Справа № 141/913/25
Провадження №2/141/424/25
23 грудня 2025 року с-ще Оратів
Оратівський районний суд Вінницької області в складі головуючого судді Слісарчука О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами цивільну справу №141/913/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр Кредит Фінанс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
31.10.2025 до суду через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр Кредит Фінанс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 01.02.2024 між ТОВ «Укр Кредит Фінанс» та ОСОБА_1 за допомогою веб-сайту (creditkasa.com.ua), який є сукупністю інформаційних та телекомунікаційних систем ТОВ «Укр Кредит Фінанс», в рамках якої реалізуються технології обробки інформації з використанням технічних і програмних засобів і які у процесі обробки інформації діють як єдине ціле, було укладено електронний договір про відкриття кредитної лінії № 1341-6945.
На офіційному веб-сайті «Укр Кредит Фінанс» (creditkasa.com.ua) у вільному доступі для всіх клієнтів ТОВ «Укр Кредит Фінанс» розміщена повна інформація щодо договору кредиту та порядку його укладення, а саме, документи: договір кредиту (примірний договір на момент укладення); правила надання грошових коштів у кредит (діючі на момент укладення договору); згода на обробку персональних даних; публічна інформація; положення про конфіденційність. Крім того на веб-сайті ТОВ «Укр Кредит Фінанс» розміщена довідкова інформація з надання розгорнутої інформації щодо порядку та умов надання послуг. При укладенні договору відповідачем здійснені дії, які чітко свідчать про його свідомий вибір щодо укладення договору.
Без відповідних дій з боку відповідача укладення договору було б неможливе. ОСОБА_1 було надано одноразовий ідентифікатор С5201 для підписання кредитного договору №1341-6945 від 01.02.2024, підтвердження ознайомлення з правилами та інших супутніх документів.
Відповідно до умов кредитного договору ТОВ «Укр Кредит Фінанс» взяв на себе зобов'язання надати відповідачу ОСОБА_1 кредит для задоволення особистих потреб на наступних умовах: сума кредиту 7100,00 грн, строк кредитування 300 днів, базовий період 30 днів; промо - ставка становить 2,00% в день, знижена % ставка 2,50 % в день, стандартна % ставка 2,50 % в день.
Також додатковою угодою № 1 від 03.02.2024 до договору про відкриття кредитної лінії № 1341-6945 від 01.02.2024 кредитодавець та позичальник домовились про надання додаткових коштів у кредит у сумі 3500,00 грн.
Позивач виконав взяті на себе зобов'язання в повному обсязі, надавши відповідачу кредит відповідно до умов укладеного кредитного договору та відповідно до додаткової угоди № 1.
Відповідач підтвердив виникнення своїх зобов'язань відповідно до умов укладеного кредитного договору шляхом прийняття виконання зобов'язання кредитодавця, оскільки, отримавши кредитні кошти, не скористався своїм правом протягом 14 календарних днів з дня укладення кредитного договору відмовитися від договору без пояснення причин, у тому числі в разі отримання ним грошових коштів.
При цьому, усвідомлюючи виникнення фінансових зобов'язань перед позивачем, відповідач ОСОБА_1 здійснив часткову оплату в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором № 1341-6945 від 01.02.2024 шляхом здійснення відповідних платежів.
Сплачуючи кредит, відповідач вчинив конклюдентні дії, що свідчать про прийняття укладеного кредитного договору, який створив для нього певні цивільні права та обов'язки, частину з яких було реалізовано.
Однак, в подальшому, всупереч умовам кредитного договору № 1341-6945 від 01.02.2024 відповідач належним чином не виконав своїх зобов'язань щодо погашення кредиту та відсотків за користування кредитом, тому станом на 19.09.2025 у відповідача утворилася заборгованість у розмірі 77115,00 грн, з яких: 10600,00 грн - прострочена заборгованість за кредитом, 66515,00 грн - прострочена заборгованість за нарахованими процентами.
Разом з тим, кредитодавцем було прийнято рішення про можливість застосування до позичальника програми лояльності для споживачів фінансових послуг ТОВ «Укр Кредит Фінанс», а саме частково списано заборгованість позичальника за нарахованими процентами у загальній сумі 35370,00 грн, за умови погашення позичальником решти заборгованості за кредитним договором № 1341-6945 від 01.02.2024 у розмірі 41745,00 грн.
Враховуючи викладене, позивач просить стягнути з відповідача на свою користь суму заборгованості за кредитним договором № 1341-6945 від 01.02.2024 у розмірі 41745,00 грн, з яких 10600,00 грн - прострочена заборгованість за кредитом, 31145,00 грн - прострочена заборгованість за нарахованими процентами, а також понесені судові витрати у справі у вигляді судового збору у розмірі 2422,40 грн.
Ухвалою суду від 04.11.2025 відкрито провадження у справі № 141/913/25 та з врахуванням вимог ст. 274 ЦПК України вирішено розгляд справи провести в спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами 23.12.2025.
21.11.2025 до суду через систему «Електронний суд» від представника позивача ТОВ «Укр Кредит Фінанс» Чортоломної Є.Є. надійшла заява на виконання вимог ухвали суду від 04.11.2025 про долучення доказів.
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Укр Кредит Фінанс», будучи належним чином повідомленим про дату та місце розгляду справи № 141/913/25, жодних інших заяв чи клопотань суду не подав, натомість, в позовній заяві представник позивача Резуєв Є.В. просив суд розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без участі представника позивача та повністю задовольнити позовні вимоги, а також не заперечує проти ухвалення судом заочного рішення.
Відповідач ОСОБА_1 належним чином повідомлявся про дату та місце розгляду справи №141/913/25 шляхом скеровування кореспонденції суду по місцю реєстрації, однак відзив на позовну заяву до суду не направив, а також жодних інших заяв чи клопотань до суду не подав, при цьому, конверт з кореспонденцією суду (ухвала суду від 04.11.2025), надісланий на адресу місця реєстрації відповідача, повернуто до суду з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою», що відповідно до п. 3 ч. 8 ст. 128 ЦПК України є належним повідомленням.
Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, розглянувши матеріали справи № 141/913/25, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
01.02.2024 між ТОВ «Укр Кредит Фінанс» (далі по тексту - кредитодавець) та ОСОБА_1 (далі по тексту - позичальник) було укладено договір про відкриття кредитної лінії №1341-6945 продукту «CreditKasa» (далі по тексту -договір).
Відповідно до п. 2.1., п. 2.2. договору кредитодавець відкриває для позичальника кредитну лінію на умовах, визначених цим договором. Кредитодавець відкрив кредитну лінію для позичальника шляхом надання позичальнику кредиту на умовах строковості, зворотності, платності для задоволення особистих потреб позичальника, а позичальник зобов'язується повернути кредит не пізніше останнього дня строку кредитування та сплатити нараховані кредитодавцем проценти за користування кредитом у порядку, передбаченому цим договором.
Для мінімізації загальних витрат позичальника за кредитом кредитодавець рекомендує позичальнику здійснити повне погашення кредиту не пізніше останнього дня першого базового періоду строку кредитування згідно розрахунку: дата видачі кредиту - 01.02.2024, останній календарний день першого базового періоду - 01.03.2024, сума кредиту - 7100,00 грн, нараховані проценти за користування кредитом - 4260,00 грн, разом до сплати - 11360,00 грн. Мета отримання кредиту - для задоволення особистих потреб позичальника (п. 2.3 - п. 2.4 договору).
Загальний розмір кредиту (сума кредиту) за цим договором становить 7100,00 грн, дата надання/видачі кредиту 01.02.2024 (п.4.1, п. 4.2 договору).
Відповідно до п. 4.6. договору, кредит надається позичальнику шляхом безготівкового переказу грошової суми, вказаної у п. 4.1. цього договору, на банківський рахунок позичальника шляхом використання вказаних позичальником реквізитів електронного платіжного засобу. Ініціювання безготівкового переказу грошової суми, вказаної у п. 4.1. цього договору, здійснюється кредитодавцем безпосередньо після укладення сторонами цього договору та надіслання позичальнику примірнику (оригіналу) договору та додатків до нього у вигляді електронного документа. При наданні кредитодавцем позичальнику в кредит додаткових грошових коштів на підставі додаткової угоди, ініціювання безготівкового переказу грошової суми здійснюється кредитодавцем безпосередньо після укладення сторонами відповідної додаткової угоди та надіслання її примірника (оригіналу) позичальнику у вигляді електронного документа. Кредит вважається наданим позичальнику з моменту списання грошових коштів з банківського рахунку кредитодавця за належними реквізитами для їх наступного зарахування на електронний платіжний засіб, зазначений позичальником при оформленні кредиту.
Відповідно до п. 4.7. договору, плата за видачу кредиту передбачена у формі процентів за користування кредитом. Тип процентної ставки за користуванням кредитом - фіксована. Процентна ставка за користуванням кредитом не змінюється протягом усього строку користування кредитом, однак позичальнику на умовах, вказаних у цьому договорі (програма лояльності), може надаватися можливість скористатися кредитом за промо - ставкою та/або пільговою та/або зниженою процентними ставками. Надані клієнту в межах програми лояльності ставки діють і залишаються незмінними протягом усього періоду дії пропозиції в межах програми лояльності за умови дотримання клієнтом усіх умов відповідної програми лояльності.
Базовий період складає 30 (тридцять) календарних днів. Перебіг першого базового періоду починається з дати надання/видачі кредиту та закінчується в дату останнього календарного дня першого базового періоду. Перебіг кожного наступного базового періоду починається з наступної дати за датою закінчення попереднього базового періоду. Перебіг останнього базового періоду закінчується в останній день строку дії цього договору (п. 4.8. договору).
Відповідно до п. 4.9 договору, сплату процентів за користування кредитом позичальник зобов'язаний здійснювати не пізніше визначених графіком платежів (який є додатком №3 до договору), дат, які є останніми днями відповідних базових періодів. У разі несплати процентів за користування кредитом не пізніше останнього дня будь - якого базового періоду. Позичальник зобов'язаний починаючи із наступного календарного дня сплачувати проценти за користування кредитом кожного календарного дня строку кредитування до дати погашення простроченої заборгованості зі сплати процентів за користування кредитом у повному обсязі. У випадку погашення простроченої заборгованості зі сплати процентів за користування кредитом у повному обсязі в подальшому сплату процентів за користування кредитом позичальник зобов'язаний здійснювати не пізніше останнього дня кожного базового періоду із урахуванням положень п. 4.8 цього договору. Проценти за користування кредитом вважаються сплаченими з моменту зарахування грошових коштів на банківський рахунок кредитодавця. Позичальник підписанням цього договору підтверджує та розуміє, що після ініціювання позичальником переказу коштів з власного рахунку на рахунок кредитодавця проходить певний час до моменту зарахування сплачених позичальником коштів на рахунок кредитодавця, а також те, що ризики того, що сплачені позичальником кошти можуть надійти на рахунок кредитодавця із затримкою, несе позичальник.
Нарахування процентів за користування кредитом здійснюється на залишок неповерненої суми кредиту за кожен день користування кредитом, починаючи з дня видачі кредиту до дати фактичного повернення всієї суми кредиту, за наступною ставкою: стандартна процентна ставка становить 2,50% за кожен день користування кредитом (вказана процентна ставка застосовується протягом всього строку дії цього договору, за виключенням строку використання позичальником права користування кредитом за промо - ставкою та/або зниженою та /або пільговою процентною ставкою) (п. 4.10 договору).
Строк кредитування, тобто, строк на який надається кредит позичальнику: 300 (триста) календарних днів з моменту перерахування кредиту позичальнику (далі - строк кредитування). Надання додаткових грошових коштів позичальнику у рахунок кредиту на підставі додаткової угоди не змінює строк кредитування. Дата повернення (виплати) кредиту - 26.11.2024. Строк дії договору є рівним строку кредитування. У будь - якому випадку договір діє до 24 (двадцять четвертої) години (включно) доби, наступної після дати повного та належного виконання сторонами своїх зобов'язань за цим договором. Продовження строку кредитування або строку дії договору або строку вплати кредиту в односторонньому порядку кредитодавцем або позичальником не допускається. У позичальника відсутнє право ініціювати укладення додаткового договору для продовження строку кредитування та/або строку виплати кредиту, установлених цим договором (п. 4.12 договору).
Згідно п. 5.1. договору позичальник зобов'язується повернути кредитодавцю отриманий кредит та нараховану кредитодавцем неустойку (якщо неустойка буде нарахована кредитодавцем) в останній день строку кредитування, вказаного у п. 4.12 договору, шляхом здійснення безготівкового переказу на банківський рахунок кредитодавця у порядку, визначеному у правилах. Кредит вважається повернутим кредитодавцю з моменту зарахування необхідної суми грошових коштів на банківський рахунок кредитодавця.
Цей договір укладається сторонами у вигляді електронного договору у розумінні Закону України «Про електронну комерцію» (п. 3.1. договору).
Договір підписано відповідачем з використанням електронного підпису одноразовим ідентифікатором (одноразовим паролем) С5201 відповідно до Закону України «Про електронну комерцію».
Окрім того, інформація та контактні дані кредитодавця, основні умови кредитування з урахуванням побажань споживача, інформація щодо орієнтовної реальної річної процентної ставки та орієнтовної загальної вартості кредиту для споживача, порядок повернення кредиту, додаткову інформацію та інші важливі правові аспекти зазначено також у паспорті споживчого кредиту, який був підписаний споживачем ОСОБА_1 01.02.2024 електронним підписом одноразовим ідентифікатором (одноразовим паролем) А5201.
Відповідно до таблиці обчислення загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором № 1341-6945 (графік платежів за договором), підписаного ОСОБА_1 електронним підписом одноразовим ідентифікатором (одноразовим паролем) С5201, сторонами погоджено дату видачі кредиту - 01.02.2024 та дати платежів, кількість днів у розрахунковому рахунку - усього 300 днів, загальну суму платежів за розрахунковий період - 60350,00 грн, суму кредиту за договором - 7100,00 грн, загальну суму процентів за користування кредитом - 53250,00 грн, реальну річну процентну ставку - 99947,24 % та загальну вартість кредиту - 60350,00 грн.
Як убачається із довідки про перерахування суми кредиту № 1341-6945 від 01.02.2024, було здійснено видачу коштів за кредитним договором № 1341-6945 від 01.02.2024 у розмірі 7100,00 грн, кошти було видано 01.02.2024 за допомогою системи LIQPAY на платіжну карту № НОМЕР_1 , платіж № 2421193117.
Відповідно до витягу з реєстру АТ КБ «ПриватБанк» щодо перерахування коштів від ТОВ «Укр Кредит Фінанс» через систему платежів LIQPAY, 01.02.2024 було здійснено перерахування коштів у сумі 7100,00 грн за договором № 1341-6945 на картку № НОМЕР_2 .
03.02.2024 між ТОВ «Укр Кредит Фінанс» (далі по тексту - кредитодавець) та ОСОБА_1 (далі по тексту - позичальник) було укладено додаткову угоду до договору про відкриття кредитної лінії №1341-6945
Кредитодавець та позичальник підтверджують, що станом на момент укладення цієї додаткової угоди сума кредиту, яка була надана позичальнику за договором та неповернута на момент цієї додаткової угоди становить 7100,00 грн, сума нарахованих та несплачених процентів за користування кредитом становить 426,00 грн (п. 1 додаткової угоди).
Кедитодавець зобов'язується надати позичальнику у кредит додаткові грошові кошти в розмірі 3500,00 грн, дата надання/видачі додаткових грошових коштів у кредит - 03.02.2024. Після надання кредитодавцем позичальнику у кредит додаткових грошових коштів позичальник зобов'язується повернути кредитодавцю суму грошових коштів в розмірі 10600,00 грн, яка складається з суми кредиту, яка була надана позичальнику за договором та неповернута на момент укладення цієї додаткової угоди та суми додаткових грошових коштів, наданих позичальнику у кредит на підставі цієї додаткової угоди. Позичальник зобов'язується повернути суму неповернутого кредиту у строки та на умовах. Викладених у договорі, з урахуванням умов цієї додаткової угоди та сплатити проценти за користування вказаними грошовими коштами у розмірі та на умовах, передбачених договором. Крім того, позичальник підтверджує наявність власного зобов'язання перед кредитодавцем сплатити несплачені проценти у строки та на умовах, викладених у договорі (п. 2.1 - 2.4 додаткової угоди).
Відповідно до п. 3 додаткової угоди, після укладення цієї додаткової угоди та надання додаткових грошових коштів у кредит будуть змінені умови кредитування за договором. У зв'язку із зазначеним після укладення цієї додаткової угоди та отримання позичальником додаткових грошових коштів у кредит сума неповернутого кредиту становить 10600,00 грн, кількість днів користування кредитом, що залишається після укладення цієї додаткової угоди становить 298 календарних днів, орієнтовна реальна річна процентна ставка за час з моменту укладення цієї додаткової угоди до моменту закінчення строку кредитування - 116920,16 процентів, орієнтовна загальна вартість наданого кредиту за час з моменту укладення цієї додаткової угоди до моменту закінчення строку кредитування - 89925,00 грн. Обчислення орієнтовної реальної річної процентної ставки та орієнтовної загальної вартості наданого кредиту є репрезентативними та базуються на вказаних у договорі умовах кредитування з урахуванням умов цієї додаткової угоди і на припущенні, що договір залишатиметься дійсним протягом погодженого строку, а кредитодавець і позичальник виконають свої обов'язки належним чином на умовах та у строки, визначені в договорі, з урахуванням умов цієї додаткової угоди. Орієнтовна реальна річна процентна ставка та орієнтовна загальна вартість кредиту обчислені на основі припущення, що повернення кредиту та сплата процентів за користування кредитом здійснюватимуться за стандартною процентною ставкою. Обчислення орієнтовної загальної вартості наданого кредиту та орієнтовної реальної річної процентної ставки здійснюється відповідно до Методики Національного банку України.
Додаткову угоду підписано відповідачем з використанням електронного підпису одноразовим ідентифікатором (одноразовим паролем) С8203 відповідно до Закону України «Про електронну комерцію».
Відповідно до таблиці обчислення загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором № 1342-7694 (графік платежів за договором), підписаного ОСОБА_1 електронним підписом одноразовим ідентифікатором (одноразовим паролем) С8203, сторонами погоджено дату видачі кредиту - 03.02.2024 та дати платежів, кількість днів у розрахунковому рахунку - усього 298 днів, загальну суму платежів за розрахунковий період - 89925,00 грн, суму кредиту за договором - 10600,00 грн, загальну суму процентів за користування кредитом - 79325,00 грн, реальну річну процентну ставку - 116920,16% та загальну вартість кредиту - 89925,00 грн.
Як убачається із довідки про перерахування суми кредиту № 1341-6945 від 01.02.2024, було здійснено добор по кредиту № 1341-6945 від 01.02.2024 у розмірі 3500,00 грн, кошти було видано 03.02.2024 за допомогою системи LIQPAY на платіжну карту № НОМЕР_1 , платіж № 2421825311.
Відповідно до розрахунку заборгованості за договором № 1341-6945 від 01.02.2024, станом на 19.09.2025 заборгованість ОСОБА_1 становить 77115,00 грн, з яких: 10600,00 грн - основний борг, 66515,00 грн - заборгованість за відсотками.
Таким чином, зобов'язання за кредитним договором № 1341-6945 від 01.02.2024 та додатковою угодою № 1 від 03.02.2024 було повністю виконано позивачем ТОВ «Укр Кредит Фінанс» зокрема, відповідачу було надано кредитні кошти на умовах, передбачених договором та додаткової угоди в межах встановленого кредитного ліміту.
Разом з тим, з урахуванням застосування позивачем ТОВ «Укр Кредит Фінанс» до відповідача ОСОБА_1 програми лояльності для споживачів фінансових послуг ТОВ «Укр Кредит Фінанс», а саме часткового списання заборгованості відповідача за нарахованими процентами у загальній сумі 35370,00 грн, заборгованість відповідача складає 41745,00 грн.
Визначаючись щодо встановлених обставин та заявлених позовних вимог, суд керується наступним.
Відповідно до ч. 1 ст. 634 ЦК України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Згідно з ст. ст. 525, 526, 527, 530 ЦК України зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк, відповідно до умов договору та вимог закону, одностороння відмова від зобов'язання не допускається.
Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Статтею 1048 ЦК України передбачено, що позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або за законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюється договором.
Згідно з ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання), тобто ухиляючись від сплати заборгованості за кредитом, відповідач порушує зобов'язання за даним Договором.
Згідно з ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема відшкодування збитків.
Відповідно до ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов'язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення. Якщо внаслідок прострочення боржника виконання зобов'язання втратило інтерес для кредитора, він може відмовитися від прийняття виконання і вимагати відшкодування збитків.
Статтею 525 ЦК України передбачена недопустимість односторонньої відмови від зобов'язання.
Відповідно до ч. 2 ст. 615 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов'язання.
Відповідно до ч. 1 ст. 598 ЦК України, зобов'язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.
Статтею 599 ЦК України визначено, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Згідно зі ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Закон України «Про електронну комерцію» визначає організаційно-правові засади діяльності у сфері електронної комерції в Україні, встановлює порядок вчинення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних систем та визначає права і обов'язки учасників відносин у сфері електронної комерції.
Статтею 3 цього Закону визначено, що електронний договір - це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків та оформлена в електронній формі.
Відповідно до ч. 7, 12 ст.11 Закону України «Про електронну комерцію» електронний договір укладається і виконується в порядку, передбаченому Цивільним та Господарським кодексами України, а також іншими актами законодавства. Електронний договір, укладений шляхом обміну електронними повідомленнями, підписаний у порядку, визначеному статтею 12 цього Закону, вважається таким, що за правовими наслідками прирівнюється до договору, укладеного у письмовій формі.
Статтею 12 зазначеного Закону встановлено, що якщо відповідно до акту цивільного законодавства або за домовленістю сторін електронний правочин має бути підписаний сторонами, моментом його підписання відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис» є використання електронного підпису або електронного цифрового підпису за умови використання засобу електронного цифрового підпису усіма сторонами електронного правочину; електронного підпису визначеним цим Законом одноразовим ідентифікатором; аналога власноручного підпису ( факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, іншого аналога власноручного підпису ) за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідних аналогів власноручних підписів.
Електронний підпис призначений для ідентифікації особи, яка підписує електронний документ.
Норми статті 11 Закону України «Про електронну комерцію» відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис» передбачають використання як електронного підпису або електронного цифрового підпису, так і електронного підпису визначеним цим Законом одноразовим ідентифікатором. Електронний цифровий підпис як вид електронного підпису накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа і не може визнаватися недійсним лише через його електронну форму.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 ЦПК України, предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Суд вважає, що позивачем доведено на підставі наданих належних доказів, що відповідачу були надані кредитні кошти, якими він користувався, однак допустив неналежне виконання своїх обов'язків, внаслідок чого утворилась заборгованість у розмірі 41745,00 грн.
Таким чином, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити у повному обсязі та стягнути із відповідача на користь позивача суму заборгованості за кредитним договором №1341-6945 від 01.02.2024 у розмірі 41745,00 грн, з яких 10600,00 грн - прострочена заборгованість за кредитом, 31145,00 грн - прострочена заборгованість за нарахованими процентами.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд враховує наступне.
Згідно з частин 1, 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, інші судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
З урахуванням положень статті 141 ЦПК України, а також повного задоволення позовних вимог, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір в сумі 2422,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про електронний цифровий підпис», Законом України «Про електронну комерцію», ст. ст. 11, 203, 207, 215, 512-517, 610- 612, 625-629, 639, 1048-1050, 082 ЦК України, ст. ст. 4, 5, 10, 12, 13, 76-81, 89, 141, 273, 279, 352, 354 ЦПК України, суд
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр Кредит Фінанс» (бульвар Лесі Українки, буд. 26, офіс 407, м. Київ, 01133, код ЄДРПОУ 38548598) заборгованість за кредитним договором №1341-6945 від 01.02.2024 у розмірі 41745,00 грн (сорок одна тисяча сімсот сорок п'ять гривень 00 копійок), з яких 10600,00 грн (десять тисяч шістсот гривень 00 копійок) - прострочена заборгованість за кредитом, 31145,00 грн (тридцять одна тисяча сто сорок п'ять гривень 00 копійок) - прострочена заборгованість за нарахованими процентами.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр Кредит Фінанс» (бульвар Лесі Українки, буд. 26, офіс 407, м. Київ, 01133, код ЄДРПОУ 38548598) витрати по відшкодуванню судового збору в сумі 2422,40 грн (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 копійок).
Рішення суду оформлено та виготовлено 23 грудня 2025.
Копію рішення суду направити сторонам у справі згідно ч. 5 ст. 272 ЦПК України.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду до Вінницького апеляційного суду протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Учасники справи, яким повне рішення суду не було вручене у день його складення, мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Укр Кредит Фінанс» (бульвар Лесі Українки, буд. 26, офіс 407, м. Київ, 01133, код ЄДРПОУ 38548598).
Відповідач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ).
Суддя О.М. Слісарчук