Справа № 369/23981/25
Провадження № 1-кс/369/3519/25
23 грудня 2025 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання начальника відділення розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області підполковника поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному проваджені, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025111350000149 від 17.11.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України, -
встановив:
до Києво-Святошинського районного суду Київської області з вказаним клопотанням звернувся начальник відділення розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області підполковник поліції ОСОБА_3 .
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим відділом Бучанського районного управління поліції ГУНП в Київській області за процесуального керівництва Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025111350000149 від 17.11.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, п. 1 ч. 2 ст. 115 КК України.
Так, в ході досудового розслідування встановлено, що 17.11.2025 близько 19 години 15 хвилин ОСОБА_4 перебував у будинку за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , куди в той же час зайшли члени реабілітаційної установи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , яких на територію домоволодіння добровільно впустили батьки ОСОБА_4
17.11.2025 року близько 19 год. 30 хв. ОСОБА_8 , перебуваючи в будинку за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , реалізуючи свій раптово виниклий злочинний умисел, спрямований на умисне протиправне заподіяння смерті ОСОБА_5 , маючи прямий умисел, направлений на протиправне заподіяння смерті іншій особі, тобто посягаючи на найвищу соціальну цінність - життя людини, усвідомлюючи при цьому суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, ножем, який тримав у руці, завдав ножових поранень. Так, ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що нанесення удару ножем у грудну клітину є життєво - небезпечним для життя людини, оскільки там сконцентровані важливі органи життєзабезпечення людини, бажаючи настання невідворотного наслідку у вигляді смерті людини, умисно здійснив удар ножем у ділянку грудної клітини, чим спричинив колото-різане непроникаюче поранення грудної клітини зліва, після цього здійснив удар ножем в область шиї, чим спричинив колото-різане непроникаюче поранення шиї та колото-різане непроникаюче поранення правої кисті ОСОБА_5 .
Встановлено, що того ж дня, тобто 17.11.2025 потерпілий ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , був доставлений до КНП КОР « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , де знаходився на стаціонарному лікуванні у відділенні торакальної хірургії з приводу колото-різаних непроникаючих поранень шиї, грудної клітини зліва, правої кисті. На даний час з метою визначення ступеню тяжкості, механізму, локалізації та давності заподіяння тілесних ушкоджень ОСОБА_5 у кримінальному провадженні виникла необхідність у проведення судово-медичної експертизи, для проведення якої необхідно надати медичну документацію стаціонарного хворого ОСОБА_5 . Вказана медична документація, згідно п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України, відноситься до відомостей, які становлять лікарську таємницю. Відомості про кримінальне провадження № 12025111350000149 від 17.11.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, п.1 ч.2 ст.115 КК України, яке в силу вимог ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином. При цьому, вимоги процесуального закону не встановлюють обмежень щодо застосування тимчасового доступу до речей і документів в залежності від ступеня тяжкості кримінального правопорушення. Вказує, що необхідність застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження обумовлена тим, що вказані документи мають доказове значення у кримінальному провадженні, а отже, отримання доступу до них є необхідним, як з метою встановлення обставин у кримінальному провадженні, та встановлення винних осіб у вчиненні кримінального правопорушення, так і для їх доручення до матеріалів кримінального провадження в якості доказів. Крім того, без наявності інформації, яка міститься у даних документах іншим способом встановити та довести обставини вчинення вказаного кримінального правопорушення неможливо.
На виконання вимог, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 163 КПК України після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя здійснив судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, оскільки слідчий не довів наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
В судове засідання слідчий та особа, у володінні якої знаходяться речі і документи, не з'явилися, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Слідчий у поданому клопотанні просив розглянути справу у його відсутність.
Відповідно до ч., ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 6 ст. 163 КПК України).
Оскільки судом встановлена наявність достатніх підстав вважати, що речі або документи, тимчасовий доступ до яких просить отримати слідчий, перебувають у володінні вказаної юридичної особи, та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та, крім того, встановлено, що відомості, які містяться в цих речах і документах, можуть бути використані як докази та іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 131, 159-163, 166, 309 КПК України, суд
постановив:
клопотання начальника відділення розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області підполковника поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному проваджені, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025111350000149 від 17.11.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України, - задовольнити.
Надати слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні № 12025111350000149 від 17.11.2025, а саме - слідчому СВ ВП № 3 Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 , слідчому СВ ВП № 3 Бучанського РУП ГУНП в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_10 , старшому слідчому СВ ВП № 3 Бучанського РУП ГУНП в Київській області майору поліції ОСОБА_11 , слідчому СВ ВП № 3 Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_12 , слідчому СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_13 та начальнику відділення СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області підполковнику поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю вилучення оригіналів карти стаціонарного хворого на ім'я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та всіх рентгенівських знімків, досліджень КТ, МРТ, тощо (у роздрукованому вигляді чи на електронному носії), які перебувають у володінні КНП КОР « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Термін дії ухвали два місяці з дня постановлення.
Ухвала не може бути оскаржена в апеляційному порядку. Якщо ухвалою слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність, ухвала слідчого судді може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 5 днів з дня її оголошення до Київського апеляційного суду. А якщо ухвала постановлена без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя - ОСОБА_1