Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 279/7608/25
провадження № 3/279/2160/25
24.12.2025 року
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Пацко О.О.., розглянувши матеріали, що надійшли з Коростенського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130, ч.1 ст. 130 КУпАП,-
08.12.2025 року до Коростенського міськрайонного суду Житомирської області надійшли матеріали справ про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130, ч.1 ст. 130 КУпАП.
Постановою суду від 08.12.2025 року справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 об'єднанні в одне провадження.
17.12.2025 року на електронну адресу суду надійшло клопотання від ОСОБА_1 про передачу справи на розгляд суду за місцем його проживання до Овруцького районного суду.
Дослідивши подане клопотання, суд вважає, що в його задоволенні слід відмовити, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 2ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
За загальним правилом ч.1 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
За положеннями ч. 2 ст.276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Таким чином, за змістом наведеноїст. 276 КУпАПне встановлена альтернативна підсудність справ про адміністративні правопорушення, а за ст. 130 КУпАП встановлена загальна підсудність за місцем вчинення адміністративного правопорушення.
Більш того, аналіз наведеної статті дає підстави для висновку про те, що норма про можливість розгляду справи за місцем проживання порушника не носить імперативного характеру, а лише вказує на можливість розгляду відповідним судом за місцем проживання правопорушника, однак за загальним правилом справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
З огляду на зазначене, зважаючи на те, що чинною редакцією ст.276 КУпАП не передбачено можливості направлення справ про адміністративні правопорушення, передбачених ст.130 КУпАПза місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників, правові підстави для зміни підсудності та направлення справи для розгляду за місцем проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, відсутні.
При цьому суд зазначає, що відмова у задоволенні даного клопотання не позбавляє особу права наводити свої доводи та пояснення з приводу обставин справи (в тому числі в письмовій формі).
Керуючисьст. 276 КУпАП, суддя
Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про передачу матеріалів справи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130, 1ст. 130 КУпАП до Овруцького районного суду Житомирської області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.О.Пацко