 02.04.2024, відправлений для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстрований 02.04.2024;
- 5 розрахунків коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 03.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 03.04.2024;
- 8 розрахунків коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 03.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 04.04.2024;
- 1 розрахунок коригування до податкової накладної, отриманий від контрагента 04.04.2024, відправлений для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстрований 05.04.2024;
- 6 розрахунків коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 05.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 05.04.2024;
- 9 розрахунків коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 05.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 08.04.2024;
- 9 розрахунків коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 08.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 09.04.2024;
- 4 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 09.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 09.04.2024;
- 4 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 09.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 10.04.2024;
- 3 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 10.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 10.04.2024;
- 2 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 10.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 11.04.2024;
- 7 розрахунків коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 11.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 12.04.2024;
- 2 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 12.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 14.04.2024;
- 6 розрахунків коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 14.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 15.04.2024;
- 17 розрахунків коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 15.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 15.04.2024;
- 1 розрахунок коригування до податкових накладних, отриманий від контрагента 15.04.2024, відправлений для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстрований 16.04.2024;
- 7 розрахунків коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 16.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 16.04.2024;
- 1 розрахунок коригування до податкової накладної, отриманий від контрагента 16.04.2024, відправлений для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстрований 17.04.2024;
- 1 розрахунок коригування до податкової накладної, отриманий від контрагента 17.04.2024, відправлений для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстрований 17.04.2024;
- 7 розрахунків коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 17.04.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 18.04.2024;
- 1 розрахунок коригування до податкової накладної, отриманий від контрагента 30.04.2024, відправлений для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстрований 01.05.2024;
- 1 розрахунок коригування до податкової накладної, отриманий від контрагента 01.05.2024, відправлений для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстрований 01.05.2024;
- 9 розрахунків коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 02.05.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 02.05.2024;
- 3 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 01.05.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 02.05.2024;
- 2 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 03.05.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 03.05.2024;
- 1 розрахунок коригування до податкової накладної, отриманий від контрагента 05.05.2024, відправлений для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстрований 05.05.2024;
- 2 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 05.05.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 06.05.2024;
- 9 розрахунків коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 06.05.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 07.05.2024;
- 21 розрахунок коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 07.05.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 08.05.2024;
- 2 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 08.05.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 09.05.2024;
- 2 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 08.05.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 10.05.2024;
- 2 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 09.05.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 10.05.2024;
- 4 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 13.05.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 13.05.2024;
- 3 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 14.05.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 14.05.2024;
- 3 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 15.05.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 15.05.2024;
- 10 розрахунків коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 14.05.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 15.05.2024;
- 4 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 05.06.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 05.06.2024;
- 1 розрахунок коригування до податкової накладної, отриманий від контрагента 11.06.2024, відправлений для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстрований 11.06.2024;
- 2 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 13.06.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 14.06.2024;
- 1 розрахунок коригування до податкової накладної, отриманий від контрагента 02.07.2024, відправлений для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстрований 02.07.2024;
- 3 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 05.07.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 05.07.2024;
- 3 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 05.07.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 08.07.2024;
- 2 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 09.07.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 09.07.2024;
- 2 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 10.07.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 11.07.2024;
- 2 розрахунки коригування до податкових накладних, отримані від контрагентів 12.07.2024, відправлені для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстровані 12.07.2024;
- 1 розрахунок коригування до податкової накладної, отриманий від контрагента 18.07.2024, відправлений для реєстрації до центрального рівня ДПС України та зареєстрований 19.07.2024, що підтверджується відомостями зі скріншотів з програмного забезпечення «Fredo» із зазначенням дат отримання позивачем спірних розрахунків коригування.
Вказані розрахунки коригування до податкових накладних стосувалися зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, які складені продавцями товару та направлені на адресу позивача (покупця товару).
Відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів, на спростування дати отримання позивачем вказаних розрахунків коригування, отже колегія суддів погоджується із висновками суду першої інстанції щодо врахування дати отримання розрахунків, зазначених позивачем, як початок відліку строку реєстрації у ЄРПН розрахунків коригування.
Доводи апелянта про те, що скріншоти з програмного забезпечення «Fredo» не є належними доказами на підтвердження своєчасного подання на реєстрацію розрахунків коригування колегія суддів відхиляє з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ,ч.2 ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами, зокрема 1) письмовими, речовими і електронними доказами.
В свою чергу, колегія суддів зауважує, що на законодавчому рівні не впроваджено процедуру фіксації дати отримання покупцем розрахунку коригування складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, тому відповідач як орган державної влади не повинен мати можливість отримувати вигоду від цієї ситуації та у ситуації правової невизначеності обирати варіант поведінки, який не є вигідним для платника податків - застосовувати за аналогією абзаци 15-16 пункту 201.10 статті 201 ПК України.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постановах від 21.01.2025 у справі № 280/4889/24, від 12.03.2025 у справі № 160/12120/24.
Оскільки у спірному випадку розрахунки коригування стосувалися зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, то обов'язок по реєстрації цих розрахунків коригування в ЄРПН покладався на позивача, як покупця товару.
При цьому, як вбачається з відомостей з програмного забезпечення «Fredo», ТОВ «Восторг» отримало розрахунки коригування від контрагента не в день їх складення.
Суд першої інстанції вірно зазначив, що позивач направив на реєстрацію спірні розрахунки коригування до податкових накладних в строк, встановлений п. 201.10 ст. 201 ПК України з моменту їх отримання від постачальника, що свідчить про відсутність в його діях складу порушення, передбаченого як ст. 120-1, так і п. 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України.
Колегія суддів зауважує, строки реєстрації розрахунків коригування, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику обраховуються від дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем), а не від дати складання такого розрахунку.
Таким чином, обов'язковою умовою встановлення факту порушення граничного строку реєстрації розрахунку коригування у випадку порушення граничного строку - 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем) є саме встановлення дати отримання розрахунків коригування до податкових накладних отримувачем (покупцем).
Разом з тим, ані акт перевірки, ані розрахунок до спірного податкового повідомлення-рішення не містять інформації про дату отримання розрахунків коригування до податкових накладних покупцем.
Доводи апелянта щодо відсутності у податкового органу відомостей щодо дати отримання розрахунків, не спростовують висновків суду першої інстанції.
З огляду на відсутність у відповідача відомостей про дату отримання покупцем спірних розрахунків коригування, надання позивачем даних про час отримання позивачем розрахунків коригування від продавця, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо недоведеності податковим органом порушення Товариством строків реєстрації розрахунків коригування.
Частиною 2 ст. 77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач правомірності прийнятого рішення ні суду першої, ні апеляційної інстанції належним чином не довів.
З огляду на встановлені у справі фактичні обставини та досліджені докази, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про відсутність правових підстав для притягнення позивача до фінансової відповідальності в частині порушення строків реєстрації 3 розрахунків коригування, як наслідок, протиправність податкового повідомлення - рішення та наявність підстав для його скасування.
Відповідно до ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги спростовані наведеними вище обставинами та нормативно - правовим обґрунтуванням, у зв'язку з чим підстав для скасування рішення суду першої інстанції не вбачається.
Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 316, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Харківській області - залишити без задоволення.
Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 01.10.2025 по справі № 520/2154/25 - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий суддя В.Б. Русанова
Судді А.О. Бегунц Я.В. П'янова