308/18390/25
17.12.2025 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., у присутності представника Закарпатської митниці Держмитслужби України Селеш О.Я., розглянувши справу про порушення митних правил, що надійшла з Закарпатської митниці Держмитслужби відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце постійного проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , за ч.1 ст. 483 МК України,-
З протоколу про порушення митних правил №0812/UA305000/2025 від 13 листопада 2025 року вбачається, що 13.11.2025 року о 14 год. 11 хв. в зону митного контролю митного поста "Дякове" Закарпатської митниці в напрямку «виїзд з України» прибув вантажний автомобіль марки «VOLVO» модель FX 13.500 р.н. НОМЕР_2 з напівпричепом марки KOGEL р.н НОМЕР_3 під керуванням громадянина України ОСОБА_1 , який працює водієм у фірмі ТОВ «Фаворит-М» та здійснює міжнародні перевезення вантажів.
Згідно поданих до митного контролю водієм товаросупровідних документів, а саме: CMR А №555399 від 11.11.2025 року, рахунку-фактури № 3 від 11.11.2025 року, електронної копії сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів № 20251111- 00220 від 11.11.2025 року, через митний кордон України в митному режимі «експорт» дереміщується товар «Лісоматеріали (заготовка для європіддонів) з сосни звичайної 1 сорту. Розмірами: 22x143x1200 мм: 15 пак, по 380 шт. - 21,519 м3.22х98х1200 мм: 11 пак. по 560 шт. - 15.937 мЗ., 22x143x800 мм: 9 пак. по 376 шт. - 8.517 мЗ., 22x98x1200 мм: 32 шт. - 0,186 мЗ. Загальна кількість - 46,159 м.куб.. кількість пачок - 35. вага брутто 22200кг.
Зазначений вантаж слідує по ЕК10АА № 25UA205180016674U6 від 11.11.2025 року. Відправником товару являється ФОП ОСОБА_2 (Волинська обл. с. Карасин вул. Центральна, буд.8. Україна), а одержувачем компанія Luna doo Selenca (21425 Selenca, Serbia).
Відповідно до рахунку фактури № 3 від 11.11.2025 року експортуються товар Лісоматеріали обрізні з сосни 1 сорту розмірами: 22*143* 1200мм. в кількості 15 пачок, по 380шт. в кожній пачці, об'ємом 21.519 м.куб; 22*98* 1200мм, в кількості 11 пачок, по 560 шт. в кожній пачці, об'ємом 15,937 м.куб; 22*143*800мм, в кількості 9 пачок, по 376шт. в кожній пачці, об'ємом 8,517 м.куб; 22*98*1200 мм, в кількості 72шт., об'ємом 0,18 м.куб.
Загальна кількість вантажних місць 35 (пачок).
У протоколі по порушення митних правил вказано на те, що в результаті проведення повного митного огляду вантажу було встановлено, що фактично в транспортному засобі переміщуються товар «Лісоматеріали (заготовка для євро піддонів) з сосни 1 сорту» розмірами: 22* 143* 1200мм, в кількості 15 пачок, по 380шт. в кожній пачці, об'ємом 21,519 м.куб; 22*98* 1200мм, в кількості 12 пачок, по 560 шт. в кожній пачці, об'ємом 17,386 м.куб; 22*143*800мм, в кількості 9 пачок, по 376шт. в кожній пачці, об'ємом 8,517 м.куб; 22*98*1200 мм, в кількості 72шт (перекладки)., об'ємом 0,18 м.куб.
Загальна кількість вантажних місць 36 (пачок), що на одне місце більше заявленого у товаро-супровідних документах.
Так, у протоколі про порушення митних правил вказано на те, що виявлено Лісоматеріали обрізні з сосни 1 сорту, розмірами 22*98* 1200мм в кількості 560 шт. об'ємом 1,449м.куб (1 пачка), які не вказані у товаро-супровідних документах та не заявлені у митній декларації.
Як вказано у протоколі про порушення митних правил зазначено, що в наданому поясненні водій ОСОБА_1 зазначив, що під час завантаження Лісоматеріалів він особисто запитав особу, яка здійснювала завантаження про кількість завантажених місць, на що не отримав конкретної відповіді, а у зв'язку з зливою не мав змоги здійснити перерахунок особисто.
Згідно рахунку-фактури № 3 від 11.11.2025 року вартість виявлених незаявлених Лісоматеріалів (1,449м.куб., 560 шт, 1 пакет) становить 337,617 євро, що згідно курсу НБУ станом і 13.11.2025 року складає 16 426,55грн.
Так, згідно протоколу про порушення митних правил, громадянином України ОСОБА_1 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підставу для переміщення в митному режимі «експорт» товару: лісоматеріали обрізні (заготовки для європіддонів) з сосни 1 сорту, товаросупровідних документів, що містять неправдиві відомості щодо кількості вантажних місць, об'єму та вартості товару.
Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень митних правил, передбаченого (передбачених) ч.1 статтею 483 Митного кодексу України.
У судовому засіданні представник Закарпатської митниці Держмитслужби просив визнати ОСОБА_1 , винним у порушенні митних правил, ч.1 ст. 483 МК України, та накласти на нього стягнення згідно санкції вказаної норми.
У судове засідання ОСОБА_1 , не з'явився, про дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином, згідно наявної в матеріалах справи заяви просить розгляд справи проводити у його відсутності.
Заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Судом встановлено, що 13.11.2025 року о 14 год. 11 хв. в зону митного контролю митного поста "Дякове" Закарпатської митниці в напрямку «виїзд з України» прибув вантажний автомобіль марки «VOLVO» модель FX 13.500 р.н. НОМЕР_2 з напівпричепом марки KOGEL р.н НОМЕР_3 під керуванням громадянина України ОСОБА_1 , який працює водієм -:д фірмі ТОВ «Фаворит-М» та здійснює міжнародні перевезення вантажів.
Згідно поданих до митного контролю водієм товаросупровідних документів, а саме: CMR А №555399 від 11.11.2025 року, рахунку-фактури № 3 від 11.11.2025 року, електронної копії сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів № 20251111- 00220 від 11.11.2025 року, через митний кордон України в митному режимі «експорт» дереміщується товар «Лісоматеріали (заготовка для європіддонів) з сосни звичайної 1 сорту. Розмірами: 22x143x1200 мм: 15 пак, по 380 шт. - 21,519 м3.22х98х1200 мм: 11 пак. по 560 шт. - 15.937 мЗ., 22x143x800 мм: 9 пак. по 376 шт. - 8.517 мЗ., 22x98x1200 мм: 32 шт. - 0,186 мЗ. Загальна кількість - 46,159 м.куб.. кількість пачок - 35. вага брутто 22200кг.
Зазначений вантаж слідує по ЕК10АА № 25UA205180016674U6 від 11.11.2025 року. Відправником товару являється ФОП ОСОБА_2 (Волинська обл. с. Карасин вул. Центральна, буд.8. Україна), а одержувачем компанія Luna doo Selenca (21425 Selenca, Serbia).
Відповідно до рахунку фактури № 3 від 11.11.2025 року експортуються товар Лісоматеріали обрізні з сосни 1 сорту розмірами: 22*143* 1200мм. в кількості 15 пачок, по 380шт. в кожній пачці, об'ємом 21.519 м.куб; 22*98* 1200мм, в кількості 11 пачок, по 560 шт. в кожній пачці, об'ємом 15,937 м.куб; 22*143*800мм, в кількості 9 пачок, по 376шт. в кожній пачці, об'ємом 8,517 м.куб; 22*98*1200 мм, в кількості 72шт., об'ємом 0,18 м.куб.
Загальна кількість вантажних місць 35 (пачок).
Разом із тим, в результаті проведення повного митного огляду вантажу було встановлено, що фактично в транспортному засобі переміщуються товар «Лісоматеріали (заготовка для євро піддонів) з сосни 1 сорту» розмірами: 22* 143* 1200мм, в кількості 15 пачок, по 380шт. в кожній пачці, об'ємом 21,519 м.куб; 22*98* 1200мм, в кількості 12 пачок, по 560 шт. в кожній пачці, об'ємом 17,386 м.куб; 22*143*800мм, в кількості 9 пачок, по 376шт. в кожній пачці, об'ємом 8,517 м.куб; 22*98*1200 мм, в кількості 72шт (перекладки)., об'ємом 0,18 м.куб.
Загальна кількість вантажних місць 36 (пачок), що на одне місце більше заявленого у товаро-супровідних документах.
Так, було виявлено Лісоматеріали обрізні з сосни 1 сорту, розмірами 22*98* 1200мм в кількості 560 шт. об'ємом 1,449м.куб (1 пачка), які не вказані у товаро-супровідних документах та не заявлені у митній декларації.
Згідно наявного в матеріалах справи експертного Висновку №1420003800-0298 від 27 листопада 2025 року: загальна ринкова вартість наданого на дослідження товару, зазначеного у Постанові про призначення експертизи від 17.11.2025 в справі про порушення митних правил №0812/UA305000/2025, станом на 13.11.2025, становить 17648,82 гривень (з врахуванням припущень/застережень, наведених в підпункті 3 пункту 11 Висновку).
Відповідно до ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 1ст. 486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Так, згідно з п. 5Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 року №8(зі змінами): «Незаконне переміщення предметів із приховуванням від митного контролю це їх переміщення через митний кордон України з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів чи способів, що утруднюють їх виявлення, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом або таких, що містять неправдиві дані».
Згідно з п. 6 цієї Постанови Пленуму, судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів.
При цьому, підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів.
Незаконно одержаними слід визнавати документи, які особа отримала за відсутності законних підстав або з порушенням установленого порядку.
Абзацом 4 цього пункту Постанови встановлено: «Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності».
Відповідальність за ч.1 ст. 483 МК України передбачена за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Для кваліфікації дій за ч.1ст. 483 МК України, не мають значення мотив і мета їх вчинення, а також те чи настали від цього шкідливі наслідки.
Відповідно до постанови ПВСУ від 3 червня 2005 року N 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Відповідно до ч. 1ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: 1) протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; 2) поясненнями свідків; 3) поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; 4) висновком експерта; 5) іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Відповідно ч. ст. 318Митного кодексу України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Відповідно до ч. 2ст. 459МК України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 191 МКУ перевізники мають право: 1) не приймати для перевезення між митними органами товари у разі оформлення митних та/або транспортних документів з порушенням порядку, встановленого законодавством України;
Пунктом 1частиною 2вказаної норми перевізники зобов'язані: 1) під час прийняття товарів до перевезення перевіряти точність відомостей щодо кількості вантажних місць, їх маркування, номери, зовнішній стан товарів та їх пакування. У разі неможливості такої перевірки вносити відповідний запис до міжнародної автомобільної накладної (CMR);
Відповідно до ст. 460 МК України, вчинення порушень митних правил, передбачених частиною третьою статті 469, статтею 470, частиною третьою статті 478,статтею 481 цього Кодексу, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, а також допущення у митній декларації помилок, які не призвели до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, до незабезпечення дотримання заходів тарифного та/або нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, якщо такі помилки не допускаються систематично (стаття 268цього Кодексу), не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої цим Кодексом.
Перевізники несуть відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для переміщення цих товарів документів, що містять неправдиві відомості (стаття 483 цього Кодексу), виключно у разі якщо ці відомості стосуються кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, а перевізниками не вжито заходів до перевірки правдивості зазначених відомостей або у разі неможливості такої перевірки не внесено відповідного запису до міжнародної автомобільної накладної (CMR).
Згідно з підпунктом a) пункту 1 статті 8 Конвенції про договір міжнародного дорожнього перевезення вантажів (м.Женева) від 19.05.1956 року (далі Конвенція), до якої Україна приєдналась 01.08.2006 року, приймаючи вантаж, перевізник перевіряє вірність записів, зроблених у вантажній накладній щодо числа вантажних місць, а також їх маркування та нумерації місць.
Згідно з пунктом 2 статті 8 Конвенції, якщо перевізник не має достатньої можливості перевірити вірність записів, зазначених у підпункті a) пункту 1 цієї статті, він повинен зробити обґрунтовані застереження у вантажній накладній. Він повинен також мотивувати всі зроблені ним застереження щодо зовнішнього стану вантажу і його упаковки. Ці застереження не мають обов'язкової сили для відправника, якщо останній не погодився бути зобов'язаним ними і не зробив про це запис у вантажній накладній.
Пункт 2 статті 9 Конвенції передбачає, що якщо вантажна накладна не містить спеціальних застережень перевізника, то, якщо не доведено протилежне, припускається, що вантаж і його упаковка були зовні в належному стані в момент прийняття вантажу перевізником, і що кількість вантажних місць, а також їх маркування та нумерація відповідали заявам, які містилися у вантажній накладній.
Як вбачається зі змісту ст.9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У письмових поясненнях (що містяться в матеріалах справи) ОСОБА_1 , зазначив, що він працює водієм на фірмі ТОВ «Фаворит-М» здійснює міжнародні перевезення вантажів. Зазначає, що він на транспортному засобі марки «VOLVO» модель FX 13.500 р.н. НОМЕР_4 з напівпричепом марки KOGEL р.н НОМЕР_5 , заїхав на мп «Дякове» у напрямку «виїзд з України» по вантажному напрямку переміщуючи вантаж лісоматеріали(заготовка для євро піддонів) з сосни у кількості 46,159 м.куб. 35 пачок з України в Сербію. Загальна кількість вантажних місць 35, згідно ЦМР А №555399 від 11.11.2025р. Відправником товару виступає ФОП ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 . Україна) а одержувачем компанія Luna doo Selenca (21425 Selenca, Serbia).
На питання працівників митниці щодо виявлених неточностей під час митного огляду було виявлено заготовку для європіддонів з сосни розмірами 22* 143* 1200мм у кількості 15 місць (пачок) по 1,4346 м.куб кожна, заготовку для європіддонів з сосни розмірами 22*98*1200мм у кількості 12 місць (пачок) по 1,4488 м.куб кожна та заготовку для т європіддонів з сосни розмірами 22*143*800мм у кількості 9 місць (пачок) по 0,9463 * туб кожна, у загальній кількості 36 місць(пачок), що на одне вантажне місце(пачку) більше ніж зазначено у товаро-супровідних документах?
Водій пояснив, що як йому відомо, за кількість вантажних місць відповідає водій. Тому при завантаженні він особисто запитав особу, яка здійснювала завантаження про кількість завантажених місць, на що не отримав конкретної відповіді, а у зв'язку з зливою не мав змоги здійснити перерахунок особисто.
Окрім того, за словами водія, його ніхто не просив перевезти виявлені пиломатеріали, які не зазначені у товаро-супровідних документах не задекларувавши. Зазначив, що помилково завантажили на одне місце та що у нього не було змоги перевірити кількість через зливу.
Водій зазначив, що жодних відміток до ЦМР про розбіжність вантажних місць він не вносив, так як не знав про розбіжність.
Для кваліфікації дій за ч.1 ст. 483МК України не мають значення мотив і мета їх вчинення, а також те чи настали від цього шкідливі наслідки. Суб'єктивною стороною складу даного правопорушення є вина у формі умислу або необережності.
За наведеного вважаю, що ОСОБА_1 , вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підставу для переміщення в митному режимі «експорт» товару: лісоматеріали обрізні (заготовки для європіддонів) з сосни 1 сорту, товаросупровідних документів, що містять неправдиві відомості щодо кількості вантажних місць, об'єму та вартості товару.
Таким чином, дослідивши всі наявні в матеріалах справи докази оцінивши їх в сукупності вражаю, що в діях ОСОБА_1 , наявний склад порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статтею 483 Митного кодексу України.
Його вина у вчинення правопорушення підтверджується: протоколом про порушення митних правил; CMR А №555399 від 11.11.2025 року, рахунку-фактури № 3 від 11.11.2025 року;актом проведення огляду(переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу та фото таблицями доданими до нього; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; доповідною запискою інспектора; висновками про вартість виявленого та вилученого товару.
Відповідно до ст. 23 КУпАП,метою адміністративного стягнення є виховання особи,яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Санкція ч.1 ст. 483 МК України передбачає накладення штрафу в розмірі від 50 до 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, або з конфіскацією товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю.
Відповідно до ст.49 МК України митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Згідно з ст. 65 МК України, митною вартістю товарів, що ввозяться в Україну відповідно до митних режимів, відмінних від режиму імпорту, є ціна товару, зазначена у рахунку-фактурі чи рахунку-проформі.
Відповідно до ст. 368 МК України, для цілей оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України, застосовується фактурна вартість цих товарів, зазначена в касових або товарних чеках, ярликах, інших документах роздрібної торгівлі, які містять відомості щодо вартості таких товарів.
У матеріалах справи знаходиться експертний висновок щодо вартості виявленого та вилученого товару, що становить 17648,82 грн.
У відповідності до вимог ст. 495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються : протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; поясненнями свідків, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта , іншими документами.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 515 МК України експертиза проводиться експертами спеціалізованого органу з питань експертизи та досліджень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, його відокремлених підрозділів та інших установ або окремими спеціалістами, які призначаються посадовою особою митного органу, у провадженні якої знаходиться справа про порушення митних правил. Особа, щодо якої порушено зазначену справу, має право на проведення за її рахунок незалежної експертизи.
Будь-яких доказів, які б свідчили про недостовірність даних, відображених у вказаному вище висновку експерта за наслідками розгляду справи не встановлено.
З урахуванням наведеного, суд вважає вказаний вище висновок експерта належним і допустимим доказом та при вирішенні справи приймає дані про вартість предметів порушення митних правил, які зазначені у вказаному висновку.
Враховуючи конкретні обставини справив їх сукупності, характер вчиненого правопорушення, особу порушника та ступінь його вини, його матеріальне становище, у відповідності до вимог ст.ст.23,33 КУпАП, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1ст. 483 МК України, а саме: 50 відсотків вартості товарів - що відповідно складає: 8 824,41 грн. з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил.
Згідно положень ч.5ст.283КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Відповідно дост. 40-1 КУпАПсудовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п.5 ч.2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI(з наступними змінами та доповненнями) у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Відповідно доЗакону України «Про судовий збір'судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»з 1 січня 2025 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3028 гривень. Таким чином, правопорушнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст.283,284 КУпАП, ч.1ст.483 МК України,Закон України«Про судовийзбір» суддя,-
Громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 відсотків вартості безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 8 824 ( вісім тисяч вісімсот двадцять чотири) гривні 41 коп. з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил: Лісоматеріали (заготовки для європіддонів) з сосни 1 сорту, розмірами 22*98* 1200мм в кількості 560шт об'ємом 1,449м.куб (1 пачка), вартістю 17648,82 грн.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 605,60 грн.
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду О.В.Фазикош