Рішення від 23.12.2025 по справі 200/9285/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2025 року Справа№200/9285/25

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Донецькій області) в якому просить суд:

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо перерахунку з 01.09.2025 призначеної позивачу пенсії;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відновити з 01.09.2025 нарахування та виплату позивачу пенсії у розмірі, визначеному виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження, без обмеження максимальним розміром, визначеним статтею 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-VI, статтею 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-ХІІ, виплатити суму недоотриманої пенсії з урахуванням виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію по інвалідності, як особа з інвалідністю, внаслідок захворювання, пов'язаного з участю в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, має статус ліквідатора аварії на ЧАЕС категорії 1.

Станом на 31.08.2025 розмір пенсії позивача, розрахований із заробітку за роботу у зоні відчуження, з урахуванням обмеження максимальним розміром, становив 23 610,00 грн.

З 01.09.2025 відповідач за власної ініціативи перерахував позивачу пенсію, внаслідок чого її розмір склав 10 496,00 грн.

ГУ ПФУ у Донецькій області у відповідь на звернення позивача повідомило, що дійсно з 01.09.2025 зменшено розмір пенсії, призначеної позивачу на виконання рекомендацій, наданих Міністерством соціальної політики України, щодо механізму виконання рішення Другого сенату Конституційного суду України від 20.03.2024 № 2-р(П). Так, проведення перерахунку пенсії на виконання вказаного рішення здійснюється за документами, наявними у електронній пенсійній справі на момент перерахунку, зокрема, довідок про заробітну плату у зоні відчуження у 1986 - 1990.

Водночас, у зв'язку із відсутністю документів у матеріалах електронних пенсійних справ, підстав для врахування довідки про заробітну плату за роботу у зоні відчуження при обчисленні пенсії відповідно до ч. 1 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» немає. У зв'язку із цим до надходження вказаних документів відповідач ухвалив рішення про обчислення пенсії позивачу з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на січень відповідного року, відповідно до п. 9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210.

Також позивачу запропоновано надати довідку про заробітну плату за роботу у зоні відчуження та первинні документи, на підставі яких, визначені її складові.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду за захистом порушеного права.

Ухвалою суду від 01.12.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Витребувано у відповідача докази у справі, згідно наведеного в ухвалі переліку.

Відповідач надав відзив на адміністративний позов за змістом якого висловив заперечення проти доводів останнього та виклав прохання у задоволенні позовних вимог відмовити з огляду на таке.

Позивач перебуває на обліку у ГУ ПФУ в Донецькій області та отримує пенсію по інвалідності (у розмірі фактичних збитків) відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796.

З 01.09.2025 електронна пенсійна справа позивача приведена у відповідність до вимог чинного законодавства. Розмір пенсії позивачу обчислено виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на січень відповідного року, з урахуванням усіх належних надбавок та підвищень. Загальний розмір пенсійної виплати склав 11 387,54 грн.

Під час перевірки пенсійної справи позивача установлено відсутність первинних документів, у тому числі довідки про заробітну плату у зоні відчуження, з якої раніше обчислювалася пенсія.

Тому за відсутності вказаної довідки та інших первинних документів, ГУ ПФУ в Донецькій області здійснено перерахунок пенсії позивачу з урахуванням п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, як це передбачено ст. ст. 54, 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Крім того, вказано, що наразі немає можливості отримати копії паперової справи ОСОБА_1 . Водночас при вивантаженні з електронної бази пенсійної справи скановані копії документів можуть бути нечитабельними.

Також відповідач вказав, що рішенням Другого сенату Конституційного Суду України від 20.03.2024 №2-р(ІІ)/2024 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), припис статті 2 Закону України від 08.07.2011 №3668 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», що поширює свою дію на Закон №796, припис першого речення частини третьої статті 67 Закону №796, а саме максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Вказані норми, визнані неконституційними, утрачають чинність із дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення (20.03.2024).

З врахуванням рекомендацій, наданих Міністерством соціальної політики України, щодо механізму виконання означеного Рішення, виплата пенсій, призначених відповідно до Закону № 796, без обмеження максимальним розміром проводиться після перерахунку згідно постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році».

Виплата пенсій зазначеній категорії осіб проводиться з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 №1.

Судом встановлено такі фактичні обставини у справі.

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно військового квитка. серія НОМЕР_3 ОСОБА_1 у 1986 році пройшов 62 денні збори у ВЧ НОМЕР_4 на посаді лікаря-спеціаліста. З 20.06.1986 до 20.06.1986 брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Аналогічне викладено у довідці, що видана ОСОБА_1 начальником штаба ВЧ НОМЕР_4 .

Відповідно довідки ВЧ НОМЕР_4 від 20.08.1986 ОСОБА_1 перебував на навчальних зборах з 20.06.1986 до 29.08.1986 й за ним, відповідно ст. 72 Закону СРСР про загальний військовий обов'язок, зберігається за місцем роботи середній заробіток.

Крім того, відповідно до постанови ЦК КПРС, Президіуму Верховної Ради СРСР і ВЦРПС від 07.05.1986 йому належить виплатити за місцем постійної роботи сто відсотків тарифної ставки (посадового окладу) за період з 21.06 по 29.08.1986.

Крім того, надані позивачем документи до матеріалів справи свідчать про отримання ним заробітної плати у п'ятикратному розмірі з 25, 27, 28, 30 (чотири дні) червня 1986 року на підставі наказу командира ВЧ № 68.

Довідка командира ВЧ НОМЕР_4 свідчить, що ОСОБА_1 отримав за період проходження спеціальних зборів з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС дозу опромінення двадцять рентген 582 м/рентген.

Довідка Дружківського міського воєнкома від 14.02.1991 № 3/20, видана капітану ОСОБА_1 про те, що за період з 20.06.1986 по 20.08.1986 він перебував на спеціальних зборах з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 30-кілометровій зоні. Доза опромінення - 20,582 рентгена. Підстава: особова справа № 498.

ОСОБА_1 є інвалідом третьої групи, про що йому видано посвідчення серія НОМЕР_5 .

Відповідно посвідчення від 07.08.2019 серія НОМЕР_6 ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 та має 3 групу інвалідності.

Відомості довідки МСЕК серія ДОН-04 № 040109 ОСОБА_1 є інвалідом 3 групи, захворювання, пов'язане з виконанням обов'язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Інвалідність установлена безстроково.

Наявна у матеріалах справи довідка Дружківського міського воєнкому від 04.10.1990 № 3/234, видана ОСОБА_1 про те, що він дійсно у період з 20.06.1986 по 20.08.1986 знаходився на спеціальних зборах з ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС. Підстава: л/д № 498.

У матеріалах електронної пенсійної справи позивача, зокрема наявні:

протокол призначення пенсії ОСОБА_1 з 225.01.1991, вид пенсії по інвалідності, група інвалідності - 3. Причина - професійне захворювання, пов'язане з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Щомісячна сума пенсії - 105,74 з 22.11.1990 до 01.12.1991;

протокол перерахунку пенсії рішення від 22.05.2025 рішення 914230123560 (вид перерахунку індивідуальний (масовий). Індексація заробітку.) основний розмір пенсії 28 464,75 грн. Максимальний розмір пенсії 23 610,00 грн. Призначити з 01.03.2025;

протокол перерахунку пенсії рішення від 20.08.2025 рішення 914230123569 (макетна обробка, підстава: відсутні документи про заробітну плату) розмір пенсії з надбавками 11 387,54 грн з 01.09.2025.

Крім того, у матеріалах справи наявна довідка про заробітну плату ОСОБА_1 за роботу у зоні відчуження Чорнобильської АЕС за період з 21.06.1986 по 29.08.1986 з відомостями про фактичну заробітну плату за роботу у зоні відчуження з якої визначається пенсія. На вказаній довідці міститься штамп територіального органу пенсійного фонду.

Правова позиція суду обґрунтована таким.

Щодо обмеження пенсії позивача максимальним розміром.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-ХІІ від 28.02.1991(далі - Закон №796).

Відповідно до статті 1 Закону №796, закон спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв'язання пов'язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.

Згідно зі статтею 49 Закону №796 пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: державної пенсії; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Відповідно до частини першої статті 54 Закону №796, пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

Згідно з частиною п'ятою статті 54 Закону №796, порядок призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.

Обмеження максимального розміру пенсії вперше були введені в дію Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-VІ, який набрав чинності 01.10.2011.

Відповідно до статті 2 Закону №3668-VI, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до, зокрема, законів України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «;Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Підпунктом 6 пункту 6 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №3668-VI внесено зміни до деяких законодавчих актів України зокрема, до статті 67 Закону № 796-XII, а саме частину третю цієї статті викладено в новій редакції, згідно з якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, установлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Так, згідно з частиною третьою статті 67 Закону №796-XII максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Отже, на осіб, яким пенсія перерахована відповідно до нормативно-правових актів, вказаних у статті 2 Закону № 3668-VІ, зокрема, Закону №796-XII, та розмір якої перевищує максимальний розмір, встановлений цим Законом, поширюються приписи законодавства, чинні на час здійснення такого перерахунку.

Аналогічний правовий висновок викладено у постановах Верховного Суду від 15.11.2023 у справі №120/6735/23.

Разом з тим, 20.03.2024 Конституційний Суд України прийняв рішення №2-р(II)/2024, яким визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), припис статті 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року № 3668-VIзі змінами, що поширює свою дію на Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-XIIзі змінами, припис першого речення частини третьої статті 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-XIIзі змінами.

Відповідно до пункту 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 20.03.2024 №2-р(II)/2024 припис статті 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року №3668-VIзі змінами, що поширює свою дію на Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-XIIзі змінами, припис першого речення частини третьої статті 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-XII зі змінами, визнані неконституційними, утрачають чинність із дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Згідно з частиною другою статті 152 Конституції України, закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Відповідно до частини першої статті 91 Закону України «Про Конституційний Суд України», закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Отже, з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення від 20.03.2024 №2-р(II)/2024стаття 67 Закону №796-XIIне містить норм про обмеження пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, також припис статті 2 Закону №3668-VIзі змінами, що поширює свою дію на Закон №796-XII, зі змінами, визнано неконституційними.

З урахуванням наведеного суд зазначає, що пенсійний орган немає правових підстав обмежувати пенсію позивача максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, адже рішенням Конституційного Суду України від 20.03.2024 №2-р(II)/2024 визнано неконституційними припис статті 2 Закону №3668-VIзі змінами, що поширює свою дію на Закон №796-XII зі змінами, припис першого речення частини третьої статті 67 Закону №796-XII.

Висновки суду у цій частині.

Відповідно до установлених судом обставин, розмір пенсії з 01.03.2025 встановлений та виплачувався відповідачем фактично у розмірі 23 610,00 грн, тобто у межах максимального розміру.

За таких обставин, суд вважає, що суб'єкт владних повноважень в особі Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області діяв не у спосіб визначений законами та Конституцією України, обмеживши розмір пенсії позивача максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до приписів ч.2 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Таким чином, суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо обмеження позивачу виплати пенсії максимальним розміром, що перевищує десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність, є протиправними, а отже позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню в межах строку заявленого у позові (з 01.09.2025).

З огляду на встановлені обставини, відповідач повинен здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.09.2025, враховуючи рішення Конституційного Суду України від 20.03.2024 №2-р(II)/2024 без обмеження максимальним розміром, з урахуванням раніше виплачених сум.

Щодо обчислення пенсії позивачу з 01.09.2025, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, суд зазначає, таке.

Судом установлено, що розмір пенсії позивача до 01.09.2025 обчислювався відповідно до ч. 1 ст. 54 Закону № 796-XII, а саме із заробітку позивача, водночас з 01.09.2025 ГУ ПФУ у Донецькій області перерахувало пенсію позивача відповідно до п. 9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 й розмір пенсійної виплати склав 10 496,00 грн.

Відповідач в обґрунтування такого перерахунку покликається на відсутність документів у матеріалах електронних пенсійних справ, їх нечитабельний вигляд, а тому до надходження вказаних документів відповідач ухвалив рішення про обчислення пенсії позивачу з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на січень відповідного року, відповідно до п. 9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210.

Суд не погоджується із такими висновками відповідача, оскільки власне ГУ ПФУ в Донецькій області до суду надана довідка про заробітну плату ОСОБА_1 за роботу у зоні відчуження Чорнобильської АЕС за період з 21.06.1986 по 29.08.1986 про фактичну заробітну плату за роботу у зоні відчуження з якої визначається пенсія.

Крім того, за змістом п. 9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 передбачено, що у разі коли особа з інвалідністю із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначених статтею 10 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», стосовно яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт, внаслідок чого стали особами з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа, виявили бажання обчислювати пенсію із заробітної плати (доходу), визначеної (визначеного) з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, такі пенсії обчислюються у порядку, передбаченому цим пунктом, з урахуванням середньомісячного коефіцієнта заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії, (Кзс).

Матеріали справи жодним чином не свідчать, що позивач виявив бажання обчислювати пенсію із заробітної плати (доходу), визначеної (визначеного) з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо перерахунку пенсії позивача з 01.09.2025, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

З огляду на встановлені обставини справи, наведені вище норми чинного законодавства, які урегульовують спірні правовідносини, правові висновки Верховного Суду, межі позовних вимог, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог шляхом зобов'язання відповідача здійснити з 01.09.2025 перерахунок та виплату позивачу пенсії (з урахуванням раніше проведених виплат) у розмірі, визначеному, виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження без обмеження пенсії максимальним розміром.

Підсумовуючи викладене, позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Позивач звільнений від сплати судового збору, а тому питання щодо розподілу судових витрат судом не вирішується.

Керуючись статями 132, 139, 143, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84116, Донецька область, місто Слов'янськ, площа Соборна, будинок 3, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо перерахунку з 01.09.2025 призначеної ОСОБА_1 пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відновити з 01.09.2025 нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії у розмірі, визначеному, виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, без обмеження максимальним розміром, визначеним статтею 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-VI, статтею 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-ХІІ та провести виплату суми недоотриманої пенсії з урахуванням виплачених сум.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.

Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.

Рішення суду складено у повному обсязі - 23.12.2025

Суддя І.В. Буряк