Постанова від 24.12.2025 по справі 360/245/25

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 360/245/25 Суддя (судді) першої інстанції: А.Г. Секірська

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2025 року м. Київ

Колегія Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:

судді-доповідача Кузьменка В. В.,

суддів: Ганечко О.М., Василенка Я.М.,

розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Проджект Буд Інжинірінг" до Державної податкової служби України, Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії, за апеляційною скаргою Головного управління Державної податкової служби у м. Києві на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2025 року,

ВСТАНОВИЛА:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Проджект Буд Інжинірінг" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління ДПС у місті Києві, Державної податкової служби України, Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у місті Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду у справі № 640/13985/22 від 07.02.2025 прийнято справу до провадження.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2025 року позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у місті Києві від 29.06.2022 № 6978461/43063378 про відмову в реєстрації податкової накладної № 5 від 03.02.2022, складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «Проджект Буд Інжиніринг».

Зобов'язано Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну від 03.02.2022 № 5, складену Товариством з обмеженою відповідальністю «Проджект Буд Інжиніринг», датою її фактичного подання - 02.06.2022.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій просив скасувати рішення суду першої інстанції як таке, що ухвалене з порушенням норм матеріального і процесуального права, та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.

Доводи апелянта обґрунтовані тим, що оскаржуване рішення прийнято на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, позаяк позивачем до контролюючого органу не було подано достатньо первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг.

Виконуючи вимоги процесуального законодавства, колегія суддів ухвалила продовжити строк розгляду апеляційної скарги, згідно з положеннями ст. 309 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розгляд справи проведено у порядку письмового провадження на підставі пункту 3 частини 1 статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Згідно з ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

У відповідності до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, 01.06.2021 між ТОВ «Термогальванічний завод» (Замовник), ТОВ «Будівельна компанія «Інтергал-Буд» (Генеральний підрядник) та ТОВ «Проджект Буд Інжиніринг» (Головний підрядник) укладено договір № НВК/П-59 головного підряду на капітальне будівництво, за умовами якого:

- об'єкт - «Будівництво житлового комплексу з торгово - розважальним центром, приміщенням громадського призначення та підземно - наземним паркінгом на проспекті Перемоги, 67 у Святошинському районі м. Києва» (Дев'ята черга будівництва). Житловий будинок № 9 (п.п.1.1.25);

- за договором головний підрядник зобов'язується виконати наступні роботи щодо об'єкта - на свій ризик власними та (або) залученими силами та засобами у відповідності до проектної документації стадії «Проект» та стадії «Робоча документація», отриманої головним підрядником згідно з цим договором, карти технічних рішень умов цього договору, і діючих будівельних норм і правил та в обумовлений договором строк виконати роботи з будівництва об'єкту та передати генеральному підряднику та замовнику об'єкт, закінчений будівництвом, а також виконати інші зобов'язання, передбачені цим договором (п.п.2.1.1 п.2.1);

- оплата за цим договором проводиться шляхом перерахування Замовником вартості прийнятих ним робіт (з урахуванням вартості сплачених авансових платежів) в українських гривнях на поточний рахунок головного підрядника, зазначений у статті 19 договору згідно підписаних між сторонами актів виконаних робіт. Розрахунки за виконані роботи здійснюються у відповідності до умов договору, якщо інше не визначено в додаткових угодах до договору (п.6.1);

- розрахунки за виконані роботи здійснюються на підставі підписаних платіжних пакетів протягом 5 банківських днів з моменту підписання замовником відповідного платіжного пакету, з вирахуванням раніше сплачених авансів. Роботи оплачуються при умові письмового підтвердження виконанння календарного графіку виконання робіт (додаток № 2 до договору) в обсягах виконаних робіт звітного періоду. У випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування головному підряднику в Єдиному реєстрі податкових накладних в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (СЕА ПДВ), головний підрядник зобов'язується подати пакет документів для розблокування даної податкової накладної та до моменту реєстрації такої податкової накладної/розрахунку замовник може притримати суму податку на додану вартість (п.6.2).

Додатками до цього договору є додаток № 1 «Кошторис», додаток № 2 «Календарний графік виконання робіт»; додаток № 3 «Перелік документів, що входять до платіжного пакету»; додаток № 4 «Перелік проектної документації»; додаток № 5 «Календарний графік проведення тендерів»; додаток № 6 «Угода про гарантійні зобов'язання»; додаток № 7 «Спільні заходи»; додаток № 8 «Акт приймання - передачі місця виконаних робіт»; додаток № 9 «Перелік документів, які має підготувати та передати Головний підрядник для введення в експлуатацію внутрішньобудинкових інженерних мереж».

03.02.2022 ТОВ «Термогальванічний завод» сплачено отримувачу ТОВ «Проджект Буд Інжиніринг» 690 000,00 грн за платіжним дорученням від 03.02.2022 № 942, призначення платежу: «оплата за будівництво буд. № 9 по проспекту Перемоги, 67, зг. Дог. НВК/П-59 від 01.06.2021, у т.ч. ПДВ 20% - 115 000,00 грн.

03.02.2022 ТОВ «Проджект Буд Інжиніринг» складено податкову накладну № 5, в якій зазначено постачальник (продавець) - Товариство з обмеженою відповідальністю «Проджект Буд Інжиніринг», отримувач (покупець) - Товариство з обмеженою відповідальністю «Термогальванічний завод», загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість - 690 000,00 грн, загальна сума податку на додану вартість за основною ставкою - 115 000,00 грн, усього обсяги постачання за основною ставкою (код ставки 20) - 575 000,00 грн; опис товарів/послуг продавця:

- будівництво ж/б № 9 на пр-ту Перемоги, 67 у м. Києві зг. догНВК/П-59 від 01.06.21р., код послуги згідно з ДКПП 41.00, одиниця виміру товару/послуги умовне позначення грн, код 2454 грн, кількість 1, ціна постачання одиниці товару/послуги або максимальна роздрібна ціна товарів без урахування ПДВ - 575 000,00, код ставки - 20, обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ - 575 000,00 грн, сума ПДВ - 115 000,00 грн.

Податкову накладну від 03.02.2022 № 5 направлено на реєстрацію до Державної податкової служби України через автоматизовану систему “Єдине вікно подання електронної звітності» засобами телекомунікаційного зв'язку 02.06.2022 в 17:30:47, і відповідно до квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН податкову накладну доставлено до ДПС України і зареєстровано за № 9061443973, але її реєстрацію зупинено із зазначенням такої підстави для зупинення: “Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 03.02.2022 № 5 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 41.00 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «D» = 5,901%, «Р» = 0.

22.06.2022 позивачем подано повідомлення №6 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, яке згідно квитанції № 2 зареєстровано за № 9091465541 та прийнято до розгляду.

В поясненнях позивачем зазначено, що податкові накладні: №4 від 03.02.2022 р. на суму ПДВ 66 666,67 грн, №6 від 04.02 2022 р. на суму ПДВ 96 666,67 грн, №5 від 03.02.2022 р. на суму ПДВ 115 000,00 грн, №2 від 02.02.2022 р. на суму ПДВ 600 000,00 грн, №23 від 15.02.2022 р. на суму ПДВ 13 333,33 грн, №25 від 16.02.2022 р. на суму ПДВ 182 000,00 грн, №30 від 18.02.2022 р. на суму ПДВ 69 333,33 грн, №35 від 23.02.2022 р. на суму ПДВ 167 166,67 грн виписані покупцю ТОВ «ТЕРМОГАЛЬВАНІЧНИЙ ЗАВОД» (код 24581125) відповідно до вимог п.п. «а», п.187.1 ПКУ, по даті зарахування коштів від Замовника будівництва на банківський рахунок ТОВ «Проджект Буд Інжиніринг», як передоплата за роботи по договору головного підряду на капітальне будівництво №НВК/П-Б9 від 01.06.2021 р. Станом на 28.02.2022 р. по Договору головного підряду на капітальне будівництво №НВК/П-Б9 від 01.06.2021 р акти виконаних робіт ще не підписувались, оскільки кожен з етапів будівельних робіт ще триває. Загальна сума отриманої передоплати на будівництво по договору становить 35 363 000,00 грн. Суми грошових коштів зараховані на поточний рахунок в банку у відповідності до платіжних доручень: від 02.02.22 р. №939 на суму 3 600 000,00 грн, від 03.02.22 р. №942 на суму 690 000,00 грн, від 03.02.22 р. №944 на суму 400 000,00 грн, від 04.02.22 р. №946 на суму 580 000,00 грн, від 15.02.22 р. №954 на суму 80 000,00 грн, від 16.02.22 р. №961 на суму 1 092 000,00 грн, від 18.02.22 р. №968 на суму 416 000,00 грн, від 23.02.22 р. №969 на суму 1 003 000,00 грн.

ТОВ «Проджект Буд Інжиніринг» є компанією генеральним підрядником, яка здійснює будівництво житлових та не нежитлових будівель у відповідності до договорів генерального підряду на капітальне будівництво. В силу діяльності пов'язаної із будівництвом, у вихідних податкових накладних, згідно з Держаним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010, нами зазначається код 41.00 - будівництво та будування будівель. Однак при залученні підрядників для виконання окремих робіт на об'єкті будівництва, такі підрядники виписують податкові накладні в яких зазначають коди конкретних робіт. А також з метою здійснення будівництва придбаваються будівельні матеріали. Так наприклад, в лютому 2022 року, для здійснення будівництва на постійній основі придбаваються будівельні матеріали з наступними кодами УКТЗЕД: бетон - 3824, металеві виробик - 7214, 7216, 7217, вироби з цементу - 6810, щебінь - 2517, інертні гази - 2804, вироби з пластмаси - 3925, мінвата - 6806100000.

Також підрядниками надаються послуги з наступними кодами за ДКПП: 43.12 - підготовчі роботи на будівельному майданчику 43.31 - роботи штукатурні 43.32 - установлення дверей, вікон, дверних та віконних рам з дерева або інших матеріалів 43.99 - інші спеціалізовані будівельні роботи 49.41 - перевезення вантажів дорожніми транспортними засобами. За таких умов, дотримання критерію, який визначений у п.п. 2.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної стосовно невідповідності обсягів постачання обсягам придбання взагалі не є можливим. Наведені господарські операції у повному обсязі відображені у бухгалтерському обліку підприємства. Первинні документи, оформлені в рамках Законодавства України, не мають дефекту форми, змісту або походження, котрі в силу п. 198, 201 Податкового кодексу України, ч.2 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», п.2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995р. №88) спричиняють втрату первинними документами юридичної сили і доказовості. Таким чином, первинні документи засвідчують на сьогоднішній день факт реального виконання ТОВ «Проджект Буд Інжиніринг» та його контрагентом господарських зобов'язань.

Також у поясненнях зазначено, що підприємство не має можливості надати документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), оскільки відповідність будівництва визначається шляхом видачі відповідного сертифікату. Однак з врахуванням вимог ст. 187 Податкового Кодексу України, підставою для виписки та реєстрації податкової накладної є перша подія -а в нашому випадку це отримання передоплати. Додатково повідомляємо, що товариство подавало Таблицю даних з метою подальшого уникнення блокування податкових накладних.

До повідомлення додано Договір головного підряду №НВК/П-Б9 від 01.06.2021, Платіжні доручення на отримані суми передоплати, Ліцензія на право здійснення будівельної діяльності, Фінансова звітність товариства станом на 31.12.21, Оборотно-сальдова відомість станом на 31.05.22.

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у м. Києві від 29.06.2022 № 6978461/43063378 про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відмовлено у реєстрації податкової накладної від 03.02.2022 № 5 у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків - фактури/інвойсів, актів приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних. Додаткова інформація не надано додатків до Договорів головного підряду на капітальне будівництво: -кошторис, -календарний графік виконання робіт; -проектна документація, А також первинних документів щодо придбання матеріалів, витратних матеріалів необхідних для виконання будівельних робіт) а саме: наявність виробничих потужностей ( основні засоби); проектно-кошторисна документація, договірна ціна, довідка про вартість виконаних будівельних робіт, та витрат, розрахунок загальновиробничих витрат, графік викон.

07.07.2022 позивачем подано до ДПС скаргу на зазначене рішення, що підтверджується квитанцією № 2 від 07.07.2022. До скарги було додано первинні документи, які додавалися до пояснень. Рішення за результатами розгляду скарги відповідачами не надано.

Не погоджуючись з рішенням про відмову у реєстрації податкової накладної, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що зважаючи на наявність у позивача передбачених чинним законодавством документів, необхідних для складання податкової накладної, беручи до уваги, що реальність господарської операції може бути перевірена контролюючим органом під час проведення перевірки платника податків, у відповідача були відсутні правові підстави для відмови у реєстрації в ЄРПН податкової накладної від 03.02.2022 № 5.

Даючи правову оцінку фактичним обставинам справи, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з огляду на таке.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно із пунктом 201.7 статті 201 ПК України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс).

У разі якщо частка товарів/послуг, послуг не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів/послуг зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та враховується при визначенні загальних податкових зобов'язань.

Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України (пункт 201.16 статті 201 ПК України).

Пунктом 2 Порядку № 1246 визначено, що податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України “Про електронні довірчі послуги», “Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування (пункт 5 Порядку № 1246).

Відповідно до пункту 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог Законів України “Про електронні довірчі послуги», “Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція) (пункт 13 Порядку № 1246).

У разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку (пункт 17 Порядку № 1246).

Порядок № 1165 визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 1165 податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, складеної на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку, за винятком розрахунку коригування, визначеного підпунктом 7 цього пункту), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, визначеним у цьому пункті.

Ознаки безумовної реєстрації, зазначені у цьому підпункті, застосовуються протягом періоду дії воєнного стану, введеного відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні».

У разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі (пункт 4 Порядку № 1165).

Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3) (пункт 5 Порядку № 1165).

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено та/або подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (абзац перший пункту 6 Порядку № 1165).

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку № 1165).

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації (пункт 10 Порядку № 1165).

Відповідно до пункту 11 Порядку № 1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Порядок № 520 визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня) (пункт 2 Порядку № 520).

Відповідно до пункту 3 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі (пункт 4 Порядку № 520).

Пунктом 5 Порядку № 520 визначено, що перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Згідно із пунктом 6 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Пунктом 9 Порядку № 520 визначено, що письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Згідно із пунктом 10 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Відповідно до пункту 11 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

У постанові від 07.12.2022 у справі № 500/2237/20 Верховним Судом зазначено, що Верховний Суд неодноразово висловлював позицію, що чинними нормативно-правовими актами визначено вичерпний перелік підстав, які можуть слугувати підставою для прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.

При цьому, як підтверджується змістом пункту 5 Порядку №520, передбачений цим пунктом перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, не є вичерпним.

Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій контролюючого органу.

Суб'єкти владних повноважень, ухвалюючи рішення, якими, зокрема, обмежується права платника податків, повинні уникати надмірного формалізму. Обсяг документів, які надаються платниками податку на додану вартість з метою усунення сумнівів у контролюючих органів щодо легальності відповідної операції за наслідками якої складено податкову накладну, яку подано для реєстрації якої в ЄРПН і, хоч і є визначеним у Порядку №520, проте завжди є унікальним та залежить від організації господарських взаємовідносин між суб'єктами господарювання, змісту договірних відносин між такими, а також особливостями законодавчого врегулювання діяльності тієї чи іншої сфери бізнесу.

Саме за результатами детального дослідження змісту документів (в тому числі договору), наданих на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній, можливим є формування висновків щодо можливості чи неможливості реєстрації є ЄРПН податкової накладної, реєстрація якої була зупинена згідно із відповідною квитанцією.

У постанові від 03.11.2021 у справі № 360/2460/20 Верховний Суд за наслідками аналізу положень Порядку №520 зазначив, що можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.

Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії має наслідком визнання його протиправним. Аналогічна правова позиція вже неодноразово висловлювалась Верховним Судом, зокрема, у постановах від 21.05.2019 у справі № 0940/1240/18, від 10.04.2020 у справі № 819/330/18 та від 18.06.2020 у справі № 824/245/19-а. При цьому, Верховний Суд у постанові від 5 січня 2021 року у справі № 640/11321/20 зазначив, що незважаючи на те, що затверджена Порядком № 1165 форма рішення, яка не передбачає конкретизації підстав у разі відповідності пунктам 1-8 критеріїв ризиковості платника податку, не скасовує обов'язок податкового органу необхідності доказування, передбаченого частиною другою статті 77 КАС України.

Реєстрацію податкової накладної від 03.02.2022 № 5 зупинено на підставі п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України.

У квитанції від 02.06.2022 позивачеві запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому суд зауважує, що відповідачем не було визначено конкретного переліку документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів. При цьому, у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган повинен вимагати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов'язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітлити платнику податків у своїх поясненнях, чого зроблено не було.

Загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його оформлення (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на пункт Критеріїв, без наведення відповідної підстави і розрахованих показників за критерієм, якому відповідає платник податку, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд. Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Наведене узгоджується із правовою позицією, що викладена Верховним Судом у постановах від 23 лютого 2023 року у справі № 420/9924/20, від 27 січня 2022 року (справа № 380/2365/21), від 18 червня 2019 року (справа № 0740/804/18), від 23 жовтня 2018 року (справа № 822/1817/1).

Позивач надав контролюючому органу пояснення та копії документів на власний розсуд, оскільки відповідачем в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної не зазначено, які саме конкретно документи та в підтвердження якої обставини необхідно подати.

Так, судом установлено, що до пояснень платником було додано такі документи: Договір головного підряду №НВК/П-Б9 від 01.06.2021, Платіжні доручення на отримані суми передоплати, Ліцензія на право здійснення будівельної діяльності, Фінансова звітність товариства станом на 31.12.21, Оборотно-сальдова відомість станом на 31.05.22.

У постанові від 21 лютого 2023 року по справі №2240/3271/18 Верховний Суд зауважив на тому, що предметом доказування при вирішенні вимог про зобов'язання податкового органу зареєструвати податкову накладну (у разі скасування рішення Комісії про відмову в реєстрації податкової накладної) мають бути встановленими обставини достатності документів для її реєстрації.

Такий же підхід продемонстровано Верховним Судом і у постанові від 27 квітня 2023 року по справі №460/8040/20, у якій Суд висловився про те, що саме лише зазначення про відсутність документів не є достатньою підставою для відмови в реєстрації податкової накладної, оскільки контролюючим органом повинно бути зазначено об'єктивні обставини, які перешкоджають реєстрації податкової накладної з урахуванням відсутності таких документів, при цьому, обов'язково повинна бути надана оцінка тим документам, що фактично подано платником податку.

Отже, предметом доказування при вирішенні вимог про зобов'язання ДПС України зареєструвати податкову накладну мають бути встановленими обставини достатності документів для її реєстрації. Тобто позивач має довести, що ним було подано вичерпний перелік документів, достатніх для реєстрації податкової накладної, натомість відповідач має це спростовувати на підтвердження правильності свого рішення із наведенням обґрунтованих доводів, чому надані позивачем документи не були достатніми для реєстрації податкової накладної.

Верховним Судом у постанові від 07.05.2020 у справі № 300/183/19 зроблено висновки, що Верховний Суд неодноразово наголошував, що невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності. Контролюючий орган повинен конкретно зазначати відповідний підпункт, в межах якого й закріплений конкретний критерій, на основі якого було зупинено реєстрацію податкової накладної. Така вимога є обґрунтованою, з огляду на те, що: а) від розуміння конкретного критерію, на підставі якого було зупинено реєстрацію податкової накладної, залежить послідовність надання платником податків пояснень, достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної; б) тільки визначивши критерій, на підставі якого було зупинено реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган може чітко визначити вичерпний перелік конкретних документів, які платник податків повинен надати контролюючому органу.

При цьому, висновки про задоволення позовних вимог, в тому числі і в частині зобов'язання контролюючого органу зареєструвати податкову накладну, були зроблені судом касаційної інстанції при встановлених судами обставин подання суб'єктом господарювання достатніх документів для реєстрації податкової накладної (справи № 821/1173/17, № 822/1817/18, № 822/1878/18, № 1640/2650/18, № 826/9457/18, № 560/435/19, № 816/2183/18, № 300/148/19, № 0940/1693/18).

Надаючи оцінку обставинам щодо достатності наданих платником Комісії документів, зокрема - Договору головного підряду №НВК/П-Б9 від 01.06.2021, платіжному дорученню від 03.02.2022 № 942, Ліцензії на право здійснення будівельної діяльності, Фінансовій звітності товариства станом на 31.12.21, Оборотно-сальдовій відомості станом на 31.05.22, для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній від 03.02.2022 №5, суд першої інстанції вірно вказав, що згідно з положеннями Порядку № 520 для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної обов'язковим є підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, тобто подані позивачем документи для реєстрації спірних податкових накладних мають підтверджувати зазначені у них дані та мають бути достатніми для прийняття рішень про їх реєстрацію в ЄРПН.

01.06.2021 між ТОВ «Термогальванічний завод» (Замовник), ТОВ «Будівельна компанія «Інтергал-Буд» (Генеральний підрядник) та ТОВ «Проджект Буд Інжиніринг» (Головний підрядник) укладено договір № НВК/П-59 головного підряду на капітальне будівництво.

03.02.2022 ТОВ «Термогальванічний завод» сплачено отримувачу ТОВ «Проджект Буд Інжиніринг» 690 000,00 грн за платіжним дорученням від 03.02.2022 № 942, призначення платежу: «оплата за будівництво буд. № 9 по проспекту Перемоги, 67, зг. Дог. НВК/П-59 від 01.06.2021, у т.ч. ПДВ 20% - 115 000,00 грн.

Отримавши частину оплати за договором (авансовий платіж), позивач повинен був зареєструвати податкову накладну за правилом першої події, в даному випадку - на суму отриманих коштів в якості оплати робіт: оплата за будівництво буд. № 9 по проспекту Перемоги, 67, зг. Дог. НВК/П-59 від 01.06.2021.

В день отримання оплати - 03.02.2022 - позивачем створено податкову накладну № 5, в якій зазначено відомості, що в повній мірі відповідають наданим Комісії первинним документам.

Верховний Суд у постанові від 10.04.2020 у справі № 819/330/18 зробив правовий висновок, що недотримання принципу правової визначеності під час зупинення реєстрації податкової накладної призвело до необізнаності платника податків щодо вичерпного переліку необхідних документів, які він повинен був надати контролюючому органу, внаслідок чого у відповідача виникла можливість прояву нічим необмеженої дискреції. Вказане, на думку суду, призвело до прояву суб'єктом владних повноважень негативного розсуду, внаслідок чого платник податків не зміг належним чином виконати свої обов'язки, мета яких - реєстрація податкової накладної.

Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.

Така правова позиція вже неодноразово висловлювалась Верховним Судом, зокрема у постановах від 23 жовтня 2018 року по справі №822/1817/18, від 21 травня 2019 року по справі №0940/1240/18.

Верховним Судом у постанові від 11.07.2024 у справі № 460/20198/24 зроблено висновок, що формальне зазначення у квитанції пропозиції "надання пояснень та копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній/розрахунку коригування для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН" є лише дублюванням норми пп. 3 п. 11 Порядку №1165. Умови такої пропозиції дають підстави позивачу самостійно визначати перелік необхідних документів, що в подальшому виключає посилання відповідача на їх недостатність чи неповноту та спростовує доводи про недостатність документів, поданих позивачем на підтвердження реальності проведених операцій. … Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Податкову накладну від 03.02.2022 № 5 складено позивачем за першою подією - отриманням частини оплати за договором, а не за фактом виконання робіт.

Щодо зазначення у квитанції від 02.06.2022 такої підстави як «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 41.00 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій», то пункт 1 Критерії ризиковості здійснення операцій (додаток № 3 до Порядку № 1165) - Відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Позивач у наданих комісії поясненнях зазначив, що в силу діяльності пов'язаної із будівництвом, у вихідних податкових накладних, згідно з Держаним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010, нами зазначається код 41.00 - будівництво та будування будівель. Для здійснення свої господарської діяльності товариство залучає підрядників для виконання окремих робіт на об'єкті будівництва, такі підрядники виписують податкові накладні в яких зазначають коди конкретних робіт. А також, з метою здійснення будівництва, товариством придбаваються будівельні матеріали. Так наприклад, в лютому 2022 року, для здійснення будівництва на постійній основі придбаваються будівельні матеріали з наступними кодами УКТЗЕД: бетон - 3824, металеві виробик - 7214, 7216, 7217, вироби з цементу - 6810, щебінь - 2517, інертні гази - 2804, вироби з пластмаси - 3925, мінвата - 6806100000. Також підрядниками надаються послуги з наступними кодами за ДКПП: 43.12 - підготовчі роботи на будівельному майданчику 43.31 - роботи штукатурні 43.32 - установлення дверей, вікон, дверних та віконних рам з дерева або інших матеріалів 43.99 - інші спеціалізовані будівельні роботи 49.41 - перевезення вантажів дорожніми транспортними засобами. За таких умов, дотримання критерію, який визначений у п.п. 2.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної стосовно невідповідності обсягів постачання обсягам придбання взагалі не є можливим. Товариство подавало Таблицю даних (11.02.22 р. реєстраційний №9025460696) з метою подальшого уникнення блокування податкових накладних.

В таблиці даних платника податку від 11.02.2022 під п/п 28 зазначено код УКТ ЗЕД 41.00.

Колегія суддів при розгляді апеляційної скарги вказує на імперативні приписи ч. 5 ст. 242 КАС України, якими передбачено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідачем в доводах апеляційної скарги не обґрунтовано наявність підстав для відступу від вищевказаних правових позицій Верховного Суду, які під час розгляду справи були правомірно враховані судом першої інстанції на виконання вимог ч. 5 ст. 242 КАС України.

Таким чином, колегія суддів погоджується з тим, що реальність господарської операції може бути перевірена контролюючим органом під час проведення перевірки платника податків, то у відповідача були відсутні правові підстави для відмови у реєстрації в ЄРПН податкової накладної від 03.02.2022 № 5, а тому рішення комісії ГУ ДПС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації, прийнято без урахування всіх обставин, що мають значення для його прийняття, тобто необґрунтовано, а отже є протиправним та підлягає скасуванню.

Відтак, подані позивачем документи для реєстрації спірної податкової накладної підтверджують зазначені у ній дані та є достатніми для прийняття рішень про її реєстрацію в ЄРПН.

Пунктом 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246, встановлено, що у разі надходження до ДФС України рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Таким чином, належним способом захисту порушеного прав позивача є зобов'язання відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну датою її фактичного надходження.

За вказаних обставин, судова колегія погоджується з тим, що виходячи з меж заявлених позовних вимог, аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню, про що вірно вказано судом першої інстанції в оскаржуваному рішенні.

Належних обґрунтувань неправильного застосування норм матеріального права чи порушень норм процесуального права апеляційна скарга відповідача не містить.

Доказів, які б відповідали вимогам ст.ст. 73 - 76 КАС України, та спростовували зазначені вище мотиви або підтверджували відсутність підстав для задоволення позову апелянтом до суду апеляційної інстанції не надано.

Інші доводи апеляційної скарги не заслуговують на увагу, оскільки не спростовують висновки суду першої інстанцій.

Згідно з п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.

Щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд, що і вчинено судом у даній справі.

Таким чином, враховуючи вищенаведене у сукупності, беручи до уваги при цьому кожен аргумент, викладений учасниками справи, рішення суду першої інстанції у цій справі є законним та обґрунтованим і не підлягає скасуванню, оскільки суд, у відповідності з нормами матеріального права та при дотриманні норм процесуального права ухвалив рішення повно і всебічно з'ясувавши обставини справи.

Керуючись ст.ст. 242, 308, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України,

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у м. Києві на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2025 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Проджект Буд Інжинірінг" до Державної податкової служби України, Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії - залишити без задоволення.

Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2025 року - залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Суддя-доповідач: В. В. Кузьменко

Судді: О. М. Ганечко

Я. М. Василенко