Ухвала від 19.12.2025 по справі 202/3539/25

Справа № 202/3539/25

Провадження № 1-кс/202/8858/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2025 року м. Дніпро

Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Індустріального районного суду м. Дніпра клопотання прокурора Луганської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та додані до клопотання матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12024040000001552, відомості про яке до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 26.12.2024 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпра надійшло зазначене клопотання.

В обґрунтування вказаного клопотання слідчий посилається на те, що 24.10.2023 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 ) (надалі - Постачальник), в особі керівника ОСОБА_4 , та ІНФОРМАЦІЯ_2 (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_2 ) (надалі - Покупець), в особі начальника ОСОБА_5 , укладено договір поставки № 22, предметом якого є: товар: код ДК (CPV) 021:2015-34710000-7 Вертольоти, літаки космічні та інші летальні апарати з двигуном (34711200-6 Безпілотні летальні апарати), а саме: квадрокоптери Mavic 3Prо, у кількості 20 шт., вартість 1 квадракоптеру становить 96 900,00 грн., на загальну суму 1 938 000,00 грн.; квадрокоптери Mavic 3Т, у кількості 20 шт., вартість 1 квадракоптеру становить 284 250,00 грн., на загальну суму 5 685 000,00 грн.

30.10.2023 оплату за умовами договору здійснено у повному обсязі.

Відповідно до висновку аналітичного дослідження від 23.10.2024 №126/04-36-08-01-06/43198711 проведеним аналізом, з використанням інформаційних даних ІКС «Податковий блок» та електронної системи публічних закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_3 » встановлено укладання договору поставки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з ІНФОРМАЦІЯ_4 від 24.10.2023 р. за №22.

Згідно умов договору поставки від 24.10.2023 р. №22 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі - Постачальник) приймає на себе зобов?язання передати ІНФОРМАЦІЯ_5 у власність наступний товар, а Покупець зобов?язуєт сплатити і прийняти вказаний товар:

- квадрокоптери Mavic 3Prо, у кількості 20 шт., вартість 1 квадракоптеру становить 96 900,00 грн., на загальну суму 1 938 000,00 грн.;

- квадрокоптери Mavic 3Т, у кількості 20 шт., вартість 1 квадракоптеру становить 284 250,00 грн., на загальну суму 5 685 000,00 грн.

Сума договору: 7 623 000,00 грн. без ПДВ (відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння ввезенню на митну територію України безпілотних літальних апаратів та деяких інших товарів» від 06.02.2023 № 2906-IX).

Термін постачання: 10 днів з моменту підписання договору.

Місце поставки товару: АДРЕСА_1 .

Слід зазначити, що умовами договору не передбачені вимоги щодо якості та відповідності стандартам, технічним умовам, технічній документації, квардокоптерів.

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) виписано в адресу ІНФОРМАЦІЯ_2 видаткову накладну № УН-0000149 від 27.10.2023 на суму 7 623 000 грн. без ПДВ на постачання квадрокоптерів. Видаткова накладна скріплена печатками Постачальника та Покупця, зі сторони ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » підписана директором підприємства ОСОБА_4 , зі сторони ІНФОРМАЦІЯ_2 ПІБ підписанта не зазначено.

На виконання умов зазначеного договору ІНФОРМАЦІЯ_2 перераховано бюджетні кошти на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у розмірі 7 623 000,00 грн. (п/д N?352 від 30.10.2023), дата валютування 01.11.2023р., призначення платежу: відпов.пп.1 п.19 постан.590 від 09.06.2021р. за квадрокоптери Mavik-40шт для накоп. матрезерву РозМВА125 від 11.10.2023;зг.рах. УГ-0000027 та накл.УГ-0000149 від 27.10.2023р.; Дог.22 від 24.10.2023р.;без ПДВ.

Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 має рахунок

НОМЕР_3 у

ІНФОРМАЦІЯ_6 , МФО НОМЕР_4 .

В подальшому, відповідно акта приймання-передачі майна від 03.11.2023 року квадрокоптери Mavic 3 Pro та Mavic 3Т у загальній кількості 40 шт. ІНФОРМАЦІЯ_2 передано військовій частині НОМЕР_5 ІНФОРМАЦІЯ_7 (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), (лист-заявка від 11.10.2023 № 120/ФЕС «Щодо надання матеріально-технічної допомоги»).

В свою чергу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » придбано вищезазначені квадрокоптери у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ». Видаткова накладна №26107 від 26.10.2023 на суму 7 470 540,00 грн. без ПДВ.

За придбання квадрокоптерів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » перераховано на рахунок Постачальника - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » грошові кошти у сумі 7 470 540 грн. (п/д № 195 від 30.10.2023), дата валютування 01.11.2023р.

В свою чергу, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) не виписано податкові накладні та не задекларовано операції з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо постачання Квадрокоптерів Mavic 3 Pro та Квадрокоптер Mavic 3Т у загальній кількості 40 шт. на суму 7 470 540,00 грн.

Проведеним аналізом інформації, що міститься в Єдиному реєстрі податкових накладних не встановлено придбання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) квадрокоптерів Mavic 3 Pro та Квадрокоптер Mavic 3Т у загальній кількості 40 шт. Аналізом податкових декларацій з податку на одану вартість за період листопад 2022 - вересень 2023 року також, не становлено декларування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » показників рядку 10.4 Декларацій «Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження, створення) товарів/послуг та необоротних активів на митній території України, з нульовою ставкою та/або без податку на додану вартість», які б свідчили про придбання відповідних товарів (послуг) у неплатників ПДВ.

Відповідно до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно абз.4 п.п.201.10 ст. 201 Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання поварів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Пунктом 201.10 ст.201 розділу V Податкового кодексу України встановлено, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

- для податкових накладних розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Таким чином, на підставі вищевикладеного, приймаючи до уваги наявність видаткової накладної № 26107 від 26.10.2023 року, виписаної на отримання квадрокоптерів від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) на суму

7 470 540,00 грн. без ПДВ та у разі доведення факту відсутності поставки товару, можливо припустити, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до офіційних документів внесено завідомо неправдиві відомості щодо походження товару (квадрокоптерів).

Отже, як наслідок, в діях посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » можуть вбачатися ознаки правопорушення, а саме складання, видача, службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів у загальній сумі 7 470 540,00 грн.

Також, фінансові операції щодо перерахування або отримання коштів від суб?єкта господарювання за операції, щодо яких існує ймовірність нереальності їх здійснення, у т. ч. сума, на яку здійснено операцію, не відповідає фінансовому та майновому стану хоча б одного з її учасників та/або якщо одним з учасників є фізична особа або фізична особа - підприємець можуть вважатися підозрілими фінансовими операціями, які можуть бути пов?язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, та їх учасників, відповідно до Закону України від Об грудня 2019 року № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (зі змінами), Податкового кодексу України та інших нормативно-правових актів.

Отже, на підставі встановлених ймовірних ризиків (детальний опис у 3 розділі аналітичного дослідження), вбачаються ймовірні правопорушення, а саме:

- привласнення, розтрату майна або заволодінням ним шляхом зловживання службовим становищем, що можливо призвело до безпідставного перерахування бюджетних коштів по ланцюгу придбання товару у загальній сумі 7 470 540,00 грн.;

- проведення фінансових операцій у сумі 7 470 540,00 грн., що можуть свідчити про легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом згідно ст. 5 Закону України від № 361-IX: «...До легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, належать будь-які дії, пов?язані із вчиненням фінансової операції чи правочину з доходами, одержаними злочинним шляхом, а також вчиненням дій, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження таких доходів, чи володіння ними, прав на такі доходи, джерел їх походження, місцезнаходження, переміщення, зміну їх форми (перетворення), а так само набуттям, володінням або використанням доходів, одержаних злочинним шляхом», у разі доведення факту здійснення суспільно небезпечного діяння, внаслідок якого одержаний злочинний дохід.

У разі встановлення в ході подальшого відпрацювання інших обставин та/або отримання додаткових документів, пояснень посадових осіб та/або інших матеріалів, що стосуються обставин фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) висновки даного аналітичного дослідження можуть бути переглянуті з урахуванням нових обставин та/або документів.

Відповідно до висновку судової економічної експертизи №1541 від 26.12.2024 дослідженням наданих документів, в межах компетенції експерта економіста, враховуючи результати дослідження наданих документів, за умови відсутності вказаних квадрокоптерів у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » висновок аналітичного дослідження від 23.10.2024 № 126/04-36-08-01-06/43198711 в частині нереальності здійснення операцій між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_7 ) щодо купівлі-продажу квадрокоптерів Mavic 3Pго, у кількості 20 шт., та квадрокоптерів Mavic 3Т, у кількості 20 на загальну суму 7 470 540,00 грн., документально підтверджується на загальну суму 7 470 540,00 грн. (без ПДВ).

Дослідженням наданих документів, в межах компетенції експерта економіста, враховуючи результати дослідження наданих документів, за умови відсутності вказаних квадрокоптерів у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » висновок аналітичного дослідження від 23.10.2024 № 126/04-36-08-01-06/43198711 в частині нереальності здійснення операцій між ІНФОРМАЦІЯ_2 (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 ) щодо купівлі-продажу квадрокоптерів Mavic 3Pro, у кількості 20 шт., та квадрокоптерів Mavic 3Т, у кількості 20 шт., документально підтверджується на загальну суму 7 623 000,00 грн.

Дослідженням наданих документів, в межах компетенції експерта економіста, враховуючи результати дослідження наданих документів, за умови відсутності квадрокоптерів у юридичних осіб постачальників (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») висновок аналітичного дослідження від 23.10.2024 N? 126/04-36-08-01-06/ внаслідок нереальності здійснення операцій щодо купівлі-продажу квадрокоптерів Mavic 3 Pro, у кількості 20 шт., та квадрокоптерів Mavic 3Т, у кількості 20 шт., документально підтверджується на загальну суму у сумі 7 623 000,00 грн., що у вищезазначеному висновку зазначено як збитки.

Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі Закон), серед основних принципів здійснення публічних закупівель є:

2) максимальна економія, ефективність та пропорційність;

6) запобігання корупційним діям і зловживанням.

Стаття 44 Закону - відповідальність за порушення вимог цього Закону за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання цього Закону, уповноважені особи, службові (посадові) особи замовників, службові (посадові) особи та члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, службові (посадові) особи органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), несуть відповідальність згідно із законами України.

Відповідно до ст. 27 ЗУ «Про публічні закупівлі» замовник має право вимагати від переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі внесення ним не пізніше дати укладення договору про закупівлю забезпечення виконання такого договору, якщо внесення такого забезпечення передбачено тендерною документацією або в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.

Замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю:

- після виконання переможцем процедури закупівлі/спрощеної закупівлі договору про закупівлю;

- за рішенням суду щодо повернення забезпечення договору у випадку визнання результатів процедури закупівлі/спрощеної закупівлі недійсними або договору про закупівлю нікчемним;

- у випадках, передбачених статтею 43 цього Закону;

- згідно з умовами, зазначеними в договорі про закупівлю, але не пізніше ніж протягом п'яти банківських днів з дня настання зазначених обставин.

Розмір забезпечення виконання договору про закупівлю не може перевищувати 5 відсотків вартості договору про закупівлю.

Кошти, що надійшли як забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо вони не повертаються учаснику у випадках, визначених цим Законом, підлягають перерахуванню до відповідного бюджету, а в разі здійснення закупівлі замовниками не за бюджетні кошти - перераховуються на рахунок таких замовників.

Відповідно до рішення Рахункової палати міжвідомчої комісії з питань державних закупівель «Щодо правових наслідків проведення закупівель товарів, робіт та послуг за завищеними цінами» від 20.12.2007 №01/47рш - на сьогоднішній день Комісією виявлено ряд фактів, які свідчать про те, що замовники торгів, які здійснюють закупівлю в порядку, визначеному ЗУ «Про публічні закупівлі», здійснюють закупівлі товарів, робіт та послуг за завищеними цінами.

Сам факт проведення закупівлі товарів, робіт та послуг за завищеними цінами свідчить про прояви корупційних діянь з боку посадових осіб тендерних комітетів Замовників та зловживання владою або службовим становищем під час організації та здійснення державних закупівель.

Дії Замовників під час проведення закупівлі товарів, робіт та послуг за завищеними цінами свідчать про наявність корупційних діянь та зловживання владою або службовим становищем з боку його посадових осіб, які спрямовані на протиправне використання наданих їм повноважень для одержання матеріальних благ, послуг, пільг та інших переваг.

Отже, є підстави вважати, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_2 ), за попередньою змовою з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 ) здійснили розкрадання бюджетних коштів шляхом укладання договору закупівлі неіснуючих товарно - матеріальних цінностей, чим завдало істотної шкоди державі.

На теперішній час з метою підтвердження або спростування факту існування квадрокоптерів Mavic 3 Pro, у кількості 20 шт., та квадрокоптерів Mavic 3Т, у кількості 20 шт., та факту їх фактичного передання уповноваженим особам військової частини НОМЕР_5 виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у вказаній військовій частині.

Таким чином, з метою отримання інформації руху грошових коштів по рахунку ІНФОРМАЦІЯ_4 НОМЕР_3 , виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до документів, які становлять банківську таємницю.

Даний тимчасовий доступ є вкрай необхідним для перевірки фінансових операцій, пов'язаних із виконанням договору, а також для встановлення фактів своєчасності та повноти розрахунків між сторонами. Зазначені дії сприятимуть з'ясуванню обставин можливого розтрачання бюджетних коштів або виконання зобов'язань у межах строку, що має вирішальне значення для захисту інтересів держави та забезпечення законності.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що нижче вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і без їх відкриття сторона обвинувачення іншим чином не зможе довести обставини вчинення правопорушення, з метою проведення судових експертиз, необхідно отримати тимчасовий доступ до належним чином завірених копій документів та їх вилучення, які знаходяться у володінні - ІНФОРМАЦІЯ_9 , код ЄДРПОУ НОМЕР_8 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю тимчасового вилучення документів у ІНФОРМАЦІЯ_10 , розташованому за адресою: АДРЕСА_3 , а саме до належним чином завірених копій наступних документів:

- належним чином завіреної копії справи особи (фізичних або юридичних), на ім'я якої відкрито рахунок НОМЕР_3 , у тому числі копій паспортів, ідентифікаційних номерів карт платників податків, статутів, наказів, розпоряджень, заяв про відкриття рахунків, тощо;

- заявок на видачу готівки, заяв на отримання чекових книжок по вказаному рахунку, з моменту відкриття рахунку та до дати винесення ухвали;

- договорів, платіжних доручень, інших фінансових документів, які стали підставою для руку коштів по зазначених рахунках, з моменту відкриття рахунків до дати винесення ухвали;

- вхідної та вихідної кореспонденції між установою та клієнтом, кредитної та депозитної справи, інших документів, що свідчать про операції, які проведено на користь чи за дорученням клієнту, відомостей щодо комерційної/некомерційної діяльності клієнта чи комерційної/некомерційної таємниці, і з моменту відкриття рахунків до винесення ухвали;

- відомостей щодо реєстрації клієнта на сервері банку та сервері багатоканального телефонного вузла ISP (Internet Service Provider) із зазначенням телефонних номерів та повних реквізитів Інтернет-провайдера, з моменту відкриття вказаного рахунку до часу винесення ухвали;

- заяв на підключення до сервісів «Клієнт-Банк», інформації та роздруківки з повним розшифруванням ІР-адрес або груп адресів, номерів мобільних та стаціонарних номерів телефонного зв'язку користувача, з яких на підставі угод системи дистанційного обслуговування «Клієнт-Банк» здійснювалось формування та відправлення до банківської установи платіжних доручень; здійснення платежів в національній або іншій валюті в межах України з поточного рахунку; вхідних та вихідних SWIFT-повідомлень, з моменту укладання угоди системи «Клієнт-Банк» з 01.01.2023 до часу винесення ухвали;

- відомостей (прізвища, ім'я та по - батькові, копій паспорту, ідентифікаційного номеру картки платника податків, довіреностей) відносно фізичної особи, яка отримувала готівкові грошові кошти; відомостей щодо номеру мобільного телефону, який використовувався для транзакції під час зняття грошових коштів з даних рахунків (оплата за терміналом, зняття з банкомату);

- довідки про рух коштів по рахунку НОМЕР_3 , із зазначенням серед іншого: кількості операцій, дати та часу операцій; типу та виду операцій; сум зарахованих та списаних з картки грошових коштів; сум у валюті операцій та валюті картки; сум комісій; залишку після операцій; детального опису операцій; місць зняття грошових коштів; номерів банківських карток (рахунків), з яких здійснено переказ грошових коштів, із відображенням персональних даних осіб (фізичних чи юридичних), на ім'я яких вони відкриті; номерів банківських карток (рахунків), на які здійснено переказ грошових коштів, із відображенням персональних даних осіб (фізичних чи юридичних), на ім'я яких вони відкриті; абонентських номерів операторів мобільного зв'язку, на рахунки яких здійснювалися перекази грошових коштів, з 01.01.2023 по теперішній час;

- відомостей про термінали /банкомати/, відділення банку/казначейства (з відображенням їх номеру, точної адреси розташування та банку якому вони належать), через які відбувалося зняття готівки з рахунку НОМЕР_3 , з наданням фото, - відеофіксування даних операції, з 01.01.2023 по дату винесення ухвали;

- фото, - відеофіксування операцій із зняття готівки з рахунку НОМЕР_3 , через термінали /банкомати/, відділення банку/казначейства, з 01.01.2023 по дату винесення ухвали;

- інформації щодо фото, - відеофіксування дій, пов'язаних з отриманням, заміною та обслуговуванням рахунку НОМЕР_3 , з можливістю ознайомитись з ними та вилучити їх копії, на паперовому та електронному носії, з 01.01.2023 по дату винесення ухвали;

- інформації про номери телефонів, які використовувалися як фінансові. Відобразити всі зміни фінансового телефону, вказати номери цих телефонів, зазначити точну дату та час такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбулася така зміна;

- інформації щодо ІР-адрес, з яких здійснювалося відвідування (зокрема, вхід та авторизація) до Інтернет - банку чи інших Інтернет-ресурсів (Інтернет - банків, Інтернет - платформ, Інтернет - сайтів, зазначити їх), із використанням яких грошові кошти переведені з рахунків, а також зазначити МАС-адреси обладнання, із використанням якого здійснювалися такі дії, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах.

На підставі викладеного слідчий, за погодженням з прокурором, звернувся до слідчого судді з даним клопотанням.

В судове засідання слідчий не з'явився, надав заяву про розгляд клопотання за її відсутності.

Представник особи у володінні якого знаходяться документи, в судове засідання не з'явився, його неявка відповідно до ст. 163 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя виходить з наступного.

Слідчим суддею встановлено, що в провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області знаходиться кримінальне провадження за №12024040000001552, відомості про яке до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 26.12.2024 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Нагляд за додержанням законів на досудовому розслідуванні у формі процесуального керівництва забезпечується групою прокурорів Луганської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони та Дніпровською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Східного регіону.

Положенням ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ

до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити виїмку).

Тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця; 10) таємниця фінансового моніторингу; 11) відомості, що становлять професійну таємницю відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки".

Частиною п'ятою статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження в своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з частиною 6 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Водночас суд вважає, що вимоги клопотання в частині надання тимчасового доступу до речей і документів на час виконання ухвали не підлягають задоволенню, оскільки такі вимоги мають характер припущення та стосуються можливих майбутніх обставин, які на момент розгляду клопотання ще не настали. Суд зазначає, що відповідно до положень статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, під час вирішення питання про надання тимчасового доступу суд оцінює наявні докази та обґрунтованість потреби у доступі на момент розгляду клопотання, а не прогнозує чи передбачає подальші дії сторони кримінального провадження. Таким чином, суд не вправі ухвалювати рішення, спрямовані на врегулювання гіпотетичних або можливих у майбутньому ситуацій, що виходить за межі його процесуальних повноважень. У зв'язку з цим вимоги клопотання у зазначеній частині задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 159, 163-164, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому в ОВС відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_6 , слідчим, які входять до складу слідчої групи у кримінальному провадженні № 12024040000001552, а саме: старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області підполковнику поліції ОСОБА_7 ; старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_8 ; старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_9 ; старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_10 ; старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_11 ; слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_12 ; слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_13 ; слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_14 ; слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_15 ; старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_16 ; слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанту поліції ОСОБА_17 ; старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_18 ; слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_19 ; старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_20 ; старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_21 ; старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_22 , а також прокурорам, які входять до складу слідчої групи у кримінальному провадженні № 12024040000001552, а саме: прокурору Луганської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_3 , прокурору Луганської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_23 , прокурору Луганської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_24 , прокурору Луганської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_25 дозвіл на тимчасовий доступ до належним чином завірених копій документів, у т.ч. в електронному вигляді на носії інформації, з можливістю їх вилучення (здійснити виїмку), що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 , код ЄДРПОУ НОМЕР_8 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю тимчасового вилучення документів у ІНФОРМАЦІЯ_10 , розташованому за адресою: АДРЕСА_3 , а саме до належним чином завірених копій наступних документів:

- належним чином завіреної копії справи особи (фізичних або юридичних), на ім'я якої відкрито рахунок НОМЕР_3 , у тому числі копій паспортів, ідентифікаційних номерів карт платників податків, статутів, наказів, розпоряджень, заяв про відкриття рахунків, тощо;

- заявок на видачу готівки, заяв на отримання чекових книжок по вказаному рахунку, з моменту відкриття рахунку та до дати винесення ухвали;

- договорів, платіжних доручень, інших фінансових документів, які стали підставою для руку коштів по зазначених рахунках, з моменту відкриття рахунків до дати винесення ухвали;

- вхідної та вихідної кореспонденції між установою та клієнтом, кредитної та депозитної справи, інших документів, що свідчать про операції, які проведено на користь чи за дорученням клієнту, відомостей щодо комерційної/некомерційної діяльності клієнта чи комерційної/некомерційної таємниці, і з моменту відкриття рахунків до винесення ухвали;

- відомостей щодо реєстрації клієнта на сервері банку та сервері багатоканального телефонного вузла ISP (Internet Service Provider) із зазначенням телефонних номерів та повних реквізитів Інтернет-провайдера, з моменту відкриття вказаного рахунку до часу винесення ухвали;

- заяв на підключення до сервісів «Клієнт-Банк», інформації та роздруківки з повним розшифруванням ІР-адрес або груп адресів, номерів мобільних та стаціонарних номерів телефонного зв'язку користувача, з яких на підставі угод системи дистанційного обслуговування «Клієнт-Банк» здійснювалось формування та відправлення до банківської установи платіжних доручень; здійснення платежів в національній або іншій валюті в межах України з поточного рахунку; вхідних та вихідних SWIFT-повідомлень, з моменту укладання угоди системи «Клієнт-Банк» з 01.01.2023 до часу винесення ухвали;

- відомостей (прізвища, ім'я та по - батькові, копій паспорту, ідентифікаційного номеру картки платника податків, довіреностей) відносно фізичної особи, яка отримувала готівкові грошові кошти; відомостей щодо номеру мобільного телефону, який використовувався для транзакції під час зняття грошових коштів з даних рахунків (оплата за терміналом, зняття з банкомату);

- довідки про рух коштів по рахунку НОМЕР_3 , із зазначенням серед іншого: кількості операцій, дати та часу операцій; типу та виду операцій; сум зарахованих та списаних з картки грошових коштів; сум у валюті операцій та валюті картки; сум комісій; залишку після операцій; детального опису операцій; місць зняття грошових коштів; номерів банківських карток (рахунків), з яких здійснено переказ грошових коштів, із відображенням персональних даних осіб (фізичних чи юридичних), на ім'я яких вони відкриті; номерів банківських карток (рахунків), на які здійснено переказ грошових коштів, із відображенням персональних даних осіб (фізичних чи юридичних), на ім'я яких вони відкриті; абонентських номерів операторів мобільного зв'язку, на рахунки яких здійснювалися перекази грошових коштів, з 01.01.2023 по теперішній час;

- відомостей про термінали /банкомати/, відділення банку/казначейства (з відображенням їх номеру, точної адреси розташування та банку якому вони належать), через які відбувалося зняття готівки з рахунку НОМЕР_3 , з наданням фото, - відеофіксування даних операції, з 01.01.2023 по дату винесення ухвали;

- фото, - відеофіксування операцій із зняття готівки з рахунку НОМЕР_3 , через термінали /банкомати/, відділення банку/казначейства, з 01.01.2023 по дату винесення ухвали;

- інформації щодо фото, - відеофіксування дій, пов'язаних з отриманням, заміною та обслуговуванням рахунку НОМЕР_3 , з можливістю ознайомитись з ними та вилучити їх копії, на паперовому та електронному носії, з 01.01.2023 по дату винесення ухвали;

- інформації про номери телефонів, які використовувалися як фінансові. Відобразити всі зміни фінансового телефону, вказати номери цих телефонів, зазначити точну дату та час такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбулася така зміна;

- інформації щодо ІР-адрес, з яких здійснювалося відвідування (зокрема, вхід та авторизація) до Інтернет - банку чи інших Інтернет-ресурсів (Інтернет - банків, Інтернет - платформ, Інтернет - сайтів, зазначити їх), із використанням яких грошові кошти переведені з рахунків, а також зазначити МАС-адреси обладнання, із використанням якого здійснювалися такі дії, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах.

Визначити строк дії ухвали тривалістю в 2 (два) місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Роз'яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1