Ухвала від 23.12.2025 по справі 466/1822/25

Справа № 466/1822/25

Провадження № 1-кс/466/3459/25

УХВАЛА

23 грудня 2025 року м. Львів

Слідча суддя Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Галицької окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, внесеного до ЄРДР за №12021142090000301 від 13.04.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,-

ВСТАНОВИЛА:

22.12.2025 дізнавач СД ВП № 1 ЛРУП № 1 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 за погодженням із прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_4 звернулась до слідчої судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами досудового розслідування №12021142090000301 від 13.04.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначає, що 13.04.2021 в ВП №4 ЛРУП ГУНП у Львівській області із заявою звернувся ОСОБА_5 в якій просить прийняти міри до невідомої особи, яка 17.02.2021 перебуваючи у невстановленому місці, шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами останнього у сумі 16 480 грн.

В ході досудового розслідування надійшло клопотання вих. № 01-06 від 06.11.2025 року адвоката ОСОБА_6 , яка на підставі договору про надання правової допомоги № 17-10/24 представляє інтереси потерпілого ОСОБА_5 , яка просить про те, щоб звернутись із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » для отримання інформації по банківській карті № НОМЕР_1 , яка була використана під час вчинення кримінального правопорушення.

Дізнавач просить розгляд клопотання проводити без її участі та без участі представника володільця інформації та речей. У відповідності до положень ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація судового засідання технічними засобами не здійснювалась.

Оглянувши клопотання, слідча суддя приходить до висновку, що дане клопотання не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, які застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження визначені ст.132 КПК України.

Згідно ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.

Статтею 160 КПК України законодавчо визначено зміст клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів. У цьому клопотанні мають зазначатися речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати .

Задоволення клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів можливе за доведеності обставин, вказаних у ч.5 ст.163 КПК України. Зокрема п.2 ч.5 ст.163 КПК України передбачено, що самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні

Однак, дізнавач у клопотанні не навела достатніх доказів того, що вищевказані речі та документи мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, так само як не навела причин не звернення з таким клопотанням з 2021 року.

Крім того, з матеріалів клопотання взагалі неможливо встановити чи вчинялись дізнавачем будь які процесуальні дії для встановлення істини у даному кримінальному провадженні, відшукуванні осіб, причетних до вчинення злочину, а також дізнавачем не наведено жодної підстави для отримання охоронюваної законом інформації зазначеної в клопотанні тривалістю майже в п'ять років.

Відтак, підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів слідча суддя не вбачає.

Керуючись ст.ст.110,131,132,159,160,163,164 КПК України, слідча суддя -

ПОСТАНОВИЛА:

у задоволенні клопотання дізнавача СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Галицької окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, внесеного до ЄРДР за №12021142090000301 від 13.04.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідча суддя ОСОБА_1

Попередній документ
132830692
Наступний документ
132830694
Інформація про рішення:
№ рішення: 132830693
№ справи: 466/1822/25
Дата рішення: 23.12.2025
Дата публікації: 25.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Шевченківський районний суд м. Львова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (27.02.2025)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 25.02.2025
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
БАЄВА ОЛЕКСАНДРА ІГОРІВНА
суддя-доповідач:
БАЄВА ОЛЕКСАНДРА ІГОРІВНА