СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/10380/25
ун. № 759/23991/25
22 грудня 2025 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Ключник А.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
10.10.2025 року до суду надійшов вказаний позов.
Ухвалою суду від 14.10.2025 р. у справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
18.12.2025 р. до суду від відповідача надійшла заява у якій остання просить надати час для примирення, оскільки вважає, що шлюб можливо зберегти.
За положеннями ст.111 СК України суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.
Відповідно до ч. 7 ст. 240 ЦПК України у справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців.
За таких обставин суд вважає, що сторонам слід надати строк для примирення тривалістю 2 (два) місяці, оскільки таке не суперечитиме моральним засадам суспільства та спрямовано на збереження родини.
Положеннями п. 4 ст. 251, п. 3 ч. 1 ст. 253 ЦПК України встановлено, що суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення, до закінчення цього строку.
На підставі викладеного, керуючись ст. 240, п. 4 ч.1 ст. 251, п. 3 ч.1 ст. 253 ЦПК України, суддя, -
Клопотання відповідача про надання строку на примирення - задовольнити частково.
Надати сторонам строк для примирення тривалістю 2 (два) місяці.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - зупинити до закінчення строку, визначеного для примирення сторін.
Ухвала може бути оскаржена лише в частині зупинення провадження у справі до Київського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали суду.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Ключник А.С.