Справа № 564/5017/25
23 грудня 2025 року
Костопільський районний суд Рівненської області
в складі головуючого судді Снітчук Р. М.
за участю секретаря Зберун К. Ф.
прокурора Толочика П.І.
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Костопіль матеріали, що надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань управління стратегічних розслідувань в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки с. Минівка Полтавського району Полтавської області, жительки АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 30.10.2007 Костопільським РВ УМВС України в Рівненській області, працюючої лікарем-терапевтом в КНП "Костопільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування" Костопільської міської ради, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи членом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (далі - ЕК ОПФО) у КНП "Костопільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування" Костопільської міської ради (далі КНП "Костопільська БЛІЛ"), згідно підпункту "ґ" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік. Зокрема, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік в термін не пізніше 31 березня 2025 року. Однак, на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік ОСОБА_1 подала лише о 01 год. 43 хв. 01 квітня 2025 року.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 винною себе визнала. При цьому пояснила, що лише у січні 2025 стала членом ЕК ОПФО у КНП "Костопільська БЛІЛ", декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подавала вперше, не знала як правильно її заповнити та подати, вважала, що подала декларацію 31 березня 2025 року о 23 год. 30 хв. У вчиненому розкаялася.
У відповідності до підпункту "ґ" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» члени експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, тобто ОСОБА_1 , будучи членом експертниї команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КПН «Костопільської БЛІЛ» КМР, є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Частиною 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином у ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2024 рік до до 00 год. 00 хв. 31.03.2025.
У ході розгляду матеріалів про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП знайшло своє підтвердження те, що декларацію за 2024 рік нею подано лише о 01 год. 43 хв. 01 квітня 2025 року, тобто поза визначеним законом строком її подання.
Наведене підтверджується: фактичними даними, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення № 487 від 03.12.2025;
повідомленням управління стратегічних розслідувань в Рівненській області про надання інформації від 11.09.2025;
повідмленням КПН «Костопільської БЛІЛ» КМР від 15.09.2025;
назаком КПН «Костопільської БЛІЛ» КМР №329 від 02.12.2024 про визначення переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи та входити до складу експертних команд КПН «Костопільської БЛІЛ»;
переліком лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи та входити до складу експертних команд від 02.12.2024;
наказом КПН «Костопільської БЛІЛ» КМР №48 від 18.02.2025 про визначення переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи та входити до складу експертних команд КПН «Костопільської БЛІЛ»;
переліком лікарів які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи та входити до складу експертних команд від 18.02.2025;
протоколом про ознайомлення голови та членів експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи КПН «Костопільської БЛІЛ» про необхідність подання електронних декларацій ;
декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування типу «охопленої попередній рік» за 2024 рік, поданою 01.04.2025 о 01 год. 43 хв.;
письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 08.10.2025.
Разом із цим, враховуючи конкретні обставини справи, зокрема те, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік ОСОБА_1 подано із запізненням лише на 01 год. 43 хв., характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, щирого каяття, те, що до адміністративної відповідальності притягається вперше, відсутність обставин, які обтяжують її відповідальність, а також шкідливих наслідків її дій, вважаю зазначене адміністративне правопорушення малозначним та вважаю за можливе застосувати до ОСОБА_1 ст. 22 КУпАП, звільнити її від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
На підставі викладеного та керуючись ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 22, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - закрити.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скраги до Рівненського апеляційного суду через Костопільський районний суд Рівненської області.
Суддя: Снітчук Р.М.