Постанова від 22.12.2025 по справі 932/18772/25

932/18772/25

3/932/4650/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра Клепка Л.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 , за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:

Згідно протоколу ВАД № 068426 від 11.11.2025, 11 листопада 2025 о 06.30 год. за адресою: м. Дніпро, вул. Данила Нечая,12 ОСОБА_1 виражався нецензурною лайкою у громадському місці біля дитячого майданчика, чіплявся до працівників поліції та порушував громадський порядок і спокій громадян, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.

ОСОБА_1 , будучи повідомленим про дату і час судового розгляду, в судове засідання не з'явився, клопотання про відкладення судового розгляду суду не надав, з огляду на що суд вважає за можливе з врахуванням вимог ст.268 КУпАП розглянути справу у його відсутність на підставі наявних у ній доказів.

Надавши оцінку протоколу, суд дійшов висновку про закриття провадження у справі, виходячи з такого.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно з положеннями ст.280 КУпАПсуд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до вимог ч.1 ст.251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно диспозиції ст.173 КУпАП дрібним хуліганством визнається нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок. Тобто, об'єктом правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, є суспільні відносини у сфері громадського порядку. Для кваліфікації дій особи за цією статтею встановлення хуліганського мотиву є обов'язковим.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів. Орган, уповноважений на складання протоколу, повинен довести вину особи належними та допустимими доказами, які б не залишали жодних розумних сумнівів щодо доведеності вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, а лише фіксує обставини вчиненого правопорушення, які повинні бути підтверджені долученими до протоколу доказами.

Натомість, крім протоколу, будь-яких інших доказів на підтвердження вчинення ОСОБА_1 дрібного хуліганства суду не надано. Пояснень у ОСОБА_1 працівниками поліції не відбиралося, свідки не залучалися. Очевидців правопорушення не встановлено, відео фіксації обставин адміністративного правопорушення також до протоколу не додано, що не дозволяє суду перевірити зазначені у протоколі обставини.

Згідно ст.62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях.

Стандарт доведення вини поза розумним сумнівом означає, що сукупність обставин справи, встановлена під час судового розгляду, виключає будь-яке інше розумне пояснення події, яка є предметом судового розгляду, крім того, що правопорушення було вчинено і особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, є винною у вчиненні адміністративного правопорушення.

Поза розумним сумнівом має бути доведений кожний з елементів, які є важливими для правової кваліфікації діяння: як тих, що утворюють об'єктивну сторону діяння, так і тих, що визначають його суб'єктивну сторону.

Оскільки належних та допустимих доказів на підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, суду не надано, а сам суд позбавлений можливості виходити за межі змісту протоколу з метою відшукання доказів вини, провадження відносно нього підлягає закриттю на підставі пункту 1 ст.247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. 247, 251, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Дніпра протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Л.І. Клепка