Справа №385/2042/25
Провадження № 2-о/385/81/25
про залишення заяви без руху
22.12.2025 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді - Гришака А.М.,
з участю секретаря судового засідання - Зеленко О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: орган опіки та піклування Гайворонської міської ради Кіровоградської області, Міністерство оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 про встановлення факту перебування на утриманні, -
16.12.2025 року через систему «Електронний суд» адвокат Савранчук С.Л., який діє в інтересах ОСОБА_1 , звернувся до суду заявою про встановлення факту перебування на утриманні дітей.
Заявник просить суд встановити факт, що неповнолітні діти: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_5 , знаходяться на утриманні ОСОБА_1
19.12.2025 року ухвалою Гайворонського районного суду Кіровоградської області відкрито провадження у даній справі за правилами окремого провадження.
Частиною третьою статті 294 ЦПК України передбачено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Суд зазначає, що заявник звернувся до суду з заявою про встановлення факту перебування на утриманні дітей через електронний кабінет підсистеми ЄСІТС «Електронний суд», однак на виконання вимог ч. 1 ст. 177 ЦПК України, не надав докази надсилання Органу опіки та піклування Гайворонської міської ради Кіровоградської області копій поданих до суду документів.
Згідно ч. 11 ст. 187 ЦПК України, суддя встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали суду.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити вказану заяву без руху відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України, як таку, що не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Враховуючи вищевикладене, заявнику необхідно у визначений суддею строк надати до суду докази надсилання Органу опіки та піклування Гайворонської міської ради Кіровоградської області копій поданих до суду документів.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 175, 187 ЦПК України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: орган опіки та піклування Гайворонської міської ради Кіровоградської області, Міністерство оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 про встановлення факту перебування на утриманні - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків терміном п'ять днів з дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху.
Роз'яснити заявнику, що у разі невиконання цієї ухвали у встановлений строк, заява буде вважатися неподаною та буде повернута без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Суддя: А. М. ГРИШАК