Рішення від 24.12.2025 по справі 380/19961/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/19961/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2025 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Коморного О.І., розглянув в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 та зобов'язання вчинити дії.

Обставини справи.

До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 з вимогами:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неоформлення і ненадання до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлених довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року, 01.01.2024 року, 01.01.2025 року для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01.01.2023 року, з 01.01.2024 року, з 01.01.2025 року, відповідно;

- зобов'язати відповідача підготувати і надати до ГУ ПФУ у Львівській області нові довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року, на 01 січня 2024 року та 01 січня 2025 року за відповідною або аналогічною посадою, яку обіймав на дату звільнення зі служби, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 року, на 01 січня 2024 року, 01 січня 2025 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30 серпня 2017 року, а також процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, премії та надбавки за особливості проходження служби у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01.01.2023 року, з 01 січня 2024 року, 01 січня 2025 року відповідно.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він є пенсіонером Міністерства оборони України та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Позивач вказує, що у зв'язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2023, 2024 та 2025 років, змінилися складові грошового забезпечення (посадовий оклад та оклад за військовим званням), що є підставою для перерахунку пенсії. Позивач 24.07.2025 звернувся до відповідача із заявою про виготовлення та направлення до пенсійного органу оновлених довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, 01.01.2024 та 01.01.2025. Однак, листом від 26.08.2025 №C/1159/12/14475 відповідач відмовив у задоволенні заяви, посилаючись на відсутність рішень Кабінету Міністрів України про перерахунок пенсій та відсутність списків від органів Пенсійного фонду. Позивач вважає таку бездіяльність протиправною, посилаючись на правову позицію Верховного Суду у справі № 440/6017/21, та стверджує, що має право на перерахунок пенсії виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня відповідного календарного року.

Ухвалою від 09 жовтня 2025 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, в якому проти позову заперечив повністю. В обґрунтування своєї позиції зазначив, що Кабінетом Міністрів України не приймалися рішення щодо перерахунку пенсій військовослужбовців у спірні періоди. Списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, від Головного управління ПФУ у Львівській області до ІНФОРМАЦІЯ_2 не надходили, а тому у відповідача відсутні правові підстави для складання довідок. Крім того, відповідач наголошує, що постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481 внесено зміни до пункту 4 постанови № 704, якими встановлено, що розміри посадових окладів та окладів за військовим званням розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні. Відповідач посилається на практику Верховного Суду (постанова від 26.06.2025 у справі № 480/7154/24), згідно з якою після 20.05.2023 відсутні підстави для перерахунку грошового забезпечення виходячи з актуального прожиткового мінімуму.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 проходив військову службу у Збройних Силах України.

Після звільнення з військової служби у 2019 році йому призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", і він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області.

Позивач має статус учасника бойових дій та є особою з інвалідністю внаслідок війни 3 групи, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого 22.01.2025.

24 липня 2025 року Позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із письмовою заявою.

У заяві він просив оформити та надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 01.01.2023, 01.01.2024 та 01.01.2025 для перерахунку пенсії.

Позивач наполягав на тому, щоб у цих довідках розміри посадового окладу та окладу за військовим званням були визначені шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року, на відповідні тарифні коефіцієнти згідно з додатками до Постанови КМУ № 704.

Також він просив включити до довідок відомості про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Листом від 26.08.2025 № C/1159/12/14475 ІНФОРМАЦІЯ_3 відмовив у задоволенні заяви Позивача.

У відповіді Відповідач зазначив, що Кабінет Міністрів України не приймав рішень щодо підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, які б давали підстави для перерахунку пенсій у спірні періоди.

Також було вказано, що списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, від Головного управління ПФУ у Львівській області до ІНФОРМАЦІЯ_2 не надходили.

Відповідач наголосив, що згідно з наказом Міністерства оборони України від 01.03.2018 № 90 посадові оклади військовослужбовців розраховані виходячи з розміру прожиткового мінімуму 1762 грн, і саме з таких розмірів розрахована пенсія Позивача.

Відповідач вказав на відсутність правових підстав для складання запитуваних довідок, зазначивши, що оформлення довідок за бажанням пенсіонера не передбачено нормами права.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 46 Конституції України гарантує громадянам право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, а пенсії та інші види соціальних виплат, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Спеціальним законом, який регулює умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Згідно з частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Таким чином, законодавством чітко визначено, що підставою для перерахунку пенсії є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова № 704), якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів. Ця постанова кардинально змінила підхід до формування грошового забезпечення, прив'язавши основні його складові (оклади) до прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Пунктом 4 Постанови № 704 (в первинній редакції, до внесення змін) було встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Згодом, пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова № 103) було внесено зміни до пункту 4 Постанови № 704. Цими змінами розрахункову величину було "заморожено": встановлено, що розміри окладів визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року (тобто фіксованої суми 1762 грн).

Проте, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови № 103.

Відповідно до частини другої статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України, нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Це означає, що з 29.01.2020 (дати набрання законної сили рішенням у справі № 826/6453/18) обмеження щодо використання прожиткового мінімуму виключно "станом на 1 січня 2018 року" було усунуто.

Верховний Суд у постанові від 02.08.2022 у справі № 440/6017/21 сформував правовий висновок щодо застосування цих норм права. Суд зазначив, що з 29.01.2020 відновила дію попередня редакція пункту 4 Постанови № 704, яка передбачала визначення посадових окладів шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт.

Оскільки законами про Державний бюджет України на відповідні роки розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб щорічно зростав, це автоматично призводило до зміни (підвищення) розмірів посадових окладів та окладів за військовим званням військовослужбовців.

Таким чином, у період з 29.01.2020 до моменту внесення Урядом нових змін до пункту 4 Постанови № 704, діяла норма, яка передбачала "динамічний" прожитковий мінімум. Це, у свою чергу, є тією обставиною (підвищенням грошового забезпечення), з якою стаття 63 Закону № 2262-ХІІ пов'язує обов'язок перерахунку пенсій.

Щодо позовних вимог за період з 01.01.2023. Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2023 у розмірі 2684 гривні.

Оскільки станом на 01.01.2023 діяла редакція пункту 4 Постанови № 704 (відновлена рішенням суду у справі № 826/6453/18), яка пов'язувала розрахунок окладів з прожитковим мінімумом на 1 січня календарного року, то з 01.01.2023 виникли підстави для перерахунку грошового забезпечення та, відповідно, пенсій, виходячи з величини 2684 грн.

Суд зазначає, що посилання відповідача на відсутність списків від ПФУ не є підставою для відмови у видачі довідки, оскільки право особи на перерахунок пенсії, що базується на законі, не може залежати від дій або бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обміну списками.

Враховуючи викладене, вимога про надання довідки станом на 01.01.2023 є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Щодо позовних вимог за періоди з 01.01.2024 та з 01.01.2025.

Суд звертає увагу, що 12 травня 2023 року Кабінет Міністрів України, реалізуючи свої повноваження у сфері державного управління, прийняв постанову № 481 "Про скасування підпункту 1 пункту 3 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103, та внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704". Ця постанова набрала чинності 20 травня 2023 року.

Зазначеним нормативно-правовим актом пункт 4 Постанови № 704 викладено в новій редакції, яка імперативно встановлює: "4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14".

Таким чином, Уряд законодавчо закріпив фіксовану розрахункову величину для обчислення посадових окладів військовослужбовців - 1762 гривні. Ця норма є чинною, неконституційною не визнавалася та підлягає обов'язковому застосуванню суб'єктами владних повноважень. Внесення змін до Постанови № 704 шляхом прийняття Постанови № 481 змінило правове регулювання спірних відносин порівняно з періодом, коли діяла "відновлена" редакція пункту 4 (з 29.01.2020 до 20.05.2023).

Суд зазначає, що відповідно до статті 19 Конституції України та статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», держава гарантує військовослужбовцям грошове забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, але розміри та порядок його виплати встановлюються саме Кабінетом Міністрів України.

З моменту набрання чинності Постановою № 481 (20.05.2023) відсутня правова невизначеність щодо розрахункової величини для визначення посадових окладів. Уряд чітко визначив, що такою величиною є 1762 гривні, незалежно від зростання прожиткового мінімуму в законах про державний бюджет на відповідні роки.

Закони України про Державний бюджет України на 2024 та 2025 роки, хоча і встановлюють нові розміри прожиткового мінімуму, є актами загальної дії. Водночас, Постанова № 704 (в редакції Постанови № 481) є спеціальним нормативно-правовим актом, що регулює порядок обчислення грошового забезпечення військовослужбовців.

Оскільки спеціальна норма прямо встановлює фіксовану величину (1762 грн), загальні норми бюджетного законодавства в цій частині не застосовуються автоматично для підвищення окладів.

Верховний Суд у постанові від 26.06.2025 у справі № 480/7154/24, аналізуючи аналогічні правовідносини, дійшов висновку, що після набрання чинності постановою КМУ № 481 (тобто після 20.05.2023) відсутні правові підстави для обчислення розмірів посадових окладів та окладів за військовим званням із використанням актуального прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня поточного року. Суд касаційної інстанції підтвердив, що дії суб'єктів владних повноважень щодо застосування величини 1762 грн після 20.05.2023 є правомірними та відповідають вимогам чинного законодавства.

Ця позиція узгоджується із правовою позицією, сформованою Верховним Судом у остановах від 04.07.2025 по справі №120/8298/24, від 18.08.2025 по справі №300/8187/24. Отже, станом на 01.01.2024 та на 01.01.2025 (а також на будь-яку дату після 20.05.2023) діяла редакція пункту 4 Постанови № 704, яка не передбачає перегляду окладів у зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму.

Оскільки розмір посадового окладу та окладу за військовим званням законодавчо "заморожено" на рівні 1762 грн, то фактичного підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців з 01.01.2024 та з 01.01.2025 не відбулося.

Відсутність факту підвищення грошового забезпечення означає відсутність юридичної підстави для перерахунку пенсії, передбаченої статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. А отже, у відповідача відсутній обов'язок складати та подавати до пенсійного органу довідки про розмір грошового забезпечення станом на ці дати.

Таким чином, позовні вимоги в частині зобов'язання оформити та надати довідки станом на 01.01.2024 та 01.01.2025 є безпідставними та задоволенню не підлягають.

Щодо додаткових видів грошового забезпечення у довідці станом на 01.01.2023.

Позивач просить вказати у довідці відомості про щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премії та надбавки у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок.

Суд зазначає, що Верховний Суд у зразковій справі № 380/19324/23 (постанова від 05.03.2024) сформував висновок, що при виготовленні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.02.2020 та подальших періодів, додаткові види грошового забезпечення мають зазначатися у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою за місяць, у якому виникло право на перерахунок.

Тому, зобов'язуючи відповідача видати довідку станом на 01.01.2023, суд вважає за необхідне вказати на обов'язок відповідача включити до неї додаткові види грошового забезпечення, визначені у середніх розмірах фактичних виплат за січень 2023 року за відповідною посадою.

Згідно з частиною першою статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частиною першою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною другою статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Суд визнає протиправною бездіяльність відповідача щодо неоформлення довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, оскільки на той момент діяли норми, що передбачали розрахунок окладів виходячи з прожиткового мінімуму на 1 січня календарного року. Відповідно, вимога зобов'язального характеру щодо цього періоду також підлягає задоволенню.

Водночас, у задоволенні позовних вимог щодо зобов'язання оформити та надати довідки станом на 01.01.2024 та 01.01.2025 слід відмовити, оскільки з 20.05.2023 набрали чинності зміни до Постанови № 704, якими встановлено фіксовану розрахункову величину, що унеможливлює перерахунок на підставі зростання прожиткового мінімуму у ці періоди.

Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" (особа з інвалідністю внаслідок війни).

Тому питання про розподіл судових витрат не вирішується.

Керуючись статтями 2, 9, 72-77, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо непідготовки та ненадання до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року для перерахунку пенсії.

3. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 ) станом на 01 січня 2023 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року (2684,00 грн), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками до постанови Кабінету Міністрів України № 704, а також із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, визначених у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії (січень 2023 року) за відповідною посадою у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

4. У задоволенні позовних вимог щодо зобов'язання надати довідки станом на 01.01.2024 та 01.01.2025 - відмовити.

5. Судові витрати розподілу не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складений 24.12.2025.

Суддя Коморний О.І.