Постанова від 23.12.2025 по справі 380/25515/24

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2025 рокуЛьвівСправа № 380/25515/24 пров. № А/857/37279/25

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

судді-доповідача Іщук Л. П.,

суддів Обрізка І.М., Пліша М.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2025 року (головуючий суддя Морська Г.М, м. Львів) у справі №380/25515/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якому просить визнати неправомірною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії з 05 вересня 2023 року на виконання рішення суду від 12.03.2024 року по справі №380/25946/23 з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11.2024 №222/7.4-22/51 та довідок про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11.2024 №223/7.4-22/51, від 25.11.2024 №30, від 25.11.2024 №31; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок пенсії на виконання рішення суду від 12.03.2024 року по справі №380/25946/23, починаючи з 05.09.2023 року, з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11 2024 №222/7.4-22/51 та довідок про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11.2024 №223/7.4-22/51, від 25.11.2024 №30, від 25.11.2024 №31.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2025 року адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії з урахуванням довідок Львівської митниці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11.2024 №222/7.4-22/51 та про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11.2024 №223/7.4-22/51, від 25.11.2024 №30, від 25.11.2024 №31 із дати їх подання - 27.11.2024. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з урахуванням довідок Львівської митниці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11.2024 №222/7.4-22/51 та про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11.2024 №223/7.4-22/51, від 25.11.2024 №30, від 25.11.2024 №31 із дати їх подання до пенсійного органу - 27.11.2024. У задоволенні решти позову відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду, Головне управління Пенсійного фонду України в в Донецькій області подало апеляційну скаргу, в якій покликається на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права та неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи.

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що на момент виконання рішення суду від 12.03.2024 у справі № 380/25946/23 довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11.2024 №222/7.4-22/51 та довідок про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11.2024 №223/7.4-22/51, від 25.11.2024 №30, від 25.11.2024 №31 не існувало і такі не пред'являлися до розгляду. Вказує, що лише 27.11.2024 позивачем через портал електронних послуг в особистому електронному кабінеті ПФУ було подано до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11.2024 року №222/7.4- 22/51; від 15.11.2024 року №223/7.4-22/51; від 25.11.2024 року №30, від 25.11.2024 року №31 без будь-яких вимог щодо вчинення дій стосовно даних довідок. Зазначає, що судом першої інстанції не встановлено, які саме активні дії Головного управління призвели до порушення прав позивача.

Просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове судове рішення, яким в задоволенні позову відмовити.

Позивач письмовий відзив на апеляційну скаргу не подав.

Оскільки апеляційну скаргу подано на рішення суду першої інстанції, яке ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні), апеляційний суд відповідно до вимог пункту 3 частини першої статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України розглядає справу в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено матеріалами справи, позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує пенсію за віком з 24.02.2017.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду Львівської області у справі №380/25946/23 від 12 березня 2024 року визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови у переведенні ОСОБА_1 з пенсії за віком на підставі Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ відповідно до заяви від 05.09.2023; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (84122, Донецька область, місто Слов'янськ, пл. Соборна, 3, ідентифікаційний код 13486010) перевести ОСОБА_1 з 05.09.2023 з пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ та пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VІІІ.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 08 серпня 2024 року у справі №380/25946/23 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області залишено без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 12 березня 2024 року у справі № 380/25946/23 - без змін.

Листом від 12.11.2024 №30846-28649/Ч-02/8-0500/24 Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомило позивача, що на виконання рішення суду з 05.09.2023 переведений з пенсії за віком відповідно до Закону № 1058 на пенсію за віком державного службовця відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ та пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VІІІ. Оскільки судом не покладено зобов'язань щодо врахування довідок про заробітну плату державного службовця оклад для обчислення пенсії відповідно до Закону № 889 визначено “0». Після проведення перерахунку на виконання рішення суду розмір пенсії з 05.09.2023 становить 2093,00 грн., що є меншим розміру пенсії за віком відповідно до Закону №1058 - 7752,12 грн. За зазначених обставин на виконання рішення суду недоцільно обчислювати пенсію за віком державного службовця відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ та пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889.

27.11.2024 позивач через портал електронних послуг в особистому електронному кабінеті ПФУ подав до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області заяву про перерахунок пенсії відповідно до виконання рішення суду у справі №380/25946/23 від 12 березня 2024 року, а також надіслав довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11.2024 року №222/7.4 22/51; від 15.11.2024 року №223/7.4-22/51; від 25.11.2024 року №30, від 25.11.2024 року №31.

Листом від 19.12.2024 № 34335-31095/Ч-02/8-0500/24 Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомило позивача, що виконати рішення не є можливим, оскільки судом не покладено обов'язку щодо врахування довідок про заробітну плату державного службовця, тому оклад для обчислення пенсії визначено нульовим значенням, що є недоцільним. Запропоновано звернутися до суду.

Не погодившись із відмовою, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку обставинам справи у взаємозв'язку з нормами законодавства, що регулюють спірні правовідносини, в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів апеляційного суду виходить з наступного.

Враховуючи вимоги частини 2 статті 19 Конституції України та частини 2 статті 2 КАС України, законодавцем визначено критерії для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом України «Про державну службу» № 889-VIII, який набрав чинності 01.05.2016 (далі - Закон № 889-VIII).

Статтею 90 Закону №889-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з пунктом 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII з 1 травня 2016 року втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до пункту 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Положеннями пункту 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII встановлено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Частиною першою статті 37 Закону № 3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Згідно статті 26 Закону №1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу з 01 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Тобто, за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Вказані висновки щодо застосування норм права викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 у справі №822/524/18.

Отже, після 01.05.2016 (дата набрання чинності Законом №889-VIII) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII, та мають передбачені вік та страховий стаж.

З матеріалів справи вбачається, що 05.09.2023 позивач переведений на пенсію за віком відповідно до Закону України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу".

Вирішенню у даній справі підлягає питання правомірності неврахування відповідачем довідок, виданих позивачу Львівською митницею про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11.2024 №222/7.4-22/51 та довідок про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11.2024 № 223/7.4-22/51, від 25.11.2024 №30, від 25.11.2024 №31 під час переведення позивача на пенсію за віком відповідно до Закону №3 723-XII за умов, визначених у Законі №889-VIII.

Як вже було встановлено, 27.11.2024 позивач через портал електронних послуг в особистому електронному кабінеті ПФУ подав до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області заяву про перерахунок пенсії відповідно до виконання рішення суду у справі №380/25946/23 від 12 березня 2024 року, а також надіслав спірні довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.

Наведене спростовує доводи апелянта про те, що позивач із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням довідок не звертався.

Листом від 19.12.2024 № 34335-31095/Ч-02/8-0500/24 Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомило позивача, що виконати рішення не є можливим, оскільки рішенням Львівського окружного адміністративного суду Львівської області у справі №380/25946/23 від 12 березня 2024 року не покладено обов'язку щодо врахування довідок про заробітну плату державного службовця.

Порядок призначення пенсії колишнім державним службовцям передбачено Порядком призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб (далі - Порядок №622).

Відповідно до пункту 4 Порядку №622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону №3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (1058-15), за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (1058-15), у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно із ч. 8 ст. 37 Закону №3723-ХІІ визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, до заробітку для обчислення пенсії включаються посадовий оклад, надбавка за ранг та надбавка за вислугу років, а й інші виплати, з яких був сплачений єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією.

Право позивача на призначення пенсії відповідно до Закону №889-VIII сторонами не оспорюється, а тому ця обставина доведення не потребує.

Судом першої інстанції встановлено, що у довідці Львівської митниці від 15.11.2024 №222/7.4-22/51 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), зазначено, що така довідка видана ОСОБА_1 про те, що він працює в Львівській митниці на посаді головного державного інспектора відділу митного оформлення № 2 митного поста “Мостиська-залізничний», заробітна плата станом на 01.11.2024 становить:

Посадовий оклад - 12300,00 грн;

Надбавка за спеціальне звання 500,00 грн;

Надбавка за вислугу років (50%) - 6150,00 грн;

Усього - 18950,00 грн.

На всі види оплати праці, включені в довідку, нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Довідка видана на підставі особових рахунків, платіжних відомостей або інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату за жовтень 2024 року.

У довідках Львівської митниці від 15.11.2024 №223/7.4-22/51, 25.11.2024 №30, 25.11.2024 №31 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), зазначено, що така довідка видана ОСОБА_1 для призначення згідно з пунктами 10, 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 року №889-VIII "Про державну службу" пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" за період з грудня 2019 по жовтень 2024 (надбавка за інтенсивність праці; надбавка за виконання особливо важкої роботи; надбавка за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю; виплати за додаткові навантаження; премія місячна; інші виплати (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць).

Постановою Правління Пенсійного фонду України “Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» від 17.01.2017 №1-3, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за №180/300048 (далі - Постанова №1-3), затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України “Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу», від 16.12.1993 №3723-ХІІ, а саме:

1) форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

2) форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

3) форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що вказані довідки відповідають формам довідки про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям, затвердженим Постановою №1-3, на всі види оплати праці, які включені у довідки, нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Довідка видана на підставі особових рахунків, платіжних відомостей або інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату за 2019-2024 роки.

Таким чином, всі відображені в довідках види оплати праці є складовими частинами заробітної плати позивача, з якої сплачені внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, тому ці довідки повинні братися відповідачем до уваги при призначенні та розрахунку розміру пенсії позивачу відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» №3723-XII.

Враховуючи наведене, апеляційний суд вважає вірним висновок суду першої інстанції про наявність підстав для перерахунку пенсії державного службовця з урахуванням довідок Львівської митниці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11 2024 №222/7.4-22/51 та довідок про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.11.2024 №223/7.4-22/51, від 25.11.2024 №30, від 25.11.2024 №31.

Решта доводів апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, зокрема у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відображено принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, згідно з яким у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п.29).

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування немає.

Враховуючи наведене вище, апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст. 311, ст. 315, ст. 316, ст. 321, ст. 325, ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2025 року у справі №380/25515/24 - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України.

Головуючий суддя Л. П. Іщук

судді І. М. Обрізко

М.А. Пліш