Україна
Донецький окружний адміністративний суд
23 грудня 2025 року Справа№200/8886/25
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Логойди Т.В., розглянувши в порядку письмового провадження (за правилами спрощеного позовного провадження) адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «Мітроль» про стягнення податкового боргу,
У листопаді 2025 року Головне управління ДПС у Донецькій області через підсистему «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи звернулося до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому просило стягнути з відповідача до бюджету кошти з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, у розмірі суми податкового боргу 290 400,76 грн., а саме:
- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код класифікації доходів бюджету 18010400, код території UA 14120090000098500, Краматорська територіальна громада), у сумі 60 796,09 грн.;
- орендну плату з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010600, код території UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада), у сумі 205 724,68 грн.;
- податок на прибуток підприємств, який сплачують інші підприємства (код класифікації доходів бюджету 11021000), у сумі 2 337,59 грн.;
- податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код класифікації доходів бюджету 14010100) у сумі 21 542,40 грн.
Позов обґрунтовувало тим, що відповідач як платник податків має податковий борг, який утворився внаслідок несплати узгоджених сум податків, про які йдеться в позовній заяві. Надіслання відповідачу податкової вимоги не призвело до сплати такого боргу.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 18.11.2025 року у вказаній адміністративній справі відкрито провадження; вирішено справу розглянути суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); відповідачу встановлено строк для подання відзиву на позовну заяву - протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Вказану ухвалу в той же день судом надіслано до Єдиного державного реєстру судових рішень (посилання на веб-адресу: https://reyestr.court.gov.ua), де їй забезпечено надання загального доступу 20.11.2025 року. Також ухвалу надіслано сторонам у справі.
Від відповідача до суду повернулося поштове повідомлення, в якому 24.11.2025 року проставлена відмітка про відсутність особи за адресою місцезнаходження (що зареєстровано у встановленому законом порядку) (штрих-код поштового відправлення АТ «Укрпошта» 3960000650948).
Відповідно до п. 5 ч. 6 ст. 251 Кодексу адміністративного судочинства України, яка регулює питання вручення судового рішення, днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Виходячи з вказаних процесуальних норм ухвала суду вважається врученою відповідачу днем проставлення відповідної відмітки в поштовому повідомленні.
Відзив на позовну заяву у встановлений строк подано не було.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Мітроль» як платник податків перебуває на обліку у Головному управлінні ДПС у Донецькій області (Краматорська державна податкова інспекція (м. Краматорськ)).
Відповідач має податковий борг в загальному розмірі 290 400,76 грн., який утворився внаслідок несплати узгоджених сум, а саме:
1) з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код бюджетної класифікації 18010400, код території UA 14120090000098500, Краматорська територіальна громада), у сумі 60 796,09 грн., який утворився в результаті несплати узгоджених:
14 618,37 грн. - нараховано платником самостійно основного платежу по строку - додаток 2 до розрахунку від 25.01.2022 року № 9008299678 (в частині об'єктів нежитлової нерухомості) до податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, від 25.01.2022 року № 9008300418, термін сплати 29.04.2022 року;
15 316,45 грн. - нараховано платником самостійно основного платежу по строку - додаток 2 до розрахунку від 25.01.2022 року № 9008299678 (в частині об'єктів нежитлової нерухомості) до податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, від 25.01.2022 року № 9008300418, термін сплати 29.07.2022 року;
15 316,45 грн. - нараховано платником самостійно основного платежу по строку - додаток 2 до розрахунку від 25.01.2022 року № 9008299678 (в частині об'єктів нежитлової нерухомості) до податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, від 25.01.2022 року № 9008300418, термін сплати 29.07.2022 року;
15 316,40 грн. - нараховано платником самостійно основного платежу по строку - додаток 2 до розрахунку від 25.01.2022 року № 9008299678 (в частині об'єктів нежитлової нерухомості) до податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, від 25.01.2022 року № 9008300418, термін сплати 30.01.2023 року;
228,42 грн. - нарахована пеня інтегрованою карткою платника податків на борг минулих років (ст. 129 Податкового кодексу України з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) за період з 29.07.2022 року по 19.08.2025 року - додаток 2 до розрахунку від 25.01.2022 року № 9008299678 (в частині об'єктів нежитлової нерухомості) до податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, від 25.01.2022 року № 9008300418, термін сплати 19.08.2025 року;
2) з орендної плати з юридичних осіб (код бюджетної класифікації 18010600, код території UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада) у сумі 205 724,68 грн., який утворився в результаті несплати узгоджених сум:
17 034,71 грн. - нараховано орендну плату у податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 30.03.2022 року;
18 854,23 грн. - нараховано орендну плату у податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 03.05.2022 року;
18 854,23 грн. - нараховано орендну плату у податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 30.05.2022 року;
18 854,23 грн. - нараховано орендну плату у податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 30.06.2022 року;
18 854,23 грн. - нараховано орендну плату у податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 01.08.2022 року;
18 854,23 грн. - нараховано орендну плату у податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 30.08.2022 року;
18 854,23 грн. - нараховано орендну плату у податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 30.09.2022 року;
18 854,23 грн. - нараховано орендну плату у податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 31.10.2022 року;
18 854,23 грн. - нараховано орендну плату у податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 30.11.2022 року;
18 854,23 грн. - нараховано орендну плату у податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 30.12.2022 року;
18 854,23 грн. - нараховано орендну плату у податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 30.01.2023 року;
147,67 грн. - нарахована пеня інтегрованою карткою платника податків на борг минулих років (ст. 129 Податкового кодексу України з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) за період з 29.06.2022 року по 23.06.2025 року по податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 23.06.2025 року;
3) з податку на прибуток підприємств який сплачують інші підприємства (код бюджетної класифікації 11021000), у сумі 2 337,59 грн., який утворився в результаті несплати узгоджених сум:
1 180,95 грн. - нараховано платником самостійно основний платіж за рік у податковій декларації з податку на прибуток підприємств від 23.02.2022 року № 9432511955, термін сплати 11.03.2022 року;
641,27 грн. - нарахована пеня інтегрованою карткою платника податків на борг минулих років (ст. 129 Податкового кодексу України з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) за період з 10.06.2022 року по 27.05.2025 року по податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 23.06.2025 року;
57,52 грн. - нарахована пеня інтегрованою карткою платника податків на борг минулих років (ст. 129 Податкового кодексу України з урахуванням вимог Закону України щодо перiоду поширення коронавiрусної хвороби (COVID-19) за період з 10.06.2022 року по 22.07.2025 року по податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 22.07.2025 року;
223,39 грн. - нарахована пеня інтегрованою карткою платника податків на борг минулих років (ст. 129 Податкового кодексу України з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавiрусної хвороби (COVID-19) за період з 10.06.2022 року по 23.09.2025 року по податковій декларації з плати за землю від 25.01.2022 року № 9008253193, термін сплати 23.09.2025 року;
234,46 грн. - донараховано штрафні санкції податковим повідомленням-рішенням форми «Ш» від 22.09.2025 року № 5870/05-99-04-10/23112374 на зазначену суму, термін сплати 23.10.2025 року, яке 22.09.2025 року направлено на податкову адресу платника податків (штрих-код поштового відправлення АТ «Укрпошта» № 0740501112368) та повернуто відділенням поштового зв'язку 09.10.2025 року до контролюючого органу у зв'язку із закінченням встановленого строку зберігання у поштовому відділенні.
Вказане рішення у встановленому порядку надсилалося на адресу відповідача, не оскаржувалося та у встановлений строк в повному обсязі виконано не було;
4) з податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код бюджетної класифікації 14010100), у сумі 21 542,40 грн, який утворився в результаті несплати узгоджених сум, а саме на підставі податкового повідомлення-рішення форми «Н» від 25.03.2025 року № 1512/05-99-04-10/23112374 на вказану суму, термін сплати 25.04.2025 року, яке 25.03.2025 року направлено на податкову адресу платника податків (штрих-код поштового відправлення АТ «Укрпошта» №0210200659605) та повернуто відділенням поштового зв'язку 11.04.2025 року до контролюючого органу у зв'язку із закінченням встановленого строку зберігання у поштовому відділенні.
Вказане рішення у встановленому порядку надсилалося на адресу відповідача, не оскаржувалося та у встановлений строк в повному обсязі виконано не було.
З метою погашення податкового боргу контролюючим органом на адресу відповідача надсилалася податкова вимога форми «Ю» від 25.02.2025 року № 0000185-1302-0599, яка 26.02.2025 року направлена на податкову адресу платника податків (штрих-код поштового відправлення АТ «Укрпошта» № 0601116825280) та повернута відділенням поштового зв'язку 04.03.2025 року до контролюючого органу з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».
Вказані заходи не призвели до сплати податкового боргу.
Суми податкового боргу відображені в інтегрованих картках платника податків та станом на день розгляду справи не сплачені.
Дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, які правові норми належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Податковим обов'язком є обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (п. 36.1 ст. 36 вказаного Кодексу).
Згідно з п. 54.1 ст. 54, п. 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Пунктом 57.1 ст. 57 вказаного Кодексу, яка визначає строки сплати податкового зобов'язання, встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пункт 54.3 ст. 54 вказаного Кодексу визначає випадки, коли контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством.
Платник податків несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого контролюючим органом узгодженого грошового зобов'язання (п. 54.5 ст. 54 вказаного Кодексу).
Згідно з п. 58.1 ст. 58 Кодексу контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт, зокрема:
завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу;
заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.
Відповідно до п. 111.2 ст. 111, п. 113.7 ст. 113 вказаного Кодексу за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється фінансова відповідальність, яка застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.
У разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення-рішення.
Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у разі визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання накладаються на платника податків в порядку, встановленому ст. 123 вказаного Кодексу.
Нарахування пені врегульовано ст. 129 Податкового кодексу України.
Нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків (п. 131.1 ст. 131 вказаного Кодексу).
Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 вказаного Кодексу сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом є податковим боргом.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 вказаного Кодексу у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 42.2 ст. 42 Кодексу документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Пунктом 42.4 ст. 42 зазначеного Кодексу (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) було визначено, що платники податків, які подають звітність в електронній формі та/або пройшли електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, можуть здійснювати листування з контролюючими органами засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".
Листування контролюючих органів з платниками податків, зазначеними в абзаці першому цього пункту, які подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, здійснюється засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" шляхом надіслання документа в електронний кабінет з одночасним надісланням платнику податків на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання в електронний кабінет.
Документ, надісланий контролюючим органом в електронний кабінет, вважається врученим платнику податків, якщо він сформований з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" та є доступним в електронному кабінеті.
Датою вручення платнику податків документа є дата, зазначена у квитанції про доставку у текстовому форматі, що відправляється з електронного кабінету автоматично та свідчить про дату та час доставки документа платнику податків. У разі якщо доставка документа відбулася після 18 години, датою вручення документа платнику податків вважається наступний робочий день. Якщо доставка відбулася у вихідний чи святковий день, датою вручення документа платнику податків вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
У разі неотримання контролюючим органом квитанції про доставку документа в електронний кабінет протягом двох робочих днів з дня його надіслання такий документ у паперовій формі на третій робочий день з дня відправлення з електронного кабінету надсилається за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручається платнику податків (його представнику).
При цьому строк доставки документа в електронний кабінет, визначений абзацом п'ятим цього пункту, не зараховується до строку надіслання документів, визначеного цим Кодексом.
Пунктом 42.5 зазначеного Кодексу визначено, що у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику).
У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Відповідно до п.п. 95.1 - 95.3 ст. 95 вказаного Кодексу контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Верховний Суд у постанові від 25.02.2020 року у справі №1340/5767/18 сформулював такий правовий висновок: «…положеннями пунктів 95.1-95.3 статті 95 і пункту 102.4 статті 102 КАС України встановлено, що контролюючий орган може звернутися до адміністративного суду з позовом про стягнення податкового боргу з платників податків із дотриманням відповідних умов, встановлених пунктом 95.2 статті 95 ПК України, які надають право на примусове стягнення податкового боргу, а також строку - 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Строк у 1095 днів є присічним для контролюючого органу, протягом і в межах якого ним можуть бути вжиті заходи щодо погашення податкового боргу, в тому числі і шляхом звернення до суду з позовом, проте норми пункту 102.4 статті 102 ПК України не є такими, що обмежують суд у праві ухвалювати судове рішення про стягнення податкового боргу після закінчення 1095-денного строку, з вимогою про стягнення якого контролюючий орган звернувся вчасно.».
Верховний Суд також зазначив, що податковий орган набуває право на стягнення податкового боргу (в тому числі і в судовому порядку) лише у разі, якщо платник податку не сплатив узгоджену суму грошового зобов'язання у встановлений строк (п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України) після направлення платнику податків податкової вимоги.
Виходячи з вимог законодавства несплачений платником податків податковий борг підлягає стягненню з такого платника.
Вирішуючи спір судом враховані правові висновки, що викладені у постанові Верховного Суду від 19.02.2019 року в справі №807/495/17, де Суд аналізуючи процесуальні положення Кодексу адміністративного судочинства України, які визначають предмет доказування у справі (ч. 1 ст. 138 Кодексу в редакції, яка діяла до 15 грудня 2017 року, а натепер аналогічні положення містить ч. 2 ст. 73 Кодексу), згідно з якими предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення, дійшов висновку, що з огляду на зміст наведеної норми процесуального права та зважаючи на те, що вимогою заявленого позову є стягнення податкового боргу, предметом доказування у даній справі є обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон пов'язує можливість стягнення податкової заборгованості в судовому порядку; встановлення факту її сплати в добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту; перевірка вжиття контролюючим органом заходів щодо стягнення податкового боргу на підставі та в черговості, встановлених Податковим кодексом України, тощо. При цьому питання правомірності нарахованих контролюючим органом грошових зобов'язань, у тому числі й штрафних (фінансових) санкцій, не охоплюється предметом даного позову, оскільки податкові повідомлення-рішення суб'єкта владних повноважень, згідно з якими відповідні зобов'язання визначено, не є предметом позову у справі, а отже суд не має процесуальних повноважень у межах розгляду даної справи здійснювати їх правовий аналіз. Наведене є однією із гарантій дотримання у податкових відносинах принципу правової визначеності, як складової принципу верховенства права.
Керуючись статтями 32, 139, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов Головного управління ДПС у Донецькій області (87500, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Італійська, 59; код ЄДРПОУ ВП 44070187) до товариства з обмеженою відповідальністю «Мітроль» (84302, Донецька обл., Краматорський р-н, м. Краматорськ, вул. Перша Горна (до перейменування - Косіора), 3; код ЄДРПОУ 23112374) про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з рахунків/електронних гаманців платника податків - товариства з обмеженою відповідальністю «Мітроль» у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, на користь відповідного бюджету податковий борг в загальному розмірі 290 400,76 грн., а саме:
- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код класифікації доходів бюджету 18010400, код території UA 14120090000098500, Краматорська територіальна громада), у сумі 60 796,09 грн.;
- орендну плату з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010600, код території UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада), у сумі 205 724,68 грн.;
- податок на прибуток підприємств, який сплачують інші підприємства (код класифікації доходів бюджету 11021000), у сумі 2 337,59 грн.;
- податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код класифікації доходів бюджету 14010100) у сумі 21 542,40 грн.
Рішення набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 255 КАС України, і може бути оскаржене до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення судом складено 23 грудня 2025 року.
Суддя Т.В. Логойда