Справа № 761/33441/25
Провадження № 3/761/6825/2025
18 серпня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Антонюк М.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, 1224 КУпАП,
15.04.2025 року об 11 год. 40 хв. по вул. О.Теліги, 33/2, в м. Києві водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом ВАЗ 21011, д.н.з. НОМЕР_1 , при перестроюванні не дав дорогу автомобілю марки ВАЗ, д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався праворуч у попутному напрямку, внаслідок чого відбулось зіткнення. При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 10.3 Правил дорожнього руху України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Крім того, 15.04.2025 року об 11 год. 40 хв. по вул. О.Теліги, 33/2, в м. Києві водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом ВАЗ 21011, д.н.з. НОМЕР_1 , скоїв ДТП з автомобілем марки ВАЗ, д.н.з. НОМЕР_2 , та місце пригоди залишив.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. «а» п. 2.10 Правил дорожнього руху України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про дату і час судового розгляду, не з'явився. На адресу Шевченківського районного суду міста Києва надійшло клопотання останнього в якому просить проводити розгляд справи у його відсутність, при цьому зазначив, що вину у вчиненому визнає.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя прийшла до таких висновків.
Адміністративним правопорушенням (проступком) відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення відповідно є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Так, ст. 280 КУпАП закріплює, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з п.п. «;а» 2.10 Правил дорожнього руху у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Статтею 122-4 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
У свою чергу, відповідно до п. 10.3 Правил дорожнього руху у разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися.
Статтею 124 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 КУпАП, підтверджується зібраними матеріалами у їх сукупності, а саме: даними протоколів серії ЕПР1 №409018 та серії ЕПР1 №409026 від 01.08.2025 року, складеними стосовно ОСОБА_1 , схемою місця ДТП від 15.04.2025; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 15.04.2025; даними рапорту інспектора взводу 2 роти 2 батальйону із забезпечення супроводження Департаменту патрульної поліції Тропотяги В. від 15.04.2025; письмовими поясненнями самого ОСОБА_1 від 01.08.2025.
Таким чином, встановлені судом обставини в їх сукупності свідчать про те, що ОСОБА_1 є винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 КУпАП.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП України, якщо справи про адміністративне правопорушення відповідно до цього кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Відтак, враховуючи, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення 15.04.2025, то строк накладення на нього адміністративного стягнення спливає 15.07.2025 року.
Однак, як вбачається із матеріалів провадження стосовно ОСОБА_1 протоколи надійшли до Шевченківського районного суду м. Києва лише 08.08.2025, та передані для розгляду судді Антонюк М.С., тобто після спливу тримісячного строку притягнення винної особи до адміністративної відповідальності.
Так, згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП України провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП України.
Таким чином, враховуючи, що строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 КУпАП сплив, відтак, провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв'язку із закінченням строків накладення на нього адміністративного стягнення.
Керуючись ст. 1, 9, 38, 122-4, 124, 245, п .7 ст. 247, 251, 256, 280 КУпАП, суддя
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 КУпАП, закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Суддя Шевченківського
районного суду міста Києва М.С. Антонюк