Справа №: 307/4819/25
Провадження № 3/307/1725/25
23 грудня 2025 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Бобрушко В.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 , України, громадянина України,
передбачене ст. 204-1 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_2 , 13 листопада 2025 року, близько 00 год. 10 хв., на напрямку 293 прикордонного знаку, в межах прикордонної смуги (територія Тячівського району Закарпатської області), на відстані 25 метрів від лінії державного кордону, поза пунктами пропуску через державний кордон, разом з іншою особою, незаконно, намагався перетнути державний кордон з України до Румунії, чим порушив вимоги ст.ст. 9, 12 Закону України «Про державний кордон України».
ОСОБА_2 на виклик в судове засідання не з'явився.
Також, із заяви ОСОБА_2 від 13 листопада 2025 року, яка долучена до матеріалів справи, відомо, що він просить розглянути дану справу без його участі.
Дослідивши матеріали справ, суд прийшов до наступного висновку.
Згідно ч.2 ст.277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 42--2, частиною першою статті 44, статтями 44--1, 106--1, 106--2, 162, 172--10 - 172--20, 173, 173--1, 173--2, 178, 185, частиною першою статті 185--3, статтями 185--7, 185--10, 188--22, 203 - 206--1, розглядаються протягом доби.
Статтею 204-1 ч.2 КУпАП передбачено також адміністративну відповідальність осіб за спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України, групою осіб.
Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони державного кордону.
Об'єктивна сторона правопорушення виражається у перетинанні або спробі перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади (формальний склад).
Суб'єкт адміністративного проступку - загальний (фізичні осудні особи, які досягли 16-річного віку).
Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про державний кордон України» пропуск осіб, які перетинають державний кордон України, здійснюється органами Державної прикордонної служби України за дійсними документами на право в'їзду на територію України або виїзду з України.
Крім того, відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України №57 від 27.01.1995 року «Про порядок перетину Державного кордону України громадянами України'перетинання громадянами України державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю, якщо інше непередбачено законом,за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну: 1)паспорт громадянина України для виїзду за кордон;2) дипломатичний паспорт; 3) службовий паспорт; 4) проїзний документ дитини; 5) посвідчення особи моряка; 6) посвідчення члена екіпажу.
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-1 ч. 2 КУпАП як спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України, вчинене групою осіб, що стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №012111Е від 13 листопада 2025 року, протоколом про адміністративне затримання від 13 листопада 2025 року, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 13 листопада 2025 року, копією паспорта громадянина України для виїзду за кордон ОСОБА_2 , поясненнями начальника ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (Тип Б) ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип Б) ОСОБА_3 від 13 листопада 2025 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 13 листопада 2025 року, та довідкою щодо проведення опитування 2-х громадян України виявлено на ділянці впс « ІНФОРМАЦІЯ_2 » впс « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від 13 листопада 2025 року.
Обираючи адміністративне стягнення ОСОБА_2 у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.
Тому, керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП,
Накласти на ОСОБА_2 за ст.204-1 ч.2 КУпАП адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двісті неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8500 гривень.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави 605 гривень 60 копійок судового збору.
Роз?яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу протягом п?ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ст. 308 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк звернення постанови суду до виконання - три місяці.
Суддя Тячівського районного суду В.І. Бобрушко