Справа № 365/1105/25
Номер провадження: 3/365/349/25
іменем України
"23" грудня 2025 р. селище Згурівка
Суддя Згурівського районного суду Київської області Кучерява Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративні правопорушення за адміністративними матеріалами, які надійшли від СПД № 2 ВП № 1 Броварського районного управління поліції ГУНП в Київській області щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , працездатного, офіційно непрацюючого, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП,
23 грудня 2025 року до Згурівського районного суду Київської області надійшли три адміністративних матеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколів автоматизованого розподілу судової справи між суддями у провадження судді Кучерявій Л.М. 23.12.2025 передана справа про адміністративне правопорушення № 365/1105/25, провадження номер 3/365/349/25 відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, справа № 365/1106/25, провадження номер 3/365/350/25 відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП та № 365/1107/25, провадження номер 3/365/351/25 відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно вимог ч. 1 ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи викладене, вказані справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 необхідно об'єднати в одне провадження за єдиним унікальним номером № 365/1105/25, провадження номер 3/365/349/25.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення Серії ВАД № 964443 від 30.11.2025, складеного ПОГ СВГВП Броварського РУП ГУНП в Київській області Скопичем І.І., 28.11.2025 о 23 год. 29 хв., перебуваючи під адміністративним наглядом встановленим ухвалою Згурівського районного суду Київської області від 01.07.2025, громадянин ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила перебування під адміністративним наглядом повторно протягом року.
Дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , кваліфіковано як вчинення порушення правил адміністративного нагляду, особою, щодо якої встановлено такий нагляд, а саме порушення заборони виходу з будинку у визначений час, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тобто як вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення Серії ВАД № 964444 від 30.11.2025, складеного ПОГ СВГВП Броварського РУП ГУНП в Київській області Скопичем І.І., 29.11.2025 о 23 год. 42 хв., перебуваючи під адміністративним наглядом встановленим ухвалою Згурівського районного суду Київської області від 01.07.2025, громадянин ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила перебування під адміністративним наглядом повторно протягом року.
Дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , кваліфіковано як вчинення порушення правил адміністративного нагляду, особою, щодо якої встановлено такий нагляд, а саме порушення заборони виходу з будинку у визначений час, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тобтояк вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення Серії ВАД № 964445 від 02.12.2025, складеного ПОГ СВГВП Броварського РУП ГУНП в Київській області Скопичем І.І., 02.12.2025 перебуваючи під адміністративним наглядом встановленим ухвалою Згурівського районного суду Київської області від 01.07.2025 громадянин ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію до СПД № 2 ВП № 1 Броварського РУП ГУНП в Київській області з 09 год. до 11 год. першого вівторка місяця, чим порушив правила перебування під адміністративним наглядом повторно протягом року.
Дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , кваліфіковано як вчинення порушення правил адміністративного нагляду, особою, щодо якої встановлено такий нагляд, а саме не реєстрація в органі Національної поліції вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тобто як вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Прокурор, повідомлений про розгляд справи з огляду на рішення Європейського суду з прав людини від 20.09.2016 року у справі «Карелін проти Росії» щодо визнання порушення статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в частині неупередженості суду через відсутність сторони звинувачення у справі про адміністративне правопорушення, а також з огляду на повноваження прокурора, визначені статтею 250 КУпАП, на розгляд справи не з'явився, що не перешкоджає розгляду.
В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вину у вчиненому визнав. Підтвердив, що 28.11.2025 та 29.11.23025 працівники поліції здійснювали перевірку його перебування вдома. Вдома він був, але спав і не чув як працівники поліції стукали у двері та вікна його будинку. Розуміє, що має обов'язок перебування у період часу з 22 год. до 06 год. за місцем свого проживання та проходження реєстрації у СПД № 2 ВП № 1 Броварського РУП ГУ НП в Київській області першого вівторка кожного місяця з 09 год. до 11 год. На реєстрацію не з'явився через відсутність коштів на автобус. Вважає, що вказані причини невиконання ним його обов'язків по адміністративному нагляду, не спростовують факти вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП. Просив за вчинення адміністративних правопорушень призначити йому стягнення у виді штрафу, оскільки вже неофіційно влаштувався на роботу.
Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 187 КУпАП порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, та нереєстрація в органі Національної поліції - якщо вини вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а у разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатніми - адміністративний арешт на строк п'ятнадцять діб.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушення підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 964443 від 30.11.2025 (а.с. 1);
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 964444 від 30.11.2025 (а.с. 23);
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 964445 від 02.12.2025 (а.с. 46);
- витягом із Єдиного обліку реєстрацій адміністративних правопорушень (а.с. 2-3, 24-25, 47);
- копіями рапортів поліцейських, згідно яких в ході виконання службового завдання щодо перевірки дотримання обмежень адміністративного нагляду ОСОБА_1 , встановлено його відсутність за місцем проживання в АДРЕСА_1 28.11.2025 о 23:29 години та 29.11.2025 о 23:42 (а.с. 4, 26);
- копією постанови Згурівського районного суду Київської області від 01.07.2025, якою продовжено відносно ОСОБА_1 адміністративний нагляд терміном на 6 місяців із застосуванням таких обмежень: заборонити залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 у період часу з 22:00 год. до 06:00 год.; заборонити відвідувати місця в с. Войтове, де спиртні напої реалізовують на розлив; заборонити виїздити в особистих справах за межі с. Войтове; проходити реєстрацію у СПД № 2 ВП № 1 Броварського РУП ГУ НП в Київській області. Постанова набрала законної сили 12.07.2025 (а.с. 5-8, 27-30, 48-51);
- листок контролю за дотриманням установлених обмежень дій піднаглядним ОСОБА_1 , відповідно до якого ОСОБА_1 був відсутній за місце проживання 28.11.2025 та 29.11.2025 (а.с. 9-12, 31-34);
- відеофайли із відеозаписами, на яких зафіксовано факт відсутності за місцем проживання ОСОБА_1 28.11.2025 та 29.11.2025 (а.с. 16, 38);
- довідкою про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності протягом року (а.с. 17, 39, 56);
- реєстраційний лист на ОСОБА_1 , згідно якого 02.12.2025 він не з'явився на реєстрацію ( перший вівторок кожного місяця з 09:00 до 11:00) (а.с. 52).
Оцінюючи добуті в судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, що зібраними у справі доказами повністю доведена вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП.
В судовому засіданні було встановлено, що дані правопорушення були вчинені ОСОБА_1 , який винен в їх вчиненні, підлягає адміністративній відповідальності, пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено, майнова шкода не заподіяна.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, суддя вважає за необхідне з урахуванням положень ст. 36 КУпАП накласти на правопорушника ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції встановленої ч. 2 ст. 187 КУпАП, у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення стягнути з правопорушника ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави.
Керуючись ст. 40-1, 187, 245 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, ч. 2 ст. 187 КУпАП, ч. 2 ст. 187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова набирає чинності з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, визначеного цим Кодексом, а у випадку такого оскарження - з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження, яке винесено за наслідками розгляду справи по суті.
Постанова судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Згурівський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова про накладення адміністративного стягнення може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя Л.М. Кучерява