Справа № 451/2095/25
Провадження № 3/451/962/25
іменем України
22 грудня 2025 року місто Радехів
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Патинок О.П. розглянувши об'єднані матеріали, які надійшли з Відділення поліції №1 Шептицького РВП ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, із середньою освітою, не одруженого, працюючого, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , який останній раз притягався до адміністративної відповідальності постановою судді Радехівського районного суду Львівської області від 23.10.2025 за ч. 2 ст. 187 КУпАП,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП,
із участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , якому роз'яснено права передбачені ст. 268 КУпАП,
встановив:
Обставини справи, які встановив суд
ОСОБА_1 , який протягом року притягався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП, останній раз згідно постанови судді Радехівського районного суду Львівської області від 23.10.2025, щодо якого згідно ухвали Радехівського районного суду Львівської області від 18.11.2025 продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 місяців з визначеними обмеженнями, а саме: заборони виходу з помешкання в АДРЕСА_1 в період з 22 год. до 06 год., з'являтися на реєстрацію кожну п'ятницю місяця до 11 год 00 хв у ВП №1 Шептицького РВП ГУНП у Львівській області - 29.11.2025 близько 23 год. 40 хв. в АДРЕСА_1 був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Такими діями, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 - 05.12.2025 близько 23 год. 22 хв. в АДРЕСА_1 був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Такими діями, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 - 05.12.2025 до 11 год.00 хв. будучи достовірно обізнаним не з'явився на реєстрацію у ВП №1 Шептицького РВП ГУНП у Львівській області, що в м. Радехів, вул. Львівська, 9, Шептицького району Львівської області, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Такими діями, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 - 11.12.2025 близько 22 год. 13 хв. в АДРЕСА_1 був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Такими діями, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Позиція особи, яка притягається до адміністративної відповідальності
На розгляд матеріалів справи про адміністративні правопорушення в суді правопорушник з'явився, свою вину у вчинених правопорушеннях визнав, просив суворо не карати, погодився із обставинами, які викладені в протоколах про адміністративне правопорушення, серії ВАД №991024, ВАД №991004, ВАД №991025, ВАД №991005 від 18.12.2025.
Докази, подані особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення:
- протокол про адміністративне правопорушення, серії ВАД №991024 від 18.12.2025, з якого видно, що ОСОБА_1 - 29.11.2025 близько 23 год. 40 хв. в АДРЕСА_1 був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду. Такими діями, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП;
- протокол про адміністративне правопорушення, серії ВАД №991004 від 18.12.2025, з якого видно, що ОСОБА_1 - 05.12.2025 близько 23 год. 22 хв. в АДРЕСА_1 був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду. Такими діями, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП;
- протокол про адміністративне правопорушення, серії ВАД №991025 від 18.12.2025, з якого видно, що ОСОБА_1 - 05.12.2025 до 11 год.00 хв. будучи достовірно обізнаним не з'явився на реєстрацію у ВП №1 Шептицького РВП ГУНП у Львівській області, що в м. Радехів, вул. Львівська, 9, Шептицького району Львівської області, чим порушив правила адміністративного нагляду .Такими діями, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП;
- протокол про адміністративне правопорушення, серії ВАД №991005 від 18.12.2025, з якого видно, що ОСОБА_1 - 11.12.2025 близько 22 год. 13 хв. в АДРЕСА_1 був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду. Такими діями, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП;
- рапорти ст.інспектора ВнП №1 Шептицького РВП ГУНП у Львівській області Марко А.І. від 30.11.2025, 05.12.2025 та від 11.12.2025, по суті адміністративного правопорушення;
-рапорт ДОП СП ВП №1 Шептицького РВП ГУНП у Львівській області О.Шевчук від 05.12.2025 по суті адміністративного правопорушення;
- копія ухвали Радехівського районного суду Львівської області від 18.11.2025, з якої видно, що ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 місяців з визначеними обмеженнями;
- копія реєстраційного листка на громадянина ОСОБА_1 , з якого видно, що 05.12.2025 не з'явився для реєстрації в ВП №1 Шептицького РВП ГУНП у Львівській області;
- письмові пояснення ОСОБА_1 від 18.12.2025, згідно з яких останній вину у вчинених правопорушення визнає та погоджується, що порушив правила адміністративного нагляду.
Оцінка суду доказів та норми права, які суд застосував відповідно до встановлених обставин у справі.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , з'ясувавши дійсні обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суддя встановив наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина 2 статті 187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за повторне протягом року після накладення адміністративного стягнення порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
На підставі фактичних даних, які встановлені дослідженими та перевіреними в ході розгляду справи доказами, суд встановив наявність адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, та винуватість ОСОБА_1 в їх вчиненні.
Відтак, всебічно, повно та об'єктивно з'ясувавши обставини справи в їх сукупності, дослідивши та оцінивши зібрані докази, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, - як порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно з ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про застосування адміністративного стягнення до ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, суд бере до уваги характер та обставини вчинення цього правопорушень, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, зокрема, що ОСОБА_1 працює, щире розкаяння винного, як обставину, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, а тому ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню у виді штрафу.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму.
Керуючись ст. 36, 283 КУпАП, суддя,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, та з врахуванням ч. 2 ст. 36 КУпАП застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень, які необхідно сплатити за реквізитами: Одержувач: УКуРадех.р/Радехівський р-н/21081100, Код отримувача: (ЄДРПОУ): 38008294, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку (IBAN): UA888999980313030106000013847, КПН: 21081100, МФО: 899998, Призначення платежу: Штраф про адміністративне правопорушення в Радехівській ОТГ.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у сумі 605,60 (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок), який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача ЄДРПОУ - 37993783; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) - 899998; Рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; Код класифікації доході бюджету - 22030106), Призначення платежу - Судовий збір.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом та відповідно до вимог ст. 308 цього Кодексу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Радехівський районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених ч.5ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено.
СуддяО. Патинок