Справа № 405/5362/25
Провадження №3/405/1552/25
21 жовтня 2025 року Суддя Подільського районного суду міста Кропивницького Іванова Л.А. розглянувши об'єднані матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління патрульної поліції в Кіровоградській області ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ст.ст.122-4, 124 та ч.2 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Подільського районного суду міста Кропивницького з Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції надійшли протоколи про адміністративне правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 серії ЕПР1 №429003 від 20.08.2025 року про притягнення останнього до адміністративної відповідальності за ст.122-4 КУпАП, серії ЕПР1 №428989 від 20.08.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАПта серії ЕПР1 №429012 від 20.08.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.130 КУпАП.
Постановою Подільського районного суду міста Кропивницького від 01 вересня 2025 року вищевказані матеріали справ про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.122-4, ст.124, ч.2 ст.130 КУпАП об'єднано в одне провадження. Присвоєно об'єднаному провадженню номер № 405/5362/25, номер провадження 3/405/1552/25.
Зі змісту зазначених протоколів вбачається, що 20 серпня 2025 року о 13:08 год. в м. Кропивницькому по вул. Кропивницького, 10, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом «Chevrolet Aveo», державний номерний знак НОМЕР_2 з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів). Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою спеціального технічного приладу «Drager Alcotest 6820» та від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння в закладі охорони здоров'я, - відмовився, дане правопорушення вчинене повторно протягом року, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст.130 КУпАП.
На підставі ст.266 КУпАП водія відсторонено від керування транспортним засобом.
Крім того, 20 серпня 2025 року о 13:08 год. в м. Кропивницькому по вул. Кропивницького, 10, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «Chevrolet Aveo», державний номерний знак НОМЕР_2 , не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції та скоїв зіткнення з транспортним засобом - автомобілем «TESLA MODEL 3», державний номерний знак НОМЕР_3 , який зупинився перед пішохідним переходом, щоб пропустити пішохода, в результаті чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив п.12.1, п.13.1 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.
Орім того, 20 серпня 2025 року о 13:08 год. в м. Кропивницькому по вул. Кропивницького, 10, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «Chevrolet Aveo», державний номерний знак НОМЕР_2 , в порушення вимог п.13.1 Правил дорожнього руху допустив ДТП, після чого місце події залишив. Для встановлення обставин події було проведено ряд поліцейських заходів, чим порушив п.2.10 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений шляхом направлення SMS- повідомлення зі змістом судової повістки, та шляхом направлення судової повістки за адресою проживання, про причини неявки суду не відомо, будь - яких заяв та клопотань до суду не подано.
Потерпіла ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, про день, час та місце розгляду справи була повідомлена судом належним чином шляхом направлення SMS- повідомлення зі змістом судової повістки, що підтверджується довідкою про доставку повідомлення у додатку «Viber» 01.10.2025 року об 11:21 год., про причини неявки суду не відомо.
Враховуючи обізнаність ОСОБА_1 щодо складання відносно нього протоколів про адміністративне правопорушення та їх наступний судовий розгляд, беручи до уваги його небажання скористатися, зокрема, правом участі у судовому розгляді справи, враховуючи відсутність обставин, які б свідчили про необхідність обов'язкової явки ОСОБА_1 в судовому засіданні, суд, з урахуванням положень ч.2 ст.268 КУпАП, в яких наведено виключний перелік адміністративних правопорушень, передбачених відповідними статтями КУпАП, при розгляді справ за якими присутність особи, що притягається до адміністративної відповідальності є обов'язковою, приймаючи до уваги відсутність вимог щодо обов'язкової участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за ст.ст.122-4, 124 та ч.2 ст.130 КУпАП, дійшов висновку про розгляд даної справи за відсутності особи, що притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо, так і в їх сукупності, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.122-4 124, ч.2 ст.130 КУпАП, що підтверджується наступними доказами:
-протоколами про адміністративне правопорушення серіїЕПР1 №428989 від 20 серпня 2025 року та серії ЕПР1 №429003 від 20 серпня 2025 року, якими зафіксовано, що 20 серпня 2025 року о 13:08 год. в м. Кропивницькому по вул. Кропивницького, 10, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «Chevrolet Aveo», державний номерний знак НОМЕР_2 , не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції та скоїв зіткнення з транспортним засобом - автомобілем «TESLA MODEL 3», державний номерний знак НОМЕР_3 , який зупинився перед пішохідним переходом, щоб пропустити пішохода, в результаті чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, після чого місце ДТП водій ОСОБА_1 залишив;
-схемою місця дорожньо-транспортної пригоди від 20 серпня 2025 року, якою підтверджується місце розташування транспортного засобу «TESLA MODEL 3», державний номерний знак НОМЕР_3 , напрямок руху та місце зіткнення, а також зафіксовано перелік видимих (зовнішніх) пошкоджень транспортного засобу «TESLA MODEL 3», державний номерний знак НОМЕР_3 ;
-письмовими поясненнями свідка ОСОБА_3 від 20 серпня 2025 року, за якими 20 серпня 2025 року приблизно о 14 год. 17 хв. в м. Кропивницькому він керував своїм транспортним засобом, та на перехресті вул. Кропивницького та вул. Колодязна побачив два транспортні засоби, які перебували на перехресті з увімкненими аварійними сигналами, а водії перебували на вулиці, та після того, як він зупинився, водій транспортного засобу «Chevrolet», д.н.з. НОМЕР_2 , помаранчевого кольору поспіхом сів в транспортний засіб та почав тікати, залишивши іншого водія. Запитавши у водія, що сталося, остання повідомила, що інший водій вчинив ДТП з її транспортним засобом, після чого, він почав слідувати за авто, яке зникло з місця пригоди та наздогнав його біля ринку на вул. Полтавській, при цьому водій поводив себе весь час агресивно;
-письмовими поясненнями потерпілої ОСОБА_2 від 20 серпня 2025 року, за якими 20 серпня 2025 року приблизно о 13:08 год. за адресою: м. Кропивницький, вул. Кропивницького, 10, вона керувала належним їй транспортним засобом «TESLA MODEL 3», державний номерний знак НОМЕР_3 , зупинилася перед пішохідним переходом, щоб надати рух пішоходу, та в цей час відчула удар в задню частину транспортного засобу. Після чого, вийшовши з салону автомобіля, побачила транспортний засіб «Chevrolet Aveo», державний номерний знак НОМЕР_2 , з якого вийшов водій, глянув на неї, сів назад за кермо свого автомобіля та поїхав з місця ДТП;
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №429012 від 20 серпня 2025 року, яким зафіксовано, що 20 серпня 2025 року о 13:08 год. в м. Кропивницькому по вул. Кропивницького, 10, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом «Chevrolet Aveo», державний номерний знак НОМЕР_2 з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів). Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою спеціального технічного приладу «Drager Alcotest 6820» та від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння в закладі охорони здоров'я, - відмовився, дане правопорушення вчинене повторно протягом року;
-актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (Drager Alcotest), за змістом якого водій ОСОБА_4 від проходження огляду відмовився та направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння від 20 серпня 2025 року, за змістом якого у водія ОСОБА_4 , виявлено ознаки алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів) та огляд водія на визначення стану алкогольного сп'яніння в КНП «ОКПЛ КОР» не проводився у зв'язку з відмовою водія від проходження огляду;
-відеозаписом з камери «Bodycam» працівників поліції (export-2p8uk.mp4) №467638, який міститься на цифровому носії інформації DVD-R диск, оглянутому в судовому засіданні, яким (відеозаписом) підтверджується, що працівники поліції прибули на місце ДТП за участю транспортного засобу «TESLA MODEL 3», державний номерний знак НОМЕР_3 та транспортного засобу «Chevrolet», д.н.з. НОМЕР_2 , де було встановлено, що водій транспортного засобу «Chevrolet», д.н.з. НОМЕР_2 зник з місця події. Встановивши місце знаходження ОСОБА_1 , працівники поліції прибули до місцезнаходження водія ОСОБА_1 , якого наздогнав очевидець ДТП та повідомив працівників поліції. При цьому, під час спілкування з працівниками поліції ОСОБА_1 не заперечував причетність до ДТП та зникнення з місця ДТП, пояснюючи це тим, що водійка автомобіля «TESLA MODEL 3», державний номерний знак НОМЕР_3 різко зупинилася, а він, свою чергу, можливо не дотримався дистанції, так як заслухався музику, а зник з місця ДТП, бо жінка почала плакати та телефонувати чоловіку. Після чого, працівником поліції в ході спілкування з ОСОБА_1 були виявлені ознаки алкогольного сп'яніння, а саме: (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів) (час на відео 14:42:21). На пропозицію працівника поліції водію пройти огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою технічного приладу «Драгер» та в медичному закладі водій ОСОБА_1 відмовився (час на відео 14:42:32, 14:42:58, 14:43:15), у зв'язку з чим працівником поліції повідомлено про те, що відносно водія буде складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.130 КУпАП, від підпису якого (протоколу) ОСОБА_4 відмовився;
-довідкою про наявність повторності вчинення адміністративного правопорушення, складеною старшим інспектором ВАП УПП в Кіровоградській області лейтенантом поліції Юрієм МУСІКОВИМ, за якою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , постановою Заводського районного суду м. Дніпродзержинська (справа №208/2255/25) від 21 травня 2025 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік;
-довідкою про отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом, складеною старшим інспектором ВАП УПП в Кіровоградській області лейтенантом поліції Юрієм МУСІКОВИМ, за якою за даними Інформаційно - телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримував посвідчення водія на право керування транспортними засобами серії НОМЕР_4 , термін дії: з 21.12.2021 по 21.12.2051.
Вказані докази є належними і допустимими та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення за ст. 124 КУпАП та винність ОСОБА_1 у його вчиненні.
Пунктом 12.1 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306 (далі Правила дорожнього руху) регламентується, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Крім того, пунктом 13.1 Правил дорожнього руху визначено, що водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Статтею 124 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та у сфері власності. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна (матеріальний склад). Суб'єкт адміністративного проступку - загальний (фізична осудна особа, яка досягла 16-річного віку). Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу або необережності.
Враховуючи викладене, суд вбачає в діях ОСОБА_4 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а саме: порушення учасником дорожнього руху під час керування транспортним засобом правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу.
Окрім того, відповідно до п. 2.10 (а) ПДР у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Крім того, відповідно до п.1.10 ПДР залишення місця дорожньо-транспортної пригоди визначені як дії учасника дорожньо-транспортної пригоди, спрямовані на приховання факту такої пригоди або обставин її скоєння, які спричинили необхідність проведення поліцейськими заходів щодо встановлення (розшуку) цього учасника та (або) розшуку транспортного засобу.
Зазначені вище вимоги Правил дорожнього руху водій ОСОБА_1 також не виконав, а саме: будучи причетним до дорожньо-транспортної пригоди, - залишив місце зазначеної пригоди.
Статтею 122-4 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Враховуючи викладене, суд вбачає в діях ОСОБА_4 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, а саме: залишення водієм транспортного засобу на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої він причетний.
Крім того, посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.130 КУпАП у вину ОСОБА_4 висувається порушення ним вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306.
Відповідно до п.п.2, 3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджена наказом МВС України, МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015 року огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Порядок дорожнього руху на території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух» встановлюють Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306. Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306 водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Однак, водієм ОСОБА_1 зазначені вище вимоги Правил дорожнього руху було порушено, і, зокрема, не виконано вимогу поліцейського пройти в установленому порядку огляд з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння.
Відповідно до ч.ч.1-4 ст.266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
При цьому, виходячи із вище наведених та досліджених судом доказів, суд приходить до висновку, що посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_4 за ч.2 ст.130 КУпАП було дотримано процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного сп'яніння, передбачену ст.266 КУпАП, а також Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735.
Частиною 1 статті 130 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частиною 2 ст.130 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Враховуючи викладене, суд вбачає в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, а саме: відмова від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння, вчинене повторно протягом року.
При цьому, суд зауважує, що будь-які об'єктивні причини, умови крайньої необхідності, які б вказували на поважність невиконання ОСОБА_1 як водієм, своїх обов'язків на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку огляд з метою визначення стану алкогольного сп'яніння, - не встановлено.
При цьому, дана категорія правопорушень відноситься до грубого порушення Правил дорожнього руху, та водій не може не розуміти загрози для оточуючих внаслідок власної поведінки.
В даному випадку, з огляду на положення ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права, також вважаю за потрібне звернути увагу на наступне рішення, і, зокрема, по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29 червня 2007 року Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вчинення дій, передбачених ст. 122-4 КУпАП тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Вчинення дій, передбачених ст. 124 КУпАП тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Вчинення дій, передбачених ч.2 ст.130 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Враховуючи вищевикладене, при накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує: характер вчинених правопорушень та ступінь їх суспільної небезпеки, враховуючи положення ч. 2 ст. 36 КУпАП, та вважає за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами в розмірі та межах санкції статті, встановленому за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме: штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 2 ст.130 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на три роки, без оплатного вилучення транспортного засобу, та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі, визначеному ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись статтями 33, 36, 40-1, ст.ст. 122-4, 124, 130 ч.2, 283, 284, 287 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд, -
визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4, ст. 124, ч.2 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та на підставі ст.36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення шляхом поглинення менш суворого стягнення більш суворим у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: рахунок № UA658999980313000149000011001; одержувач - ГУК у Кіров.обл./Кiров.обл./21081300; код одержувача - 37918230; банк одержувача - Казначейство України (ЕАП); МФО банку - 899998; призначення платежу - штраф, адміністративне правопорушення ( ОСОБА_1 , Подільський районний суд міста Кропивницького, протоколи серії ЕПР1 №429003 від 20.08.2025 року, серії ЕПР1 №428989 від 20.08.2025 року та серії ЕПР1 №429012 від 20.08.2025 року).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106, призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення (справа 405/5362/25, ОСОБА_1 ), Подільський районний суд міста Кропивницького.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Подільський районний суд міста Кропивницького протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови, - без змін, чи зміні постанови.
Суддя Подільського
районного суду
міста Кропивницького Лілія Андріївна Іванова