Ухвала від 09.12.2025 по справі 127/37798/25

Справа 127/37798/25

Провадження 1-кс/127/14619/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2025 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 про скасування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, що застосовано ухвалами слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області від 21 серпня 2025 року по справі №127/25590/25 та по справі №127/25577/25, в рамках кримінального провадження №42024020000000031 внесеного до ЄРДР 09.02.2024,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло клопотання адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 про скасування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, що застосовано ухвалами слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області від 21 серпня 2025 року по справі №127/25590/25 та по справі №127/25577/25, в рамках кримінального провадження №42024020000000031 внесеного до ЄРДР 09.02.2024.

Клопотання мотивовано тим, що в межах кримінального провадження №42024020000000031 від 09.02.2024 року слідчим ОСОБА_5 подано клопотання про накладення арешту на майно.

Ухвалами слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_6 від 21.08.2025 року у справі №127/25590/25, №127/25577/25 дані клопотання задоволено, зокрема накладено арешт, з поміж іншого, на наступне майно:

1. Мобільний телефон марки IPHONE 15 в корпусі білого кольору, imai: НОМЕР_1 , imai 2: НОМЕР_2 ;

2. Чорна папка з установчими документами БО «Родина Турботи», протоколи, статут, довідка про відкриття рахунку, листи до ДПС та від Монобанк;

3. Печатка з відтиском «Благодійна організація «Родина Турбота, 40534584, Україна, місто Вінниця»;

4. Виписка із рахунку монобанк на 8 арк.;

5. Договір купівлі-продажу 0541/2023/4160502 від 17.11.23 щодо авто Пежо на 1 арк.;

6. Ноутбук «Victus» SN 5CD21PKRF6, чорного кольору із зарядним пристроєм;

7. Ноутбук «Asus» NGDANOCX30919442C чорного кольору із зарядним пристроєм;

8. Ноутбук «Asus» № CBNOCX05758044В білого кольору із зарядним пристроєм;

9. Документи в чорній шкіряній папці в якій знаходяться Тимчасовий реєстраційний талон №067580, акт прийому передачі від 18.10.23 щодо авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 , копії митної декларації щодо вказаного авто на 4 арк., поліс №AT/5233949 від 24.01.2024, тех документи щодо авто Нісан Ікстраіл;

10. Ключі до авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 2 шт.

Сторона заявника зазначає, що жодними наявними у матеріалах кримінального провадження доказами, не підтверджується злочинність походження цього майна. Вказані речі та документи не свідчать про вчинення кримінального правопорушення та не були об'єктом кримінального правопорушення. Відтак адвокат стверджує, що наведені речі та документи, в розумінні ст. 98 КПК України, не мають ознак речового доказу.

Також сторона заявника зазначає, що у даному випадку вище перелічені речі не є об'єктом злочинної діяльності, та належать особам, які не мають жодного відношення до кримінального провадження. Більше того, у даному випадку не було надано жодних доказів, що підтверджують необхідність арешту даних речей.

Адвокат ОСОБА_3 зазначає, що з урахуванням вищевикладеного він вважає, що у даному кримінальному провадженні відсутня необхідність застосовувати арешт до вищевказаних речей, та відповідно до ст. 174 КПК України наявні підстави для його зняття.

Враховуючи вищевикладене адвокат ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 просив суд, скасувати арешт майна, накладений в межах кримінального провадження №42024020000000031 від 09.02.2024 року ухвалами слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_6 від 21.08.2025 року у справі №127/25590/25 та №127/25577/25, зокрема на: мобільний телефон марки IPHONE 15 в корпусі білого кольору, imai: НОМЕР_1 , imai 2: НОМЕР_2 ; чорну папка з установчими документами БО «Родина Турботи», протоколи, статут, довідка про відкриття рахунку, листи до ДПС та від Монобанк; печатку з відтиском «Благодійна організація «Родина Турбота, 40534584, Україна, місто Вінниця»; виписку із рахунку монобанк на 8 арк.; договір купівлі-продажу 0541/2023/4160502 від 17.11.23 щодо авто Пежо на 1 арк.; ноутбук «Victus» SN 5CD21PKRF6, чорного кольору із зарядним пристроєм; ноутбук «Asus» NGDANOCX30919442C чорного кольору із зарядним пристроєм; ноутбук «Asus» № CBNOCX05758044В білого кольору із зарядним пристроєм; документи в чорній шкіряній папці в якій знаходяться Тимчасовий реєстраційний талон №067580, акт прийому передачі від 18.10.23 щодо авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 , копії митної декларації щодо вказаного авто на 4 арк., поліс №AT/5233949 від 24.01.2024, тех. документи щодо авто Нісан Ікстраіл; ключі до авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 2 шт.

В судове засідання адвокат ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не з'явились, однак, адвокат ОСОБА_3 подав заяву в якій просив проводити розгляд клопотання про скасування арешту з майна у його відсутність, вимоги клопотання підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Слідчий ОСОБА_5 в судове засідання не з'явився, заздалегідь подав клопотання в якому просив суд проводити розгляд клопотання у його відсутність щодо скасування арешту з майна не заперечує.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та матеріали кримінального провадження №42024020000000031 внесеного до ЄРДР 09.02.2024, дійшов наступного висновку.

Згідно зі статтею 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до частини першої статті 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 100 КПК України речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню: повертаються власнику (законному володільцю) або передаються йому на відповідальне зберігання, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження.

Судом встановлено, що в провадженні слідчого управління ГУНП у Вінницькій області перебуває кримінальне провадження №42024020000000031 від 09 лютого 2024 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 201-2 КК України.

Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 08 серпня 2025 року по справі №127/24836/25 надано дозвіл старшому слідчому СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області підполковнику поліції ОСОБА_5 та/або слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення: документів щодо придбання та ввезення на митну територію України транспортних засобів для БО «РОДИНА ТУРБОТА» (код ЄДРПОУ 40534584) під виглядом гуманітарної допомоги, їх митного оформлення, у тому числі, листів замовлень, довіреностей, договорів та контрактів купівлі продажу, додаткових угод, актів прийому-передачі, митних декларацій, банківських виписок, чорнових рукописних записів, блокнотів з відображеною інформацією, мобільних телефонів та сім-карток до них, відомостей з камер відеоспостереження, пристроїв та приладів, які забезпечують доступ до локальної мережі та мережі Інтернет, жорстких дисків, електронних носіїв інформації, комп'ютерної техніки зі збереженими в електронному вигляді документами чи інформацією, печаток, документів, щодо транспортування, постановки на облік та передачі автомобілів благодійною організацією «РОДИНА ТУРБОТА» за період часу з 01.01.2023 по теперішній час.

В подальшому, 13.08.2025 на підставі ухвали Вінницького міського суду №127/24836/25 від 08.08.2025 проведено обшук за місцем проживання керівника БО «РОДИНА ТУРБОТА» ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме квартири за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого, серед іншого виявлено та вилучено також: виписку із рахунку монобанк на 8 арк., договір купівлі-продажу 0541/2023/4160502 від 17.11.23 щодо авто Пежо на 1 арк., ноутбук «Victus» SN 5CD21PKRF6, чорного кольору із зарядним пристроєм, ноутбук «Asus» NGDANOCX30919442C чорного кольору із зарядним пристроєм, ноутбук «Asus» №CBNOCX05758044В білого кольору із зарядним пристроєм, документи в чорній шкіряній папці в якій знаходяться Тимчасовий реєстраційний талон №067580, акт прийому передачі від 18.10.23 щодо авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 , копії митної декларації щодо вказаного авто на 4 арк., поліс №AT/5233949 від 24.01.2024, тех. документи щодо авто Нісан Ікстраіл та ключі до авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 2 шт.

Постановою старшого слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_5 від 13.08.2025 виписку із рахунку монобанк на 8 арк., договір купівлі-продажу 0541/2023/4160502 від 17.11.23 щодо авто Пежо на 1 арк., ноутбук «Victus» SN 5CD21PKRF6, чорного кольору із зарядним пристроєм, ноутбук «Asus» NGDANOCX30919442C чорного кольору із зарядним пристроєм, ноутбук «Asus» №CBNOCX05758044В білого кольору із зарядним пристроєм, документи в чорній шкіряній папці в якій знаходяться Тимчасовий реєстраційний талон №067580, акт прийому передачі від 18.10.23 щодо авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 , копії митної декларації щодо вказаного авто на 4 арк., поліс №AT/5233949 від 24.01.2024, тех документи щодо авто Нісан Ікстраіл та ключі до авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 2 шт, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні №42024020000000031 від 09 лютого 2024.

Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 21 серпня 2025 року по справі №127/25577/25 задоволено клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_5 та накладено арешт на майно, яке вилучено під час обшуку 13.08.2025, за адресою: АДРЕСА_1 , а саме зокрема й на: виписку із рахунку монобанк на 8 арк., договір купівлі-продажу 0541/2023/4160502 від 17.11.23 щодо авто Пежо на 1 арк., ноутбук «Victus» SN 5CD21PKRF6, чорного кольору із зарядним пристроєм, ноутбук «Asus» NGDANOCX30919442C чорного кольору із зарядним пристроєм, ноутбук «Asus» № CBNOCX05758044В білого кольору із зарядним пристроєм, документи в чорній шкіряній папці в якій знаходяться Тимчасовий реєстраційний талон №067580, акт прийому передачі від 18.10.23 щодо авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 , копії митної декларації щодо вказаного авто на 4 арк., поліс №AT/5233949 від 24.01.2024, тех документи щодо авто Нісан Ікстраіл та ключі до авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 2 шт.

Крім того ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 08 серпня 2025 року по справі №127/24844/25 надано дозвіл старшому слідчому СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області підполковнику поліції ОСОБА_5 , а також слідчим, які входять до групи слідчих, на проведення обшуку в будівлі за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, буд. 82, розташованої на земельній ділянці з кадастровим номером 0510100000:02:022:0356 за GPS координатами 49.2584538,28.5445595, з метою відшукання та вилучення: документів щодо придбання та ввезення на митну територію України транспортних засобів для БО «РОДИНА ТУРБОТА» (код ЄДРПОУ 40534584) під виглядом гуманітарної допомоги, їх митного оформлення, у тому числі, листів замовлень, довіреностей, договорів та контрактів купівлі продажу, додаткових угод, актів прийому-передачі, митних декларацій, банківських виписок, чорнових рукописних записів, блокнотів з відображеною інформацією про вчинені протиправні дії, мобільних телефонів та сім-карток до них, які містять можливу переписку із особами залученими до злочинної діяльності, жорстких дисків, електронних носіїв інформації, грошових коштів здобутих злочинним шляхом, документів, щодо транспортування, постановки на облік та передачі автомобілів благодійною організацією «РОДИНА ТУРБОТА» за період часу з 01.01.2023 по теперішній час, інших предметів та речей, на яких можуть міститися відомості, що можуть бути доказами під час судового розгляду.

В подальшому, 13.08.2025 на підставі ухвали Вінницького міського суду Вінницької області №127/24844/25 від 08.08.2025 проведено обшук за місцем здійснення господарської діяльності ОСОБА_4 , що за адресою: АДРЕСА_2 (земельна ділянка з кадастровим номером 0510100000:02:022:0356, GPS координати 49.2584538,28.5445595), під час якого, серед іншого виявлено та вилучено також: мобільний телефон марки IPHONE 15 в корпусі білого кольору, imai: НОМЕР_1 , imai 2: НОМЕР_2 , чорну папку з установчими документами БО «Родина Турботи», протоколи, статут, довідка про відкриття рахунку, листи до ДПС та від Монобанк, печатку з відтиском «Благодійна організація «Родина Турбота, 40534584, Україна, місто Вінниця».

Постановою старшого слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_5 від 13.08.2025 мобільний телефон марки IPHONE 15 в корпусі білого кольору, imai: НОМЕР_1 , imai 2: НОМЕР_2 , чорну папку з установчими документами БО «Родина Турботи», протоколи, статут, довідка про відкриття рахунку, листи до ДПС та від Монобанк, печатку з відтиском «Благодійна організація «Родина Турбота, 40534584, Україна, місто Вінниця», визнано речовим доказом у кримінальному провадженні №42024020000000031 від 09 лютого 2024.

Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 21 серпня 2025 року по справі №127/25590/25 задоволено клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_5 та накладено арешт на майно, яке вилучено під час обшуку 13.08.2025, за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, буд. 82 (земельна ділянка з кадастровим номером 0510100000:02:022:0356, GPS координати 49.2584538,28.5445595), а саме зокрема й на: мобільний телефон марки IPHONE 15 в корпусі білого кольору, imai: НОМЕР_1 , imai 2: НОМЕР_2 , чорну папку з установчими документами БО «Родина Турботи», протоколи, статут, довідка про відкриття рахунку, листи до ДПС та від Монобанк, печатку з відтиском «Благодійна організація «Родина Турбота, 40534584, Україна, місто Вінниця».

Вирішуючи питання, щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення клопотання про скасування арешту, слідчий суддя враховує наступне.

Відповідно до частини першої статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Стаття 1 Першого протоколу до Європейської конвенції з прав людини передбачає, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше, як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.

У рішенні Європейського суду з прав людини від 07 червня 2007 року у справі «Смирнов проти України» було висловлено правову позицію про те, що при вирішенні питання про можливість утримання державою речових доказів належить забезпечувати справедливу рівновагу між, з одного боку, суспільним інтересам та правомірною метою, а з іншого боку - вимагати охорони фундаментальних прав особи. Для утримання речей державою у кожному випадку має існувати очевидна істотна причина.

Як зазначалося вище, за правилами встановленими статтею 174 КПК України арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

З матеріалів кримінального провадження слідує, що арешт на майно, яке було вилучено 13.08.2025 в ході обшуку, за адресою: АДРЕСА_1 , накладено обґрунтовано, оскільки вказане майно вилучено в ході проведення обшуку, на підставі ухвали Вінницького міського суду Вінницької області про надання дозволу на проведення обшуку від 08 серпня 2025 року по справі №127/24836/25.

Так само арешт на майно, яке було вилучено 13.08.2025 в ході обшуку, за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, буд. 82 (земельна ділянка з кадастровим номером 0510100000:02:022:0356, GPS координати 49.2584538,28.5445595), також накладено обґрунтовано, оскільки вказане майно вилучено в ході проведення обшуку, на підставі ухвали Вінницького міського суду Вінницької області про надання дозволу на проведення обшуку від 08 серпня 2025 року по справі №127/24844/25.

Однак, аналізуючи матеріали кримінального провадження слідчий суддя вважає, що в подальшому застосуванні арешту, накладеного ухвалами Вінницького міського суду Вінницької області на мобільний телефон марки IPHONE 15 в корпусі білого кольору, imai: НОМЕР_1 , imai 2: НОМЕР_2 ; чорну папку з установчими документами БО «Родина Турботи», протоколи, статут, довідка про відкриття рахунку, листи до ДПС та від Монобанк, печатку з відтиском «Благодійна організація «Родина Турбота, 40534584, Україна, місто Вінниця»; виписку із рахунку монобанк на 8 арк.; договір купівлі-продажу 0541/2023/4160502 від 17.11.23 щодо авто Пежо на 1 арк.; ноутбук «Victus» SN 5CD21PKRF6, чорного кольору із зарядним пристроєм; ноутбук «Asus» NGDANOCX30919442C чорного кольору із зарядним пристроєм; ноутбук «Asus» № CBNOCX05758044В білого кольору із зарядним пристроєм; документи в чорній шкіряній папці в якій знаходяться Тимчасовий реєстраційний талон №067580, акт прийому передачі від 18.10.23 щодо авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 , копії митної декларації щодо вказаного авто на 4 арк., поліс №AT/5233949 від 24.01.2024, тех. документи щодо авто Нісан Ікстраіл; ключі до авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 2 шт, відпала потреба враховуючи наступне.

Суд бере до уваги обставину того, що старший слідчий слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Вінницькій області підполковник поліції ОСОБА_5 подав на адресу суду заяву в якій зазначив, що не заперечує щодо задоволення клопотання про скасування арешту з майна вилученого 13.08.2025 в ході обшуків, за адресами: АДРЕСА_1 та м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, буд. 82 (земельна ділянка з кадастровим номером 0510100000:02:022:0356, GPS координати 49.2584538,28.5445595), а саме з мобільного телефон марки IPHONE 15 в корпусі білого кольору, imai: НОМЕР_1 , imai 2: НОМЕР_2 ; чорну папку з установчими документами БО «Родина Турботи», протоколи, статут, довідка про відкриття рахунку, листи до ДПС та від Монобанк, печатку з відтиском «Благодійна організація «Родина Турбота, 40534584, Україна, місто Вінниця»; виписку із рахунку монобанк на 8 арк.; договір купівлі-продажу 0541/2023/4160502 від 17.11.23 щодо авто Пежо на 1 арк.; ноутбук «Victus» SN 5CD21PKRF6, чорного кольору із зарядним пристроєм; ноутбук «Asus» NGDANOCX30919442C чорного кольору із зарядним пристроєм; ноутбук «Asus» № CBNOCX05758044В білого кольору із зарядним пристроєм; документи в чорній шкіряній папці в якій знаходяться Тимчасовий реєстраційний талон №067580, акт прийому передачі від 18.10.23 щодо авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 , копії митної декларації щодо вказаного авто на 4 арк., поліс №AT/5233949 від 24.01.2024, тех. документи щодо авто Нісан Ікстраіл; ключі до авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 2 шт.

Оскільки слідчий, який ініціював клопотання про накладення арештів на вилучене майно не заперечує щодо його скасування, суд приходить до висновку, що усі необхідні слідчі та процесуальні дії, які необхідно було провести для належного розслідування кримінального провадження №42024020000000031 внесеного до ЄРДР 09.02.2024, з вилученим майном, а саме з мобільним телефоном марки IPHONE 15 в корпусі білого кольору, imai: НОМЕР_1 , imai 2: НОМЕР_2 ; чорною папкою з установчими документами БО «Родина Турботи», протоколами, статутом, довідкою про відкриття рахунку, листами до ДПС та від Монобанк, печаткою з відтиском «Благодійна організація «Родина Турбота, 40534584, Україна, місто Вінниця»; випискою із рахунку монобанк на 8 арк.; договіром купівлі-продажу 0541/2023/4160502 від 17.11.23 щодо авто Пежо на 1 арк.; ноутбуком «Victus» SN 5CD21PKRF6, чорного кольору із зарядним пристроєм; ноутбуком «Asus» NGDANOCX30919442C чорного кольору із зарядним пристроєм; ноутбуком «Asus» № CBNOCX05758044В білого кольору із зарядним пристроєм; документами в чорній шкіряній папці в якій знаходяться Тимчасовий реєстраційний талон №067580, актом прийому - передачі від 18.10.23 щодо авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 , копією митної декларації щодо вказаного авто на 4 арк., полісом №AT/5233949 від 24.01.2024, тех. документами щодо авто Нісан Ікстраіл; ключами до авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 2 шт., здійснено та відпала будь - яка необхідність у подальшому перебуванні вище вказаного майна під арештом.

Також, судом встановлено, що згідно протоколу огляду речей від 14.08.2025, вилучених в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , встановлено: «…………Проведеним оглядом встановлено:

Об'єктом огляду являється речовий доказ у спеціалізованому пакеті, вилучений під час санкціонованого обшуку за місцем проживання ОСОБА_4 на підставі ухвали Вінницького міського суду Вінницької області № 127/24836/25.

Об'єкт огляду №1 упакований в упакування, що представляє собою спеціальний пакет Національної поліції України WAR1968262 із лицевого боку якого наявні написи кульковою ручкою «Фабула: незаконна реалізація гуманітарної допомоги», вилучено «документи та речі ГО «Родина Турбота», підписи понятих та слідчого. Клапан пакета заклеєний. Цілісність упаковки не порушена. (фото 1-2)

При відкритті упаковки встановлено, що в ній наявні наступні речі:

1) чорна шкіряна папка, в якій містяться наступні документи:

- тимчасовий реєстраційний талон № 067580 на 1 арк;

- акт прийому-передачі від 18.03.2023 щодо автомобіля Ніссан X-trail д.н.з. НОМЕР_4 на 1 арк;

- копія митної декларації щодо автомобіля Ніссан X-trail д.н.з. НОМЕР_4 на 4 арк;

- поліс № АТ/5233949 від 24.01.2024;

- сервісна книжка щодо авто автомобіля Ніссан X-trail;

2) Ключі до автомобіля Ніссан X-trail д.н.з. НОМЕР_4 в кількості 2 шт.

У ході детального огляду інформації, яка міститься у вищезазначених документах, відомостей, які мають значення для кримінального провадження виявлено не було.»

Також судом встановлено, що згідно протоколу огляду речей від 14.08.2025, вилучених в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , встановлено: «….Проведеним оглядом встановлено:

Об'єктом огляду являється речовий доказ у спеціалізованому пакеті, вилучений під час санкціонованого обшуку за місцем проживання ОСОБА_4 на підставі ухвали Вінницького міського суду Вінницької області № 127/24836/25.

Об'єкт огляду № 1 упакований в упакування, що представляє собою пеперовий ящик із надписом «Електровентилятор підлоговий», який опечатаний печаткою СУ ГУНП у Вінницькій області «Для пакетів № 24» та заклеєний» Цілісність упаковки не порушена.

При відкритті упаковки встановлено, що в ній наявні наступні речі:

- ноутбук марки Victus SN 5CD21OKRF6 чорного кольору із зарадним пристроєм;

- ноутбук марки Asus SN DAN0CX30919442C чорного кольору із зарядним пристроєм»;

- ноутбук марки Asus SN CBN0CX0575 8044В білого кольору із зарядним пристроєм»;

- іноземні номерні знаки НОМЕР_5 (Швейцарія) в кількості 2 шт.

У ході проведення огляду ноутбуку марки Victus SN 5CD21OKRF6 - у ході детального огляду інформації, яка міститься у ноутбуці марки Victus SN 5CD21OKRF6, відомостей, які мають значення для кримінального провадження виявлено не було.

У ході детального огляду інформації, яка міститься у ноутбуці марки Asus SN DAN0CX3 0919442C, відомостей, які мають значення для кримінального провадження виявлено не було.

У ході детального огляду інформації, яка міститься у ноутбуці марки Asus SN CBN0CX05758044B, відомостей, які мають значення для кримінального провадження виявлено не було.»

Крім того судом встановлено, що згідно протоколу огляду речей від 14.08.2025, вилучених в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_2 (земельна ділянка з кадастровим номером 0510100000:02:022:0356, GPS координати 49.2584538,28.5445595) встановлено: «…….Проведеним оглядом встановлено:

Об'єктом огляду являється речовий доказ у спеціалізованому пакеті, вилучений під час санкціонованого обшуку за місцем проживання ОСОБА_4 під час санкціонованого обшуку за місцем проживання ОСОБА_4 на підставі ухвали Вінницького міського суду Вінницької області № 127/24844/25.

Об'єкт огляду № 1 упакований в упакування, що представляє собою спеціальний пакет Національної поліції України PSP1251399 із лицевого боку якого наявні написи кульковою ручкою «Фабула: незаконна реалізація гуманітарної допомоги», вилучено «Печатка ГО «Родина Турбота», підписи понятих та слідчого. Клапан пакета заклеєний. Цілісність упаковки не порушена. (фото 1-2)

При відкритті упаковки встановлено, що в ній наявна печатка з відтиском «Благодійна організація «Родина Турбота», 40534584».

Об'єкт огляду № 2 упакований в упакування, що представляє собою спеціальний пакет Національної поліції України PSP1251398 із лицевого боку якого наявні написи кульковою ручкою «Фабула: незаконна реалізація гуманітарної допомоги», вилучено «мобільний телефон марки Iphone 15 та документи», підписи понятих та слідчого. Клапан пакета заклеєний. Цілісність упаковки не порушена. (фото 1-2)

У ході проведення огляду зазначеного телефону встановлено його ІМЕІ357992872127920.

У ході детального огляду інформації, яка міститься у зазначеному телефоні, відомостей, які мають значення для кримінального провадження виявлено не було.»

Таким чином, як слідує з матеріалів кримінального провадження, арештоване майно не містить інформації або ж відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та не має будь-якого значення для даного кримінального провадження.

Таким чином, оскільки вилучене майно не містить слідів кримінального правопорушення, таке майно підлягає поверненню власнику. На думку слідчого судді скасування арешту накладеного на майно та повернення майна власнику можливо без шкоди для кримінального провадження.

Згідно зі статтею 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до статті 16 КПК України позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченого цим кодексом. На підставах та в порядку, передбачених цим Кодексом, допускається тимчасове вилучення майна без судового рішення.

Таким чином, детально ознайомившись з матеріалами кримінального провадження, беручи до уваги те, що арештоване майно не містить відомостей про обставини вчиненого кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що у подальшому застосуванні арешту, накладеного на: мобільний телефон марки IPHONE 15 в корпусі білого кольору, imai: НОМЕР_1 , imai 2: НОМЕР_2 ; чорну папка з установчими документами БО «Родина Турботи», протоколи, статут, довідка про відкриття рахунку, листи до ДПС та від Монобанк; печатку з відтиском «Благодійна організація «Родина Турбота, 40534584, Україна, місто Вінниця»; виписка із рахунку монобанк на 8 арк.; договір купівлі-продажу 0541/2023/4160502 від 17.11.23 щодо авто Пежо на 1 арк.; ноутбук «Victus» SN 5CD21PKRF6, чорного кольору із зарядним пристроєм; ноутбук «Asus» NGDANOCX30919442C чорного кольору із зарядним пристроєм; ноутбук «Asus» №CBNOCX05758044В білого кольору із зарядним пристроєм; документи в чорній шкіряній папці в якій знаходяться Тимчасовий реєстраційний талон №067580, акт прийому передачі від 18.10.23 щодо авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 , копії митної декларації щодо вказаного авто на 4 арк., поліс №AT/5233949 від 24.01.2024, тех. документи щодо авто Нісан Ікстраіл; ключі до авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 2 шт., відпала потреба, а скасування арешту з зазначеного вище майна ніяких негативних наслідків для кримінального провадження не несе.

З огляду на наведене, клопотання адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 , про скасування арешту накладеного на: мобільний телефон марки IPHONE 15 в корпусі білого кольору, imai: НОМЕР_1 , imai 2: НОМЕР_2 ; чорну папку з установчими документами БО «Родина Турботи», протоколи, статут, довідка про відкриття рахунку, листи до ДПС та від Монобанк, печатку з відтиском «Благодійна організація «Родина Турбота, 40534584, Україна, місто Вінниця»; виписку із рахунку монобанк на 8 арк.; договір купівлі-продажу 0541/2023/4160502 від 17.11.23 щодо авто Пежо на 1 арк.; ноутбук «Victus» SN 5CD21PKRF6, чорного кольору із зарядним пристроєм; ноутбук «Asus» NGDANOCX30919442C чорного кольору із зарядним пристроєм; ноутбук «Asus» № CBNOCX05758044В білого кольору із зарядним пристроєм; документи в чорній шкіряній папці в якій знаходяться Тимчасовий реєстраційний талон №067580, акт прийому передачі від 18.10.23 щодо авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 , копії митної декларації щодо вказаного авто на 4 арк., поліс №AT/5233949 від 24.01.2024, тех документи щодо авто Нісан Ікстраіл; ключі до авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 2 шт., підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 98, 100, 170, 173, 174, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 - задовольнити.

Скасувати арешт, накладений ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 21 серпня 2025 року (справа №127/25577/25), у кримінальному провадженні №42024020000000031 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.02.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 201-2 КК України, в частині накладення арешту на майно вилучене під час обшуку 13.08.2025, за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на:

1. Виписка із рахунку монобанк на 8 арк.;

2. Договір купівлі-продажу 0541/2023/4160502 від 17.11.23 щодо авто Пежо на 1 арк.;

3. Ноутбук «Victus» SN 5CD21PKRF6, чорного кольору із зарядним пристроєм;

4. Ноутбук «Asus» NGDANOCX30919442C чорного кольору із зарядним пристроєм;

5. Ноутбук «Asus» № CBNOCX05758044В білого кольору із зарядним пристроєм;

6. Документи в чорній шкіряній папці в якій знаходяться Тимчасовий реєстраційний талон №067580, акт прийому передачі від 18.10.23 щодо авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 , копії митної декларації щодо вказаного авто на 4 арк., поліс №AT/5233949 від 24.01.2024, тех документи щодо авто Нісан Ікстраіл;

7. Ключі до авто Нісан Ікстраіл із д.н.з НОМЕР_3 2 шт.

Скасувати арешт, накладений ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 21 серпня 2025 року (справа №127/25590/25), у кримінальному провадженні №42024020000000031 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.02.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 201-2 КК України, в частині накладення арешту на майно вилучене під час обшуку 13.08.2025, за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, буд. 82 (земельна ділянка з кадастровим номером 0510100000:02:022:0356, GPS координати 49.2584538,28.5445595), а саме на:

1. Мобільний телефон марки IPHONE 15 в корпусі білого кольору, imai: НОМЕР_1 , imai 2: НОМЕР_2 ;

2. Чорна папка з установчими документами БО «Родина Турботи», протоколи, статут, довідка про відкриття рахунку, листи до ДПС та від Монобанк;

3. Печатка з відтиском «Благодійна організація «Родина Турбота, 40534584, Україна, місто Вінниця».

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Попередній документ
132770699
Наступний документ
132770701
Інформація про рішення:
№ рішення: 132770700
№ справи: 127/37798/25
Дата рішення: 09.12.2025
Дата публікації: 22.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; скасування арешту майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (09.12.2025)
Дата надходження: 02.12.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
04.12.2025 14:00 Вінницький міський суд Вінницької області
09.12.2025 12:00 Вінницький міський суд Вінницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВОЛОШИН СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
суддя-доповідач:
ВОЛОШИН СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ