Справа № 500/5089/25
22 грудня 2025 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Баб'юка П.М., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду із позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому просить:
визнати протиправним та скасувати рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 №51 від 22.08.2025, оформлене у формі повідомлення №15362 від 22.08.2025 про відмову у наданні ОСОБА_1 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію";
зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 прийняти рішення, яким надати ОСОБА_1 відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 працює за основним місцем роботи на музичного мистецтва Пробіжнянського закладу загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів з тижневим навантаженням в розмірі 1 ставки.
12.08.2025 ОСОБА_1 відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560, звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі п.2 ч.3 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", до якої додав необхідні копії відповідних документів на підтвердження наявності підстав для одержання такої відстрочки.
Повідомленням від 22.08.2025 №15368 позивача було проінформовано, що за результатами розгляду заяви, протоколом від 22 серпня 2025 №51 комісія ухвалила рішення про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та про те, що ОСОБА_1 підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на загальних підставах.
Причина відмови: Згідно додатку 5 постанови КМУ 560 від 16.05.2024 року підтверджуючі документи не відповідають вимогам зазначеним в постанові КМУ №560 від 16.05.2024.
Ухвалою судді від 02.09.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.
05.12.2025 до суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник просить відмовити в задоволенні позовних вимог та вказує, що 12 серпня 2025 року позивач звернувся особисто з заявою та доданими документами до голови Комісії з питань надання відстрочок від призову під час мобілізації.
Зазначає, що Комісією в межах повноважень розглянуто заяву та підтвердні документи та за результатами розгляду прийнято рішення про відмову у наданні відстрочки від призову.
Вказує, що позивач був поінформований про вказане рішення комісії шляхом вручення повідомлення від 22.08.2025 № 15368. Відповідач звернувся до членів Комісії, що ухвалили рішення про відмову у наданні відстрочки від призову під час мобілізації позивачу за роз'ясненнями причин та підстав ухвалення такого рішення. Члени комісії надали усне роз'яснення, що вбачають невідповідність поданих документів п. 2 ч. 3 Постанови № 560, в частині оформлення довідки з місця роботи. Зазначили, що довідка з місця роботи позивача підтверджувала його тижневе навантаження у 18 годин (повне навантаження) протягом 2024-2025 навчального року. Однак, довідка датована 11.08.2025, в той час, коли 2024-2025 навчальний рік вже фактично є завершеним.
Зазначає, що за таких обставин, станом на 22.08.2025 позивач є військовозобов'язаним, придатним за станом здоров'я до військової служби, таким, що не користується відстрочкою від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та підлягає призову на військову службу під час мобілізації на загальних підставах.
Вказує, що станом на 25.08.2025 позивач знятий з військового обліку ІНФОРМАЦІЯ_1 як такий, що призваний на військову службу під час мобілізації та зарахований до особового складу військової частини НОМЕР_1 .
Зазначає, що після зарахування до особового складу військової частини позивач набув статусу військовослужбовця.
Вказує, що право на відстрочку повинно бути реалізоване військовозобов'язаним шляхом вчинення ним активних дій та оформлення його у відповідний спосіб уповноваженим органом. При цьому реалізація такого права може бути здійснена лише до моменту набуття ним статусу військовослужбовця.
09.12.2025 до суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій представник вказує, що предметом спірних правовідносин є оскарження позивачем рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 №51 від 22.08.2025 року оформлене у формі повідомлення №15368 від 22.08.2025 про скасування відстрочки від призову під час мобілізації на особливий період ОСОБА_1 на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". При цьому, в межах спірних правовідносин, перевірці підлягає виключно законність прийняття оскаржуваного рішення, в той час як мобілізація позивача не входить до предмету спірних правовідносин.
Зазначає, що водночас, проходження позивачем військової служби не позбавляє його права оскаржити рішення відповідача, прийняте відносно ОСОБА_1 як військовозобов'язаного. Тобто, зміна статусу позивача з військовозобов'язаного на військовослужбовця не призводить до втрати права особи на захист порушених прав, свобод та інтересів та припинення правовідносин з приводу скасування відповідачем відстрочки від призову під час мобілізації на особливий період.
09.12.2025 до суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшли заперечення (на відповідь на відзив), в яких представник вказує, що відстрочка від призову на військову службу надається за рішенням Комісії з питань надання відстрочок, на підставі заяви та підтвердних документів, поданих військовозобов'язаним чи резервістом. Поряд із цим, позивач вимагає зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 ухвалити рішення про надання відстрочки від призову військовослужбовцю.
11.12.2025 до суду від представника позивача надійшла заява, в якій останній зазначає, що у разі обрання позивачем неналежного способу захисту порушеного права, сформованими позовними вимогами про оскарження рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 №51 від 22.08.2025 року оформленого у формі повідомлення №153628 від 22.08.2025 про відмову у наданні ОСОБА_1 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" для належного захисту порушеного права позивача суд вправі вийти за межі позовних вимог та визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо складання та надіслання ОСОБА_1 повідомлення №153628 від 22.08.2025 щодо відмови у наданні відстрочки від призову під час мобілізації на особливий період на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та щодо проведення мобілізаційних заходів.
Інших заяв по суті справи до суду не надходило.
Суд, перевіривши доводи учасників, викладені у заявах по суті справи, письмовими доказами, встановив такі обставини.
Відповідно до записів трудової книжки НОМЕР_2 від 01.09.2012 ОСОБА_1 01.09.2016 призначений на посаду вчителя музичного мистецтва індивідуальної форми навчання в початкових класах, керівника гурткової роботи у Пробіжнянську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.
Згідно з довідкою №51 від 11.08.2025 ОСОБА_1 працює за основним місцем роботи на музичного мистецтва Пробіжнянського закладу загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів з тижневим навантаженням в розмірі 1 ставки.
12.08.2025 ОСОБА_1 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі п.2 ч.3 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". До вказаної заяви позивачем було додано також і вищевказану довідку.
Повідомленням від 22.08.2025 №15368 позивача було проінформовано, результатами розгляду заяви, протоколом від 22 серпня 2025 №51 комісія ухвалила рішення про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та про те, що ОСОБА_1 підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на загальних підставах.
В причинах відмови зазначено: Згідно додатку 5 постанови КМУ 560 від 16.05.2024 року підтверджуючі документи не відповідають вимогам зазначеним в постанові КМУ №560 від 16.05.2024.
Не погоджуючись із таким рішенням, вважаючи його протиправним, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Визначаючись щодо спірних правовідносин, суд виходить з наступного.
Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України Про правовий режим воєнного стану постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому був продовжений та триває на момент виникнення спірних правовідносин.
Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів встановлено Законом України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII (далі - Закон № 3543-XII, в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Згідно з ст. 1 Закону № 3543-XII мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.
Відповідно до положень ст. 23 Закону № 3543-XII визначені категорії громадян, для яких встановлена відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації.
Так, відповідно до п.2 ч. 3 ст. 23 Закону № 3543-XII призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154 затверджено Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - Положення № 154), пунктом 1 якого визначено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються, ліквідуються, реорганізовуються Міноборони.
Згідно з абз. 9 п. 11 Положення № 154 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов'язаних.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі - Порядок № 560), яким, зокрема визначено процедуру надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення.
Відповідно до пунктів 56, 57 Порядку № 560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:
- голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);
- члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).
Згідно з пунктом 58 Порядку № 560 за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (військовозобов'язані СБУ чи розвідувальних органів - голові Комісії в Центральному управлінні або регіональному органі СБУ чи відповідному розвідувальному органі) за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5.
Відповідно до п. 59 Порядку № 560 за наявності технічної можливості відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період може оформлятися та надаватися автоматично у разі створення запиту на її оформлення військовозобов'язаним через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз (банків) даних, які підтверджують, що військовозобов'язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
У разі виявлення шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з іншими державними реєстрами або базами (банками) даних відсутності у військовозобов'язаного законних підстав щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, оформлену автоматично, така відстрочка підлягає автоматичному скасуванню.
Згідно з п. 60 Порядку № 560 комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.
Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.
На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв'язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.
У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6. У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.
До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
У разі виявлення відсутності законних підстав у військовозобов'язаного для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період комісія при територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (комісія Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) скасовує таку відстрочку протягом семи днів з дати виявлення відсутності законних підстав у військовозобов'язаного для відстрочки.
У відповідності до п. 60 Порядку № 560 у разі втрати (зміни) підстав щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період комісія може скасувати (змінити) раніше прийняте нею рішення, про що повідомляється заявнику письмово не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення за формою, визначеною у додатку 10.
Як зазначалося вище, ОСОБА_1 працює за основним місцем роботи на музичного мистецтва Пробіжнянського закладу загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів з тижневим навантаженням в розмірі 1 ставки, що підтверджується довідкою №51 від 11.08.2025.
12.08.2025 ОСОБА_1 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі п.2 ч.3 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". До вказаної заяви позивачем було додано також і вищевказану довідку.
Повідомленням від 22.08.2025 №15368 позивача було проінформовано, результатами розгляду заяви, протоколом від 22 серпня 2025 №51 комісія ухвалила рішення про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та про те, що ОСОБА_1 підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на загальних підставах.
В причинах відмови зазначено: Згідно додатку 5 постанови КМУ 560 від 16.05.2024 року підтверджуючі документи не відповідають вимогам зазначеним в постанові КМУ №560 від 16.05.2024.
У відзиві на позовну заяву відповідачем більш конкретизовано причину відмови та зазначено, що довідка з місця роботи позивача підтверджувала його тижневе навантаження у 18 годин (повне навантаження) протягом 2024-2025 навчального року. Однак, довідка датована 11.08.2025, в той час, коли 2024-2025 навчальний рік вже фактично є завершеним.
Щодо наведеного, то суд зауважує, що додатком 5 постанови КМ України 560 від 16.05.2024 визначено, що для наукових і науково-педагогічних працівників закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь, і педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти за умови, що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки, документами, що підтверджують право на відстрочку є: довідка закладу освіти або наукової установи (організації) про займану посаду за основним місцем роботи та розмір частки ставки під час оплати праці, диплом про науковий ступінь; довідка закладу освіти про займану посаду за основним місцем роботи та розмір частки ставки під час оплати праці.
З аналізу вищенаведеного не вбачається вимог щодо дати видачі довідки, а саме періоду навчального року при її видачі.
Тому суд приходить до переконання, що у спірних правовідносинах відповідачем допущено протиправні дії, які полягають у прийнятті рішення про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, за фактичної наявності у позивача права на відстрочку згідно з п.2 ч. 3 ст. 23 Закону № 3543-XII.
Щодо покликань відповідача про те, що після зарахування до особового складу військової частини позивач набув статусу військовослужбовця, то суд зауважує, що незважаючи на той факт, що після видання наказу про призов позивача на військову службу під час мобілізації, такий наказ вичерпав свою дію, проте позивач не позбавлений права в судовому порядку оскаржити індивідуальний акт суб'єкта владних повноважень, який безпосередньо стосується його прав, свобод та законних інтересів.
В даному випадку, захисту підлягає фактично порушене право особи в публічно-правових відносинах із суб'єктом владних повноважень при здійсненні ним визначених чинним законодавством владних управлінських функцій, а саме розгляду відповідачем заяви позивача та доданих до неї документів щодо надання відстрочки.
Тому, з урахуванням наведеного, слід визнати протиправним та скасувати рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 №51 від 22.08.2025 про відмову у наданні ОСОБА_1 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Що стосується позовних вимог зобов'язального характеру суд зазначає, що у спірних правовідносинах відсутні правові підстави для зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 прийняти рішення, яким надати позивачу відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", оскільки позивач після мобілізації набув статусу військовослужбовця.
За вказаних підстав суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
При цьому, спір щодо правомірності мобілізації позивача та зарахування до списків військової частини не може бути вирішений в межах даного судового провадження, оскільки зміна одночасно підстав та предмету позову не допускається в силу вимог ч.1 ст.47 КАС України. Крім цього, для зміни предмету позову позивачем пропущено встановлений строк (30 днів з дня відкриття провадження у справі). З аналогічних підстав суд не може вийти за межі позовних вимог в даному випадку. Таким чином, за вирішенням такого спору в судовому порядку позивачу слід звернутись з окремим позовом до суду.
Відповідно до ч.3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
У зв'язку із частковим задоволенням позову, суд стягує на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача сплачений судовий збір пропорційно задоволеним позовним вимогам.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 №51 від 22.08.2025 про відмову у наданні ОСОБА_1 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 484 (чотириста вісімдесят чотири) грн 48 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено 22 грудня 2025 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 );
відповідач:
- ІНФОРМАЦІЯ_2 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ).
Головуючий суддя Баб'юк П.М.