Справа № 632/1871/24
провадження № 1-в/632/210/25
23 грудня 2025 року м. Златопіль
Златопільський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Лозівського РВ № 2 філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області про звільнення від покарання по закінченню іспитового строку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Первомайський Харківської області, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого за вироком Первомайського міськрайонного суду Харківської області від 16 грудня 2024 року за ч. 1 ст. 357, ч. 4 ст. 185, ст. 70 КК України до 05 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 01 рік, -
Вироком Первомайського міськрайонного суду Харківської області від 16 грудня 2024 року ОСОБА_3 засуджена за ч. 1 ст. 357, ч. 4 ст. 185, ст. 70 КК України до 05 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 01 рік, з покладенням на неї обов'язків, передбачених ст. 76 КК України.
Вирок набрав законної сили 16 січня 2025 року.
У поданні Лозівського РВ № 2 філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області ставиться питання про звільнення ОСОБА_3 від призначеного покарання у зв'язку із закінченням іспитового строку. Зазначено, що ОСОБА_3 стала на шлях виправлення та не допускала порушення умов та порядку відбування покарання з випробуванням. Інформація до Лозівського РВ № 2 філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області про притягнення до кримінальної та адміністративної відповідальності від ОВС не надходила. Покарання з випробуванням відбула повністю.
Представник Лозівського РВ № 2 філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області надала суду заяву про розгляд справи без її участі, подання підтримує, наполягає на звільненні від покарання по закінченню іспитового строку ОСОБА_3 .
Прокурор надав суду заяву про розгляд справи без його участі, проти від покарання по закінченню іспитового строку ОСОБА_3 не заперечує.
Засуджена ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, відповідно до ст. 539 КПК України його неявка не перешкоджає розгляду подання.
Згідно з ч. 5 ст. 539 КПК України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов'язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність задоволення подання, з огляду на таке.
За даними довідки УІАП ГУНП в Харківські області, наданої органом пробації до суду, ОСОБА_3 у період іспитового строку не повідомлялось про підозру та він не був засуджений за вчинення інших кримінальних правопорушень. Отже, встановлений засудженій ОСОБА_3 вироком Первомайського міськрайонного суду Харківської області від 16 грудня 2024 року, іспитовий строк закінчився 16 грудня 2025 року.
Згідно з ч. 1 ст. 78 КК України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, звільняється судом від призначеного йому покарання.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 537, 539 КПК України, ч. 1 ст. 78 КК України, суд,
Подання Лозівського РВ № 2 філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області про звільнення від покарання по закінченню іспитового строку ОСОБА_3 - задовольнити.
ОСОБА_3 звільнити від призначеного вироком Первомайського міськрайонного суду Харківської області від 16 грудня 2024 року покарання у виді 05 років позбавлення волі, із застосуванням ст. ст. 75,76 КК України з іспитовим строком на 01 рік, у зв'язку із закінченням іспитового строку.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Харківського апеляційного суду через Златопільський міськрайонний суд Харківської області.
Суддя:ОСОБА_1