Постанова від 19.12.2025 по справі 521/21097/25

Справа №521/21097/25

Номер провадження 3/521/7105/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2025 року м. Одеса

Хаджибейський районний суд міста Одеси у складі:

головуючого судді - Кузьменко Н.Л.,

з секретарем - Табарчук Н.С.,

за участю:

прокурора - Йощенко Т.В.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі матеріали справ, що надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Національної поліції України відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Одеси Одеської області, громадянки України, без інвалідності, з вищою освітою, на даний момент не працевлаштованої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ознаками вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Хаджибейського районного суду м. Одеси від 19.12.2025 року було об'єднано в одне провадження справу про адміністративне правопорушення № 521/21097/25 (провадження 3/521/7105/25) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та справу про адміністративне правопорушення № 521/21101/25 (провадження 3/521/7107/25) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 , для спільного розгляду.

Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №936/2025 від 03.12.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 ставиться у провину те, що вона, припиняючи 15.08.2022 року діяльність на посаді головного спеціаліста сектору архівної справи діловодства та контролю Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, будучи посадовою особою місцевого самоврядування 11 рангу та суб?єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, 22.10.2025 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 та п. 2-7 розділу XIII Закону, та вчинила правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУПАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №937/2025 від 03.12.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 ставиться у провину те, що вона, припиняючи 15.08.2022 року діяльність на посаді головного спеціаліста сектору архівної справи діловодства та контролю Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, будучи посадовою особою місцевого самоврядування 11 рангу та суб?єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, 22.10.2025, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушила вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45 та п. 2-7 розділу ХІІІ Закону, та вчинила правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУПАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Прокурор Хаджибейської окружної прокуратури м. Одеси Йощенко Т.В. в судовому засіданні вважала, що факт несвоєчасної подачі ОСОБА_1 відповідних декларацій доведений.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 в судовому засіданні не заперечувала несвоєчасність подання декларацій та свою вину визнала в повному обсязі. Просила суд суворо не карати.

Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

15.08.2022 року відповідно до розпорядження Одеського міського голови №780К від 01.08.2022 року за № 780К, ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста сектору архівної справи відділу діловодства та контролю Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради.

Таким чином, головний спеціаліст сектору архівної справи відділу діловодства та контролю Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування та суб?єктом на яку поширюється дія Закону відповідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов?язана була виконувати вимоги Закону, в тому числі визначені ст. 45 вказаного Закону.

Обов'язок подавати декларації для держслужбовців був призупинений на період з березня 2022 року по жовтень 2023 року.

12 жовтня 2023 року набув чинності Закон № 3384-IX, який офіційно відновив обов'язкове декларування.

На виконання вище зазначених вимог ОСОБА_1 зобов?язана була подати щорічну декларацію особи, яка припинила діяльність пов?язану з самоврядування за 2022 рік та декларацію особи, яка припиняє діяльність пов?язану з самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше 31.01.2024 року

Проте, як встановлено співробітниками Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Національної поліції України, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, яка повинна бути обізнаною щодо обов?язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, припинивши 15.08.2022 року діяльність на посаді головного спеціаліста архівної справи відділу діловодства та контролю Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу 1 ч. 2 ст. 45, абзацу 2 ч. 2 ст. 45 та п. 2-7 розділу XIII «Про запобігання корупції», подала вказані декларації лише 22.10.2025 року о 18 годині 14 хвилин та о 18 годині 25 хвилин відповідно, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином суд вважає доведеним вину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Доказів поважності неподання ОСОБА_1 , як суб'єктом декларування, у визначений законом строк декларацій, суду надано не було та матеріали справи не містять.

Складені протоколи про адміністративне правопорушення містять у собі суть адміністративного правопорушення, опис встановлених обставин із зазначенням конкретних дій (бездіяльності) ОСОБА_1 , за що передбачена відповідальність згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Будь-яких недоліків, які не дозволяють суду об'єктивно розглянути справу, протоколи не містить. Протоколи узгоджуються з іншими матеріалами справи, сумніви у їх допустимості не викликають.

Підстав, що виключають адміністративну відповідальність, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.

Враховуючи відношення особи до вчиненого, її вік, майновий стан, а також приймаючи до уваги те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративні правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою правопорушницею, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що необхідним та достатнім для ОСОБА_1 буде адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Документів про наявність у ОСОБА_1 пільг для звільнення від сплати судового збору матеріали справи не містять, тому, відповідно до статті 40-1 КУпАП, з особи слід стягнути судовий збір у провадженні.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності сплачує судовий збір за ставкою 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 9-11, 36, 172-6, 221, 252, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 60 (шістдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Н.Л. Кузьменко