22 грудня 2025 рокуСправа №160/8543/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маковської О.В., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій позивач просить:
- визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Nє046050022003 від 18.03.2025 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за вислугу років на підставі статті 86 Закону України «Про прокуратуру»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області призначити та нарахувати ОСОБА_1 з 24.02.2025 пенсію за вислугу років на підставі статті 86 Закону України «Про прокуратуру», з урахуванням наявного на день звернення стажу роботи за вислугу років більше 25 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів більше 15 років, у розмірі 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов?язкове державне соціальне страхування, та направити електронну пенсійну справу ОСОБА_1 з прийнятим рішенням до Головного Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області для здійснення виплат призначеної пенсії за вислугу років.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 закінчив у 2002 році Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, розташований у м.Харків, та отримав вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» і здобув кваліфікацію юрист, що підтверджується дипломом спеціаліста від 14.06.2002 серії НОМЕР_1 . Як убачається із записів трудової книжки серії НОМЕР_2 , я з 01.09.1997 по 31.07.2002 був студентом Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за спеціальністю «Правознавство». З 26.6.2002 по 15.08.2002 працював юрисконсультом Нововоронцовської селищної ради, Херсонської області. З 16.08.2002 по 02.03.2008 працював старшим слідчим Жовтневої прокуратури м.Кривого Рогу Дніпропетровської області. З 03.03.2008 по 27.09.2009 працював заступником прокурора Жовтневого району м. Кривого Рогу Дніпропетровської області. З 02.04.2012 по 02.10.2012 працював слідчим прокуратури Вільнянського району Запорізької області. З 03.10.2012 по 07.02.2013 працював старшим слідчим слідчого відділу слідчого управління прокуратури Запорізької області. З 08.02.2013 по 08.04.2014 працював заступником прокурора Запорізької прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері. З 09.04.2014 по 01.07.2014 працював прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Запорізької області. З 02.07.2014 по 16.07.2014 працював прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Запорізької області. З 17.07.2014 по 15.10.2014 працював старшим прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Запорізької області. З 16.10.2014 по 14.12.2015 працював прокурором міста Енергодар Запорізької області. З 15.12.2015 по 14.03.2021 працював керівником Енергодарської місцевої прокуратури Запорізької області. З 15.03.2021 по 05.04.2021 працював прокурором Василівської окружної прокуратури Запорізької області. З 06.04.2021 по день звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області працюю прокурором Криворізької центральної окружної прокуратури Дніпропетровської області. 24.02.2025 позивач звернувся до органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення мені пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру». Рішенням ГУ ПФУ у Дніпропетровській області №046050022003 від 04.03.2025 відмовлено у призначенні пенсії за відсутності спеціального стажу роботи за вислугу років, згідно статті 86 Закону України «Про прокуратуру». В рішенні вказано, що необхідний стаж роботи за вислугою років, визначений ст.86 Закону України "Про прокуратуру" Nє1697-VII - 25 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів - 15 років. Станом на дату звернення стаж роботи за вислугу років та на посадах прокурорів становить 19 років 10 місяців 6 днів. До страхового стажу враховано всі періоди роботи. Додатково зазначили про те, що для зарахування до спеціального стажу роботи період навчання з 01.09.1997 по 14.06.2002 потребує уточнення, оскільки відсутня назва факультету. Згодом, 10.03.2025 позивач звернувся до органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» з наданням архівної довідки з Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Рішенням ГУ ПФУ у Київській області Nє046050022003 від 18.03.2025 відмовлено у призначенні пенсії за вислугу років у зв'язку з відсутністю вислугу років згідно статті 86 Закону України «Про прокуратуру». У рішенні вказано, що страховий стаж складає 25 років, 5 місяців, 08 днів, а стаж роботи становить 22 роки 03 місяці 14 днів, у тому числі на посадах прокурора 19 років 10 місяців 22 дні, навчання у юридичному вузі 2 роки 4 місяці 22 дні. При цьому, пенсійним органом у вказаному рішенні зазначено, що до стажу вислуги років зараховано всі періоди згідно доданих документів. Зазначає, що з 16.08.2002 по 27.07.2009 та з 02.04.2012 по день звернення до органу ПФУ я працює в органах прокуратури України, має вислугу 25 років 05 місяців 08 днів, тобто більше, ніж 25 років, стаж роботи на прокурорських посадах 22 роки 03 місяці 14 днів, тобто не менше 15 років, та продовжує працювати на посаді прокурора Криворізької центральної окружної прокуратури Дніпропетровської області, внаслідок чого набув право на призначення мені пенсії за вислугу років на підставі статті 86 Закону України "Про прокуратуру", однак відповідач протиправно відмовив йому у призначенні вказаного виду пенсії з посиланням на відсутність необхідного стажу за вислугу років.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.03.2025 відкрито провадження в адміністративній справі та постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Від Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому він просить в позові відмовити. В обґрунтування даної позиції зазначає, що заяву позивача було розглянуто за принципом екстериторіальності та прийнято рішення, яким відмовлено у призначені пенсії за вислугу років згідно Закону № 1697 у зв'язку з відсутністю необхідного стажу.
Від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому він просить у задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначає, що заява Позивача про призначення пенсії розглянута за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в Київській області за результатом якої прийняте відповідне рішення про відмову Позивачу в призначенні пенсії за вислугу років згідно Закону України Про прокуратуру. Головним управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області не приймалось рішення по суті заяви Позивача про призначення пенсії, відтак відповідальним за опрацювання заяви позивача та прийняття відповідного рішення є, в даному випадку, визначений у встановленому порядку територіальні органи Пенсійного фонду - Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області. Отже, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області не є суб'єктом прийняття рішення по відношенню до позивача.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 24.02.2025 позивач звернувся до органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення мені пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру».
Рішенням ГУ ПФУ у Дніпропетровській області №046050022003 від 04.03.2025 відмовлено у призначенні пенсії за відсутності спеціального стажу роботи за вислугу років, згідно статті 86 Закону України «Про прокуратуру». В рішенні вказано, що необхідний стаж роботи за вислугою років, визначений ст.86 Закону України "Про прокуратуру" Nє1697-VII - 25 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів - 15 років. Станом на дату звернення стаж роботи за вислугу років та на посадах прокурорів становить 19 років 10 місяців 6 днів. До страхового стажу враховано всі періоди роботи. Додатково зазначили про те, що для зарахування до спеціального стажу роботи період навчання з 01.09.1997 по 14.06.2002 потребує уточнення, оскільки відсутня назва факультету.
10.03.2025 позивач звернувся до органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» з наданням архівної довідки з Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.
Рішенням ГУ ПФУ у Київській області №046050022003 від 18.03.2025 відмовлено у призначенні пенсії за вислугу років у зв?язку з відсутністю вислугу років згідно статті 86 Закону України «Про прокуратуру». У рішенні вказано, що страховий стаж складає 25 років, 5 місяців, 08 днів, а стаж роботи становить 22 роки 03 місяці 14 днів, у тому числі на посадах прокурора 19 років 10 місяців 22 дні, навчання у юридичному вузі 2 роки 4 місяці 22 дні. При цьому, пенсійним органом у вказаному рішенні зазначено, що до стажу вислуги років зараховано всі періоди згідно доданих документів.
Не погодившись з Рішенням ГУ ПФУ у Київській області позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» №1788-XII від 05.11.1991 передбачено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначено Законом України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-IV).
Абзацом 22 статті 1 Закону №1058-IV визначено, що пенсія - це щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.
Відповідно до частини 1 статті 44 Закону №1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному управлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Пенсійне забезпечення прокурорів та працівників прокуратури визначено в Законі України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII, який набрав чинності 15.07.2015 (далі - Закон №1697).
Своєю чергою, підстави та порядок призначення пенсії за вислугу років визначено ст. 86 Закону №1697-VII, що дає право на пенсію за вислугу років.
Зокрема, відповідно до вимог частин першої, другої вказаної норми прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше з 1 жовтня 2020 року і пізніше - 25 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 15 років.
Пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Згідно частини п'ятої статті 86 Закону №1697-VII, працівникам, які не мають вислуги років, передбаченої частиною першою цієї статті, за наявності необхідного стажу роботи на посадах прокурорів, а також страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», після досягнення чоловіками 57 років, а жінками віку, що на п'ять років менше, ніж пенсійний вік, установлений статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсія призначається у розмірі, пропорційному кількості повних років роботи на прокурорських посадах, із розрахунку 60 відсотків місячної заробітної плати за відповідну вислугу років, передбачену частиною першою цієї статті. Передбачене цією частиною зниження віку для жінок застосовується також до завершення періоду підвищення віку виходу на пенсію до 1 січня 2022 року. До досягнення віку, встановленого цією частиною, право на пенсію за віком мають чоловіки 1960 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 55 років - які народилися по 31 грудня 1957 року; 55 років 6 місяців - які народилися з 1 січня 1958 року по 31 грудня 1958 року; 56 років - які народилися з 1 січня 1959 року по 31 грудня 1959 року; 56 років 6 місяців - які народилися з 1 січня 1960 року по 31 грудня 1960 року.
Відповідно до вимог частин 6-8 ст.86 «Про прокуратуру», до вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на посадах прокурорів (в тому числі адміністративних) органів прокуратури, стажистами, на посадах помічників і старших помічників прокурорів; слідчими, суддями; на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, податкової міліції, кримінально-виконавчої служби, офіцерського складу Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших утворених відповідно до законодавства України військових формувань, на посадах державних службовців, які обіймають особи з вищою юридичною освітою; у науково-навчальних закладах Офісу Генерального прокурора працівникам, яким до набрання чинності цим законом було присвоєно класні чини (працівникам військової прокуратури - відповідні військові звання), у тому числі час наукової та викладацької роботи в інших науково-навчальних закладах, якщо вони мали науковий ступінь чи вчене звання; на адміністративних та викладацьких посадах, посадах наукових працівників у Тренінговому центрі прокурорів України; на виборних посадах у державних органах, на посадах в інших організаціях, якщо працівники, яким до набрання чинності цим Законом було присвоєно класні чини (працівникам військової прокуратури - відповідні військові звання), були направлені туди, а потім повернулися в органи прокуратури; військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах денної форми навчання або на юридичних факультетах вищих навчальних закладів денної форми навчання; відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо така відпустка надавалася.
Спеціальний стаж - це період роботи в певних умовах праці чи на посадах, з якими законодавець пов'язує пільгове (або за особливими правилами) пенсійне забезпечення.
Вислуга років є видом спеціального стажу. Це період виконання особливого роду трудової діяльності або державної служби, коли до особи, яка її здійснює, пред'являють особливі вікові, а також підвищені психічні та фізичні вимоги, при тривалому виконанні якої особа втрачає відповідну професійну працездатність.
До пенсії за вислугу років, призначеної згідно з цією статтею, встановлюються надбавки на утримання непрацездатних членів сім'ї та на догляд за одиноким пенсіонером у розмірах і за умов, передбачених чинним законодавством.
Право на пенсію за вислугу років мають особи, які безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії працюють в органах прокуратури чи в науково-навчальних закладах Офісу Генерального прокурора, а також особи, звільнені з прокурорських посад органів прокуратури за станом здоров'я, у зв'язку з ліквідацією чи реорганізацією органу прокуратури, в якому особа обіймає посаду, або у зв'язку із скороченням кількості прокурорів, у зв'язку з обранням їх на виборні посади в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування. Ветеранам війни, які мають необхідний стаж роботи для призначення пенсії за вислугу років, така пенсія призначається незалежно від того, чи працювали вони в органах прокуратури перед зверненням за призначенням пенсії.
Згідно частини тринадцятої статті 86 Закону №1697 пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.
З аналізу зазначених норм права слідує, що законодавство розрізняє поняття «вислуги років, що дає право на пенсію» і «стажу роботи на прокурорських посадах». При цьому посади, період роботи на яких зараховується до стажу роботи на прокурорських посадах і до вислуги років, що дає право на пенсію, є відмінними. У той же час, до вислуги років, що дає право на пенсію, включається весь стаж роботи на прокурорських посадах.
Аналогічну правову позицію викладено у постановах Верховного Суду від 19.08.2020 у справі №264/5989/16-а та від 25.08.2021 у справі №751/2403/17.
Як встановлено судом, рішенням ГУ ПФУ у Київській області Nє046050022003 від 18.03.2025 позивачу було відмовлено у призначенні пенсії за вислугу років на підставі статті 86 Закону України «Про прокуратуру», з огляду на те, що згідно наявними документами стаж по вислузі років складає 22 роки 3 місяці 14 днів, на посадах прокурорів - 19 років 10 місяців 6 днів.
Отже, спірним питання у цій справі є наявність у позивача необхідної вислуги років 25 років, яка б давала позивачу можливість реалізувати своє право на призначення пенсії відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру».
Позивач наголошує, що до вислуги років, яка дає право на призначення пенсії відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» відповідачем не зараховано період його роботи юрисконсультом Нововоронцовської селищної ради, Херсонської області.
Відповідно до вимог частин 6-8 ст.86 «Про прокуратуру», до вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на посадах прокурорів (в тому числі адміністративних) органів прокуратури, стажистами, на посадах помічників і старших помічників прокурорів; слідчими, суддями; на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, податкової міліції, кримінально-виконавчої служби, офіцерського складу Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших утворених відповідно до законодавства України військових формувань, на посадах державних службовців, які обіймають особи з вищою юридичною освітою; у науково-навчальних закладах Офісу Генерального прокурора працівникам, яким до набрання чинності цим законом було присвоєно класні чини (працівникам військової прокуратури - відповідні військові звання), у тому числі час наукової та викладацької роботи в інших науково-навчальних закладах, якщо вони мали науковий ступінь чи вчене звання; на адміністративних та викладацьких посадах, посадах наукових працівників у Тренінговому центрі прокурорів України; на виборних посадах у державних органах, на посадах в інших організаціях, якщо працівники, яким до набрання чинності цим Законом було присвоєно класні чини (працівникам військової прокуратури - відповідні військові звання), були направлені туди, а потім повернулися в органи прокуратури; військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах денної форми навчання або на юридичних факультетах вищих навчальних закладів денної форми навчання; відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо така відпустка надавалася.
Отже, що відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" до вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується серед іншого час роботи на посадах державних службовців, які обіймають особи з вищою юридичною освітою.
Вказані обставини свідчать про те, що в період роботи з 26.06.2002 по 15.08.2002 на посаді юрисконсульта Нововоронцовської селищної ради, Херсонської області, яка прирівнюється до посади державної служби, маючи повну вищу юридичну освіту, а отже вказаний період повинен враховуватися та надавати право на пенсію за вислугою років відповідно до пункту 6 статті 86 Закону України № 1697-VІІ.
Враховуючи встановлене, суд зазначає, що висновки відповідача щодо незарахування ОСОБА_1 до вислуги років, яка дає право на призначення пенсії за вислугою уроків відповідно до Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII від 14.10.2014, період роботи 26.06.2002 по 15.08.2002 на посаді юрисконсульта Нововоронцовської селищної ради, Херсонської області є необґрунтованими, а рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області Nє046050022003 від 18.03.2025 є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо позовних вимог про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області призначити та нарахувати ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_3 ) з 24.02.2025 пенсію за вислугу років на підставі статті 86 Закону України «Про прокуратуру», з урахуванням наявного на день звернення стажу роботи за вислугу років більше 25 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів більше 15 років, у розмірі 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов?язкове державне соціальне страхування, та направити електронну пенсійну справу ОСОБА_1 з прийнятим рішенням до Головного Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області для здійснення виплат призначеної пенсії за вислугу років, суд зазначає наступне.
Статтею 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати. Тобто, Пенсійний фонд має виключну компетенцію в питаннях призначення пенсії.
Суд не може підміняти пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з розрахунку та призначення пенсій громадянам, та на свій розсуд розраховувати страховий стаж позивача.
При цьому, суд враховує ту обставину, що у силу абзацу 13 пункту 4.2 Порядку №22-1 (у редакції постанови Пенсійного фонду від 16.12.2020 №25-1) після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
А відповідно до абзацу 1 пункту 4.10 Порядку №22-1, після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.
За таких обставин, оскільки у спірних відносинах компетентним органом для розгляду заяви позивача про призначення пенсії за віком повторно було визначено Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області, то саме цей орган і має завершити процедуру розгляду заяви про призначення позивачу пенсії за віком.
З урахуванням дискреційних повноважень пенсійного органу на прийняття рішення про призначення пенсії та визначення підстав, за яких призначається пенсія або приймається рішення про відмову в її призначенні, суд дійшов висновку про зобов'язання відповідача-1 повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії за вислугою років з дати виникнення права.
Суд звертає увагу, що відповідно до абз.2 ч. 4 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта і владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Згідно частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню.
Враховуючи положення статті 139 КАС України та часткове задоволення позовних вимог, сплачений позивачем судовий збір в розмірі 1211,20 грн. підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача в розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 139,241-246, 250, 262, 292 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним рішення та зобов?язання вчинити певні дії- задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Nє046050022003 від 18.03.2025 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за вислугу років на підставі статті 86 Закону України «Про прокуратуру».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за вислугу років на підставі статті 86 Закону України «Про прокуратуру», з урахуванням висновків суду.
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судові витрати з оплати судового збору у розмірі 605,60 гривень.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Маковська