Ухвала від 19.12.2025 по справі 910/15752/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відмову у видачі судового наказу

м. Київ

19.12.2025Справа № 910/15752/25

Господарський суд міста Києва у складі судді Пукаса А. Ю., розглянувши заяву Державного підприємства «Готельний комплекс «Національний» Управління справами апарату Верховної ради України

до Товариства з обмеженою відповідальністю « 202Ф.Альтернатива»

про видачу судового наказу

без виклику представників учасників процесу,

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Готельний комплекс «Національний» Управління справами апарату Верховної ради України (далі за текстом -Заявник) звернулось до Господарського суду міста Києва із заявою про видачу судового наказу щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю « 202Ф.Альтернатива» (далі за текстом - ТОВ « 202Ф.Альтернатива», Боржник) заборгованості за договором оренди нерухомого майна, що належить до державної власності № 14 від 26.03.2024 та договором № 6 про відшкодування витрат балансоутримувача на утримування орендованого майна (у тому числі місць загального користування та прибудинкової території) та надання комунальних послуг орендарю від 26.03.2024 в загальному розмірі 104 039, 91 грн.

Дослідивши матеріали поданої заяви, суд дійшов висновку про необхідність відмови у видачі судового наказу, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 148 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 150 ГПК України у заяві про видачу судового наказу повинно бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника.

Як вбачається із поданої заяви Заявником визначено Боржника - «202Ф.Альтернатива» (код ЄДРПОУ 45231493) з адресою місцезнаходження 01054, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, буд. 29/2.

Водночас, як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом 45231493 міститься інша юридична особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Арктівус» з адресою місцезнаходження: 40030, Сумська обл., м. Суми, вул. Іллінська, буд. 49.

Згідно пункту 1 частини 1 статті 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу.

З огляду на викладене вище, суд дійшов висновку, що подана заява не відповідає вимогам пункту 2 частини 2 статті 150 ГПК України у зв'язку з чим суд відмовляє у видачі судового наказу.

Відповідно до частини 2 статті 152 ГПК України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.

Статтею 153 ГПК України передбачено, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктом 1, 2, 8, 9 частини 1 статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.

Керуючись статтями 148, 150, пунктом 1 частини 1 статті 152, статтями 153, 154, 234, 235 та 240 ГПК України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

Відмовити Державному підприємству «Готельний комплекс «Національний» Управління справами апарату Верховної ради України у видачі судового наказу.

Ухвала набрала законної сили 19.12.2025 та може бути оскаржена протягом десяти днів з моменту її підписання до Північного апеляційного господарського суду.

Повний текст ухвали підписано: 19.12.2025

Суддя Антон ПУКАС

Попередній документ
132784955
Наступний документ
132784957
Інформація про рішення:
№ рішення: 132784956
№ справи: 910/15752/25
Дата рішення: 19.12.2025
Дата публікації: 24.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (17.12.2025)
Дата надходження: 17.12.2025
Предмет позову: видачу судового наказу про стягнення 104 039,91 грн