Справа № 560/21445/25
22 грудня 2025 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Петричкович А.І., розглянувши позовну заяву Військової частини НОМЕР_1 до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Хмельницькій області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) в особі заступника начальника відділу примусового виконання рішень про визнання протиправною та скасування постанови,
Представник Військової частини НОМЕР_1 через систему "Електронний суд" звернувся до суду з позовом до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Хмельницькій області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) в особі заступника начальника відділу примусового виконання рішень про визнання протиправною та скасування постанови.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 287 КАС України, відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Згідно з Постановою державного виконавця від 08.12.2025 ВП № 79760389, органом державної виконавчої служби який її виніс, є Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Хмельницькій області Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України.
При цьому, представник Військової частини НОМЕР_1 зазначає відповідачем Управління забезпечення примусового виконання рішень у Хмельницькій області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) в особі заступника начальника відділу примусового виконання рішень.
Згідно частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Розміри ставок судового збору встановлені статті 4 Закону України "Про судовий збір".
Зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлено судовий збір - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" установлено з 01.01.2025 прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028,00 грн.
Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом майнового характеру, ставка судового збору за який становить 3028,00 грн.
Суд вважає, що клопотання про відстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню, так як позивачем не наведено обставин, які б свідчили про незадовільне (скрутне) матеріальне становище станом на дату звернення до суду з позовною заявою та не подано відповідних доказів цього.
Крім цього, слід зазначити, що Закон України "Про судовий збір", зокрема стаття восьма, наводить умови відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати. Можливість відстрочення сплати судового юридичним особам вказаною статтею не передбачена.
Обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору, не є вказані аргументи і підставою для відстрочення його сплати. Отже, установи мають передбачати у кошторисі, а також виділяти кошти на сплату судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Вказані недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом подання: 1) позовної заяви (та доказів її надіслання відповідачу), в якій зазначено належного відповідача, з врахуванням вимог ч. 3 ст. 287 КАС України; 2) документу про сплату судового збору за позовні вимоги майнового характеру в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір", який складає 3028,00 гривень.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву Військової частини НОМЕР_1 , залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяА.І. Петричкович