про закриття провадження
18 грудня 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/2616/21
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М. розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю "Авентус України", що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, про визнання протиправною та скасування постанови,
28 травня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову від 21.04.2021 р. приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Клименка Романа Васильовича по виконавчому провадженню №64172326 (про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника).
Ухвалою суду від 03 грудня 2025 року провадження у справі поновлено та призначено судове засідання на 18 грудня 2025 року.
Сторони в судове засідання не з'явились, про дату час і місце розгляду справи повідомленні належним чином.
Фіксування судового засідання відповідно до ст. 229 КАС України не здійснювалося, та керуючись приписами п. 10 ч. 1 ст. 4 та ч. 9 ст. 205 КАС України судом вирішено здійснювати розгляд справи в порядку письмового провадження.
Від Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича надійшла заява про закриття провадження у справі. Вказав, що позовна заява ОСОБА_1 до приватною виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича про визнання протиправною та скасування постанови про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника від 21,04.2021 не підлягає задоволенню у зв'язку з відсутністю предмету спору, оскільки оскаржувана постанова приватного виконавця про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника від 21.04.2021 була скасована приватним виконавцем 17.08.2021, а виконавчий документ повернуто стягувану без прийняття до виконання, станом на дату розгляду справи відсутній сам предмет спору, який міг би підлягати судовому вирішенню.
Судом встановлено, що рішенням суду від 14 квітня 2021 року у справі №340/318/21, залишеним в силі постановою Третього ААС від 17.08.2021, адміністративний позов ОСОБА_1 до приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича задоволено, та вирішено:
- визнати протиправною та скасувати постанову приватного виконавця виконавчого округу міста Клименка Романа Васильовича про відкриття виконавчого провадження ВП №64172326 від 18.01.2021 року;
- визнати протиправною та скасувати постанову приватного виконавця виконавчого округу міста Клименка Романа Васильовича про стягнення з боржника основної винагороди від 18.01.2021 року, винесену у виконавчому провадженні ВП №64172326;
- визнати протиправною та скасувати постанову приватного виконавця виконавчого округу міста Клименка Романа Васильовича про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження від 18.01.2021 року, винесену у виконавчому провадженні ВП №64172326.
Відповідно до постанови Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича від 17.08.2021 року у ВП №№64172326 про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника від 21.04.2021 - скасована.
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження індивідуальних актів та дій суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані акти та дії суб'єкта владних повноважень було змінено або скасовано рішенням суду, яке набрало законної сили.
Відповідно до п.8 ч.1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Оскільки рішенням суду від 14 квітня 2021 року у справі №340/318/21 скасовано постанову приватного виконавця виконавчого округу міста Клименка Романа Васильовича про відкриття виконавчого провадження ВП №64172326 від 18.01.2021 року, та як наслідок постанова від 21.04.2021 р. приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Клименка Романа Васильовича по виконавчому провадженню №64172326 (про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника), а також самостійне скасування спірної постанови відповідачем, суд вважає за необхідне закрити провадження у цій справі.
Керуючись статтями 238, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клименка Романа Васильовича, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю "Авентус України", що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, про визнання протиправною та скасування постанови - закрити.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали суду, апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. ПРИТУЛА