Постанова від 23.12.2025 по справі 340/555/25

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2025 року м. Дніпросправа № 340/555/25

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Кругового О.О. (доповідач),

суддів: Щербака А.А., Шлай А.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпрі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 17.04.2025 в адміністративній справі №340/555/25 за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій,-

ВСТАНОВИВ:

29.01.2025 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях, в якому просив:

- визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях щодо відмови виготовити та направити до ГУ ПФУ в Кіровоградській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом за листопад 2019 року, щодо ОСОБА_1 , відповідно вимог статті 43, 63 Закону України 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», із обов'язковим зазначенням відомостей про всі розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) станом на 01.12.2019 та в довідку включити посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавка за стаж служби в поліції (міліції), надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції, надбавки за службу у умовах режимних обмежень, премії, - яка виплачувалась на час звільнення в розмірі 99,1%, для проведення з 01.12.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії; виготовлення та надання до ГУ ПФУ з Кіровоградській області окремої довідки в зв'язку з зміною підстав для звільнення (за хворобою), про розмір 70% від мого грошового забезпечення з часу,- за листопад 2019 року, які обраховуються при нарахуванні пенсії з грошового забезпечений станом на 01.12.2019 року, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії;

- зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях виготовити та направити до ГУ ПФУ в Кіровоградській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом за листопад 2019 року щодо ОСОБА_1 , відповідно вимог статті 43, 63 Закону України 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», із обов'язковим зазначенням відомостей про всі розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) станом на 01.12.2019 та в довідку включити посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавка за стаж служби в поліції(міліції), надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції, надбавки за службу у умовах режимних обмежень, премії, - яка виплачувалась на час звільнення в розмірі 99,1%, для проведення з 01.12.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії; виготовити та надати до ГУ ПФУ з Кіровоградській області окремої довідки в зв'язку з зміною підстав для звільнення (за хворобою), про розмір 70% від мого грошового забезпечення з часу,- за листопад 2019 року, які обраховуються при нарахуванні пенсії з грошового забезпечений станом на 01.12.2019 року, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та отримує пенсію за вислугу 25 років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби" (надалі - Закон №2262-ХІІ), яку було призначено в розмірі 65 % відповідних сум грошового забезпечення. Вказує, що 16.12.2024 звернувся до відповідача із заявою, в якій просив підготувати та надати нову довідку про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року для перерахунку його пенсії з 01.12.2019 зі зміною відсотка премії з 55,63% на 99,1%, оскільки саме такий відсоток премії був зазначений у довідці при призначенні пенсії. Також, просив надати окрему довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області для врахування при обрахунку пенсії 5% суми грошового забезпечення на підставі пункту «а» статті 13 Закону України №2262-ХІІ у загальному розмірі 70% від грошового забезпечення, оскільки на підставі свідоцтва про хворобу від 26.05.2008 №229 та довідки ВЛК наказом начальника УМВС від 10.06.2008 №149 о/с було внесено зміни до наказу про звільнення зі служби від 08.04.2008 №117 о/е в частині звільнення за пунктом 64 «Б» (через хворобу) та виплачено вихідну допомогу в розмірі 50% місячного грошового утримання за хворобою. Натомість на даний час пенсія обчислюється з 65% грошового забезпечення. Листом від 31.12.2024 №31/31/М-3884-3359-2024 відповідач відмовив у видачі довідок у зв'язку з відсутністю правових підстав. Вважає дії відповідача щодо відмови у видачі вказаних довідок такими, що не ґрунтуються на нормах чинного законодавства, а отже є протиправними.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 17.04.2025 в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 було відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 звернувся з апеляційною скаргою, в якій просив скасувати вищезазначене рішення, як незаконне та прийняти нову постанову про задоволення адміністративного позову.

Апеляційна скарга фактично обгрунтована доводами адміністративного позову.

Розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження.

Перевіривши матеріали справи, оцінивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права в межах доводів останньої, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як було встановлено судом першої інстанції, озивач наказом начальника Управління МВС в Черкаській області №117 о/с від 08.04.2008 був звільнений в запас за пунктом 64 «Ж» (за власним бажанням) з посади підполковника міліції, першого заступника начальника Уманського МВ УМВС - начальника кримінальної міліції 31.03.2008 (а.с. 45).

Наказом начальника Управління МВС в Черкаській області №149 о/с від 10.06.2008 внесено зміни в пункт наказу УМВС від 08.04.2008 №117 о/с в частині звільнення позивача. Наказано вважати ОСОБА_1 звільненим в запас ЗС України за пунктом 64 «Б» (через хворобу) Положення (а.с. 46).

Довідкою про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках застрахованого серія 2-17 ВЗ №001218 від 13.08.2008 встановлено ступінь втрати професійної працездатності позивача 20% (а.с. 51).

Згідно розрахунку вислуги років позивача загальна вислуга років для призначення пенсії станом на 31.03.2008 року складає 25 років 02 місяці 19 днів. У розрахунку також зазначено, що наказом №149 о/с від 10.06.2008 внесені зміни в частині підстав звільнення - по хворобі за пунктом 64 «Б» (а.с. 47-48).

На даний час ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та з 01.08.2008 отримує пенсію за вислугу років 2 група інвалідності, призначену за нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (а.с. 33).

Розрахунком пенсії за вислугу років по пенсійній справі ОСОБА_1 від 01.04.2015 підтверджується, що обчислення пенсії здійснюється з 65% грошового забезпечення (вислуга років 25). Грошове забезпечення для обчислення пенсії станом на 01.10.2011 включало: посадовий оклад - 1120,00 грн, оклад за військове звання - 130,00 грн надбавку за вислугу років 30% - 375 грн, надбавку за роботу в умовах режимних обмежень - 168,00 грн, надбавку за оперативно-розшукову діяльність 42% - 470,00 грн, надбавку за особливо важливі завдання 50% - 812,50 грн, премію 99,1% - 3048,22 грн (а.с. 57).

18.11.2021 Державна установа «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області видала позивачу довідку про розмір грошового забезпечення №9156 станом на листопад 2019 року за прирівняною посадою поліцейського - першого заступника начальника відділу поліції Управління, відділу (відділення) поліції, у якому вказані такі складові грошового забезпечення: посадовий оклад - 34000,00 грн, оклад за спеціальним званням підполковник поліції - 22000,00 грн, надбавка за стаж служби в поліції 40% - 2240,00 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 74,22% - 5818,85 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 510,00 грн, премія 55,63% - 7882,13 грн (а.с. 55).

16.12.2024 позивач звернувся до відповідача із заявою про внесення змін в довідку про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року з урахуванням надбавки за оперативно-розшукову діяльність в розмірі 42%, надбавки за особливо-важливі завдання 50%, премію - 99%, які зазначені в Довідці про грошове забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії від 13.06.2021 №90/9156. Також, просив видати окрему довідку для врахування 5% суми грошового забезпечення на підставі пункту «а» статті 13 Закону №2262-ХІІ та обчислення пенсії виходячи із 70% грошового забезпечення (а.с. 34-43).

Відповідач листом від 12.09.2024 №31/31/М-2237-1750-2024 відмовив у наданні позивачу нових довідок, з огляду на те, що правові підстави для внесення змін у поредньо видану довідку від 22.03.2018 №9156 відсутні. При цьому, позивачу була видана довідка про розмір грошового забезпечення №9156 від 18.11.2021 станом на листопад 2019 року, у якій зазначені середні розміри надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії, що фактично виплачені поліцейським за листопад 2019 року (а.с. 44).

Не погодившись з вказаними висновками відповідача, позивач звернувся до суду з метою захисту своїх порушених прав та інтересів.

Вирішуючи спір між сторонами та відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач при складанні довідки діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законодавством України, підстав для видання нової довідки немає, тому позовні вимоги про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням розміру премії 99,1% є безпідставними та задоволенню не підлягають.

Суд апеляційної інстанції погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону №2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно із частиною вісімнадцятою статті 43 Закону № 2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

За приписами частин першої, другої статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону.

29.12.2015 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 № 900-VIII, яким статтю 63 Закону № 2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. 11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 988, пунктом 1 якої установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Наказом МВС України від 06.04.2016 № 260 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за № 669/28799) затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок № 260).

Зокрема, пунктами 4 - 10 розділу ІІ Порядку № 260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції; надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі; надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць; надбавка за службу в умовах режимних обмежень; надбавка за почесне звання заслужений; доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності; доплата за вчене звання; доплата за службу в нічний час.

Постановою № 103 доповнено Порядок № 45 додатком 3, який визначає форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). За змістом цієї довідки грошове забезпечення передбачає: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, надбавка за стаж служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за почесне звання заслужений чи народний, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, інші надбавки, які мають постійний характер та визначені Постановою № 988, премія.

Окружний адміністративний суд міста Києва у справі № 826/3858/18 рішенням від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 та постановою Верховного Суду від 12.11.2019, визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Частковим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/12704/18 від 14.05.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103.

Отже, з 19.11.2019 - з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/12704/18 - пункт 3 Постанови № 103 втратив чинність, а інші нормативні акти, які б надалі обмежували склад та розмір грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) для обчислення та перерахунку пенсії, відсутні.

Суд звертає увагу, що порядок проведення перерахунку раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій до прийняття Постанови № 103 так само проводився у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. При цьому, було встановлено, що на підставі рішення Кабінету Міністрів України державні органи (у тому числі МВС) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів головним управління Пенсійного фонду України про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, а ті складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На думку суду, оскільки Кабінет Міністрів України до цього часу не приймав інших рішень про зміну розміру грошового забезпечення для пенсіонерів органів внутрішніх справ, то відсутні підстави керуватися алгоритмом інформування, визначеним Порядком № 45, який передував видачі довідок для перерахунку пенсії.

У той же час, подальше скасування у судовому порядку окремих положень Постанови № 103, що було спрямоване на захист прав відповідної категорії громадян на належний розмір пенсії, дає право на перерахунок пенсій з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії на підставі довідок уповноважених органів.

Чинним є пункт 5 Постанови № 103, згідно з яким перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 12, ст. 301). Фактично цей пункт передбачає, що перерахунок пенсії відбувається на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, що подаються Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України, тобто визначає конкретні документи, які можуть слугувати підставою для перерахунку пенсій, та взаємозв'язок органів влади - Міністерства внутрішніх справ та органів Пенсійного фонду України в рамках здійснення зазначених функцій.

Відповідно до пункту 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії. Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.

Як встановлено судом, на момент звільнення позивач обіймав посаду першого заступника начальника Уманського МВ УМВС - начальника кримінальної міліції.

Державна установа «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області» підготувала та направила до пенсійного органу довідку №9156 станом на листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за відповідною посадою поліцейського - першого заступника начальника відділу поліції Управління, відділу (відділення) поліції, включивши такі складові грошового забезпечення: посадовий оклад - 34000,00 грн, оклад за спеціальним званням підполковник поліції - 22000,00 грн, надбавка за стаж служби в поліції 40% - 2240,00 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 74,22% - 5818,85 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 510,00 грн, премія 55,63% - 7882,13 грн. Вказана довідка є чинною.

На переконання позивача, розмір премії в наведеній довідці має складати 99.1% як у довідці про призначення пенсії.

Однак, відповідно до пункту 12 Порядку №260 та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260, керівники органів поліції мають право преміювати поліцейських відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань та у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання Національної поліції. Розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції.

В абзаці 5 пункту 5 Порядку №45 вказано, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Аналіз приписів пункту 5 Порядку № 45 дає підстави для висновку, що для перерахунку пенсії щомісячні надбавки, доплати та премія враховуються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Надбавка за особливості проходження служби та премія, не є складовою грошового забезпечення , конкретний розмір яких установлений Кабінетом Міністрів України. Розмір цих складових грошового забезпечення не є постійним і визначається керівником в залежності від певних обставин, зокрема виходячи з наявного фонду грошового забезпечення на відповідний рік.

Виходячи з положень абзацу п'ятого пункту 5 Порядку № 45 такі щомісячні виплати як надбавка за особливості проходження служби та премія мають бути зазначені у відповідних довідках про розмір грошового забезпечення у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Вказані правові висновки також відповідають правовій позиції Верховного Суду, викладеній в постанові від 05.03.2024 року № 380/19324/23, що враховується ссудом апеляційної існтаанції відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України.

Як видно з матеріалів справи, у довідці №9156 від 18.11.2021 відповідач на підставі абзацу 5 пункту 5 Порядку №45 вказав розмір премії у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами).

В свою чергу, доказів, які б спростовували наведені обставини, позивачем, всупереч приписам ч. 1 ст. 77 КАС України, до суду апеляційної інстанції надано не було.

Таким чином, з огляду на вказані обставини справи, колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновками суду першої інстанції, що відповідач при складанні Довідки діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законодавством України, підстав для видання нової довідки немає.

Що стосується правомірності зобов'язання відповідача виготовити та надати до ГУ ПФУ з Кіровоградській області окремої довідки в зв'язку з зміною підстав для звільнення (за хворобою), про розмір 70% від мого грошового забезпечення з часу,- за листопад 2019 року, які обраховуються при нарахуванні пенсії з грошового забезпечений станом на 01.12.2019 року, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, то колегія суддів апеляційної інстанції вважає їх безпідставними, оскільки розрахунок розміру пенсії (у відсотковому відношенні) здійснюється безпосередньо пенсійним органом.

В свою чергу, з матеріалів справи видно, що розрахунок розміру пенсії позивача здйснено у розмірі 65% грошового забезпечення, а тому за відсутності доказів оскарження дій або рішень пенсійного органу щодо визначення розміру пенсії позивача та наявності у позивача права на отримання пенсії у розмірі 70%, підстави для зобов'язання відповідача видати окрему довідку -відсутні.

Відтак, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду першої інстанції і не дають підстав для висновку про помилкове застосування судом першої інстанції норм матеріального або процесуального права, яке призвело б до неправильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 243, ст. 308, ст. 311, ст. 315, ст. 316, ст. 321, ст. 325 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 17.04.2025 в адміністративній справі №340/555/25 - залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду за наявності підстав, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий - суддя О.О. Круговий

суддя А.А. Щербак

суддя А.В. Шлай