Справа № 577/7439/25
Провадження № 3/577/2202/25
"16" грудня 2025 р. м. Конотоп
Суддя Конотопського міськрайонного суду Сумської області Ярмак О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Дубов'язівка Конотопського району Сумської області, українця, громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків не встановлений, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,-
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 532122 від 05 грудня 2025 року, ОСОБА_1 24 листопада 2025 року о 16 год. 40 хв. по просп. Червоної Калини 12 в м. Конотопі Сумської області, керуючи автомобілем «Рено Меган» державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу не надав переваги у русі пішоходу ОСОБА_2 , чим порушив вимоги п. 18.1 Правил дорожнього руху, затв. постановою КМУ від 10 жовтня 2001 року № 1306, та здійснив наїзд на пішохода ОСОБА_2 . В результаті дорожньо-транспортної пригоди автомобіль «Рено Меган» державний реєстраційний номер НОМЕР_1 отримав механічні пошкодження, а також було пошкоджено майно потерпілого ОСОБА_2 .
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 532127 від 05 грудня 2025 року ОСОБА_1 , який керував автомобілем «Рено Меган» державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , 24 листопада 2025 року о 16 год. 40 хв. після вчинення дорожньо-транспортної пригоди по просп. Червоної Калини 12 в м. Конотопі Сумської області, залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, чим порушив вимоги п. 2.10 а Правил дорожнього руху, затв. постановою КМУ від 10 жовтня 2001 року № 1306.
Відповідно до ст. 245 КУпАП основним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із Законом.
В той же час, стаття 9 КУпАП встановлює імперативну вимогу, відповідно до якої адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
З матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, яка відбулася 24 листопада 2025 року о 16 год. 40 хв. по просп. Червоної Калини 12 в м. Конотопі Сумської області пішохід ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження.
Потерпілий ОСОБА_2 надав до суду заяву, у якій зазначив, що після дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася 24 листопада 2025 року о 16 год. 40 хв. по просп. Червоної Калини 12 в м. Конотопі Сумської області, коли його збив автомобіль автомобілем «Рено Меган» державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , він, перебуваючи вдома, через декілька годин після дорожньо-транспортної пригоди відчув різке погіршення стану здоров'я, у зв'язку з чим викликав бригаду екстреної (медичної) допомоги та був госпіталізований до КНП КМР «Конотопська ЦРЛ імені академіка М. Давидова», де проходив лікування у період часу з 24 листопада 2025 року до 01 грудня 2025 року. Після проходження лікування стан його здоров'я не покращився та 04 грудня 2025 року йому було надано направлення на МРТ. Внаслідок тілесних ушкоджень, які він отримав 24 листопада 2025 року після дорожньо-транспортної пригоди, стан його здоров'я погіршується та він потребує продовження лікування.
Відповідно до п. 1.1. Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, затв. наказом МОЗ від 17 січня 1995 року № 6, судово-медичне визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень проводиться згідно з Кримінальним та Кримінально-процесуальним кодексами України і цими Правилами.
Згідно п. 4.1. вищевказаних Правил судово-медична експертиза з метою встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень проводиться судово-медичним експертом шляхом медичного обстеження потерпілих.
Водночас, матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять доказів проведення судово-медичної експертизи з метою встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, які отримав ОСОБА_2 внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася 24 листопада 2025 року о 16 год. 40 хв. по просп. Червоної Калини 12 в м. Конотопі Сумської області за участі автомобіля «Рено Меган» державний реєстраційний номер НОМЕР_1 .
Пунктом 2 ч. 2 ст. 242 КПК України, передбачено, що слідчий або прокурор зобов'язані забезпечити проведення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.
Слід також зазначити, що п. 2 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затв. наказом Міністерства внутрішніх
справ України від 07 листопада 2015 року № 1395, передбачено, що у випадках, коли внаслідок ДТП її учасникам заподіяно тілесних ушкоджень, викликається слідчо-оперативна група для проведення слідчих дій на місці пригоди відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України. .
Згідно ст. 253 КУпАП, якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не містять жодних доказів внесення відомостей за фактом дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася 24 листопада 2025 року о 16 год. 40 хв. по просп. Червоної Калини 12 в м. Конотопі Сумської області, в результаті якої пішохід ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження, до Єдиного реєстру досудових розслідувань та подальшого прийняття рішення за фактом дорожньо-транспортної пригоди.
Частиною 2 ст. 284 КУпАП визначено, що у разі передачі матеріалів прокурору, органу досудового розслідування виноситься постанова про закриття справи.
Враховуючи вищевикладене, провадження у справі про адмінівстративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, слід закрити, а матеріали справи про адміністративне правопорушення направити органу досудового розслідування - Конотопському РВП ГУНП в Сумській області для прийняття рішення відповідно до ст. 214 КПК України.
Керуючись ст.ст. 245, 253 КУпАП, -
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 122-4, 124 КУпАП. направити до Конотопського РВП ГУНП в Сумській області для прийняття рішення за фактом дорожньо-транспортної пригоди, в результаті якої пішохід отримав тілесні ушкодження, у відповідності до вимог ст. 214 КПК України.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: О. М. Ярмак