Справа № 375/2162/25
Провадження №3/375/1324/25
10 листопада 2025 року селище Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Штифорук Оксана Вікторівна, розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли від командира батальйону № 2 полку патрульної поліції в місті Біла Церква та Білоцерківському районі Управління патрульної поліції у Київській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 5 статті 126 та частиною 2 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
11.08.2025 року об 01 год 35 хв в с. Синява, вул. Зарічна, 6 ОСОБА_1 керувала транспортним засобом Audi 100 з державним номерним знаком НОМЕР_1 не маючи посвідчення водія відповідної категорії та не отримувала його, впри цьому вчинила дане правопорушення повторно протягом року, постанова ЕНА 3954811 від 28.11.2025 року, чим порушила п. 2.1.а, правил дорожньог оруху України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Вона же, 01 год 35 хв в с. Синява, вул. Зарічна, 6 керувала транспортним засобом Audi 100 з державним номерним знаком НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд проводився у встановленому законодавством порядку на місці зупинки транспортого засобу зі згоди водія за допомогою газоаналізатора ALCOTEST ARND 0045, результат огляду позитивний 2,17 % проміле , від проходження огляду в найближчому мед.закладі у лікаря нарколога ОСОБА_1 відмовилася. Правопорушення вчинене повторно протягом року постановою Рокитнянського районного суду №3/375/397/25 від 17.06.2025 року, чим порушила вимоги п. 2.9 "а" Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 130 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 будучи належним чином повідомленим про дату, місце та час розгляду справи, не прибув.
Відповідно до ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце та час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Суд, виходячи з вище зазначених правових норм, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, вважає за можливе провести розгляд справи у його відсутність.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, підтверджується належними та допустимими доказами, наявними в матеріалах справ передбачених ч. 5 ст.126КУпАП та ч. 2 ст. 130 КУпАП, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 419163 від 11.08.2025; постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕПР1 № 419163 від 11.08.2025; копією протоколу про адміністративне правопорушення ЕПР1 № 419179 від 11.08.2025 року; довідкою щодо кваліфікації адміністративного правопорушення; довідкою щодо наявності посвідчення водія; витягом з бази АРМОР; копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА № 3954811 від 28.01.2025 року; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 11.08.2025; копією акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів; копією роздруківки чеку Драгер; рапортом поліцейського взводу № 2 роти № 2 батальйону № 2 ППП в м. Біла Церква та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП старшого сержанта поліції Тимощука О.І. від 11.08.2025; диском з відеозаписом зафіксованим на нагрудну бодікамеру працівниками поліції;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 419179 від 11.08.2025; постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕПР1 № 419179 від 11.08.2025; копією протоколу про адміністративне правопорушення ЕПР1 № 419163 від 11.08.2025 року; довідкою щодо наявності посвідчення водія; довідкою щодо кваліфікації адміністративного правопорушення; витягом з бази АРМОР; копією постанови Рокитнянського районного суду від 17.06.2025 року; копією постанови Київського апеляційнго суду від 11.07.2025; витягом з бази АРМОР; копією постанови Рокитнянського районного суду від 03.04.2025 року; листом ЕНП "Рокитнянська БЛ" № 913 від 01.05.2025 року; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 11.08.2025; актом огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів; роздруківкою чеку Драгер; рапортом поліцейського взводу № 2 роти № 2 батальйону № 2 ППП в м. Біла Церква та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП старшого сержанта поліції Тимощука О.І. від 11.08.2025; диском з відеозаписом зафіксованим на нагрудну бодікамеру працівниками поліції.
Перевіркою матеріалів також не встановлено порушень при складанні протоколів про адміністративні правопорушення, оскільки дії особи, уповноваженої на складання адміністративного протоколу, відповідають вимогам ст. 266 КУпАП.
Враховуючи все вище зазначене, суд вважає, що в діях водія ОСОБА_1 вбачаються порушення ПДР, які були зафіксовані в протоколах про адміністративне правопорушення, і наявний склад правопорушень, передбачених ч. 2 ст.130 та ч. 5 ст.126 КУпАП.
На підставі викладеного, суддя доходить до переконання про доведеність вини у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.130 КУпАП та ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Згідно зі статтею 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Санкція ч. 2 ст.130 КУпАП передбачає покарання для водіїв у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Згідно п. 2.9."а" Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин. Відповідальність за порушення зазначеної вимоги ПДР України передбачена ст.130 КУпАП.
Санкція ч. 5 ст.126 КУпАП передбачає покарання для водіїв у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Згідно п. 2.1."а" водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суддя враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, ступінь вини, наявність обставини, що пом'якшує відповідальність, наявність обставини, що обтяжує його відповідальність та з урахуванням того, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобіганню вчинення нових правопорушень як самою особою, яка притягається до адміністратвиної відповідальності, так і іншими особами, суддя дійшла висновку, що з метою виховання ОСОБА_1 та запобігання вчиненню ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є застосування до нього адміністративного стягнення в межах санкції частини 5 статті 126 КУпАП у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п'ять років.
У відповідності до вимог статті 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 124, ч.1 ст.130, 283, 284, 307, 308 Кодексу Українипро адміністративніправопорушення та п.5 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір, суддя -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.130 КУпАП та ч. 5 ст. 126 КУпАП, та піддати її адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід держави (Рахунок отримувача: UA488999980313030149000010001; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989; код класифікації доходів бюджету: 21081300) у розмірі 2 400 (дві тисячі чотириста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 (п'ять) років.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, штраф у подвійному розмірі в сумі 81 600 (вісімдесят одна тисяча шістсот) гривень 00 копійок, відповідно до статті 308 Кодеску України про адміністративні правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, в дохід держави (рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області.
Суддя Оксана ШТИФОРУК
Постанова суду набирає законної сили ____________________________
Постанову може бути пред'явлено до виконання до ______________________