Справа №461/10355/25
Провадження №3/461/3494/25
22 грудня 2025 року м. Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Радченко В.Є., за участі секретаря судового засідання Штогрина В.-Н.Л., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, -
ОСОБА_1 01.12.2025 року о 08 год. 49 хв. за адресою м. Львів, вул. Торгова, 15, керуючи транспортним засобом Volksvagen E-Golf, д.н.з. НОМЕР_1 , була неуважна, не слідкувала за дорожньою обстановкою, не реагувала на її зміну, при зміні напрямку руху, а саме повертаючи ліворуч на зелений сигнал світлофору, створила аварійну ситуацію автомобілю BWW 318, н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , який рухався в зустрічному напрямку. При цьому, останній, змінивши напрямок руху, здійснив наїзд на пішохідне огородження та пішохода ОСОБА_3 , який отримав тілесні ушкодження. При ДТП, транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, пошкоджено пішохідне огородження, власником якого є Галицька районна адміністрація ЛМР, пішохід отримав тілесні ушкодження. Крім того, 01.12.2025 року о 08 год. 49 хв. за адресою м. Львів, вул. Торгова, 15, водій автомобіля Volksvagen E-Golf, д.н.з. НОМЕР_1 , ОСОБА_1 , будучи причетною до вказаної дорожньо-транспортної пригоди, залишила місце події та не повідомила про подію органи поліції.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину вчиненні дорожньо-транспортної пригоди визнала. Вказала, що дійсно створила аварійну обстановку внаслідок порушення Правил дорожнього руху. Однак, ОСОБА_1 заперечила вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, зазначивши, що не бачила, що вчинила ДТП.
Потерпілі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у судовому засіданні підтвердили викладені у протоколах обставини. Пояснили суду, що внаслідок порушення Правил дорожнього руху ОСОБА_1 було створено аварійну ситуацію.
Представник ГРА ЛМР в судове засідання не з'явилася, хоча належним чином була повідомлена про дату, час та місце розгляду справи. Подала до суду клопотання про стягнення з ОСОБА_1 майнової шкоди, завданої внаслідок ДТП, у розмірі 15138 грн.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи те, що адміністративне правопорушення вчинено однією особою, суд об'єднує матеріали справи про адміністративні правопорушення в одне провадження, оскільки їхній спільний розгляд сприяє повному, всебічному та об'єктивному дослідженню обставин справи.
Факт вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.122-4, 124 КУпАП, стверджується:
- протоколами про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 532143 від 05.12.2025 року, ЕПР 1 № 532155 від 05.12.2025 року.
- схемою місця ДТП, яка сталася 01.12.2025 р.;
- особистими поясненнями ОСОБА_1 ;
- особистими поясненнями потерпілих;
- оглянутим в судовому засіданні відеозаписом.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ст.ст. 124, 122-4 КУпАП, тобто порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, та залишення місця пригоди.
Проаналізувавши та оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що всі вищезазначені докази є належними, допустимими та достовірними. Ці докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 КУпАП.
Суд не погоджується з доводами ОСОБА_1 про те, що вона не бачила ДТП і нге мала умислу залишати місце події. З пояснень потерпілих та дослідженого відеоматеріалу вбачається, що ОСОБА_1 знаходилась передньою частиною автомобіля до місця ДТТ та не могла не бачити цієї події.
Відтак, при накладенні стягнення, як це передбачено ст. 33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Згідно з ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Таким чином, вирішуючи питання застосування виду стягнення, враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, його наслідки, особу правопорушника, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу в межах санкції ст.122-4 КУпАП у виді штрафу.
Вирішуючи питання відшкодування майнової шкоди заподіяної ГРА ЛМР внаслідок дорожньо-транспортної пригоди суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 КУпАП, якщо у результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові, підприємству, установі або організації, то адміністративна комісія, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди, якщо її сума не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а суддя районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду - незалежно від розміру шкоди, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті».
Згідно ч.1 ст.269 КУпАП потерпілим є особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.
Оскільки, внаслідок порушення вказаних правил дорожнього руху завдано шкоду майну Галицькій районній адміністрації Львівської міської ради, остання набуває прав потерпілого, визначених статтею 269 КУпАП.
Відповідно до інформаційної довідки відділу комунального господарства Галицької районної адміністрації ЛМР вартість відновлення пошкодженого майна внаслідок ДТП 01.12.2025 на вул. Торговій, 15 становить 15138 грн.
Враховуючи викладене, з урахуванням вимог ст.ст. 40, 283 КУпАП, суд вважає, що клопотання представника ГРА ЛМР про стягнення з ОСОБА_1 матеріальної шкоди, заподіяної ним внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, в розмірі 15138 підлягає до задоволення.
Згідно ст. 329 КУпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення у частині відшкодування майнової шкоди виконується в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами України. Постанова по справі про адміністративне правопорушення в частині відшкодування майнової шкоди є виконавчим документом.
Крім цього, відповідно до ст.40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, слід стягнути в користь ДСА України судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст.33, 36, 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Справам про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП (справа № 461/10355/25, провадження № 3/461/3494/25), ст. 124 КУпАП (справа № 461/10355/25, провадження № 3/461/3496/25), об'єднаним в одне провадження, присвоїти спільний номер 461/10355/25 (провадження № 3/461/3494/25).
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу у розмірі 3400 грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь ДСА України судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ), на користь Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (код ЄДРПОУ: 20847537, адреса місцезнаходження: 79005, м. Львів, вул. Ф. Ліста, 1) майнову шкоду, заподіяну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, в розмірі 15138 грн.
Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя В.Є. Радченко