Справа № 161/24880/25
Провадження № 3/161/7300/25
18 грудня 2025 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого судді - Пахолюка А.М.,
при секретарі - Шандерик В.В.,
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , -
ч. 1 ст. 212-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Із протоколу №54/24/38-3159 про адміністративне правопорушення від 28 листопада 2025 року, вбачається, що ОСОБА_1 , будучи секретарем централізованої бухгалтерії Камінь-Каширської міської ради та особою відповідальною за ведення військового обліку у зазначеній установі, порушила вимоги «Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію», яка затверджена постановою КМУ від 19.10.2016 року №736 (далі - Інструкція 736), що призвело до розголошення службової інформації у сфері оборони.
Зокрема встановлено, що ОСОБА_1 , для підготовки документів з грифом «Для службового користування» використовувала персональну електронно-обчислювальну машину (ноутбук), яка не призначена для обробки інформації з обмеженим доступом, та не має впровадженої комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю, а її жорсткий магнітний диск та USB - флеш накопичував інформації, що використовується в складі ПЕОМ, не обліковані як «для службового користування».
Так, на вказаній ПЕОМ виявлено файл «Наказ про подання заяв щодо бронювання військовозобов'язаних». Відомості, що містяться в даному файлі, підпадають під п. 4 розділу ІІ Переліку відомостей, що містять службову інформацію, у тому числі з грифом обмеження доступу «Для службового користування», затвердженого розпорядженням Камінь-Каширського міського голови від 16.10.2023 року №150 та становлять службову інформацію у сфері оборони.
Зазначені факти є порушенням вимог пп. 14, 38, 42 Інструкції 736.
Таким чином, ОСОБА_1 недотрималася вимог нормативних актів, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке, передбачена ч. 1 ст. 212-5 КУпАП.
До судового засідання ОСОБА_1 подала заяву, в якій вона просить суд розглянути справу без її присутності, свою вину визнає в повному обсязі.
Суд вважає за можливе слухати справу у відсутності ОСОБА_1 , беручи до уваги вимоги ст. 268 КУпАП, згідно якої ст. 212-5 КУпАП не відноситься до категорії справ, де присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є обов'язковою, суд здійснює розгляд такої справи за відсутності останньої, по наявним матеріалам справи.
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-5 КУпАП, виходячи з наступного.
Диспозиція ч. 1 ст. 212-5 КУпАП передбачає відповідальність за порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, що призвело до розголошення такої інформації.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є секретарем централізованої бухгалтерії Управління гуманітарної політики Камінь-Каширської міської ради.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , вчинивши наведені у протоколі дії, порушила встановлений порядок обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, що призвело до її розголошення перед сторонніми особами (а.с. 1-2).
Враховуючи наведене, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-5 КУпАП повністю доведена матеріалами справи, а саме: протоколом №54/24/38-3159 від 28.11.2025 року, витягом з інформування Управління державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Волинській області від 15.10.2025 року і іншими матеріалами справи.
Таким чином, дослідженими у суді належними і допустимими доказами, повністю підтверджується той факт, що ОСОБА_1 своїми діями, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 212-5 КУпАП.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, а також обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність.
Керуючись ст.ст. 268, 283, 284 КУпАП, на підставі ч. 1 ст. 212-5 КУпАП, суд,-
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-5 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. за наступними реквізитами: рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Луцького міськрайонного суду Пахолюк А.М.