Харківський окружний адміністративний суд
61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
22 грудня 2025 року справа №520/11959/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Ніколаєвої Ольги Вікторівни, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи справу
за позовною заявою ОСОБА_1
до ІНФОРМАЦІЯ_1
та ІНФОРМАЦІЯ_2
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі по тексту - відповідач-1), ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі по тексту - відповідач-2) в якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача-1 щодо ігнорування заяви позивача про внесення виправлення (коригування та/або доповнення) відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів (система Оберіг), а саме про виключення позивача з обліку за станом здоров'я;
- зобов'язати відповідача-1 здійснити виправлення (коригування та/або доповнення) відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів (система Оберіг), а саме щодо виключення позивача з обліку за станом здоров'я.
В обґрунтування позовних вимог позивач повідомив, що його визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку. Також у військовому квитку наявний запис про виключення його з військового обліку. Однак, відповідний запис не внесено в систему до Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних, призовників та резервістів, що і стало підставою для звернення до суду.
Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано на розгляд судді Ніколаєвій Ользі Вікторівні.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 22.05.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Цією ж ухвалою відповідачу запропоновано у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття спрощеного провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи, які в ньому наведені або заяву про визнання позову та надати суду докази надіслання (подання) копії відзиву іншим учасникам справи.
Вказану ухвалу суду надіслано судом відповідачу з використанням системи ЄСІТС та доставлено в його електронний кабінет, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа. Однак у встановлений судом строк відповідач відзиву не подав, про причини не подання відзиву суд не повідомив, тому суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 23.06.2025 клопотання ІНФОРМАЦІЯ_1 питання залучення другого відповідача у справі №520/11959/25 - задоволено частково. Залучено до розгляду справи №520/11959/25 у якості другого відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ).
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 23.06.2025 клопотання ІНФОРМАЦІЯ_1 про витребування доказів, необхідних для з'ясування всіх обставин у справі №520/11959/25 - задоволено. Витребувано у ІНФОРМАЦІЯ_2 довідку військово-лікарської комісії (додаток 4 до Положення) №205/40 виданої ІНФОРМАЦІЯ_4 (вих.№7203 від 26.09.2022); направлення ІНФОРМАЦІЯ_4 на проходження медичного огляду ОСОБА_1 ; картку медичного огляду ОСОБА_1 (додаток №13 до Положення); витяг з книги протоколів засідання військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 (відповідно до Положення); медичну та іншу документацію, на підставі якої військово-лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_4 прийнято відповідне рішення щодо придатності до військової служби ОСОБА_1 .
Розглянувши надані сторонами документи, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Харківський окружний адміністративний суд встановив наступне.
Суд встановив, що позивач 26.09.2022 пройшов медичний огляд ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Відповідно до довідки ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_5 від 22.09.2022 №7203, яка наявна в матеріалах справи, позивач визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку на підставі статті 20 графи ІІ розкладу хвороб, графи 7 ТДВ Б.
Позивачем уточнено військово-облікові дані через додаток "Резерв+" та з нього вбачається що позивач є військовозобов'язаним, перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 .
У зв'язку із встановленими розбіжностями позивач письмо звернувся до відповідача-1 із заявою та додатками про виключення позивача з Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, відповідно до довідки ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_5 від 22.09.2022 №7203 про визнання непридатним із зняттям з військового обліку та усунути порушення правил ведення військового обліку, що виявилося у безпідставному поновленні позивача в Реєстрі та включені до переліку осіб, які перебувають у розшуку.
У відповідь на зазначену заяву, відповідач-1 повідомив позивача, що останнім не наданий повний перелік документів, підтверджуючих рішення у довідці ВЛК. Також зазначив, що ним було направлено запит до відповідача-2 про надання необхідної інформації з метою підтвердження винесеного рішення у зазначеній довідці.
Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача-1 щодо невнесення відомостей про виключення з військового обліку позивача до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, позивач звернувся до суду з цією позовною заявою.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон України №2232-Х1І), який діяв станом на 26.09.2022 рік, статтею 1 визначено, що Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Також даною статтею встановлено, що військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Частиною 5 та 6 даної статті встановлено, що від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом. Військовий обов'язок не поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні.
Частиною 10 даної статті визначено, що громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, зобов'язані, зокрема: виконувати військовий обов'язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
Частиною восьмою статті 2 Закону України №2232-ХІІ встановлено, що виконання військового обов ' язку в запасі поля гає в дотриманні військовозобов'язаними порядку і правил військового обліку, проходженні зборів для збереження та вдосконалення знань, навичок і умінь, необхідних для виконання обов'язків військової служби в особливий період.
Статтею 33 Закону України №2232-ХІІ закріплені загальні правила військового обліку, зокрема; - військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів; - військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервісті в ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Частиною першою статті 28 Закону України №2232-XIІ визначено, що запас військовозобов'язаних поділяється на два розряди, що встановлюються залежно від віку військовозобов'язаних.
Частиною четвертою статті 28 Закону України №2232-ХІІ визначено, що граничний вік перебування в запасі другого розряду є граничним віком перебування в запасі, що відповідно до частини 2 даної статті становить - до 60 років.
Статтею 37 Закону України №2232-ХІІ закріплено, хто з громадян України підлягає взяттю на військовий облік, зняттю та виключенню з нього.
Пунктом другим частини першої даної статті визначено, що на військовий облік військовозобов'язаних підлягають громадяни України, зокрема: звільнені з військової служби в запас; військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно- територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання; які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від призову на строкову військову службу; які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.
Відповідно до частини другої статті 37 Закону України №2232-ХІІ громадянам України, взятим на військовий облік, роз'яснюються права та обов'язки, правила військового обліку та відповідальність за порушення цих правил.
Частиною третьою даної статті закріплено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов'язані в семиденний строк стати на військовий облік.
У разі декларування місця проживання особи за декларацією про місце проживання, поданою в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, взяття на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів здійснюється відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки на підставі відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів в електронній формі, надісланих органами реєстрації через Єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ України до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до частини четвертої статті 37 Закону України №2232-ХІІ, у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов'язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України - без дозволу відповідного керівника).
Також частиною п'ята статті 37 Закону України №2232-ХІІ, встановлено, що військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 921, який був чинним на момент проходження позивачем ВЛК (станом на 26.09.2022 та втратив чинність 05.01.2023) (далі - Порядок №921) визначено, зокрема, військовий облік поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, з урахуванням обсягу та деталізації - на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Персонально-якісний військовий облік передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів за задекларованим (зареєстрованим місцем проживання, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально- якісного військового обліку покладається на відповідні ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Пунктом 15 Порядку №921 встановлено, зокрема, військовий облік здійснюється з урахуванням встановленого в Україні порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб, організовується і безпосередньо ведеться державними органами.
Відповідно до пункту 15-1 даного Порядку визначено, зокрема, взяття на військовий облік, зняття з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, відомості про яких наявні в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, здійснюється на підставі відомостей про декларування, зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання осіб в електронній формі, надісланих органами реєстрації через Єдину інформаційну систему МВС до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Пунктом 15-3 даного Порядку визначено, зокрема, у разі звернення призовника, військовозобов'язаного або резервіста до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за новим задекларованим місцем проживання в їх військово-облікових документах проставляються відповідні відмітки про взяття на військовий облік за новим місцем проживання.
Відповідно пункту 18 даного Порядку визначено, що взяттю на військовий облік військовозобов'язаних державними органами, підприємствами, установами та організаціями підлягають, зокрема:
особи, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) або з-за кордону на нове місце проживання;
особи, які досягли граничного віку (27 років) перебування на військовому обліку призовників;
особи, які прибули з тимчасово окупованої території України, після взяття на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб.
У пункті 56 Порядку №921 закріплено, районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема:
організовують та ведуть військовий облік на відповідній території;
здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників і військовозобов'язаних у випадках, передбачених законодавством;
виявляють призовників і військовозобов'язаних, які проживають (перебувають) на відповідній території, проте не перебувають на військовому обліку;
організовують оповіщення призовників і військовозобов'язаних про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, приписки до призовної дільниці, взяття на військовий облік, призначення на воєнний час, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям;
організовують та забезпечують зберігання облікової документації призовників і військовозобов'язаних та персональних даних, які містяться в них;
Персонально-якісний облік призовників і військовозобов'язаних ведеться районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки шляхом обліку персональних та службових даних призовників і військовозобов'язаних, які узагальнюються в особових справах призовників або в облікових картках військовозобов'язаних та реєструються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників і військовозобов'язаних у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки здійснюється за їх особистої присутності. При цьому взяття на військовий облік, зняття або виключення з нього здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України та військово-облікових документів, визначених у пункті 16 цього Порядку.
Про взяття призовників і військовозобов'язаних на військовий облік, зняття та виключення з нього в їх військово-облікових документах проставляються відповідні відмітки.
Додатком 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 921 встановлені Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до пункту 1 даних Правил призовники і військовозобов'язані повинні, зокрема:
перебувати на військовому обліку« за місцем проживання у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України.
Наказом Міністра оборони України 14.08.2008 № 402 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.11.2008 за № 1109/15800) затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, чинне станом на 26.09.2022.
Відповідно до пункту 1.1 глави 1 розділу II Положення № 402, військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги ві йськовослужбовця м.
Відповідно до пункту 1.2 глави 1 розділу II Положення № 402, військово-лікарська експертиза, це, зокрема: визначення ступеня придатності до військової служби, навчання у ВВНЗ, роботи за фахом; установлення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів.
Пункт 2.6.11. глави 2 розділу І Положення № 402 - документи позаштатних ВЛК скріплюються гербовою печаткою військового лікувального, цивільного лікувально-профілактичного закладу, військової частини, при яких ці комісії утворені.
Відповідно до пункту 3.1. глави 3 розділу II Положення № 402, - медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням військового комісара ВЛК військових комісаріатів.
Пунктом 3.6. глави 3 розділу II даного Положення закріплено, - картка обстеження та медичного огляду на солдатів, матросів, сержантів і старшин зберігається у військовому комісаріаті до чергового огляду, а на офіцерів, прапорщиків (мічманів) у їх особових справах - постійно.
Абзац 7 пункту 3.8. глави 3 розділу 11 даного Положення встановлено - Постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.
Відповідно до пункту 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154 (далі - Положення №154) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Пунктом 2 Положення №154 визначено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у своїй діяльності керуються Конституцією та законами України, актами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами та директивами Верховного Головнокомандувача Збройних Сил, Міноборони, Міністра оборони, Головнокомандувача Збройних Сил, Генерального штабу Збройних Сил.
Покладення на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки завдань, не передбачених законодавством, не допускається.
Пунктом 8 Положення №154 визначено, що завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов'язків, зокрема, є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Відповідно до положень пункту 9 Положення №154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема, здійснюють заходи оповіщення та призову громадян (крім військовозобов'язаних та резервістів СБУ та Служби зовнішньої розвідки): на військову службу за призовом осіб офіцерського складу; на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву); на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку).
Також пунктом 11 Положення № 154 визначено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, зокрема: сприяють організації призовними комісіями проведення медичного огляду, обстеження та лікування призовників: організовують з
визначеною періодичністю проведення медичних оглядів та психологічних обстежень військово-лікарськими комісіями військовозобов'язаних і резервістів.
Мобілізаційною директивою Генерального штабу Збройних Сил України від 18.06.2018 № 321/1167/дск затверджено Організаційно-методичні вказівки щодо особливостей ведення військового обліку військовозобов'язаних в органах військового управління, військових частинах та у військових комісаріатах.
Пунктом 9 розділу І Директиви - Р(М)ВК забезпечують ведення військового обліку військовозобов'язаних, які зареєстровані на території району, міста, та несуть відповідальність за повноту, достовірність військового обліку військовозобов'язаних в інтересах своєчасного комплектування військ (сил) особовим складом у мирний час та в особливий період.
На Р(М)ВК покладається, зокрема забезпечення максимального охоплення військовим обліком усіх військовозобов'язаних, які зареєстровані на території, що обслуговується, ведення електронних баз даних щодо військового обліку військовозобов'язаних, які зареєстровані на території, що обслуговується (з впровадженням ITC “Оберіг»), та своєчасне внесення змін до них, своєчасне оформлення взяття військовозобов'язаних на військовий облік і зняття (виключення) їх з військового обліку, направлення військовозобов'язаних для проходження військово-лікарської комісії (далі - ВЛК) для медичного переосвідчення з метою визначення їх придатності до військової служби за станом здоров'я, направлення на медичне переосвідчення військовозобов'язаних, які заявили про зміни у стані здоров'я.
Відповідно до пункту 12 даного розділу - Р(М)ВК ведуть персонально-якісний військовий облік військовозобов'язаних та статистичний за кожну адміністративну одиницю та територію відповідальності в цілому.
Пункт 2.4. розділу III Директиви - для оформлення військово-облікових документів військовозобов'язаних щодо їх взяття або зняття з військового обліку використовуються відповідні штампи (додаток 13).
У підпункті 2.5.3. пункту 2.5 розділу III Директиви зазначено, що для взяття на військовий облік усі військовозобов'язані зобов'язані особисто прибути до Р(М)ВК за місцем проживання та подати заяву на ім'я військового комісара Р(М)ВК про взяття їх на військовий облік (додаток 14) та необхідні документи.
Згідно з підпунктом 2.7.2. пункту 2.7 розділу III підставами для виключення військовозобов'язаних з військового обліку у Р(М)ВК є, зокрема: для військовозобов'язаних, які визнані ВЛК непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, - постанови ВЛК.
У відповідності до підпункту 2.7.3. пункту 2,7 розділу III Директиви - у ході виключення військовозобов'язаних з військового обліку посадові особи Р(М)ВК зобов'язані перевірити підстави для виключення з військового обліку персонально для кожного військовозобов'язаного, які визначені в підпункті 2.7.2 пункту 2.7 розділу III; оформити військово-облікові документи (заповнити відповідний розділ військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов'язаних, підписати у військового комісара РПУЦВК та завірити гербовою печаткою).
У ході виключення з військового обліку військовозобов'язаних, згідно із підпунктом2.7.5. пункту 2.7 розділу III, які визнані ВЛК непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку посадові особи Р(М)ВК, крім заходів, визначених у підпункті 2.7.3 пункту 2.7 розділу III, зобов'язані вилучити постанови ВЛК та долучити їх до справи, яка зберігається встановленим порядком.
Відповідно до зазначених вимог та змісту законодавства, вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_7 , отримавши заяву позивача та додану довідки ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_5 від 22.09.2022 №7203 не має законних підстав та достатньої інформації необхідної для внесення інформації до ІКС «Оберіг» рішення військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 про непридатність ОСОБА_1 до військової служби та виключення з військового обліку.
Суд зазначає, що згідно з вимогами статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень тау спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, протягом розумного строку.
Статтею 6 Кодексу адміністративного судочинства визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина,її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відтак, у спірних правовідносинах відповідач діяв у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також з використанням повноважень з метою, з якою ці повноваження йому надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено), добросовісно та розсудливо.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, норми діючого законодавства, правові позиції Верховного Суду, суд дійшов висновку про те, що позовна заява не підлягає задоволенню.
Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає, що оскільки позовні вимоги є такими, що не підлягають задоволенню, судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 2, 72, 77, 78, 90, 120, 134, 139, 241-246, 258, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі по тексту - відповідач, АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення набирає законної сили у порядку, передбаченому статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає оскарженню у порядку та у строки, визначені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Ольга НІКОЛАЄВА