8-й під'їзд, Держпром, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
про затвердження плану превентивної реструктуризації
"17" грудня 2025 р.м. ХарківСправа № 922/2471/25
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
при секретарі судового засідання Черновій В.О.
Розглянувши справу
за заявою Приватне акціонерне товариство "Харківський тракторний завод"
до Приватне акціонерне товариство "Харківський тракторний завод"
про відкриття процедури превентивної реструктуризації
за участю сторін в режимі відеоконференції:
адміністратор превентивної реструктуризації - Глеваський В.В.,
пр-ка боржника - Михайлова В.В. (дов. №60/132-Д від 21.07.2025, свідоцтво серії ПТ №1764 від 11.07.2017);
пр-к боржника - Тихоша Д.С. (ордер серії ВТ №1068975 від 07.10.2025),
КОРОТКИЙ ЗМІСТ СПРАВИ ТА ДОВОДИ УЧАСНИКІВ.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 23.07.2025 року відкрито процедуру превентивної реструктуризації Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод", код ЄДРПОУ 05750295; застосовані основні заходи захисту боржника; призначено адміністратором превентивної реструктуризації Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" (код ЄДРПОУ 05750295) арбітражного керуючого Глеваського Віталія Васильовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1724 від 20.03.2015, адреса: Київська область, м.Біла Церква, вул. Торгова, офіс 208А); встановлено арбітражному керуючому Глеваському Віталію Васильовичу основну грошову винагороду у розмірі п'ятнадцяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень адміністратора превентивної реструктуризації, яку покладено на ПАТ "Харківський тракторний завод"; призначено заключне судове засідання на 14.10.2025.
29.09.2025 року від боржника надійшла заява про затвердження плану реструктуризації разом із планом превентивної рестркутризації, схвалений зборами кредиторів АТ "ХТЗ" від 19.09.2025 року.
07.10.2025 до суду надійшла заява Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення "Укрспецекспорт" про перевірку розміру обґрунтованості вимог.
Ухвалою Господарського суду від 13.11.2025 року в задоволенні заяви щодо розміру обґрунтованості вимог Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення "Укрспецекспорт" - відмовлено.
Ухвалою суду від 27.11.2025, яка занесена до протоколу судового засідання, з урахуванням ухвали про виправлення описки від 01.12.2025, заключне судове засідання відкладено на 09.12.2025 року.
Ухвалою суду від 09.12.2025 повернуто заяву про затвердження плану превентивної реструктуризації АТ "ХТЗ" та план превентивної реструктуризації, схвалений зборами кредиторів від 19.09.2025 року, для доопрацювання; відкладено заключне засідання суду на 17.12.2025.
15.12.2025 року від боржника надійшла заява про затвердження плану реструктуризації разом із планом превентивної рестркутризації, схвалений зборами кредиторів АТ "ХТЗ" від 15.12.2025 року.
Присутні в судовому засіданні представники боржника та адміністратор превентивної реструктуризації арбітражний керуючий Глеваський В.В. підтримують план превентивної реструктуризації та просять суд його затвердити.
Розглянувши план превентивної реструктуризації та докази в його обґрунтування, заслухавши пояснення учасників процесу, суд дійшов висновку про наступне.
ВИСНОВОК СУДУ.
Згідно ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ, Кодекс) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що превентивна реструктуризація - система організаційно-господарських, управлінських, інвестиційних, технічних, фінансово-економічних, правових заходів, спрямованих на недопущення або запобігання неплатоспроможності боржника, що можуть включати зміну складу, умов або структури активів та зобов'язань боржника, а також будь-які необхідні операційні зміни чи комбінацію цих елементів, які здійснюються згідно з планом превентивної реструктуризації.
Відповідно до ч. 1 ст. 33-15 Кодексу України з процедур банкрутства превентивна реструктуризація здійснюється відповідно до плану превентивної реструктуризації, який розробляється в порядку та строки, визначені цією Книгою, та повинен містити інформацію, зокрема, про:
1) боржника, його фінансовий стан, причини неплатоспроможності чи її загрози;
2) грошові зобов'язання боржника, строк виконання яких настав до відкриття процедури превентивної реструктуризації або настане під час процедури, у тому числі зобов'язань, забезпечених заставою майна боржника, зобов'язань перед кредиторами, заінтересованими стосовно боржника, із зазначенням розміру неустойки (штрафів, пені) та інших фінансових санкцій за порушення зобов'язання;
3) інші зобов'язання боржника, що не є грошовими, але виконання яких значно впливає на активи боржника;
4) залучених кредиторів із зазначенням їх найменування, місцезнаходження, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) фізичної особи - підприємця та розмір їхніх вимог;
5) класи, на які поділено сторони превентивної реструктуризації, та розмір вимог кожного класу залучених кредиторів; тощо.
6) незалучених кредиторів із зазначенням інформації, передбаченої пунктом 4 цієї частини, та розмір їхніх вимог з обґрунтуванням підстав незалучення цих кредиторів;
7) активи боржника, у тому числі активи, що є предметом застави, та їхню вартість;
8) заходи плану превентивної реструктуризації, порядок та строки їх виконання, у тому числі порядок і строки погашення вимог залучених кредиторів;
9) штатний розпис, чисельність працівників та наслідки виконання плану превентивної реструктуризації для працівників боржника;
10) обґрунтування необхідності залучення нового фінансування у разі, якщо це передбачено планом превентивної реструктуризації;
11) прогноз діяльності боржника та грошових потоків протягом строку превентивної реструктуризації;
12) обґрунтування того, що план превентивної реструктуризації має перспективу виконання та відповідає критерію найкращих інтересів кредиторів.
Відповідно до ч.3 ст.33-21 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд перевіряє план превентивної реструктуризації щодо відповідності вимогам, передбаченим частиною першою статті 33-15 цього Кодексу.
Як встановлено судом, план превентивної реструктуризації АТ "ХТЗ" (далі по тексту - ППР), схвалений зборами кредиторів від 15.12.2025 року, містить інформацію, зазначену у ст. 33-15 КУзПБ, а саме: 1) інформацію про боржника, його фінансовий стан, причини неплатоспроможності чи її загрози (ч. 1 ППР); 2) грошові зобов'язання боржника, строк виконання яких настав до відкриття процедури превентивної реструктуризації або настане під час процедури, у тому числі зобов'язань, забезпечених заставою майна боржника, із зазначенням розміру неустойки (штрафів, пені) та інших фінансових санкцій за порушення зобов'язання; зобов'язання перед кредиторами, заінтересованими стосовно боржника - відсутні (ч. 2 ППР); 3) інші зобов'язання боржника, що не є грошовими, але виконання яких значно впливає на активи боржника - це зобов'язання перед ПАТ "Банк Восток" за договором застави обладнання в кількості 226 позицій балансовою вартістю 20757910,67 грн; 4) залучених кредиторів із зазначенням їх найменування, місцезнаходження, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) фізичної особи-підприємця та розмір їхніх вимог - в кількості 133 кредиторів; 5) класи, на які поділено сторони превентивної реструктуризації, та розмір вимог кожного класу залучених кредиторів, а саме: - а) клас кредиторів з вимогами до бюджету (щодо сплати податків зборів та інших обов'язкових платежів тощо) в сумі 43 083 657,06 грн, б)клас незабезпечених кредиторів в сумі 1 037 874 778,38 грн; 6) незалучених кредиторів із зазначенням інформації, передбаченої пунктом 4 цієї частини, та розмір їхніх вимог з обґрунтуванням підстав незалучення цих кредиторів - в кількості 190 (ч. 6 ППР, таблиця 2 до ППР); 7) активи боржника, у тому числі активи, що є предметом застави, та їхню вартість (ч. 7 ППР); 8) заходи плану превентивної реструктуризації, порядок та строки їх виконання, у тому числі порядок і строки погашення вимог залучених кредиторів (ч. 8 ППР); 9) штатний розпис, чисельність працівників та наслідки виконання плану превентивної реструктуризації для працівників боржника (ч. 9 ППР, таблиця 4 до ППР); 10) залучення нового фінансування не передбачено планом превентивної реструктуризації; 11) прогноз діяльності боржника та грошових потоків протягом строку превентивної реструктуризації (ч. 11 ППР, таблиця 3 до ППР); 12) обґрунтування того, що план превентивної реструктуризації має перспективу виконання та відповідає критерію найкращих інтересів кредиторів (ч. 12 ППР).
З матеріалів справи вбачається, що у боржника обліковується заборгованість перед залученими кредиторами на загальну суму - 1 080 958 435,44 грн, поділяються на такі класи:
клас кредиторів з вимогами до бюджету (щодо сплати податків зборів та інших обов'язкових платежів тощо) - 43 083 657,06 грн,
клас незабезпечених кредиторів - 1 037 874 778,38 грн, що відповідає вимогам ч. 1 ст. 33-18 КУзПБ.
Згідно з ч.2 ст.33-18 передбачено, що боржник самостійно визначає критерії, згідно з якими кредитори залучаються або не залучаються до плану превентивної реструктуризації та згідно з якими включаються до відповідного класу залучених кредиторів.
Перед всіма залученими кредиторами, які включені до ППР (обидва класи), строк виконання зобов'язань перед ними настав. Кредитори, які не залучені до плану превентивної реструктуризації забезпечують здійснення боржником щоденної, поточної діяльності і невиконання перед такими кредиторами зобов'язань призведе до припинення чи зупинення постачання товару чи надання послуг. Зобов'язання перед не залученими кредиторами закладаються в щомісячний видатковий бюджет АТ "ХТЗ".
План превентивної реструктуризації АТ "ХТЗ" передбачає заходи щодо повної оплати заборгованості всім залученим кредиторам, в тому числі перед бюджетом, через три роки, тобто відстрочення, що відповідає приписам п. 2 ч. 1 ст. 33-16 Кодексу, а саме:
1) вимоги залучених кредиторів підлягають задоволенню боржником на умовах відстрочки виконання зобов'язань. Відстрочка виконання зобов'язань складає 3 (три) роки від дня затвердження господарським судом Плану превентивної реструктуризації, тобто 3 (три) роки з дня постановлення ухвали суду про затвердження Плану превентивної реструктуризації AT "ХТЗ";
2) після завершення терміну відстрочки виконання зобов'язань боржник зобов'язується здійснити повне погашення заборгованості перед залученими кредиторами протягом 3 (трьох) місяців шляхом перерахування коштів на рахунки залучених кредиторів, які будуть надані кредиторами на запит боржника.
Отже, заборгованість перед всіма залученими кредиторами (клас кредиторів з вимогами до бюджету та клас незабезпечених кредиторів) у загальному розмірі 1 080 958 435,44 грн підлягає погашенню у повному обсязі протягом тримісячного періоду після закінчення трирічного строку відстрочки. Погашення здійснюється одноразовим платежем або декількома платежами, за вибором боржника, за умови повного та своєчасного виконання загальної суми зобов'язань. Строк виконання плану превентивної реструктуризації складає: 3 роки та 3 місяці (три роки та три місяці) з дня його затвердження судом.
Здійснений боржником прогноз діяльності та грошових потоків протягом строку превентивної реструктуризації вказує на можливість отримання чистого прибутку, який дозволить погасити заборгованість перед залученими кредиторами в повному обсязі, а також уникнути неплатоспроможності AT "ХТЗ".
Відповідно до приписів ст. 33-20 КУзПБ для схвалення плану превентивної реструктуризації боржник скликає збори кредиторів шляхом письмового повідомлення всіх сторін відповідно до плану превентивної реструктуризації. До повідомлення додаються: план превентивної реструктуризації; висновок адміністратора превентивної реструктуризації у разі його призначання, щодо відповідності плану превентивної реструктуризації вимогам, передбаченим цим Кодексом, перспектив його виконання та дотримання критерію найкращих інтересів кредиторів, щодо формування класів залучених кредиторів та обґрунтованості розміру грошових вимог залучених кредиторів, у тому числі розміру вимог залучених кредиторів, щодо яких у боржника чи залучених кредиторів існують заперечення; у разі якщо планом превентивної реструктуризації передбачено залучення нового фінансування - договір про надання нового фінансування; у разі наявності - судові рішення за результатами розгляду заяв про формування класів залучених сторін та розміру вимог залучених кредиторів.
Одночасно з надсиланням повідомлення боржник розміщує оголошення про проведення зборів кредиторів на офіційному веб-порталі судової влади України. Збори кредиторів скликаються не раніше ніж через 10 днів з дня розміщення такого оголошення.
Так, 09.05.2025 року на загальних зборах акціонерів товариства було прийнято рішення ініціювати процедуру превентивної реструктуризації Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" відповідно до Кодексу України з процедури банкрутства.
Судом встановлено, що AT "ХТЗ" з метою проведення зборів кредиторів були вчинені наступні дії:
- розміщено оголошення про проведення зборів кредиторів на офіційному веб-порталі судової влади України (номер публікації: 77870 від 05.12.2025 року);
- направлено повідомлення про проведення зборів кредиторів AT "ХТЗ" від 05.12.2025 року всім залученим до Плану превентивної реструктуризації кредиторам AT "ХТЗ", що підтверджується списком від 09.12.2025 року згрупованих відправлень, описами вкладення у цінні листи та фіскальними чеками (в кількості 133 кредиторів).
До повідомлення про проведення зборів кредиторів було долучено: копію плану превентивної реструктуризації AT "ХТЗ" та копію висновку адміністратора превентивної реструктуризації щодо відповідності плану превентивної реструктуризації вимогам, передбаченим КУзПБ, перспектив його виконання та дотримання критерію найкращих інтересів кредиторів, щодо формування класів залучених кредиторів та обгрунтованості розміру грошових вимог залучених кредиторів, у тому числі розміру вимог залучених кредиторів, щодо яких у боржника чи залучених кредиторів існують заперечення.
15.12.2025 року відбулись збори кредиторів AT "ХТЗ", для участі в зборах зареєструвались 2 кредитора з класу незабезпечених кредиторів, яким загалом належить 570 661 876,13 голосів, а саме:
- ТОВ "ІНДОРБУД" із сумою заборгованості 520 661 876,13 грн (основний борг);
- ТОВ "Т ЕНД Т ТРЕЙД Україна" із сумою заборгованості 50 000 000,00 грн (основний борг).
Таким чином, для участі в зборах кредиторів AT "ХТЗ" зареєструвались кредитори, яким належить 55,30% від загальної суми класу незабезпечених кредиторів.
За результатами голосування з питання порядку денного кредитори проголосували наступним чином: "за" - 570 661 876,13 голосів, що складає 55,30% від загальної суми класу незабезпечених кредиторів в сумі 1 037 874 778,38; "проти" - 0 голосів, "утримались" - 0 голосів.
Частиною 4 ст. 33-20 КУзПБ передбачено, що план превентивної реструктуризації вважається схваленим класами незабезпечених кредиторів, якщо за нього проголосували кредитори, які володіють більше ніж 50 відсотками голосів залучених кредиторів від загальної суми незабезпечених вимог, включених до плану превентивної реструктуризації у кожному класі.
Отже, як встановлено судом, за схвалення плану превентивної реструктуризації AT "ХТЗ" проголосували залучені кредитори, які володіють більше ніж 50 відсотками голосів класу незабезпечених кредиторів, тому план превентивної реструктуризації вважається схваленим класом незабезпечених кредиторів (залучених кредиторів).
При цьому, план превентивної реструктуризації AT "ХТЗ" передбачає відстрочення боргів із сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів, а умови плану превентивної реструктуризації у цьому класі є не гіршими, ніж умови задоволення вимог класу звичайних незабезпечених кредиторів, тому органи стягнення не голосують щодо плану превентивної реструктуризації, а план превентивної реструктуризації вважається схваленим цим класом залучених кредиторів. Дане твердження відповідає приписам ч. 7 ст. 33-20 Кодексу України з питань банкрутства.
За результатами зборів кредиторів, було прийнято рішення схвалити план превентивної реструктуризації AT "ХТЗ".
З урахуванням викладеного суд констатує, що проведені 15.12.2025 збори кредиторів Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" є правомочними на прийняття відповідного рішення.
Крім того, суду надано висновок адміністратора превентивної реструктуризації щодо відповідності плану превентивної реструктуризації (далі по тексту - ППР) вимогам, передбаченим КУзПБ, який містить, зокрема такі висновки:
- щодо реалістичності та перспективності виконання плану: прогноз грошових потоків та організаційні заходи, передбачені планом, свідчать про можливість відновлення платоспроможності підприємства-боржника протягом визначеного трирічного строку та подальше погашення вимог залучених кредиторів протягом трьох місяців. Оптимізація витрат, концентрація виробництва, реалізація невикористовуваних активів та очікуване зростання попиту на сільськогосподарську техніку створюють належні передумови для успішної реалізації ППР.
- щодо дотримання критерію найкращих інтересів кредиторів: запровадження процедури превентивної реструктуризації забезпечує більш вигідне задоволення вимог кредиторів у порівнянні з ліквідаційною процедурою банкрутства, позовним та виконавчим провадженням, зберігає господарський потенціал боржника та дозволяє уникнути значних фінансових втрат, пов'язаних із тривалими судовими процесами та примусовим продажем майна за заниженими цінами;
- щодо формування класів кредиторів та обгрунтованість вимог: розподіл кредиторів на класи здійснено відповідно до вимог КУзПБ, а заявлені грошові вимоги підтверджені належними документами та не викликають заперечень. Такий підхід забезпечує рівність прав кредиторів у межах кожного класу, прозорість процедури та мінімізує ризики оскарження Плану.
- щодо економічної доцільності: реалізація ППР дозволить зберегти підприємство як суб'єкт господарювання, забезпечити погашення заборгованості у більшому обсязі, ніж у разі банкрутства, та сприятиме відновленню економічної стабільності регіону.
Суд погоджується з такими висновками, з огляду на таке.
Згідно ч. 1 ст. 4 Кодексу України з процедур банкрутства виконавчий орган боржника, а щодо державних та комунальних підприємств також орган, уповноважений управляти майном боржника, у межах своїх повноважень зобов'язані своєчасно виявляти та вживати заходів щодо запобігання та реагування у разі настання неплатоспроможності боржника.
Відповідно до ч. 4 ст. 4 Кодексу України з процедур банкрутства виконавчий орган боржника, а у випадках, передбачених законом, - засновники (учасники, акціонери) боржника, власники майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, зобов'язані вживати заходів щодо запобігання неплатоспроможності боржника, у тому числі здійснення позасудового врегулювання боргу, ініціювання процедури превентивної реструктуризації боржника, ініціювання процедури реструктуризації відповідно до Закону України "Про фінансову реструктуризацію" або у випадках, передбачених цим Кодексом, прийняти рішення про звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до визначень, що містяться в ст. 1 КУзПБ банкрутство - визнана господарським судом нездатність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.
Разом з тим, преамбулою Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
На переконання суду процедура превентивної реструктуризації є більш ефективним і вигідним інструментом для задоволення вимог кредиторів у випадку AT "ХТЗ" з огляду на збереження економічної цінності підприємства; можливість поетапного задоволення вимог кредиторів; уникнення довготривалих судових процедур та знецінення активів.
Незважаючи на те, що показники фінансової, господарської, інвестиційної діяльності AT "ХТЗ" свідчать про нестійкий фінансовий стан та загрози втрати економічної самостійності товариства, впровадження заходів ППР призведе до відновлення платоспроможності AT "ХТЗ" та дозволить забезпечити задоволення вимог кредиторів.
Отже, враховуючи вказані положення та здійснивши аналіз інших положень Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку, що насамперед підприємство має вжити заходи для відновлення своєї діяльності та погашення вимог кредиторів на більш вигідних умовах, при цьому, банкрутство, є завершальною стадією, до якої може звернутись підприємство у разі наявності ознак неплатоспроможності та неможливості задовольнити вимоги кредиторів.
Згідно ст. 33-22 КУзПБ господарський суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні плану превентивної реструктуризації, якщо:
1) проведення зборів кредиторів та схвалення плану превентивної реструктуризації відбулися з порушенням вимог, передбачених статтею 33-20 цього Кодексу;
2) порушено принцип рівності кредиторів одного класу, закріплений частиною четвертою статті 33-18 цього Кодексу;
3) планом превентивної реструктуризації передбачено залучення нового фінансування, таке фінансування не є необхідним для виконання плану превентивної реструктуризації та завдає шкоди правам та інтересам залучених кредиторів;
4) план превентивної реструктуризації не відповідає критерію найкращих інтересів кредиторів;
5) наявні очевидні підстави вважати, що план превентивної реструктуризації не має розумної перспективи бути виконаним та запобігти неплатоспроможності або забезпечити життєздатність боржника;
6) боржник надав у плані превентивної реструктуризації недостовірну інформацію.
При цьому пункти 4 і 5 частини першої цієї статті застосовуються господарським судом лише за обґрунтованою заявою залученого кредитора, який голосував проти схвалення плану превентивної реструктуризації, що повинен бути поданий кредитором до суду не пізніше ніж за сім календарних днів до дати заключного засідання господарського суду, на якому розглядається план превентивної реструктуризації.
Частиною 3 заначеної статті Кодексу передбачено, що за відсутності підстав для відмови в затвердженні плану превентивної реструктуризації господарський суд постановляє ухвалу про затвердження плану превентивної реструктуризації. Ухвала про затвердження плану превентивної реструктуризації набирає чинності з моменту її постановлення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що план превентивної реструктуризації акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" відповідає вимогам чинного законодавства, порушень законодавства при його затвердженні, які б вплинули на результати голосування, судом не встановлено.
За таких обставин суд вважає доцільним та справедливим прийняти рішення щодо затвердження наданого суду плану превентивної реструктуризації АТ "ХТЗ" .
Крім того, суд роз'яснює, що відповідно до приписів ст. 33-26 Кодексу України з процедур банкрутства затверджений господарським судом план превентивної реструктуризації є обов'язковим для всіх залучених кредиторів, у тому числі тих, які голосували проти схвалення плану превентивної реструктуризації.
Зміни до плану превентивної реструктуризації вносяться у порядку, встановленому для його затвердження.
Боржник і залучений кредитор шляхом укладення договору можуть змінити свої права і обов'язки, передбачені планом превентивної реструктуризації, зокрема передбачити відстрочення чи розстрочення виконання, якщо така зміна не надає переваги залученому кредитору порівняно з умовами плану превентивної реструктуризації. Копія такого договору надсилається адміністратору превентивної реструктуризації, залученим кредиторам та до суду.
Згідно зі статтею 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Керуючись ст. 1, 33-6, 33-14, 33-15 - 33-22, 33-26 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 86, 233-235 ГПК України, суд
1. Заяву приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" про затвердження плану превентивної реструктуризації від 15.12.2025 - задовольнити.
2. Затвердити план превентивної реструктуризації акціонерного товариства "Харківський тракторний завод", схвалений на зборах кредиторів 15.12.2025, що передбачає строк виконання 3 роки та 3 місяці (тобто, до 17.03.2029 року) з дня його затвердження судом.
3. Затверджений господарським судом план превентивної реструктуризації є обов'язковим для всіх залучених кредиторів, у тому числі тих, які голосували проти схвалення плану превентивної реструктуризації.
4 Скасувати заходи захисту Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод", введені ухвалою суду від 23.07.2025 та від 05.08.2025 у цій справі.
5. Оприлюднити повідомлення про затвердження плану превентивної реструктуризації Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" (код ЄДРПОУ 05750295), із зазначенням найменування боржника, його місцезнаходження, контактні дані, ідентифікаційний код юридичної особи, дату відкриття процедури превентивної реструктуризації, номер справи, найменування господарського суду, у провадженні якого перебуває процедура превентивної реструктуризації, дату затвердження плану превентивної реструктуризації.
6. З дня затвердження судом плану превентивної реструктуризації припиняються повноваження адміністратора превентивної реструктуризації арбітражного керуючого Глеваського Віталія Васильовича.
7. Зобов'язати боржника за результатами виконання плану превентивної реструктуризації подати до господарського суду заяву про затвердження звіту про виконання плану превентивної реструктуризації.
8. Ухвалу направити боржнику, арбітражному керуючому Глеваському В.В., залученим кредиторам (згідно списку, доданого до ППР), органу державногої виконавчої служби (приватному виконавцю), у якого перебуває виконавче провадження на виконанні, державному органу з питань банкрутства.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Оскарження ухвали про затвердження плану превентивної реструктуризації не зупиняє виконання такого плану.
Ухвалу складено та підписано 22.12.2025.
Суддя Міньковський С.В.