Справа № 459/4506/25 Провадження № 3/459/1557/2025
23 грудня 2025 року суддя Шептицького міського суду Львівської області Отчак Н.Я., розглянувши матеріали, які надійшли від шептицького РВП ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої управителем АЗК «ОККО», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 180-1 КУпАП
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 991382, гр. ОСОБА_1 будучи посадовою особою АЗК «ОККО» по вул. Львівська, 51 у м. Шептицький, порушила встановлений законом порядок перебування дітей у закладах громадського харчування, оскільки 07.12.2025 о з 02:00год до 04:30год перебувала в приміщенні АЗК, чим вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 180-1 КупАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, подала заяву про розгляд справи у її відсутності, свою вину у вчиненому визнала повністю.
Підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є вчинення нею адміністративного правопорушення.
За визначеннямстатті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Ч. 1 ст. 180-1 КУпАП передбачено, що порушення встановленого законом порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
За змістом ст.252КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Враховуючи вказане, винність ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується також наявними матеріалами справи, зокрема: обставинами, викладеними у протоколі про адміністративні правопорушення серії ВАД № 991382; письмовими поясненнями неповнолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від 09.12.2025, яка підтвердила обставини викладені у протоколі, а саме, що вона 07.12.2025 близько 02:00год зі своїми подругами ОСОБА_3 , ОСОБА_4 приїхали на АЗК «ОККО» по вул. Львівська, 51 у м. Шептицький, щоб купити собі поїсти; письмовими поясненнями неповнолітньої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , від 09.12.2025, яка підтвердила обставини викладені у протоколі, а саме, що вона 07.12.2025 близько 02:00год зі своїми подругами ОСОБА_6 , ОСОБА_4 приїхали на АЗК «ОККО» по вул. Львівська, 51 у м. Шептицький, щоб купити собі поїсти; копією протоколу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_7 за ч. 1 ст. 184 КУпАП; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 19.12.2025, відповідно до яких вона зазначила, що є управителем на АЗК «ОККО» по вул. Львівська, 51 у м. Шептицький та їй не було відомо, що особам до 16 років заборонено перебувати в закладах після 22 год. Окрім того, вказала, що дівчата виглядали старше 20 років.
У зв'язку з наведеним суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч.1ст.180-1КУпАП, як порушення встановленого законом порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.
При призначенні стягнення, суддя, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховує особу порушника, ступінь його вини і вважає, що за таких обставин необхідно призначити стягнення у виді штрафу, оскільки дане стягнення забезпечить виховання порушника та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Враховуючи обставини вчиненого, особу порушниці, вважаю за необхідне обрати їй адміністративне стягнення у виді штрафу. Застосування судом до ОСОБА_1 такого адміністративного стягнення є необхідним для досягнення мети, визначеної ст. 23 КУпАП.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з правопорушника слід стягнути судовий збір у розмірі, визначеному Законом України « Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя,-
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 180-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 20 (двадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Н. Я. Отчак