Рішення від 23.12.2025 по справі 300/4879/25

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" грудня 2025 р. справа № 300/4879/25

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі судді Тимощука О.Л., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Західного міжрегіонального управління Державної міграційної служби, про визнання протиправним та скасування рішення від 14.08.2024,

ВСТАНОВИВ:

Коротенко Олег Іванович (надалі, також - представник позивача, Коротенко О.І.), який діє в інтересах ОСОБА_1 (надалі, також - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся в суд з позовною заявою до Західного міжрегіонального управління Державної міграційної служби (надалі, також - відповідач, Управління, Західне міжрегіональне управління ДМС), в якій просить: визнати протиправними та скасувати рішення Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області від 14 серпня 2024 року, оформлене у формі Висновку про відміну прийнятого рішення про оформлення набуття громадянства України відповідно до пункту 10 статті 6 Закону України "Про громадянство України" ОСОБА_1 .

В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що 18.01.2023 керівником Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області (надалі, також - УДМС в Івано-Франківській області) щодо ОСОБА_1 було затверджено рішення про оформлення набуття громадянства України відповідно до пункту 10 статті 6 Закону України "Про громадянство України" від 18.01.2001 №2235-III (надалі, також - Закон №2235-III), та підпункту "б" пункту 1 статті 1 Угоди між Україною і Киргизькою Республікою про спрощений порядок зміни громадянства громадянами України, які постійно проживають у Киргизькій Республіці, і громадянами Киргизької Республіки, які постійно проживають в Україні, і запобіганням випадкам без громадянства та подвійного громадянства від 28.01.2003 (надалі, також - Угода від 28.01.2003). Однак, як вказує ОСОБА_2 , в результаті повторної перевірки, рішенням від 14.08.2024, оформленим у формі Висновку про відміну прийнятого рішення про оформлення набуття громадянства України відповідно до пункту 10 статті 6 Закону України "Про громадянство України" (надалі, також - оскаржуване рішення) було відмінено рішення УДМС у Івано-Франківській області від 18.01.2023 про оформлення набуття громадянства України ОСОБА_1 , у зв'язку з тим, що у останнього відсутній документ, що підтверджує факт його постійного на законних підставах проживання в України, що надавало заявнику право в спрощеному порядку набути громадянство України відповідно до Угоди від 28.01.2003. На переконання представника позивача таке рішення є протиправним та підлягає скасуванню з огляду на наступне. Зокрема, ОСОБА_2 наголошує, що 18.01.2023 керівником УДМС у Івано-Франківській області затверджено рішення про оформлення набуття громадянства України, у абзаці другому якого зазначено, що ОСОБА_1 подав заяву та інші необхідні документи, які підтверджують набуття громадянства України за Угодою про спрощений порядок зміни громадянства. А відтак, представник позивача вбачає, що на час оформлення набуття громадянства України ОСОБА_1 , відповідач не вбачав відсутність документу, що підтверджує факт його постійного проживання в Україні на законних підставах, як підставу для відмови.

Таким чином, вважаючи протиправним рішення УДМС в Івано-Франківській області від 14.08.2024, оформлене у формі Висновку про відміну прийнятого рішення про оформлення набуття громадянства України відповідно до пункту 10 статті 6 Закону України "Про громадянство України" ОСОБА_1 , позивач, через уповноваженого представника, звернувся до суду з цією позовною заявою.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.07.2025 позовну заяву залишено без руху, позивачу надано десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків шляхом долучення документу про сплату судового збору за подання даної позовної заяви у розмірі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) гривень 96 (дев'яносто шість) копійок або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (а.с.43-45).

Представник позивача 22.07.2025 сформував в підсистемі "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи заяву про усунення недоліків, якою долучив до матеріалів справи платіжну інструкцію про сплату судового збору (а.с.50-53).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.07.2025 відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку, визначеному статтею 262 КАС України (а.с.54-55).

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов через підсистему "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи 05.08.2025 (а.с.59-63). Управління зазначило, що заперечує проти вимог адміністративного позову, вважає його необґрунтованим, безпідставним та таким, що не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

За доводами Західного міжрегіонального управління ДМС, 31.07.2024 до УДМС в Івано-Франківській області з Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації Державної міграційної служби України надійшов лист за №6.4/2885-24 щодо вжиття заходів відповідно до вимог законодавства України про громадянство у зв'язку з відсутністю документу, що підтверджує постійне на законних підставах проживання особи в Україні щодо ОСОБА_1 . Відповідач вказує, що за результатами проведення повторної перевірки було виявлено, що у ОСОБА_1 відсутній документ, який підтверджує факт його постійного на законних підставах проживання в Україні, що надає право в спрощеному порядку набути громадянство України відповідно до Угоди від 28.01.2003. Таким чином, на переконання Управління, позивачем допущено порушення під час виконання свого обов'язку подати належним чином оформлений пакет документів, передбачений вимогами пункту 1.5 Розділу I Угоди від 28.01.2003, в наслідок чого, УДМС в Івано-Франківській області прийнято рішення від 14.08.2024 про відміну рішення про оформлення набуття громадянства України ОСОБА_1 .

З огляду на викладене Західне міжрегіональне управління ДМС просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Надалі, представник позивача, 08.08.2025 сформував у підсистемі "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи клопотання про залучення у якості співвідповідача - Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області, яке зареєстроване в суді 11.08.2025 (а.с.86-91).

Також, представник позивача, 09.08.2025 направив через підсистему "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи відповідь на відзив, яка зареєстрована у суді 11.08.2025 (а.с.92-95). Представник позивача стверджує, що на підтвердження оформлення дозволу на виїзд на постійне проживання в інші країни компетентні органи Киргизької Республіки видають адресний лист вибуття з відміткою про зняття особи з реєстраційного обліку на постійне проживання в Україну та відмітки Посольства Киргизької Республіки в Україні про взяття на консульський облік. Таким чином, на переконання ОСОБА_2 суть вимоги щодо підтвердження оформлення дозволу виїзду на постійне проживання в Україну виконана у інший належний спосіб, а саме підтверджено листом міжрегіонального відділу 04-04 Департаменту реєстрації населення Міністерства цифрового розвитку Киргизької Республіки, що надійшов до відповідача під час розгляду оформлення набуття громадянства України ОСОБА_1 .

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.08.2025 в задоволенні клопотання представника позивача про залучення Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області до участі у справі № 300/4879/25 в якості другого відповідача - відмовлено.

Західне міжрегіональне управління ДМС, 19.08.2025 сформувало у підсистемі "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи заперечення на відповідь на відзив (а.с.103-108). Відповідач вкотре наголосив, що позивачем допущено порушення під час виконання свого обов'язку подати належним чином оформлений пакет документів, що передбачений вимогами пункту 1.5 Розділу I Угоди від 28.01.2003, у зв'язку із чим було прийнято оскаржуване рішення.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження, дослідивши в сукупності позовну заяву, відзив на позовну заяву, відповідь на відзив та докази, наявні в матеріалах цієї адміністративної справи, встановив такі обставини.

Керівником Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області 18.01.2023 щодо ОСОБА_1 затверджено рішення про оформлення набуття громадянства України відповідно до пункту 10 статті 6 Закону №2235-III та підпункту "б" пункту 1 статті 1 Угоди від 28.01.2003 (а.с.20-21).

Надалі, від Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації ДМС України до УДМС у Івано-Франківській області надійшов лист від 31.01.2024 №6.4/2885-24 стосовно деяких громадян, у тому числі щодо ОСОБА_1 . Згідно з коментованим листом під час перевірки копій матеріалів справ про набуття громадянства України встановлено відсутність документу, що підтверджує постійне на законних підставах проживання ОСОБА_1 в Україні (а.с.22-23).

У відповідності до Висновку про відміну прийнятого рішення про оформлення набуття громадянства України відповідно до пункту 10 статті 6 Закону України "Про громадянство України" ОСОБА_1 , затвердженого заступником начальника УДМС в Івано-Франківській області 12.08.2024, за фактом надходження листа ДМС України від 31.01.2024 №6.4/2885-24 проведено службову перевірку. Враховуючи той факт, що громадянин Киргизької Республіки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час подання заяви про набуття громадянства України не мав посвідки на постійне проживання в Україні та у паспорті громадянина Киргизької Республіки відсутня відмітка про надання дозволу на виїзд в Україну на постійне проживання УДМС в Івано-Франківській області вирішено відмінити прийняте рішення від 18.01.2023 про оформлення набуття громадянства України відповідно до пункту 10 статті 6 Закону №2235-III та Угоди від 28.01.2003 щодо ОСОБА_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 від 14.02.2023 органом видачі 2610 та паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 вважати недійсними та таким, що підлягають вилученню (а.с.24-27).

Вважаючи протиправним рішення УДМС України в Івано-Франківській області від 14 серпня 2024 року, оформлене у формі Висновку про відміну прийнятого рішення про оформлення набуття громадянства України відповідно до пункту 10 статті 6 Закону України "Про громадянство України" ОСОБА_1 , позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з таких підстав та мотивів.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб визначає Закон України "Про громадянство України" від 18.01.2001 №2235-III.

Стаття 1 цього Закону визначає, що громадянство України - правовий зв'язок між фізичною особою і Україною, що знаходить свій вияв у їх взаємних правах та обов'язках; громадянин України - особа, яка набула громадянство України в порядку, передбаченому законами України та міжнародними договорами України; іноземець - особа, яка не перебуває в громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав; реєстрація громадянства України - внесення запису про набуття особою громадянства України спеціально уповноваженим на те органом у відповідні облікові документи.

Питання громадянства України регулюються Конституцією України, цим Законом, міжнародними договорами України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила, ніж ті, що містяться у цьому Законі, застосовуються правила міжнародного договору (стаття 4 Закону №2235-III).

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 3 Закону №2235-III громадянами України є особи, які набули громадянство України відповідно до законів України та міжнародних договорів України.

Згідно з статтею 9 Закону №2235-III іноземець або особа без громадянства можуть бути за їх клопотаннями прийняті до громадянства України.

Відповідно до Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №360 (надалі, також - Положення №360) Державна міграційна служба України (ДМС) є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань громадянства, діяльність якої спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України. Повноваження ДМС як центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, визначено у статті 24 Закону.

За змістом статті 1 Угоди між Україною і Киргизькою Республікою про спрощений порядок зміни громадянства громадянами України, які постійно проживають у Киргизькій Республіці, та громадянами Киргизької Республіки, які постійно проживають в Україні, і запобігання випадкам без громадянства та подвійного громадянства від 28 січня 2003 року, ратифікованої Законом України "Про ратифікацію Угоди між Україною і Киргизькою Республікою про спрощений порядок зміни громадянства громадянами України, які постійно проживають у Киргизькій Республіці, та громадянами Киргизької Республіки, які постійно проживають в Україні, і запобігання випадкам безгромадянства та подвійного громадянства" від 20 листопада 2003 року №1319- IV, кожна Договірна Сторона надасть громадянам іншої Договірної Сторони, які постійно проживають на законних підставах на її території, право на спрощений порядок набуття громадянства за наявності однієї з таких умов:

а) якщо заявник або хоча б один з його батьків (усиновителів або удочерителів), дід чи баба народилися або постійно на законних підставах проживали на території Договірної Сторони, громадянство якої набувається;

б) за наявності у заявника хоча б одного з близьких родичів: чоловіка (дружини), одного з батьків (усиновителів або удочерителів), дитини (у тому числі усиновленої, або удочереної), сестри, брата, діда чи баби, онука (онуки), які постійно проживають на законних підставах на території Договірної Сторони, громадянство якої набувається, і є її громадянами.

Дія положень частини першої цієї статті не поширюється на осіб, які:

а) вчинили злочини проти людства чи здійснювали геноцид, чи вчинили злочини проти держави або тяжкі злочини проти особи;

б) засуджені до позбавлення волі - до зняття судимості;

в) перебувають під слідством або уникають покарання чи вчинили злочини на території однієї з Договірних Сторін, або третьої держави;

г) перебувають у громадянстві інших держав.

Згідно з пунктом 1 статті 2 Угоди від 20.08.2014 для зміни громадянства, громадянин однієї Договірної Сторони подає за місцем постійного проживання до компетентних органів іншої Договірної Сторони:

заяву-анкету;

три фотокартки;

документ, що підтверджує наявність однієї з умов, передбачених у статті 1 цієї Угоди;

документ, що підтверджує постійне проживання на законних підставах на території Договірної Сторони, громадянство якої набувається;

копію одного з документів, який відповідно до національного законодавства Договірної Сторони, громадянство якої припиняється, підтверджує належність до її громадянства.

Положеннями пунктів 3-5 статті 2 Угоди від 20.08.2014 передбачено, що протягом десяти днів після оформлення набуття особою нового громадянства компетентні органи Договірної Сторони, громадянство якої набуто, видають особі документ, що підтверджує набуте громадянство, вилучають документ, який підтверджує громадянство, що припиняється, і надсилають цей документ по дипломатичних каналах Договірній Стороні, громадянство якої припиняється, разом з повідомленням про факт оформлення набуття громадянства із зазначенням його дати.

Протягом двох місяців після одержання повідомлення про оформлення набуття особою нового громадянства Договірна Сторона, громадянство якої припиняється, оформлює припинення громадянства і повідомляє про це Договірну Сторону, громадянство якої набуто. Дата оформлення набуття громадянства однієї з Договірних Сторін буде датою припинення громадянства іншої Договірної Сторони.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства закордонних справ України від 22.10.2014 №1119/430 затверджено Порядок реалізації Угоди між Україною і Киргизькою Республікою про спрощений порядок зміни громадянства громадянами України, які постійно проживають у Киргизькій Республіці, та громадянами Киргизької Республіки, які постійно проживають в Україні, і запобігання випадкам безгромадянства та подвійного громадянства (надалі, також - Порядок №1119/430).

Згідно з пунктом 2.1 Порядку №1119/430 для набуття громадянства України особи, зазначені в пункті 1.1 розділу І цього Порядку, подають до територіального підрозділу за місцем постійного проживання такі документи:

заяву-анкету, форма якої наведена у додатку 1 до цього Порядку;

три фотокартки розміром 35х45 мм, у тому числі дітей віком від 7 років;

копію документа, що підтверджує постійне на законних підставах проживання заявника в Україні відповідно до пункту 1.5 розділу І цього Порядку;

копію документа, що посвідчує особу і підтверджує її належність до громадянства Киргизької Республіки;

копію свідоцтва про народження, якщо громадянство України одночасно з батьками (або одним з них) набуває неповнолітня дитина;

документ, що підтверджує наявність однієї з умов, зазначених у пункті 1.1 розділу І цього Порядку;

документ про виконання військового обов'язку або про звільнення від військового обов'язку (щодо осіб призовного віку).

Під час подання заяви та інших документів з питань громадянства пред'являються оригінали зазначених документів. Ксерокопії цих документів засвідчуються посадовою особою, яка прийняла до розгляду заяву з питань громадянства, та долучаються до матеріалів.

За змістом пункту 1.5 Порядку №1119/430 постійне на законних підставах проживання особи в Україні підтверджується одним з таких документів:

посвідкою на постійне проживання до паспорта громадянина Киргизької Республіки, виданою згідно із Законом України "Про імміграцію";

паспортом громадянина Киргизької Республіки, зареєстрованим на території України (за умови наявності в цьому паспорті відмітки про надання дозволу на виїзд в Україну на постійне проживання).

Спір у даній справі виник у зв'язку із прийняттям УДМС в Івано-Франківській області рішення про відміну рішення про оформлення набуття громадянства України ОСОБА_1 .

Зі змісту оскаржуваного рішення від 12.08.2024 слідує, що відповідач відмінив прийняте 18.01.2023 рішення з підстав невиконання ОСОБА_1 умов пункту 1.5 розділу І Порядку №1119/430.

При цьому, суд звертає увагу, шо відповідно до оскаржуваного рішення, 21.12.2022 громадянин Киргизької Республіки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до Івано-Франківського відділу УДМС в області з заявою про оформлення набуття громадянства України відповідно до підпункту 6 пункту 1 статті 1 Угоди від 28.01.2003 та пункту 10 статті 6 Закону №2235-III. До заяви-анкети позивач долучив наступні документи:

- копію паспорта громадянина Киргизької Республіки з перекладом;

- копію посвідки на тимчасове проживання в Україні;

- копію довідки про реєстрацію місця проживання особи;

- копію свідоцтва про народження,

- копію свідоцтва про шлюб,

- копію паспорта дружини;

- копію довідки про зняття з реєстраційного обліку;

- копію військового квитка;

- довідку про відсутність судимості (а.с.25).

Окрім цього, згідно з оскаржуваним рішенням, ОСОБА_1 також надав копію листа з Департаменту реєстрації населення Міжрегіонального відділу 04-04 (від 10.10.2022 вих. № 21-4-04-1/1273) в якому зазначено, що при оформленні дозволів на виїзд на постійне проживання в інші країни, в тому числі в Україну, відмітка про це в закордонний паспорт не проставляється. Одночасно з цим повідомлено, що наявність адресного листка вибуття з відміткою про зняття особи на постійне місце проживання в Україну і відмітка в закордонному паспорті про постановку на консульський облік є підтвердженням оформлення дозволу на виїзд на постійне місце проживання в Україну (а.с.25).

Після чого, керівником УДМС в Івано-Франківській області 18.01.2023 щодо ОСОБА_1 затверджено рішення про оформлення набуття громадянства України відповідно до пункту 10 статті 6 Закону №2235-III та підпункту "б" пункту 1 статті 1 Угоди від 28.01.2003 (а.с.20-21).

Із наведеного слідує, що на час затвердження рішення від 18.01.2023 про оформлення набуття громадянства України щодо ОСОБА_1 УДМС в Івано-Франківській області було доведено, що при оформлені дозволу на виїзд на постійне проживання в інші країни відмітка про це в закордонний паспорт громадянина Киргизької Республіки не проставляється компетентними органами цієї країни.

Суд наголошує, що на момент звернення позивача із заявою про набуття громадянства України відповідно до Угоди від 18.01.2003 жодних недоліків у поданих документах та недостовірних відомостей в них уповноваженим органом не встановлено.

Також, суд наголошує, що як свідчать матеріали справи, позивач набув громадянство України на підставі підпункту "б" статті 1 Угоди від 20.11.2003.

Тобто, позивач набув громадянство України на підставі пункту 10 статті 6 Закону №2235-ІІІ (за іншими підставами, передбаченими міжнародними договорами України).

У той же час, суд звертає увагу, що згідно із статтею 21 Закону №2235-ІІІ рішення про оформлення набуття громадянства України скасовується, якщо особа набула громадянство України відповідно до статей 7, 8, 10-13, 15 цього Закону внаслідок подання неправдивих відомостей або фальшивих документів, приховування особою будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянство України, у тому числі невиконання зобов'язання, взятого особою у зобов'язанні припинити іноземне громадянство (підданство), в декларації про відмову від іноземного громадянства або в декларації про відсутність іноземного громадянства.

Суд зазначає, що норми статті 21 Закону №2235-ІІІ в переліку підстав набуття громадянства України не містять статті 6 Закону №2235-ІІІ.

Таким чином, стаття 21 Закону №2235-ІІІ не наділяє відповідача повноваженнями скасовувати рішення про оформлення набуття громадянства України на підставі пункту 10 статті 6 вказаного Закону.

Враховуючи наведене, суд вважає, що рішення Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області від 14 серпня 2024 року, оформлене у формі Висновку про відміну прийнятого рішення про оформлення набуття громадянства України відповідно до пункту 10 статті 6 Закону України "Про громадянство України" ОСОБА_1 є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

У силу статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відтак, з урахуванням зазначеного вище по тексту судового рішення, суд, на підставі наданих доказів та системного аналізу положень законодавства України, дійшов висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.

Розподіляючи між сторонами судові витрати слід зазначити, що відповідно до частини 1 статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Позивачем сплачено судовий збір за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру в загальному розмірі 968,96 гривень, підтвердженням чого є наявна в матеріалах справи платіжна інструкція №0.0.4471287789.1 від 22.07.2025 (а.с.51).

При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень КАС України, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (частина 1 статті 139 КАС України).

Відтак, підлягають стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача понесені ним судові витрати із сплати судового збору в розмірі 968,96 гривень.

Сторонами не подано будь-яких доказів понесення ними інших витрат, пов'язаних з розглядом справи, відтак у суду відсутні підстави для вирішення питання щодо їх розподілу.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області від 14 серпня 2024 року, оформлене у формі Висновку про відміну прийнятого рішення про оформлення набуття громадянства України відповідно до пункту 10 статті 6 Закону України "Про громадянство України" ОСОБА_1 .

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Західного міжрегіонального управління Державної міграційної служби (код ЄДРПОУ - 45870769) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір в розмірі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) гривень 96 (дев'яносто шість) копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

позивач - ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ;

відповідач - Західне міжрегіональне управління Державної міграційної служби, адреса: вул. Січових Стрільців, 11, м. Львів, 79000, код ЄДРПОУ - 45870769.

Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.