25 грудня 2025 року м. Київ № 640/5132/22
Київський окружний адміністративний суд у складі судді Панової Г.В., розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Стріт Компані»
до Державної служби України з безпеки на транспорті
про визнання протиправною та скасування вимоги,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Стріт Компані» з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову Державної служби України з безпеки на транспорті від 18.01.2022 №326584 про застосування адміністративно-господарського штрафу відносно Товариства з обмеженою відповідальністю «Стріт Компані».
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що не погоджується з винесеною Державною службою України з безпеки на транспорті постановою №326584 від 18.01.2022 про накладення штрафу у сумі 8500,00 грн., вважає її безпідставною, необґрунтованою та такою, що винесена з порушенням норм діючого законодавства. Зазначив, що у діях ТОВ «Стріт Компані» відсутній склад правопорушення, оскільки перевізником, відповідно до Договору про надання послуг по перевезенню вантажів №01/07-2 від 01.07.2020, є ФОП ОСОБА_1 .
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.02.2022 відкрито провадження в адміністративній справі № 640/5132/22 та вирішено питання про її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
У подальшому адміністративну справу №640/5132/22 у відповідності до положень пункту 2 Розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13.12.2022 №2825-ІХ надіслано за належністю до Київського окружного адміністративного суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями проведено автоматизований розподіл адміністративної справи №640/5132/22, яку передано на розгляд головуючій судді Пановій Г.В.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 23.05.2024 адміністративну справу прийнято до провадження та вирішено здійснювати подальший розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні).
Копію вищезазначеної ухвали суду направлено відповідачу до електронного кабінету через підсистему Електронний Суд, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
Від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній проти доводів позивача заперечує та просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Вказав, що ТОВ «Стріт Компані» у ТТН №78411485 від 27.11.2021 зазначено перевізником, а тому саме позивач має нести відповідальність за порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Від представника позивача до суду надійшла відповідь на відзив, у якій представник зазначив, що твердження представника відповідача є необґрунтованими, адже під час прийняття оскаржуваного рішення працівниками Державної служби України з безпеки на транспорті не дотримано вимог щодо належного визначення перевізника.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
На підставі направлення на рейдову перевірку №026526 від 22.11.2021, на автомобільній дорозі М-05 Київ-Одеса 452км.+811м., посадовими особами Укртрансбезпеки 28.11.2021 о 13:32 год. проведено габаритно-ваговий контроль автомобіля марки «DAF» (з державним номерним знаком НОМЕР_1 ) зі спеціалізованим напівпричепом «BURG» (державний номерний знак НОМЕР_2 ), що належить на праві власності ФОП ОСОБА_1 . Водієм вказаного транспортного засобу був ОСОБА_2 .
За наслідками перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №317729 від 28.11.2021, акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №0055936 від 28.11.2021 та довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю №0067876 від 28.11.2021.
Зазначений транспортний засіб здійснював перевезення сипучого вантажу (насіння соняшнику).
Актом №317729 від 28.11.2021 встановлено порушення ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», п.22.5. Правил дорожнього руху України, а саме навантаження на одиничну вісь 11,76 т. при допустимих 11,22 т., під час надання послуг з перевезення вантажу, згідно TTH №78411485 від 27.11.2021.
Повідомленням №109901/19.1/24-21 від 29.12.2021, яке надіслано засобами поштового зв'язку за трек номером 0308301243752, Товариство з обмеженою відповідальністю «Стріт Компані» повідомлено про розгляд справи.
Позивач, будучи належним чином повідомлений про розгляд справи, можливістю надати відповідні заперечення, пояснення та докази до моменту винесення постанови не скористався.
У подальшому, на підставі Акту № 317729 від 28.11.2021, в.о. начальника Відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві, винесено Постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 326584 від 18.01.2022, якою постановлено стягнути з ТОВ «Стріт Компані» адміністративно-господарський штраф у розмірі 8500,00 грн.
Не погодившись із прийнятою Державною службою України з безпеки на транспорті постановою про застосування адміністративно-господарського штрафу, позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.
Правовідносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень, регулюються Законом України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 №2344-III (далі - Закон №2344-III).
Відповідно до частини 12 статті 6 Закону № 2344-III, державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.
Згідно статті 48 Закону № 2344-III, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п'яти відсотків.
Відповідно до абзацу 14 частини 1 статті 60 Закону №2344-III, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, зокрема, за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5 відсотків до 10 відсотків включно при перевезенні неподільного вантажу без відповідного дозволу або подільного вантажу - штраф у розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно статті 33 Закону України «Про автомобільні дороги», рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Частиною 2 статті 29 Закону України «Про дорожній рух» встановлено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Процедура здійснення габаритно-вагового контролю регламентована Порядком № 879, затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007, пунктом 2 якого встановлено, що габаритно-ваговий контроль це контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотриманий визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Згідно приписів пункту 3 Порядку №879, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Підпунктом 3 пункту 2 Порядку № 879 визначено, що великовагові та великогабаритні транспортні засоби транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2%.
Відповідно до пункту 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року №30 (далі - Правила) транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Згідно пункту 4 Правил, рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів. Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.
Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановлено Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306.
У відповідності до пункту 22.5 Правил дорожнього руху, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах 4,35 м), за довжиною 22 м (для маршрутних транспортних засобів 25 м), фактичну масу понад 40 тонн (для контейнеровозів понад 44 тонн, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах до 46 тонн), навантаження на одиночну вісь 11 тонн (для автобусів, тролейбусів 11,5 тонн), здвоєні осі 16 тонн, строєні 22 тонн (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь 11 тонн, здвоєні осі 18 тонн, строєні 24 тонн) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.
Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 тонн, здвоєні осі понад 16 тонн, строєні осі понад 22 тонн або фактичною масою понад 40 тонн (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь понад 11 тонн, здвоєні осі понад 18 тонн, строєні осі понад 24 тонн або фактичною масою понад 44 тонн, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах понад 46 тонн) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.
Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 тонн або фактичною масою понад 24 тонн автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.
При цьому, згідно пункту 5 Правил, рух транспортних засобів та їх составів загальною масою до 40 тонн включно, якщо вони не є великогабаритними і контейнеровозів загальною масою до 46 тонн включно та заввишки від поверхні дороги до 4,35 метра включно (на встановлених Укравтодором, Укртрансбезпекою і Національною поліцією маршрутах, які погоджено з організаціями, зазначеними в пунктах 9-13 цих Правил), здійснюється без дозволу.
Відповідно до пункту 18 Порядку №879, за результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення.
У разі пред'явлення водієм транспортного засобу міжнародного сертифіката зважування габаритно-ваговий контроль у частині зважування не здійснюється.
Згідно пункту 21 Порядку №879, у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2% подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування. Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.
Відповідно до пункту 31-1 Порядку №879, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10% у подвійному розмірі; на 10 - 40% у потрійному розмірі; більше як на 40% у п'ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Наведеними правовими нормами визначено повноваження Укртрансбезпеки щодо контролю за рухом транспортних засобів з перевищенням габаритно-вагових параметрів, а також порядок здійснення такого контролю.
При цьому, участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові параметри яких перевищують хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, зокрема, навантаження на вісі транспортного засобу, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів, а при перевезенні вантажу без відповідного дозволу настає адміністративно-господарська відповідальність, яка залежить від відсоткового перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм.
Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами, визначає Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567 (далі - Порядок №1567).
Пунктом 4 Порядку №1567 передбачено, що державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Відповідно до пункту 15 Порядку №1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39, 48 Закону України №2344-III документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону України №2344-III; додержання водієм вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР); відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів або перевезення організованих груп дітей за маршрутом, який виходить за межі населеного пункту та має протяжність понад 250 кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.
Порядком №1567 встановлено, що у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3 (пункт 21); у разі відмови уповноваженої особи суб'єкта господарювання або водія від підписання акту перевірки суб'єкта господарювання або акту перевірки транспортного засобу посадова особа (особи), що провела перевірку, вносить про це запис (пункт 22); справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення (пункт 25); справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням (пункт 26); у разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5 (пункт 27).
На підставі вищенаведених вимог законодавства, які регулюють спірні правовідносини, та встановлених обставин, суд дійшов висновку, що підстави прийняття оскаржуваної постанови є такими, що не відповідають положенням законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, та фактичним обставинам справи, з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 28.11.2021 відбулася рейдова перевірка транспортного засобу марки «DAF» (з державним номерним знаком НОМЕР_1 ) зі спеціалізованим напівпричепом «BURG» (державний номерний знак НОМЕР_3 ), на підставі направлення на рейдову перевірку від 22.11.2021 № 026526.
Посадовими особами Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки складено акт від 28.11.2021 №0055936 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та довідку від 28.11.2021 №0067876 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, якими зафіксовано осьове навантаження на одиночну вісь №2 транспортного засобу позивача - 11,76 т., при допустимій масі - 11,22 т.
Також, за результатами перевірки складено акт № 317729 від 28.11.2021 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, яким встановлено порушення перевезення вантажу з перевищенням габаритно-вагових норм без відповідного дозволу з перевищенням встановлених п. 22.5 ПДР України вагових норм.
Зі змісту вказаних вище актів вбачається, що водій від підпису, надання пояснень та отримання зазначених актів і довідки про результати здійснення контролю із зазначенням часу і місця його проведення відмовився.
Актом №317729 від 28.11.2021, складеним за результатами перевірки, виявлено порушення перевезення вантажу з перевищенням встановлених законодавством вагових норм без відповідного дозволу, згідно ТТН №78411485 від 27.11.2021, з перевищенням встановлених п. 22.5 ПДР вагових норм.
У тому числі порушення, відповідальність за яке передбачена абз. 14 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт, а саме перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5 відсотків до 10 відсотків включно при перевезенні неподільного вантажу без відповідного дозволу або подільного вантажу.
Згідно з актом №0055936 від 28.11.2021 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, навантаження на одиничну вісь склало 11,76 т. при допустимих 11,22 т.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Стріт Компані» зареєстровано в Єдиному державному реєстрі 27.11.2017 (номер запису: 10701020000071987) та 01.01.2018 в Реєстрі платників податку на додану вартість (запис №1826554500535) за індивідуальним податковим номером 417606426555.
Основним видом діяльності Товариства є 49.41 Вантажний автомобільний транспорт (основний).
01.07.2020 між ТОВ «Стріт Компані» (Замовник) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (Виконавець) укладено Договір про надання послуг по перевезенню вантажів № 01/07-2 (далі - Договір №01/07-2).
Після спливу строку дії вказаного договору, між сторонами було укладено Договір про надання послуг по перевезенню вантажів №01/07-1Ч від 01.07.2021.
Пунктом 1.1 цього Договору визначено, що в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Виконавець бере на себе зобов'язання доставити автомобільним транспортом довірений йому Замовником вантаж (згідно із транспортною накладною) з місця відправлення до пункту призначення по маршруту, вказаному Замовником, видати вантаж уповноваженій на одержання вантажу особі, а Замовник, в свою чергу, бере на себе зобов'язання сплатити плату за перевезення вантажу.
Крім того, Додатком № l до Договору від 01.07.2021, узгоджено перелік транспортних засобів, якими здійснювалось перевезення вантажу, серед яких є автомобіль марки «DAF» (реєстраційний номер: НОМЕР_4 ; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 ) з напівпричепом «BURG» реєстраційний номер: НОМЕР_2 ; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_6 ), водієм якого, на момент здійснення перевезення вантажу, був ОСОБА_2 (водійське посвідчення НОМЕР_7 ; паспорт громадянина України НОМЕР_8 ).
При цьому, як встановлено судом, вказаний транспортний засіб, водієм якого на момент зупинки та здійснення габаритно-вагового контролю був ОСОБА_2 , належить на праві власності ФОП ОСОБА_1 і дана обставина підтверджується наявним у матеріалах справи свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_9 . Саме цей докуме6нт також відображений у Додатку № 1 до договору № 01/07-1Ч від 01.07.2021.
На виконання умов Договору, 27.11.2021 ФОП ОСОБА_1 надавалась послуга ТОВ «Стріт Компані» з перевезення вантажу (соняшнику) з пункту навантаження (Житомирська обл., Коростенький р-н, с. Холосне) до пункту розвантаження (Одеська область, м. Чорноморськ, вул. Транспортна, 26), транспортним засобом марки «DAF» з напівпричепом «BURG» під керуванням водія ОСОБА_2 .
Відповідно до платіжних доручень, копії яких додані до позовної заяви, № 6509 від 12.02.2021, №6798 від 12.03.2021, № 8652 від 14.09.2021, №9004 від 19.10.2021, № 9348 від 12.11.2021, №9821 від 15.12.2021 та № 10181 від 12.01.2022, у зв'язку із наданням послуг з перевезення вантажу, ТОВ «Стріт Компані» здійснило оплату за перевезення на рахунок саме ФОП ОСОБА_1 .
Отже, у даному випадку судом встановлено, що ТОВ «Стріт Компані» є Замовником надання послуг, а ФОП ОСОБА_1 - Виконавцем, що підтверджують відповідні наведені документи.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
З аналізу Договору № 01/07-1Ч від 01.07.2021 та Додатку № l до Договору від 01.07.2021 вбачається що позивач, оформивши відповідний договір, замовив у ФОП ОСОБА_1 надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом, та згідно з Договором є Замовником, а тому не може виступати автомобільним перевізником у спірних правовідносинах. Крім того, позивач не є власником автомобілю на якому здійснювалось перевезення, оскільки він перебуває у власності ФОП ОСОБА_1 , яка є Виконавцем за Договором № 01/07-1Ч від 01.07.2021.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позивач у спірних правовідносинах не є автомобільним перевізником, отже постанова Відділу державного нагляду (контролю) у м. Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно-господарського штрафу № 326584 від 18.01.2022 є протиправною та підлягає скасуванню.
Відтак, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем долучено до позовної заяви платіжне доручення № 10400 від 04.02.2022 про сплату судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 2481,00 грн.
Відповідно, стягненню з Державної служби України з безпеки на транспорті за рахунок її бюджетних асигнувань на користь позивача підлягає сума судового збору у розмірі 2481,00 грн.
Керуючись статтями 9, 14, 72-77, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною та скасувати постанову Державної служби України з безпеки на транспорті №326584 від 18.01.2022 про застосування адміністративно-господарського штрафу.
3. Стягнути з Державної служби України з безпеки на транспорті (місцезнаходження: 03150, м.Київ, вул.Фізкультури, буд.9; код ЄДРПОУ: 39816845) за рахунок її бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Стріт Компані» (код ЄДРПОУ 41760645) суму сплаченого судового збору у розмірі 2481,00 грн. (дві тисячі чотириста вісімдесят одну гривню нуль копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано в установлені строки.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Панова Г. В.