Справа №463/11770/25
Провадження №3/463/2231/25
22 грудня 2025 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Мармаш В.Я., за участі ОСОБА_1 , захисника Палєя Ю.А., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків під реєстраційним номером: НОМЕР_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
головним державним інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб у інших класах торгівлі управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Львівській областіскладено протокол про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ № 011873/ж13/1876/13-01-04-06 від 01.12.2025 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, з якого вбачається, що головний бухгалтер ОСОБА_1 порушила терміни сплати узгодженого податкового (грошового) зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, чим порушила п.266,10 ст. 266 та п.51.1 ст. 57 Податкового кодексу України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні правопорушення категорично заперечила.
Захисник в судовому засіданні вину у вчиненні ОСОБА_1 адміністративного правопорушення заперечив. Зазначив, що остання не є бухгалтером МПП «Авеста», більше того, відповідно до наказу №6 від 02.09.2019 вона є звільненою з посади директора МПП «Авеста» у зв'язку з виходом на пенсію.
Заслухавши пояснення учасників, оглянувши матеріали справи, дослідивши наявні у ній докази, вважаю, що провадження відносноОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП слід закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення виходячи з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно зі ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається протоколі.
Враховуючи практику Європейського суду з прав людини, яка, згідно зі ст. 17Закону Українивід 23лютого 2006 року N 3477-IV "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" застосовується при розгляді справ як джерело права, зокрема справу "Пол і Одрі Едвардз проти Об'єднаного Королівства" (N 46477/99), суд зазначив, що компетентні органи завжди повинні докладати серйозних зусиль для з'ясування обставин справи і не повинні керуватись необдуманими або необґрунтованими висновками для розслідування, або в якості підстав для прийняття рішень.
Як вбачається з матеріалів справи, протокол про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ № 011873/ж13/1876/13-01-04-06 від 01.12.2025 складено відносно головного бухгалтера МПП «Авеста» ОСОБА_1 .
У свою чергу, як вбачається з копії Наказу №6 від 02.09.2019 ОСОБА_1 звільнено з посади директора МПП «Авеста» з 02.09.2019 у зв'язку з виходом на пенсію.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно ж до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, в ході судового розгляду встановлено відсутність доказів, на підтвердження наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого саме ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, а тому приходжу до висновку, що провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 51 КУпАП підлягає закриттю, оскільки в її діях відсутній склад інкримінованого їй адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 9,247, 280, 283, 284, 294 КУпАП, -
провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1ст. 163-2 КУпАП - закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Мармаш В.Я.