Справа №: 671/2161/25
16 грудня 2025 року суддя Волочиського районного суду Хмельницької області Ніколова С.В., за участі секретаря судового засідання Хрупайло Т.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , його захисника Дембіцького О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Волочиську справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресами: АДРЕСА_1 ; АДРЕСА_2 ; одруженого, на утриманні троє неповнолітніх дітей, із середньою освітою, працюючого в ТОВ “УКР ТМК» на посаді забійника ВРХ, РНОКПП НОМЕР_1 , за ч. 4 ст. 121 КУпАП,
встановила:
19 листопада 2025 року о 13 год. 00 хв. поблизу с-ща Війтівці на а/д М-30 Стрий-Ізварине 215 км ОСОБА_1 повторно протягом року після притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121 КУпАП, керував транспортним засобом EQ 1074, державний номерний знак НОМЕР_2 , що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 31.3. “б» Правил дорожнього руху.
Захисник ОСОБА_1 . Дембіцький О.В. подав до суду письмове заперечення на протокол, в якому зазначив, що ОСОБА_1 визнає свою вину щодо вчиненням ним правопорушення за кваліфікацією ч.3 ст. 121 КУпАП, а не за ч. 4 ст. 121 КУпАП. Просить суд врахувати особу порушника ОСОБА_1 , який позитивно характеризується за місцем роботи як старанний працівник та добросовісна людина. ОСОБА_1 є батьком трьох неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та дочки - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , які знаходяться на його утриманні, тому він змушений працювати на двох роботах: основне місце роботи - ТОВ «УКР ТМК» та додатково за сумісництвом у ФОП ОСОБА_5 , який здійслює підприємницьку діяльність з наданню ритуальних послуг. Зазначив, що ОСОБА_1 здійнює перевезення вантажів на вантажному автомобілі, тому позбавлення його права здійснювати керування транспортними засобами поставить його сім'ю у скрутне матеріальне становище. Також, ОСОБА_1 возить своїх неповнолітніх дітей до навчальних закладів в сільській місцевості. Захисник просив суд не застосовувати до ОСОБА_1 додаткове адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців, а лише накласти адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу в мінімальному розмірі.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав доводи захисника.
Захисник в судовому засіданні просить врахувати те, що постанова про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відпоідальності від 28.11.2024 року за ч. 1 ст. 121 КУпАП є сумнівною. Також вважає, що за правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 121 КУпАП, має нести відповідальність власник транспортного засобу, а не ОСОБА_1 .
Заслухавши учасників, дослідивши матеріали у справі про адміністративне правопорушення та оцінивши докази у їх сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП знайшла своє підтвердження в судовому засіданні.
Пунктом 1.3 Правил Дорожнього руху передбачено, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.
Пункт 31.3. “б» Правил дорожнього руху передбачає, що забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством, якщо вони не пройшли обов'язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).
Відповідно до ст. 37 Закону України «Про дорожній рух» забороняється експлуатація транспортних засобів що підлягають обов'язковому технічному контролю, але не пройшли його.
Посилання в захисника на те, що ОСОБА_1 не є суб'єктом адміністративного правопорушення, є безпідставними, оскільки ст. 121 КУпАП саме на водїів (а не на власників транспортних засобів) покладена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами, які не пройшли обов'язкового технічного контролю чи мають технічні несправності.
Відповідно до ч. 4 ст. 121 КУпАП адміністративна відповідальність настає за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті, та тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п'ятидесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 КУпАП адміністративна відповідальність настає за керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 121 ч. 4 КУпАП підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 517548 від 19.11.2025 року (а.с. 1), довідкою, виданою старшим інспектором з ОД відділу АП Управління ПП в Хмельницькій області ДПП Дацуном О.О. (а.с. 2), постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №3564615 від 28.11.2024 року, яка набрала законної сили 28.11.2024 року, згідно якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн., який було сплачено ОСОБА_1 (а.с. 3, 49), відеозаписом обставин правопорушення, що записаний на dvd-r диск (а.с. 4).
Враховуючи встановлені обставини, особу порушника, який одружений, має на утриманні троє неповнолітніх дітей, з врахуванням закріплених в Конституції України принципів законності і справедливості, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в мінімальному розмірі, встановленого санкцією ч. 4 ст. 121 КУпАП, у виді штрафу в розмірі п'ятидесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три місяці.
Суд визначає для правопорушника ОСОБА_1 дане адміністративне стягнення з метою запобігання вчинення ним нових правопорушень в майбутньому та спонукання його до правослухняності. На думку суду, дане адміністративне стягнення буде справедливим, необхідним та достатнім для його виправлення.
Враховуючи чинні норми КУпАП у суду відвутні підстави, щоб не застосовувати до ОСОБА_1 додаткове адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами.
Керуючись ст. ст. 10, 27, 30, 33, 40-1, 121 ч.4, 245, 268, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятидесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп.
На постанову може бути подана скарга до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення. Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Документ, що підтверджує сплату штрафу, не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого ч. 1 ст. 307 КУпАП, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Реквізити для сплати адміністративного штрафу: отримувач - ГУК у Хмельницькій області /Волочиська мтг/ 21081100; код отримувача - 37971775; банк отримувача - Казначейство України; код банку отримувача - 899998; рахунок -UA568999980313040106000022653.
Реквізити для сплати судового збору: банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); отримувач - ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106; код отримувача - 37993783; рахунок - UA908999980313111256000026001.
Строк пред'явлення постанови до виконання в частині стягнення штрафу та судового збору становить 3 місяці.
Після набрання постановою законної сили:
- стягувачем в частині сплати адміністративного штрафу є Управління патрульної поліції в Хмельницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, що знаходиться за адресою: 29008, вул. Коцюбинсього, 35/2, м.Хмельницький, код ЄДРПОУ 40108646;
- стягувачем в частині сплати судового збору є Державна судова адміністрація України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795;
-боржником є - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреси проживання: АДРЕСА_1 ; АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 .
Повний текст постанови виготовлено 23.12.2025 року.
Суддя: