Справа № 446/2434/25
Провадження № 3/446/1160/25
19.12.2025 м.Кам'янка-Бузька
Суддя Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області Котормус Т. І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Головного управління ДПС України Головного управління ДПС у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянку України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , директора ТОВ «Сімбо Капітал»,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
ОСОБА_1 , працюючи директором ТОВ Сімбо Капітал порушила порядок ведення податкового обліку, що призвело до відмови у бюджетному відшкодуванні за серпень 2025, завищені суми від'ємного значення, що зараховується у зменшення суми податковогоборгу за серпень 2025, завищено суми від'ємного значення з ПДВ за серпень 2025.
Такими діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибула, однак через канцелярію суду подала заяву в якій просить справу розглядати без її участі.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Як видно з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №981, протокол №011380 від 14.10.2025, складеним вголовним державним інспектором ГУ ДПС у Львівській області Кравець О.В. про те, що ОСОБА_1 , працюючи директором ТОВ Сімбо Капітал порушила порядок ведення податкового обліку, що призвело до відмови у бюджетному відшкодуванні за серпень 2025, завищені суми від'ємного значення, що зараховується у зменшення суми податковогоборгу за серпень 2025, завищено суми від'ємного значення з ПДВ за серпень 2025.
Вказане правопорушення підтверджується також доданими до матеріалів справи доказами, а саме: витягом з акту від 14.10.2025 № №47173/13-01-07-05/41767017.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП - порушення порядку ведення податкового обліку.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Триваюче порушення виражається у триваючому, довгостроковому і безперервному невиконанні обов'язків, за недотримання яких встановлена адміністративна відповідальність, тобто триваюче правопорушення, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюється потім безперервно шляхом невиконання обов'язку.
Так, відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП передбачена за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Оскільки порушення порядку ведення податкового обліку у зв'язку з неналежним веденням обліку доходів та витрат відбувається в конкретному податковому періоді, то воно вважається скоєним у момент складання та подання відповідальною за ведення фінансово-господарської діяльності особою податкової звітності за відповідний період. Якщо в наступному періоді дана особа знову неправильно веде облік доходів та витрат і, як результат, неправильно складає податкову звітність це вже вважається новим правопорушенням.
Пунктом 7 статті 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Суд зазначає, що інкриміновані особі порушення пов'язані з конкретними податковими (звітними) періодами - серпень 2025 року, а відтак мають разовий, а не триваючий характер, оскільки завершуються у момент подання відповідної податкової звітності за відповідний період, що узгоджується з усталеною судовою практикою у справах про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
За таких обставин перебіг строку накладення адміністративного стягнення щодо кожного з наведених епізодів розпочинається з дати завершення відповідного звітного періоду, а не з моменту їх виявлення контролюючим органом.
З огляду на те, що протокол про адміністративне правопорушення складено 14.10.2025, суд дійшов висновку, що на момент його складення та на момент розгляду справи строки накладення адміністративного стягнення щодо порушень пов'язаних з конкретними податковими (звітними) періодами - серпень 2025 року закінчилися, у зв'язку з чим провадження у справі підлягає закриттю.
Оскільки адміністративне стягнення на правопорушника не накладається, тому судовий збір до стягнення з нього не підлягає.
Керуючись ст.38, ст.163-1, п.7 ст.247, ст.268, 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП та провадження в справі про адміністративні правопорушення закрити в зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Суддя Т.І.Котормус