Справа № 444/4749/25
Провадження № 3/444/2407/2025
16 грудня 2025 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., з участю ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Жовква матеріали адміністративної справи, які надійшли від Відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, зі слів - має на утриманні одну неповнолітню дитину, розлучена, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,-
за ч.1 ст.184 КУпАП, -
ОСОБА_1 07.11.2025 року о 00:18 год. ухилилася від виконання своїх батьківських обов'язків, а саме не здійснювала належного догляду за донькою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , оскільки залишила останню без нагляду, а саме перебувала в Дрогобицькому районі, тривалий період часу, чим своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні зазначила, що вона дійсно поїхала до свого хлопця в інший район, але завжди перебувала з дочкою на зв'язку, пересилала їй кошти на картку. Просила суд не накладати суворого стягнення.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП підтверджується зібраними доказами у справі та матеріалами справи, а саме:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №990911 від 14.11.2025 року;
-рапортом працівника поліції;
-особистими поясненнями ОСОБА_1 наданими суду та письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 14.11.2025 року (арк. спр. 5);
-письмовими поясненнями неповнолітньої ОСОБА_2 від 07.11.2025 року (арк.спр.4);
Дії правопорушника ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.1 ст.184 КУпАП.
Обставиною, що пом'якшує адміністративну відповідальність ОСОБА_1 , є її щире розкаяння.
Обставин, що обтяжують адміністративну відповідальність ОСОБА_1 , не встановлено.
Санкція ч.1 ст. 184 КУпАП, передбачає стягнення у виді попередження або штрафу.
Призначаючи вид та міру стягнення ОСОБА_1 , враховую обставини вчинення правопорушення, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності вперше, не працює, має на утриманні неповнолітню дитину, а відтак, приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою вона притягується до відповідальності у виді попередження, що буде достатнім для її виправлення та запобігатиме вчиненню нею інших адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатнихосіб.
Станом на 01.01.2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2025 рік" становить 3028, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Керуючись статтями 40-1, 184, 283, 284, 287, 294, 306 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на неї адміністративне стягнення у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) - 605 /шістсот п'ять/ грн. 60 коп. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя: Олещук М. М.