Постанова від 22.12.2025 по справі 340/3272/25

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2025 року м. Дніпросправа № 340/3272/25

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Добродняк І.Ю. (доповідач),

суддів: Семененка Я.В., Суховарова А.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Дніпрі апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 14 липня 2025 року (суддя Петренко О.С.)

у справі № 340/3272/25

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, в якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ПФУ в Кіровоградській області з 28.09.2022, яка полягає у не врахуванні довідок від 06.11.2020 №ТС-34543, виданої Санкт-Петербурзьким Казенним підприємством «Центральний державний архів документів по особовому складу ліквідованих державних підприємств, установ, організацій Санкт - Петербургу», за період роботи з квітня 1985 року по червень 1988 року, від 14.12.2020 №5/107, виданої АТ «Колимська суднохідна компанія» сел. Зирянка Республіки Саха (Якутія), за період роботи з жовтня 1989 року по січень 1991 року, від 19.10.2020 №322/1, виданої Архівним відділом Рубіжанської міської ради, за період роботи з червня 1988 року по вересень 1989 року; від 07.05.2019 №7, виданої КП «Креміннатеплокомуненерго», за період роботи з листопада 1994 року по вересень 1999 року;

- зобов'язати Головне управління ПФУ в Кіровоградській області здійснити перерахунок пенсії позивача з 28.09.2022, з урахуванням довідок від 06.11.2020 №ТС-34543, виданої Санкт-Петербурзьким Казенним підприємством «Центральний державний архів документів по особовому складу ліквідованих державних підприємств, установ, організацій Санкт - Петербургу», за період роботи з квітня 1985 року по червень 1988 року, від 14.12.2020 №5/107, виданої АТ «Колимська суднохідна компанія» сел. Зирянка Республіки Саха (Якутія), за період роботи з жовтня 1989 року по січень 1991 року, від 19.10.2020 №322/1, виданої Архівним відділом Рубіжанської міської ради, за період роботи з червня 1988 року по вересень 1989 року; від 07.05.2019 №7, виданої КП «Креміннатеплокомуненерго», за період роботи з листопада 1994 року по вересень 1999 року, та виплатити різницю між фактично отриманими та належними до сплати сумами пенсії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що протиправна бездіяльність пенсійного органу порушує право позивача на належне пенсійне забезпечення.

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 30 травня 2025 року у справі № 340/3272/25 позовну заяву в частині позовних вимог щодо визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області за період з 28.09.2022 по 15.11.2024 - повернуто позивачу.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 14 липня 2025 року адміністративний позов задоволено:

- визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо неврахування при обчисленні пенсії за віком позивача його заробітної плати до 01.07.2000, згідно із довідками про заробітну плату від 06.11.2020 № ТС-34543; від 14.12.2020 № 5/107; від 19.10.2020 № 322/1; від 07.05.2019 № 7;

- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити з 16.11.2024 перерахунок та виплату пенсії позивачу, з урахуванням заробітної плати до 01.07.2020, відповідно до довідки від 06.11.2020 № ТС-34543, виданої Санкт-Петербурзьким Державним Казенним підприємством «Центральний державний архів документів по особовому складу ліквідованих державних підприємств, установ, організацій Санкт-Петербурга», за період роботи з квітня 1985 року по червень 1988 року; від 14.12.2020 № 5/107, виданої АТ «Колимська суднохідна компанія» сел. Зирянка Республіки Саха (Якутія), за період роботи з жовтня 1989 року по січень 1991 року; від 19.10.2020 № 322/1, виданої Архівним відділом Рубіжанської міської ради, за період роботи з червня 1988 року по вересень 1989 року; від 07.05.2019 № 7, виданої Комунальним підприємством «Креміннатеплокомуненерго», за період роботи з листопада 1994 року по вересень 1999 року, враховуючи різницю, що вже була виплачена.

Суд першої інстанції виходив з того, що єдиною і обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, зокрема, виписками з особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.

Суд з'ясував, що обчислення пенсії позивача проведено без урахування заробітної плати до 01.07.2000, тобто без врахування довідок про заробітну плату, оскільки вони не були підтверджені первинними документами, не можливо здійснити перевірку цих довідок. Суд зауважив, що відсутність у відповідача можливості здійснити перевірку довідки про заробітну плату, оскільки первинні документи знаходяться на тимчасово окупованій території, неможливість направлення запитів, не може бути підставою для відмови особі у реалізації наявного у нього права на пенсійне забезпечення. Оскільки позивачем вчинено усі дії та подано усі документи, необхідні для розрахунку пенсії із урахуванням заробітної плати за період до 01.07.2000, вказаної у спірних довідках, то під час обчислення пенсії позивача підлягає врахуванню також заробітна плата (дохід) за вказані періоди роботи.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Скаржник вказує, що позивач мав дотриматися Порядку №22-1, однак з заявою встановленого зразка про здійснення перерахунку пенсії позивач не звертався. Зауважує, що підтвердження довідок про заробітну плату здійснюється шляхом перевірки відповідності сум заробітної плати, зазначених у довідках, первинним документами. Вказує, що довідки від 06.11.2020, 14.12.2020, 19.10.2020 та 07.05.2019, які містяться в матеріалах пенсійної справи позивача, не підтверджені первинними документами, а тому ці довідки правомірно не враховані при обчисленні пенсії. Відповідач наголошує, що можливість перевірити та підтвердити такі довідки первинними документами у пенсійного органу відсутня. Звертає увагу, що на осіб, які працювали в російській федерації після 01 січня 1992 року не пошиються норми Угоди від 13.03.1992, щодо врахування при перерахунку пенсії стажу роботи та заробітку на території російській федерації. Відтак, скаржник наполягає, що в спірному випадку його дії є правомірними, а підстави для задоволення позову відсутні.

Адміністративна справа розглянута апеляційним судом відповідно до ст.311 Кодексу адміністративного судочинства України в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч.1 ст.308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити таке.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, позивач отримує пенсію за віком, призначену за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV з 28.09.2022, є працюючою особою.

Обчислення розміру пенсії проведено з урахуванням страхового стажу 44 роки 2 місяці 10 днів (порахований по 31.01.2025). Коефіцієнт страхового стажу, розрахований відповідно до ст. 25 Закону №1058-IV , становить 0,44167.

Заробітна плата за всі періоди страхового стажу з 01.07.2000 по 31.01.2025, обчислена згідно зі ст. 40 Закону №1058-IV, становить 12068,11 грн (11345,30 грн х 1,06371, де: 11345,30 грн - проіндексована середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2019, 2020 та 2021 роки (10846,371 грн х 1,046); 1,06371 - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати).

Розмір пенсійної виплати з 01.03.2025 складає 5712,55 грн, де:

5330,12 грн - розмір пенсії за віком (12068,11 грн х 0,44167);

182,43 грн - доплата за 9 років понаднормового стажу (2027,00 грн х 9%, де 2027,00 грн - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність з 01.07.2022);

100,00 грн - щомісячна доплата до пенсії з 01.03.2023 відповідно до пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168;

100,00 грн - щомісячна доплата до пенсії з 01.03.2024 відповідно до підпункту 6 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів від 23.02.2024 № 185.

Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області із заявою щодо надання пояснення по розрахунку пенсії, а саме: підстав не врахування довідок про заробітні плати до 2000 року.

Листом № 2946-2702/Н-02/8-1100/25 від 04.04.2025 Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області надало відповідь, в якій повідомлено, що в матеріалах пенсійної справи наявні довідки про заробітну плату:

від 06.11.2020 № ТС-34543, видана Санкт-Петербурзьким Державним Казенним підприємством «Центральний державний архів документів по особовому складу ліквідованих державних підприємств, установ, організацій Санкт-Петербурга», за період роботи з квітня 1985 року по червень 1988 року;

від 14.12.2020 № 5/107, видана АТ «Колимська суднохідна компанія» сел. Зирянка Республіки Саха (Якутія), за період роботи з жовтня 1989 року по січень 1991 року;

від 19.10.2020 № 322/1, видана Архівним відділом Рубіжанської міської ради, за період роботи з червня 1988 року по вересень 1989 року;

від 07.05.2019 № 7, видана Комунальним підприємством «Креміннатеплокомуненерго», за період роботи з листопада 1994 року по вересень 1999 року.

Підтвердження довідки про заробітну плату здійснюється шляхом перевірки відповідності сум заробітної плати, зазначених в довідках, первинними документами. Оскільки на момент призначення пенсії вказані вище довідки про заробітну плату не були підтверджені первинними документами, обчислення пенсії проведено без урахування заробітної плати до 01.07.2000.

З метою перевірки відомостей про заробітну плату, зазначених у довідці від 07.05.2019 № 7, до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області направлено лист від 28.09.2022 № 1100-0305-9/33339. 29.09.2022 року Головним управлінням отримано лист від Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області за № 1200-1103-9/21456 про неможливість проведення перевірки, зважаючи на активні бойові дії на всій території Луганської області. Окрім того, у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану, Акціонерним товариством «Укрпошта» з 24.02.2022 припинено приймання всіх видів міжнародних поштових відправлень призначенням до Російської Федерації та Республіки Білорусь. З огляду на зазначене, на даний час, направлення запитів до компетентних органів Пенсійного фонду Російської Федерації про підтвердження відповідності сум заробітної плати, зазначених у довідках від 06.11.2020 № ТС-34543 та від 14.12.2020 № 5/107 первинним документам є неможливим.

Не погоджуючись з такою позицією пенсійного органу, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Переглядаючи рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції виходить із такого.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV.

Статтею 1 Закону №1058-IV передбачено, що пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Згідно ст. 40 цього Закону для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Положеннями ст. 44 Закону № 1058-ІV визначено, що органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1.

Відповідно до пп. 3 п. 2.1 розділу II Порядку № 22-1 для підтвердження заробітної плати за період страхового стажу з 01 липня 2000 року орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу (додатки 3, 4 до Положення).

За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

У разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 5).

Пунктом 2.10 Порядку №22-1 визначено, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.

В спірному випадку при обрахуванні пенсії за віком позивача не врахована заробітна плата, яку отримував позивач за періоди роботи у російській федерації, з підстав неможливості перевірити та підтвердити відповіді довідки про заробітну плату первинними документами.

В той же час, пенсійний орган не заперечує, що довідки про заробітну плату від 06.11.2020 № ТС-34543, від 14.12.2020 № 5/107, від 19.10.2020 № 322/1, від 07.05.2019 № 7, з огляду на їх зміст, видані уповноваженими органами на підставі первинних документів, отже, відповідають вимогам Порядку № 22-1, є належними документами.

Також, суд апеляційної інстанції зауважує, що 13 березня 1992 року в місті Москва підписано Азербайджаном, Російською Федерацією, Білоруссю, Таджикистаном, Вірменією, Туркменістаном, Казахстаном, Узбекистаном, Киргизстаном, Україною та Молдовою Угоду про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення, яка базується на територіальному принципі.

Статтею 1 Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року (далі Угода від 13 березня 1992 року) визначено, що пенсійне забезпечення громадян держав - учасниць цієї Угоди та членів їхніх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають.

Статтею 5 Угоди від 13 березня 1992 року встановлено, що вона розповсюджує свою дію на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлені чи будуть установлені законодавством держави-учасниць угод.

Згідно зі статтею 6 Угоди від 13 березня 1992 року призначення пенсій громадянам держав-учасниць Угоди здійснюється за місцем проживання. Для встановлення права на пенсію, в тому числі пенсію на пільговій основі і за вислугу років, громадянам держав-учасниць Угоди враховується трудовий стаж, отриманий на території будь-якої із цих країн, а також на територіях колишнього СССР за час до вступу в силу даної Угоди (пункти 1, 2 статті 6).

Обчислення пенсій проводиться з заробітку (доходу) за періоди роботи, що зараховуються до трудового стажу. У разі, якщо в державах-учасницях Угоди введена національна валюта, розмір заробітку (доходу) визначається виходячи з офіційно встановленого курсу на момент призначення пенсії (пункт 3 статті 6 вказаної Угоди).

Рішенням Економічного Суду Співдружності Незалежних Держав № 01-1/2-07 від 26 березня 2008 року визначено, що норма пункту 3 статті 6 Угоди від 13 березня 1992 року встановлює правило, згідно з яким розмір пенсії визначається із заробітку (доходу) за періоди роботи, що зараховуються до трудового стажу, і застосовується при первинному призначенні пенсії в державах-учасницях Угоди. Конкретні періоди роботи для визначення середнього заробітку (доходу) при призначенні пенсії передбачаються пенсійним законодавством кожної держави-учасниці цієї Угоди.

Отже, наведенні положення Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року, гарантуючи захист прав громадян у сфері пенсійного забезпечення, стосуються призначення пенсії та передбачають, що пенсійне забезпечення громадян держав - учасниць цієї Угоди та членів їх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають. Стаж, набутий на території будь-якої з держав-учасниць Угоди, та заробіток (дохід) за періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу, враховуються при призначенні пенсії.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 14 листопада 2019 року у справі №676/6166/16-а, від 16 квітня 2020 року у справі №555/2250/16-а від 17 червня 2020 року у справі №646/1911/17, від 21 лютого 2020 року у справі № 291/99/17 та від 06 липня 2020 року у справі № 345/9/17.

При цьому, згідно зі ст. 13 Угоди від 13 березня 1992 року, кожний її учасник може вийти з неї, направивши відповідне письмове повідомлення депозитарію, тоді дія Угоди стосовно цього учасника припиняється після закінчення шести місяців з дня отримання депозитарієм такого повідомлення.

Пенсійні права громадян держав-учасниць Співдружності, що виникли відповідно до положень цієї Угоди, не втрачають своєї сили і в разі виходу із Угоди держави-учасниці, на території якої вони проживають.

29.11.2022 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №1328 «Про вихід з Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення», яка набрала чинності 02.12.2022 і якою постановлено вийти з Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення, вчиненої 13 березня 1992 р. у м. Москві.

Листом Міністерства закордонних справ України від 29 грудня 2022 року № 72/14-612-108210 повідомлено Міністерство юстиції України, що відповідно до пункту 11 Порядку ведення Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів та користування ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2001 року № 376 (зі змінами), після письмового повідомлення Виконавчого комітету Співдружності Незалежних Держав про рішення української сторони вийти з Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення, яка вчинена 13 березня 1992 року в м. Москва, зазначений міжнародний договір України припинить свою дію для України 19 червня 2023 року.

Міністерство юстиції України своїм повідомленням від 10 січня 2023 року, яке цього ж дня було опубліковане у Офіційному віснику України, підтвердило припинення Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року для України 19 червня 2023 року.

У Рішенні від 9 лютого 1999 року № 1-рп/99 Конституційний Суд України зазначив, що за загальновизнаним принципом права, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Виходячи з наведеного правового регулювання, суд апеляційної скарги вказує на помилкове посилання пенсійного орану у спірних правовідносинах на припинення дії Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року, оскільки прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 29.11.2022 №1328 «Про вихід з Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення», не є підставою для відмови у врахуванні позивачу довідок про заробітну плату до 01.07.2000 для обчислення пенсії, адже вказані обставини не стосуються періодів роботи позивача та отримання ним заробітної плати під час дії вказаної Угоди .

Щодо доводів пенсійного органу про неможливість перевірити зміст вказаних вище довідок з первинними документами у зв'язку із офіційним зупиненням з російською федерацією правових відносин, суд апеляційної інстанції вважає такі доводи безпідставними, оскільки неможливість пенсійного органу здійснити перевірку довідок, у зв'язку припиненням правових відносин з російською федерацією, не може бути підставою для позбавлення права позивача на врахування заробітної плати за спірний період, оскільки, такі обставини виникли не з вини позивача та він не міг вплинути на них.

У постанові від 21 лютого 2020 у справі №291/99/17 Верховний Суд дійшов висновку, що перевірка достовірності виданих документів покладається на пенсійний орган, а сумніви останнього щодо обґрунтованості їх видачі самі по собі не можуть бути підставою для відмови у неврахуванні заробітної плати при призначенні позивачу пенсії.

У подальшому, вказана позиція підтримана Верховним Судом у постановах від 12 квітня 2021 року у справі № 219/4550/17, від 03 червня 2021 року у справі №127/8001/17.

З огляду на вищенаведене, надані позивачем документи не можуть піддаватися сумніву та позбавляти особу права на належну пенсію лише з тих підстав, що Україною у зв'язку з військовою агресією російської федерації припинено співробітництво та неможливо надати запит на звірку достовірності відомостей, зазначених у довідках про розмір виплаченої позивачу заробітної плати за спірний період.

Під час розгляду справи відповідачем жодним чином не доведено факту сумнівності відомостей, зазначених у спірних довідках. Видача довідок органами російської федерації беззаперечно не підтверджує припущення відповідача щодо недостовірності відомостей, вказаних в таких довідках, а відтак, жодним чином не впливає та не повинно обмежувати право позивача на пенсійне забезпечення. Крім того, жодних доказів на підтвердження вказаних обставин матеріали справи не містять.

За таких обставин, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про допущену відповідачем у спірних відносинах протиправною бездіяльність щодо неврахування при обчисленні пенсії за віком позивача його заробітної плати до 01.07.2000, згідно із довідкою про заробітну плату від 06.11.2020 № ТС-34543; від 14.12.2020 № 5/107; від 19.10.2020 № 322/1; від 07.05.2019 № 7.

Суд першої інстанції під час розгляду даної справи повно дослідив обставини, які мають значення для справи, ухвалив законне та обґрунтоване рішення.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

Передбачені ст. 317 КАС України підстави для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення відсутні.

Керуючись ст. 311, 315, 316, 321, 322, 327, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області залишити без задоволення.

Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 14 липня 2025 року у справі № 340/3272/25 - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили відповідно до ст.325 КАС України, може бути оскаржена до касаційного суду у випадках та строки, встановлені ст.ст.328, 329 КАС України.

Головуючий - суддя І.Ю. Добродняк

суддя Я.В. Семененко

суддя А.В. Суховаров