Постанова від 18.12.2025 по справі 397/1540/25

Справа № 397/1540/25

н/п : 3/397/597/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.12.2025 селище Олександрівка

Суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області Максимович І.В., за участю: секретаря судового засідання - Рум'янцевої О.І., прокурора - Буданцевої В.П., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення №397/1540/25 (н/п 3/397/597/25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт. Олександрівка Кіровоградської області, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , старший інспектор групи контролю за виконанням судових рішень Державної установи "Олександрівський виправний центр (№104)", РНОКПП - НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи, у т.ч. станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2022, старшим інспектором групи контролю за виконанням судових рішень Державної установи "Олександрівський виправний центр (№104)" та являючись відповідно до п.п. "д" п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до ст. 172-6 КУпАП, також суб'єктом адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 КУпАП «Порушення вимог фінансового контролю», у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2022 до 00 год. 00 хв. 01.02.2024 в порушення вимог абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, а саме: 06.02.2024 о 12 год. 03 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП, є місце проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 .

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення визнала частково, накладення стягнення залишила на розсуд суду.

Прокурор у судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та з урахуванням даних, що характеризують останню, наявними в матерілах справи, її ставленням до вчиненого правопорушення, призначити покарання у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно ч. 2 ст. 7 та ст. 245, ст. 280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. Суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Заслухавши думку прокурора, ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки вона, будучи відповідно до п.п. "д" п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до ст. 172-6 КУпАП, також суб'єктом адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 КУпАП «Порушення вимог фінансового контролю», в порушення вимог абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: за 2021 рік - 06.02.2024 о 12 год. 03 хв.

Вина ОСОБА_1 підтверджується:

- протоколом №485/25 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 22.10.2025 р., яким встановлено факт порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», та, відповідно, вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП;

- копією витягу з наказу начальника Державної установи "Олександрівський виправний центр (№104) від 06.02.2017 №14/ОС-17, згідно якого ОСОБА_1 з 06.02.2017 обіймає посаду старшого інспектора групи по контролю за виконанням судових рішень державної установи "Олександрівський виправний центр (№104)";

- копією витягу з наказу начальника Державної установи "Олександрівський виправний центр (№104) від 29.01.2021 №10/ОС-21, згідно якого ОСОБА_1 29.01.2021 звільнена відповідно до п.4 ч.1 ст. 77 Закону України "Про національну поліцію" (у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів);

- декларацією ОСОБА_1 як особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, яка була подана 06.02.2024 о 12:03 год.;

- підпискою-зобов'язанням ОСОБА_1 від 29.01.2021 щодо зобов'язання подати Е-декларацыю про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 22.10.2025.

Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення за ч. 1 ст.172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.

Чинним законодавством, а саме абз. 2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, затверджено форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частиною першою форми визначено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, шляхом заповнення електронної форми.

Отже, ОСОБА_1 , будучи старшим інспектором групи контролю за виконанням судових рішень Державної установи "Олександрівський виправний центр (№104)", зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік з 01 січня 2022 до 01 лютого 2024.

Відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 до вказаного реєстру лише 06.02.2024, тобто несвоєчасно.

ОСОБА_1 , маючи фізичну та технічну можливість подати до Реєстру декларацію, проігнорувавши вимоги закону, не вжила необхідних заходів щодо своєчасної її подачі. Підтверджуючих документів поважності причин несвоєчасної подачі декларації ОСОБА_1 суду не надала, докази щодо поважності невиконання вимог фінансового контролю також відсутні і в матеріалах справи.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Обираючи вид стягнення особі, відносно якої складено адміністративний протокол, враховую характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини та майновий стан.

Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність за адміністративні правопорушення, в ході розгляду справи судом не виявлено.

Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого правопорушення, обставини його вчинення, особу порушниці, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь її вини, майновий стан, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, суд дійшов висновку про необхідність притягнення порушниці до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст.172-6, 40-1 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Штраф необхідно сплатити на рахунок: Одержувач коштів -ГУК у Кіровоградській області/тг с-ще Олександрівка/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ):37918230, МФО 899998, рахунок отримувача UA088999980313000106000011549, код класифікації доходів бюджету - 21081100, «Адміністративні штрафи та інші санкції».

На підставі ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.

У разі несплати правопорушницею у зазначений термін штрафу у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , подвійний розмір штрафу, який становить 1700 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова судді може бути оскарженою до Кропивницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.

Суддя: І.В. Максимович

Строк пред'явлення постанови до виконання "____"__________202__р.

Постанова набирає чинності "_____"_______________202__р.