Справа № 674/1484/24
Провадження № 1-кп/674/28/25
про привід обвинуваченого
23 грудня 2025 року м. Дунаївці
Дунаєвецький районний суд Хмельницької області в складі: головуючої - судді ОСОБА_1 ,за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Дунаївці клопотання прокурора про привід обвинуваченого по кримінальному провадженню, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023092780000233 від 24 листопада 2023 року, по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст.407 КК України,-
ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України.
В підготовче судове засідання, призначене на 23 грудня 2025 року обвинувачений ОСОБА_6 не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Про причини своєї неявки не повідомив, заяв до суду не направляв.
В підготовчому судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 заявив клопотання про вжиття заходів до забезпечення прибуття обвинуваченого ОСОБА_5 в підготовче судове засідання приводом, оскільки обвинувачений не з'являється до суду без поважних причин.
Захисник ОСОБА_4 не заперечує проти задоволення клопотання прокурора про привід обвинуваченого.
Суд вважає, що клопотання прокурора підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно п. 1 ч. 7 ст. 42 КПК України, обвинувачений зобов'язаний прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк заздалегідь повідомити про це зазначених осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 КПК України якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний, не з'явився без поважних причин або не повідомив причини свого неприбуття до підозрюваного, обвинуваченого, свідка може бути застосовано привід.
Оскільки за відсутності обвинуваченого розглянути справу неможливо, суд вважає, що до зазначеної особи необхідно застосувати привід. Виконання ухвали слід доручити начальнику Кам'янець-Подільського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області.
Роз'яснити, що відповідно до ч. 4 ст. 143 КПК України у разі неможливості здійснення приводу особа, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, повертає її до суду з письмовим поясненням причин невиконання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 28, 42, 139-143, 318, 323, 369-372 КПК України, суд,-
Клопотання прокурора ОСОБА_3 задовольнити.
Здійснити привід в підготовче судове засідання, яке відбудеться в Дунаєвецькому районному суді Хмельницької області (м.Дунаївці вул.Красінських, 4) о 11 год. 30 хв. 30 грудня 2025 року обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Дунаївці, Дунаєвецького району, Хмельницької області та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .
Підготовче судове засідання відкласти на 11 год. 30 хв. 30 грудня 2025 року.
Ухвалу для виконання направити начальнику Кам'янець-Подільського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області для забезпечення виконання.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1