24 грудня 2025 року м. Житомир
справа № 240/2531/25
категорія 11102300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Горовенко А.В.,
розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Лятошинського Бориса, 5, адміністративну справу за позовом Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРО Клестерон" про стягнення податкової заборгованості,-
встановив:
Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРО Клестерон" заборгованість в сумі 21420,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРО Клестерон" перебуває на обліку у Головному управлінні Державної податкової служби у Житомирській області і є платником податків і зборів. За відповідачем рахується податкова заборгованість з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 21420,00 грн, з яких: 21420,00 грн - штрафна санкція.
Зазначає, що нормами Податкового кодексу України встановлено можливість контролюючого органу звернутися до суду з вимогою про стягнення податкового боргу з платника податків.
Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 провадження у справі відкрито. Справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвала про відкриття провадження була направлена відповідачу за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак поштове відправлення повернулося до суду 11.03.2025, із зазначенням причини повернення "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до положень ч.1 ст.130 КАС України судом розміщено повідомлення через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України про розгляд адміністративної справи про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРО Клестерон" податкової заборгованості, а тому відповідач вважається повідомленим належним чином про розгляд даної справи.
Відповідач у строк, встановлений ч.1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), зазначений в ухвалі про відкриття провадження не надіслав до суду відзив на позовну заяву.
Відповідно до положень ч.5 ст.262, ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складене у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.263 КАС України.
Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Суд, розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, зазначає наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРО Клестерон" (далі - ТОВ "ПРО Клестерон"), як платник податків перебуває на обліку у Головному управлінні Державної податкової служби у Житомирській області
Відповідно до ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України.
Згідно з п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Матеріали справи свідчать, що за відповідачем рахується податковий борг, а саме:
- зі сплати податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 21420,00 грн, з яких: 21420,00 грн - штрафна санкція
Відповідно до п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Підпунктом 54.3.3. п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Відповідно до абзацу першого п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
На підставі акту перевірки від 08.02.2023 №1487/06-30-04-07 встановлено порушення гл.2., п.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України та відповідно до податкового повідомлення-рішення від 31.03.2022 №00055100407 нарахована штрафна санкція у розмірі 3060,00 грн (а. с. 9-10).
Згідно з актом перевірки від 11.05.2023 №7623/06-30-04-07 встановлено порушення гл.2., п. 49.18.1 п.49.18 ст.49, п.203.1 ст.203, п.69.1 ст.69 Податкового кодексу України та відповідно до податкового повідомлення-рішення від 16.08.2023 №000153890407 нараховано штрафну санкцію у розмірі 3060,00 грн (а. с. 11-12).
Актом перевірки від 06.07.2023 №111772/06-30-04-07 встановлено порушення гл.2., п.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України та відповідно до податкового повідомлення-рішення від 26.09.2023 №000178760407 нарахована штрафна санкція у розмірі 3060,00 грн (а. с. 13-14).
Відповідно до акту перевірки від 04.02.2022 №1586/06-30-18-07/43713267 встановлено порушення гл.2., п.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України та відповідно до податкового повідомлення-рішення від 19.09.2022 №00049090407 нарахована штрафна санкція у розмірі 2040,00 грн (а. с. 15-16).
На підставі акту перевірки від 21.06.2022 №407/06-30-18-07/43713267 встановлено порушення гл.2., п.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України та відповідно до податкового повідомлення-рішення від 19.09.2022 №00049100407 нарахована штрафна санкція у розмірі 1020,00 грн (а. с. 17-18).
Актом перевірки від 08.09.2022 №5326/06-30-04-07 встановлено порушення гл.2., п.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України та відповідно до податкового повідомлення-рішення від 18.11.2022 №00081140407 нарахована штрафна санкція у розмірі 7140,00 грн (а. с. 21-22).
Згідно з актом перевірки від 26.10.2022 №8675/06-30-04-07 встановлено порушення гл.2., п.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України та відповідно до податкового повідомлення-рішення від 10.01.2023 №0006920407 нарахована штрафна санкція у розмірі 2040,00 грн (а. с. 19-20).
Доказів оскарження вищевказаних податкових повідомлень-рішень відповідачем не надано.
Головним управлінням Державної податкової служби у Житомирській області сформована та направлена відповідачу податкова вимога форми "Ю" №0004399-1302-0630 від 17.04.2023 на суму 13600,00 грн.
Доказів сплати податкового боргу або оскарження податкової вимоги відповідачем до суду не подано.
Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовуються, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків. Строк давності, визначений пунктом 102.4 статті 102 цього Кодексу для стягнення податкового боргу, у такому випадку розпочинається не раніше дня виникнення податкового боргу у сумі, що перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.57.1. ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно із підпунктом 14.1.175 пункту14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання в сумі 21420,00 грн вважається податковим боргом.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до абзацу 1 пункту 95.3 статі 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно зі ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Підсумовуючи зазначене та те, що відповідач відзиву на позовну заяву та доказів погашення податкового боргу не надав, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення податкового боргу з ТОВ "ПРО Клестерон" в розмірі 21420,00 грн є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи положення до ч.2 ст. 139 КАС України та відсутність судових витрат суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати по сплаті судового збору, понесені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 4, 6-9, 32, 77, 90, 139, 205, 229, 242-246, 255, 258, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -
вирішив:
Позов Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області (ул.Юрка Тютюнника,7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 44096781) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРО Клестерон" (вул. Вільський Шлях, буд.7, м. Житомир, Житомирський р-н, Житомирська обл., 10029, код ЄДРПОУ 43713267) про стягнення податкової заборгованості, - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРО Клестерон" на користь Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 21420 (двадцять одна тисяча чотириста двадцять ) грн 00 (нуль) коп, з яких:
- 21420 (двадцять одна тисяча чотириста двадцять) грн 00 (нуль) коп - штрафна санкція.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено в повному обсязі 24 грудня 2025 року.
Суддя А.В. Горовенко